Имот в Гърция? Какво ни трябва?

  • 95 469
  • 845
  •   1
Отговори
# 405
  • софия
  • Мнения: 25 367
Сезонно, масово, от няколко години в Северна Гърция. Крадците основно не са гърци.

# 406
  • Мнения: 1 012
Сезонно, масово, от няколко години в Северна Гърция. Крадците основно не са гърци.
Притеснително е да.
Майка ми докато спяха влезли крадци и й задигнали чантата. Щяха и повече неща да вземат, но тя се събудила и ги подгонила( с какъв акъл незнам) не е викала, за да не събуди децата. Хвърлили й документите в градинката до блока, за да не подава сигнали в полицията и да ходи по посолства.
Още по притеснително е, че са били българи и са знаели, че в този апартамент има хора.

# 407
  • софия
  • Мнения: 25 367
Това е малка част от споделеното само този и миналия месец, само тази година.
Скрит текст:






# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
За Ираклица мога да кажа хубави неща. От няколко години всяко лято сме тук. Последните две - в собствен имот.

# 409
  • Мнения: 1 037
Някой да е приавил инспекция на имота преди продажба от фирма - да се види състоянието на имото и какво трябва да се ремонтира и съответните документи които се изискват?

# 410
  • София
  • Мнения: 38 389
Никой не е е перфектен. Аз вече пуснах първите туристи. Говорихме си 20 пъти, уж всичко са направили, изчистили и накрая са забравили нещо в хладилника и коша в банята. /Уговорката отначало беше те да си почистят/.
В момента мисля върху някакъв вариант за жена за почистване там. Възможен е.

# 411
  • София
  • Мнения: 5 929
А на сметка ли е? Т. Е като извадиш разход, почистване и разправии, излиза ли на сметка. Чудя се просто. Особено ако не си там на място.

# 412
  • София
  • Мнения: 38 389
Ами да. Говорим за еднократно почистване.
Ток и вода така или иначе ще си платя.
Други разходи нямам.

# 413
  • Мнения: 8
Момичета, какво ви е мнението за Аспровалта? Има ли такива от вас, които имат имот там? Какви са плюсовета и минусите?

# 414
  • Мнения: 56
Здравейте!
Търся съвет,относно закупуване на ваканционен апартамент с мениджър.
Към каква агенция да се обърна?

# 415
  • Мнения: 1 331
Пиша тук, защото на лично не отговаря.
Aqua Marina изпратих ти съобщение, пиши когато можеш. Благодаря.
На всички успех, Гърция е прекрасна и скоро се надявам ние да се сдобием с имот там, следя темата с интерес.

# 416
  • Атина
  • Мнения: 271
Пиша тук, защото на лично не отговаря.
Aqua Marina изпратих ти съобщение, пиши когато можеш. Благодаря.
На всички успех, Гърция е прекрасна и скоро се надявам ние да се сдобием с имот там, следя темата с интерес.
Отговорих на личния, от доста дни не бях влизала тук.

# 417
  • Мнения: 801
Някой да има пресен опит с читава аганция и брокер ако може да сподели .
Влизай в xe.gr или spitogatos апартаменти и къщи колкото искаш има. Звъниш и взе ще излезне нещо, което ви харесва
90%  от фирмите не ми отговарят на запитване по имоти.
Другите на място като съм да се уговорим за огледи е да ма на място ще ми кажат сега не можем щото еди какво си...
На мен също една голяма част от продавачите не ми отговарят при запитвания, когато им пускам. Странно защо. Да препоръчате читава агенция за района на Пелион?

# 418
  • Атина
  • Мнения: 271
Обръщам се към всички, които се интересуват да купят парцел за строителство. Преди да дадете предплата поискайте от адвокатите си да впишат в предварителните ви договори, че предплатата ще бъде върната, ако за конкретния парцел не може да бъде издадено разрешително за искания от вас строеж и опишете какво искате да бъде застроено - къща, хотел и т.н. с минимална площ примерно 200кв.м. или каквото там са ви обещали, че може да се построи. Също така гледайте много внимателно геодезичните заснемания - да няма дерета. Дере на гръцки се пише "РЕМА". Отстоянията от деретата са 20м. и много често не оставят място за строеж, от границите на парцелите са 10-15м в зависимост от района. Моля ви не давайте предплати преди да сте проверили дали наистина може да се издаде разрешително за строеж. Доколкото виждам дори и най-сериозните агенции не защитават клиентите си. Ако трябва се консултирайте с български адвокати за договорите, правете им преводи преди да ги подпишете (договорите могат да се подпишат двуезични), но не давайте с такава лекота предплати. Също така в договорите си слагайте срок - ако не са готови с документите може да ви влачат повече от година и така да са ви блокирали за каквото и да е друго. Сложете си срок, че примерно ако до 3 месеца (или преценете колко можете да чакате) не са готови с документите, ще ви върнат капарото. Ако имам време ще опитам да кача тук някой примерен договор, който да е по-приемлив от последните, които ми пращат.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 17:10 от Aqua Marina

# 419
  • Мнения: 801
Оглеждаме се и вече и за района на Халкидики. Прави ми впечетление, че в две селца има доста имоти на пазара, при това на доста ниска цена, а именно - Неа Каликратия и Неа Потидеа. Дали има някаква конкретна причина за сравнително ниските цени в тези селца ( напр. повече кражби или други подобни) или пък се дължи на местоположението им и липсата на добри плажове в района?

Общи условия

Активация на акаунт