Синът ми (5-ти клас) е тормозен в училище

  • 7 318
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 522
Не е добра идея да намесвате по-големия брат. Скоро в нашето училище имаше случай в който по- голяма сестра беше защитила по-малък брат и  познайте кой излезе виновният?!

Според мен първо говорете с детето си и му обяснете, че никой няма право да се държи с него така и трябва да ви споделя за всеки такъв случай!

# 16
  • Мнения: 652
Аз нямаше да оставя детето ми да се оправя само в тази ситуация. Когато бях 5-ти клас един мухльо ме тормозеше, един ден дойде баща ми и си поговори с него със знанието на класния. След разговора тормоза спря и си отдъхнах. Тогава много се зарадвах на подкрепата на баща ми, даде ми сили, но все пак бях момиче.
При момчетата сигурно е малко по-различно, но внимавайте да не се стигне до там да му е неприятно да ходи на училище, да го е страх, да се стресира.

# 17
  • Мнения: 5 059
Аз нямаше да оставя детето ми да се оправя само в тази ситуация. Когато бях 5-ти клас един мухльо ме тормозеше, един ден дойде баща ми и си поговори с него със знанието на класния. След разговора тормоза спря и си отдъхнах. Тогава много се зарадвах на подкрепата на баща ми, даде ми сили, но все пак бях момиче.
При момчетата сигурно е малко по-различно, но внимавайте да не се стигне до там да му е неприятно да ходи на училище, да го е страх, да се стресира.

Мдаааа,това е един добър начин за справяне,особено,ако бащата е авторитетен.
Аз нямах баща и може би заради това нещата се задълбочиха.Само майка имах и тя беше кротка и добра и не успя да направи нищо.

# 18
  • Мнения: 652
Vervam не можем да поправим миналото, всеки е белязан от определени преживявания, избори, грешки. Но сега знаеш какво би изпитвало детето ти на твое място и няма да стоиш безучастна. Когато ти си силна ще си му пример и то ще се учи да е като теб.

# 19
  • Мнения: X
Ако от училището не могат да направят нищо, баткото да хвърли един бой на насилника и толкова. В нашата държава тези проблеми винаги остават на заден план. Или пък говорете с родители на келеша и ги заплашете, че ще подадете оплакване в полицията.

# 20
  • Мнения: 18 527
Детето е било ухапано по гърба?? Какво казват родителите на детето, което го е ухапало? За много по-малко провинение аз веднага организирах среща с директор и родители. Нямам опит със системен тормоз, при нас беше по-скоро инцидент, но веднага реагирах.

# 21
  • Мнения: 10 993
Когато моят син имаше проблем с едно момче - аз му направих луд  скандал и му наговорих куп грубости. Сега, че няма да получа браво от форума ми е ясно, но както и вервам каза, моето дете придоби увереност и полека-лека проблемът се реши. Ако няма да местите детето, намерете насилника и му покажете кой командва. Аз съм била тормозено дете, което нямаше кой да защити и никога няма да позволя децата ми да са в тази ситуация.

# 22
  • Мнения: X
Ако от училището не могат да направят нищо, баткото да хвърли един бой на насилника и толкова. В нашата държава тези проблеми винаги остават на заден план. Или пък говорете с родители на келеша и ги заплашете, че ще подадете оплакване в полицията.
Насилникът си е точно за бой. Но познай кой ще  бъде наказан, ако баткото набие насилника.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
По-големият брат въобще не трябва да се меси, не е негова работа да защитава брат си, а на родителите. Такива проблеми може да си създаде като по-голям само защото мама и тате не знаят какво да направят.
За съжаление съвременното училище е безпомощно или по-точно безхаберно да се справи с подобни проблеми. Има директори и директори, но повечето са просто управители на фирми и им се плаща на брой ученик. Аз бих се посъветвала с адвокат.


Моля!?
Не е работа на по-голям брат/сестра да защитава по-малко братче/сестриче!?
В какъв свят живеете бе хора!?
Ако братът не се грижи за брата си... не дори не искам да продължавам да го коментирам това просто ме потриса идеята!

# 24
  • Мнения: 2 529
Благодаря на всички за отговорите!

Разбира се, няма как по-големият брат да бъде намесен в тази ситуация. Те са близки, но различни по характер и се нядявам по-скоро големият да е добър пример  и да окуражава брат си, когато е необходимо...
Ние родителите също не смятаме да неглижираме нещата. Както споменах децата вече имаха конфликт в началото на учебната година, който беше адекватно разрешен с много разговори, с участието на класната, психолог, родителите...
Виждала съм малкия и въпросното дете и да си говорят и шегуват по рождени дни, от което си правя извод, че на моменти все пак се пробужда първоначалната вражда и се стига до тези инциденти. Дали има начин просто и двамата да заровят томахавката?!
Друг е въпросът, че не смятам за нормално дете на 12 години да хапе - това е рефлекс на безпомощност от гняв до максимум 5-6 г?! 
Както също споменах си давам сметка и за силно накърнимото усещане за лично достойнство на малкия, което със сигурност ескалира проблемите и върху което съм си поставила за цел да работя това лято...
Смяната на клас или училище е възможност, която евентуално бих обмислила след началото на новата учебна година, така или иначе сега всички са в отпуски ит.н.

# 25
  • Мнения: 2 909
Никой не е в отпуска. Мести го.

# 26
  • Мнения: X
Да, учителите обикновено излизат в отпуск след 1 юли. Но дори през юли и август винаги има дежурни учители.

# 27
  • Мнения: 2 529
Децата имат нужда от израстване и да се научат да се справят с неуместните закачки, подигравки и провокации, преди да се стига до бой. Но това е много много трудно понякога, в зависимост от характера. Засега аз също не съм решила въпроса, а детето ми наистина страда и си губи времето и емоциите в безсмислени и безперспективни взаимоотношения. Процедурата някой да се намеси от училище е доста тромава и като цяло, не работи, а и като че ли училищата нямат интерес да се намесват.

Много близо усещам Вашата ситуация, malina_m и затова реших да дам още малко време и на нашата (имам почти 3 месеца до началото на учебната година). Синът ми ще започне 6-ти клас на 11 години и 4 месеца все пак - дано да успеем да постигнем по-добра емоционална зрялост.
Новото е, че успяхме с общи усилия всички вкъщи, деликатно да изкопчим информация за това, което мен най-много ме стресна, а именно ухапването - оказа се, че по-скоро е случайно следствие от падане , а не преднамерен акт от страна на другото дете (моля се, наистина да е така Sad
Благодаря отново на всички Heart

# 28
  • Мнения: 2 529
Когато моят син имаше проблем с едно момче - аз му направих луд  скандал и му наговорих куп грубости. Сега, че няма да получа браво от форума ми е ясно, но както и вервам каза, моето дете придоби увереност и полека-лека проблемът се реши. Ако няма да местите детето, намерете насилника и му покажете кой командва. Аз съм била тормозено дете, което нямаше кой да защити и никога няма да позволя децата ми да са в тази ситуация.

Напълно Ви разбирам, christina1980 и искрено съчувствам за преживяното. Важното е, че детето е добре и никой няма право да съди избора Ви!
Нашият "насилник" засега го виждам по друг начин, но повярвайте ми, не бих се поколебала да да защитя детето си... 

# 29
  • Мнения: 2 529
Vervam, специално благодаря за личния опит! Дано никога хе се налага да се връщаш към такива изживявания!

Общи условия

Активация на акаунт