Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 69

  • 87 193
  • 771
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 60
Момичета здравейте,
предстои ми цветна снимка  ,без упойка, по препоръка на доктора.Имам няколко хирургични интервенции и предполагам , че ще допренесат за допълнителна болка.
Освен свещички профенид,  мога ли с нещо друго  да си помогна?

# 316
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Всяко болкоуспокояващо, което ти действа добре - Аулин, Аналгин и т.н. Щом си без упойка няма проблем, ако се наложи упойка ще кажеш на анестезиолога какво си приела.

# 317
  • Мнения: 38
Това са и другите
FT 4 ( свободен Т4 )15.15pmol/l12.00 - 22.00TSH ( Тиреотропен Хормон )1.290mIU/l0.300 - 4.200anti Tg ( TAT )13.51IU/ml< 115anti TPO ( MAT )17.71IU/ml< 34Prolactin ( Пролактин )1086.00mIU/l125.00 - 635.00Insulin ( Серумен Инсулин )5.20mU/l2.60 - 25.00Insulin ( 60 м post 75g glucose )17.34mU/lInsulin ( 120 м post 75g glucose )31.46mU/lЛекарствено мониториране и витаминиЗабележка:Име на теста (изследване)РезултатЕдинициРеферентни/Терапевтични границиВитамин В12 ( Vit. B12 )268.20pmol/l141 - 489

# 318
  • София
  • Мнения: 2 968
Момичета здравейте,
предстои ми цветна снимка  ,без упойка, по препоръка на доктора.Имам няколко хирургични интервенции и предполагам , че ще допренесат за допълнителна болка.



Кой доктор ти препоръчва без упойка?
Д-р. Кръстев и той не искаше да е с упойка, но след цветната снимка и резултатите, ми каза че е ако сме я правили без упойка, нямало да издържа болката. Така че в никакъв случай не препоръчвам да се прави без упойка.

# 319
  • Мнения: 1 327
Първата ми ЦС беше без упойка.Не е чак такъв проблем.Като силно болезнен цикъл.

# 320
  • Мнения: 4 097
Моята ЦС също беше без упойка и наистина болката е поносима.

# 321
  • Мнения: 60
Благодаря за оттоворите .
Снимката ще е без упойка, това е решено вече, часът е след няколко дни .Предполагам ,че ще боли, но за кратко .
Ще си взема и аулин ,мерси Smile

# 322
  • Мнения: 1 845
Моята ЦС ми я прави Цветков без упойка.Болката е като спазъм, мн кратка-издържа се. Ако и двете тръби пропускат и не са силно нагънати не би трябвало след свещички и аулин да те боли повече от болезнен цикъл.

# 323
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Болката спира в момента, в който спрат вливането на контраста, цялата процедура е няколко минути.
Аз съм с една непропусклива тръба, правила съм и хидротубация в Щерев и ЦС в Надежда без упойка. Гадно е, птиплаквала съм от болка, но 10 мин след процедурите си тръгвах на собствен ход. За сметка на това след краткотрайните упойки за пункция всеки път ме държат с часове под наблюдение защото не ми понасят добре. В този смисъл избягвам упойки, когато не са наложителни и бих посъветвала всеки когато може,  да се мине без упойка.

# 324
  • София
  • Мнения: 174
Моята ЦС ми я прави Цветков без упойка.Болката е като спазъм, мн кратка-издържа се. Ако и двете тръби пропускат и не са силно нагънати не би трябвало след свещички и аулин да те боли повече от болезнен цикъл.

И при мен болката беше като много болезнен спазъм при цикъл за около 3-4 секунди.
А аз съм с много нисък праг на болката.
Аз понеже много се стегнах и направив спазъм на едната тръба се наложи да ми пуснат контраста 2 пъти.
Вторият път не беше толкова болезнено - може би защото се поуспоих.

Последна редакция: ср, 08 авг 2018, 17:01 от stassimira

# 325
  • Мнения: 43
Здравейте, момичета Simple Smile Моля ви за помощ! Пациент съм на д-р Цветков и този месец чакам да ми дойде, за да стартираме на ЕЦ. За съжаление може би ще ми дойде на 13 или 14.08, а докторът е на работа от 16.08. Не ми се иска да изпускам цял месец и мислите ли, че мога да пия хапчетата, които той ми изписа при предишните опити на ЕЦ без да ме е прегледал на 2ри ден? И да отида при него на 3 или 4 ден(на 16.08). Благодаря ви Heart

# 326
  • София
  • Мнения: 23 175
отиди на 3-4 ден без да пиеш нищо.

# 327
  • Мнения: 43
отиди на 3-4 ден без да пиеш нищо.


Много благодаря Heart

# 328
  • тук-там
  • Мнения: 5 759
Аз и на 9-ти ден съм ходила и 2 дни по-късно извадихме яйце. Нищо не пиеш и отиваш на първия възможен ден и час.

# 329
  • София
  • Мнения: 7 512
На 9 ден може да отидеш ако са те проследявали вече и нямаш ранна овулация. Най-добре да отидеш на първия възможен ден.

Общи условия

Активация на акаунт