Да простя ли и как?

  • 23 448
  • 159
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 134
Здравей. Ситуацията ти е ужасна и ти съчувствам.
Според мен на най-дневен ред стои въпросът с това как ще уредите законово нещата с детето. Ще бъде ли вписан като баща? Трябва да бъдеш напълно наясно с избора, от законова гледна точка, затова те съветвам да направиш консултация с адвокат, който да ти обясни добре какво става ако го запишеш в акта за раждане и обратното, какво следва ако не го.

# 46
  • Мнения: X
Подкрепям мнението на elenna.

Честно казано не разбирам тези теми. Щом човек е достатъчно възрастен да живее с партньор и да създаде дете, трябва и да може да решава и да прави избор. Тук никой няма вълшебно кълбо, с което да даде сигурност как ще се развият събитията. Авторката щом го е прибрала, значи си го иска - ами да си живеят заедно, щом така усеща нещата. И сто души да се изредят да ѝ кажат колко е лош Кумчо Вълчо, тя вече си е решила и само иска потвърждение на решението си.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 36 774
Интересно, ако онази неготвещата се беше появила, докато авторката е във втори/трети месец, този дали щеше да започне да я навива за аборт!? Хммм, мисля, че да. Точно от тези ми изглежда.

# 48
  • Мнения: 355
Е това вече е изродско! Въобще не си го представям да го причиня на някой. Това да не е пица, да я върнеш или изхвърлиш? Нали уж с любов го правиш това дете. Как така ще караш друг човек да прави аборт? Затуй дете се прави, като си сигурен, че това е човека за тебе и искаш деца. Инак туряш гумата и това е.Другото е мизерия и лошо отношение към партньорката.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 36 774
Ми явно изроди има в доволно количество. Малко ли сме ги чели тук точно такива...

# 50
  • Мнения: X
Ами като има кой да ги търпи и да ги кътка, ще се множат изродите.

Интересно авторката дали му готви.

# 51
  • София
  • Мнения: 24 839
Благодаря Ви за бързите отговори, колкото до въпроса за помощта, да имам, винаги мога да се обадя на нашите да ми помагат, въпроса е че той никога не се е държал така, преди това. Аз не казвам че съм лесна, наистина някой път прекалявам с въпросите и очакванията, но това е в моменти на несигурност.. Колкото за бебето, той наистина се радва много, чакаме го с нетърпение. Това което забелязвам при него е също че има и голяма доза на страх както наближава термина, и може би напрежението му е дошло в повече. Също забравих да кажа че той е голям инат, и никога няма да признае когато не е прав, или да се извини, и в моменти на ярост е в състояние да каже неща които наистина не мисли, само и само за да нарани човека с когото спори.


Не искам да ти давам никакви съвети как да постъпиш.
Не си готова да предприемеш каквото и да било.
Наистина, изчакай да се роди детето, да се стабилизираш и да видиш в хаоса от новата ситуация кой как ще реагира и какви чувства ще се нагнетят в теб.
Тогава сама ще решиш какво да правиш.
Сега все още му търсиш извинения и се опитваш да го оправдаваш.

# 52
  • Мнения: 5 134
Наистина емоционалните ви решения, бъдещето като двойка и т.н. имате време да си ги разисквате и решавате цял живот.

Но момента, в който в болницата стои въпросът кой и как се записва като баща в акта за раждане ти предстои съвсем скоро. Трябва да имаш ясно, категорично и информирано решение какво правиш, защото последиците са сериозни и в повечето случаи решението подлежи на ревизия само след едно или няколко съвсем нелеки съдебни дела. Опичай си акъла за това, а не в терзания дали да прощаваш.

# 53
  • Мнения: 5 273
Съжалявам, че ти се е случило. И мен ме изоставиха като бременна. Няколко пъти му прощавах влюбванията, но нито забравих, нито той се промени. Болезнено е и безсмислено да продължаваш тази агония. Когато родиш ще имаш нужда от подкрепа, а той няма да ти я даде. Преди да успее да те срине емоционално махни се от там.

# 54
  • Мнения: 928
Много подобна е моята история, чети мои стари постове. Като минала през това ще ти кажа, не той няма да се промени- напротив ще става още по-зле. Ти искаш семейство, искаш баща за детето си, нормално. Но той не е това, това е само твоя проекция, той си е и ще си остане боклук. Боклука който ще те наранява 1000 пъти, който ще те кара да живееш в стрес и нерви. Щом в този важен етап с лека ръка е тръгнал по жени, после бебето като плаче от колики, температури, зъбки пак ще си хване пътя с друга. После с друга, после по заведения с приятели и за тебе остава горчивия вкус. Така ли се постъпва с бременна жена, да се чувства зле. Нали се сещаш че на теб като ти е зле го придаваш на бебето, неговото бебе. Ама на него не му дреме, няма и да му задреме за напред. Моля те бягай с 200, не се унижавай заради мечтата ти за истинско семейство. Ти можеш да го имаш един ден, но не и с този индивид. Казвам ти го от личен опит, колкото повече прощаваш, толкова повече той ще си позволява да прави каквото си иска. Сега е твоя момент да се махнеш, да си подредиш живота. Роди ли се бебето ще ти е още по-трудно да си тръгнеш, ще изтърпиш още по-големи унижения.

# 55
  • Мнения: 10
Мисля си, че всяка жена си е повече или по-малко трудна, но не всеки мъж постъпва по този начин с половинката си. Пък и 6 години не са малко - като си му тегава, защо ти предлага? За какво му е твоето дете? Най-вероятно се е стреснал здравата - не е първия, наистина, но има доста по-страшни неща от бременна жена и 3 кила бебе. Ще можеш ли да разчиташ на него в по-трудни ситуации?
Светци не познавам, всеки може да кривне. Обаче да не ти се свие малко сърцето за жената, която носи твоето планувано дете и малко от малко да я пожалиш, да й спестиш някои неща, да не й дадеш надежда - що за човек трябва да си?
Мой приятел постъпи по подобен начин с бременната си съпруга, роди се детето и тогава се разделиха. Към днешна дата е чудесен баща, с майката са в добри отношения, но той си е с друга жена и друго дете. Прости му, ако можеш, но си поеми по своя път и остави той да си върви по неговия. Ще ви е по-лесно да бъдете добри родители, ако не се разочаровате/дразните всеки ден.

# 56
  • Мнения: 81
Истинска лудост е това, което преживяваш! Имай малко самоуважение. Прекалено удобна си за този човек. Помисли си, би ли живяла в постоянно напрежение и съмнения!? Сега са ти нужни спокойствие и подкрепа, а не човек, който те разигрява по този безобразен начин. Ако питаш мен, подреждай си живота сама с бебче, този не ви заслужава! Много кураж ти желая!

# 57
  • Мнения: 15 619
Едно мъжко говедо си намерило друго женско говедо, чувствайки се добре в говедарската си сценка и ти се косиш и мориш дали да му прощаваш!? Какво!? Че едно говедо се чувства ок държейки се като такова ли!? Имаш друг проблем за решаване - отглеждането на детето си и себе си, щом сте на квартира и вероятното намаляване на доходите, ако нямаш помощ от родители...

# 58
  • Варна
  • Мнения: 736
Чудех се дали да пиша. Ти повтаряш моята история от преди 11 години. Аз търпях седем месеца след като се роди дъщеря ми и накря му прибрах багажа в чували и пред вратата. Не повтаряй моята грешка. Роди си детето в спокойна среда и го гледай в такава. Защото може да чуеш неща които ще те сринат психически. При мен капката която преля чашата е думите му "че решил ВСЕ пак да родя детето защото съм на 30 и ми го дължал".

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592

Нямаш бъдеще с този мъж. Сега ще те боли, но... по-добре сега, отколкото после. Изпрати го да си ходи при мадамата, повикай родителите и при себе си за известно време, ако с склонни да дойдат - или ти отиди при тях, ако пространството го позволява. просто ще е добре да имаш близки до себе си ... но той, уви, не е сред тях.

Общи условия

Активация на акаунт