Да простя ли и как?

  • 23 424
  • 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,
Нова съм тук, изчетох доста теми но така и не намирам отговор на въпроса ми и затова реших да пиша.
Ситуацията е следната,  с "годеника" ми сме заедно от 6 години, края на 2016г се сгодихме, лятото на 2017 той каза че иска дете, правихме опити, забременях, бяхме най-щастливите на света, но ето че когато влезнах в 6 месец и корема и бременността започна да ми личи, нашия татко започна да се държи странно.Един ден от нищо избухна, започна скандала и каза че не иска да се жени за мен, че ако се оженим до една година ще се разведем и че няма смисъл, че съм щяла да го умора. Започнаха едни постоянни излизания, прибиране на следващия ден в 15-16:00ч.  (когато аз съм на работа и излизания преди аз да съм се върнала от работа) ходене на вили с колеги и не вдигане на телефона. Когато се опитвах да говоря с него, той ми казваше че не иска да се прибира, че съм му станала скучна и че вече не го привличам, че съм се променила и че не е това което е било в началото на връзката ни и иска да се разделим - а на въпроса ми как смята да продължим и да гледаме детето, отговора беше че ще живеем като съквартиранти. След като му казах че мен това не ме устройва и го попитах дали друга е причината за всичко това той отрече. След два дена, и едно такова излизане и късно прибиране,  намерих фон дьо тен-на на ризата му, като го попитах, отговора беше че "колежка е скъсала с гаджето си" и той си е закарал, понеже се била напила. В същия ден видях и чата му на фейсбука и изпращаните целувки с нея (ползвахме един комп. и той никога не си изключваше фейса) и така всичко започна, спря на цяло да се прибира (уж спи при колегите), като един ден дойде да си вземе компа. за да "работи", поседя 5 мин и си тръгна. На следващия ден на работа ме питаха колегите кое е това момиче с което е бил същата вечер в заведение в което и те. Оказва се по описанието че е същата тази колежка. И така, 3 дена след това му казах да си изнася багажа, и да се маха което той направи. В началото не пишеше, не се интересуваше как сме, не успяваше да дойде на прегледите на бебето. В един момент започна да пише, всеки ден звъннеше да пита как сме, трябва ли ни нещо.. Един ден валеше страшно много и той дойде да ме вземе от работа. На път за вкъщи му казах че знам за това момиче - първо отрече но след това като разбра че няма как повече да ме лъже си призна и накрая каза че тя не трябвало да ме притеснява - че не ставало нищо с нея (не можела да готви - той готвил). Също така каза че само го привличала сексуално и това е и че ще се прибере когато излезна в болнични понеже така трябвало. На въпроса ми дали ме обича, каза че има чувства към мен, но не е това което е било в началото на връзката ни. Както и да е, дойде си след седмица, донесе си част от нещата, и вече е тук, прибира се, звънни ми когато закъснява, прави планове за общото ни бъдеще заедно.. Проблема е че когато го попитах той каза че не съжалява, и когато му казах че ми е трудно да простя, той каза че не го иска и че не заслужава. Иначе обмисля варианти за купуване на апартамент, и разни неща понеже нямаме жилище и живеем под наем. Вече сам нацяло объркана, термина на раждането наближава, но аз не съм сигурна дали искам да сам с него вече. Прекалено много неща ми каза, обиди, разочарова и нарани, за този период, които са ми още в главата и не мога да ги забравя (едно от нещата е и - какво ли е казвал на това момиче за мен, за да тръгнат нещата помежду им - понеже според мен никоя жена която знае че даден човек е сгоден и чака дете, няма да тръгне да се занимава с него).  На въпроса ми дали ми е обича- казва че има чувства към мен, а когато го попитах дали може да ме обича отново, казва че времето ще покаже и ако не - ще го мислим тогава. Аз съм страшно объркана, и наранена. Не мога да му простя това което ни причини  - в един от разговорите ни ми каза че аз съм виновна за всичко - понеже аз съм го накарала с тия мои постоянни разговори да направи така. И тъй като аз не мога да взема трезво решение, и се съмнявам във себе си и преценката си, затова и пиша тук, като хора с повече опит да ми кажете дали може едно семейство да преодолее такова нещо и да се забрави и нещата да бъдат както преди или някои неща просто не се забравят и няма смисъл да опитваме. Забравих да кажа, че това което ми прави впечатление е че от както се е прибрал, навсякъде ходи с телефона си, не го оставя и за секунда без надзор (не че му знам паролата). Също така от както се е прибрал спим в различни стаи. Не знам много дълго стана, извинявам се за което, но се опитах да обясня цялата ситуация възможно най-точно.

# 1
  • Мнения: 5 823
   Ужасно отношение има спрямо Вас. Отгоре на това и Ви изневерява. Ако бях на Ваше място, щях да си тръгна от този мъж! Вие сте бременна и се нуждаете от най-много грижи и спокойствие.

# 2
  • Мнения: 18 703
Виж, не съм мъж, но ще си кажа мнението. Съжалявам, че ти се е случило, докато си бременна! Никоя жена не го заслужава. Но оттам нататък... Човекът не иска никакви прошки, какво ще "прощаваш"? Няма как подобен човек да ти осигури спокоен дом и да си гледате заедно детето без проблеми като гореописания. Зарязва бременната си жена, понеже другата го привличала сексуално... иначе за нищо не ставала, той готвел...??? Ако наистина искаш пак да си с този мъж, то се приготви за още много истории като тази. И тази всъщност изобщо не е приключила. Човекът е много нагъл, много. Дано има кой да ти помага с бебето. Мъже много - детето ти е най-важно сега!

# 3
  • Мнения: 9 196
Първо си роди бебето и гледай себе си и него, после ще се занимаваш с тоя простак - изобщо не му обръщай внимание сега. Едно по едно. Няма никакъв смисъл да се занимаваш с помиите му. Оставай го, ако иска да се изнася, ако не иска - да спазва приличие, докато го изтърпиш и това е. Пълен нещастник.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Какво можеш да очакваш от подобен екземпляр, тръгнал след поредната фуста, докато жена му бременне? Ако не го напуснеш, нищо хубаво не ви очаква. Такива хора не се променят.

# 5
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
И какво сега, оная го е видяла какъв е, била му е шута и той е доприпкал обратно, а ти си го приела ей-така? Че и планове кроял. До кога? Докато дойде следващата млада секси колежка ли? Като съквартиранти ли ще посрещнете това бебе? Ако аз бях в твоето положение, парцалките и да видя как затваря вратата от външната страна. Даже детето нямаше да запиша на негово име, няма да ходя да прося издръжка и същевременно да има права над него. Той не те обича. Ти к'во правиш при него?

# 6
  • Мнения: 18 703
Че пък и времето ще покаже дали те обичал - е ужасно са изпростяли тия мъже, само това мога да кажа! Така ли се говори на бременна жена!?

Имаш ли помощ от близки, приятели...?

# 7
  • Мнения: 5 823
   Изглежда, че този мъж прикривал истинското си лице доста дълго време. Възползва се от жената, че е бременна и знае, че няма накъде да върви.

    Да добавя, че ако тази жена остане при този мъж, голям е процентът той да започне да я пребива от бой.

   И още нещо - на мен ли ми се струва, че домашното насилие нарасна през последните 2-3 години или просто навсякъде по медиите започнаха да дават гласност на жени, които са станали жертви?!

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 16:43 от Jennifer_w

# 8
  • Мнения: 1 521
Ти вече си му простила,като си го прибрала отново при теб.
Съжалявам за създалата се ситуация,но помисли за теб и бебето. Такъв човек не ти трябва. По-добре без него,отколкото "с него",което означава "ще се прибирам когато си искам и ще правя каквото си искам"...

# 9
  • Мнения: 29 689
Имаш ли родители/роднини, които биха ти помогнали?

Този човек едва ли ще се промени. Щом прави такива номера на бременната си жена, точно когато трябва да ѝ е спокойно, представи си какво ще е после, когато бебето не спи, трябва да му се купуват разни неща, да се обгрижва и т.н.

# 10
  • Мнения: 7
Благодаря Ви за бързите отговори, колкото до въпроса за помощта, да имам, винаги мога да се обадя на нашите да ми помагат, въпроса е че той никога не се е държал така, преди това. Аз не казвам че съм лесна, наистина някой път прекалявам с въпросите и очакванията, но това е в моменти на несигурност.. Колкото за бебето, той наистина се радва много, чакаме го с нетърпение. Това което забелязвам при него е също че има и голяма доза на страх както наближава термина, и може би напрежението му е дошло в повече. Също забравих да кажа че той е голям инат, и никога няма да признае когато не е прав, или да се извини, и в моменти на ярост е в състояние да каже неща които наистина не мисли, само и само за да нарани човека с когото спори.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 428
Този "мъж" не заслужава дори да го заплюеш в лицето, камо ли да го прибереш обратно. Учудва ме защо след това унижение, в добавка с излагане пред други хора (не е криел кръшкането си), ти отново си го прибрала обратно.

# 12
  • Мнения: 18 703
Не говори глупости само за да го извиниш. Това, което е направил е под нивото на морското равнище и мога да те уверя, че повечето мъже не го правят, нищо че жените им също не са програмирани за робини!

Напрежението от какво му е дошло в повече...? Ти се прегъваш с големия корем и трепериш над бебето, а той горкия как да сготви на новата изгора ли се безпокои?

# 13
  • Мнения: 7 325
Каква прошка при положение, че той не иска такава  ooooh! не му и пука дали бременната му годеница ще му прости или не. Най-вероятно другата освен секс друго не търси, не е домакиня т.е не готви и не му пере чорапите, отношението и не е като към божество и той е решил да си държи питомното пък с дивото да се забавлява. Така ще е докато се появи следващата. Ако иска авторката да живее в очакване на следващото му изнасяне като между другото отглежда бебе на квартира - ок. Ако обаче реши да е разумна да му събере парцалите и боклуците и да ги стовари пред вратата. Не мога да си обясня какво очаква от подобен индивид.
Стига го оправдава. За свинско поведение оправдание няма. На повечето от пишещите предполагам мъжете им са изпитвали страх и напрежение около раждането на децата им, но колко са се държали като тоя тъпак.

# 14
  • Мнения: 5 823
Благодаря Ви за бързите отговори, колкото до въпроса за помощта, да имам, винаги мога да се обадя на нашите да ми помагат, въпроса е че той никога не се е държал така, преди това. Аз не казвам че съм лесна, наистина някой път прекалявам с въпросите и очакванията, но това е в моменти на несигурност.. Колкото за бебето, той наистина се радва много, чакаме го с нетърпение. Това което забелязвам при него е също че има и голяма доза на страх както наближава термина, и може би напрежението му е дошло в повече. Също забравих да кажа че той е голям инат, и никога няма да признае когато не е прав, или да се извини, и в моменти на ярост е в състояние да каже неща които наистина не мисли, само и само за да нарани човека с когото спори.


   Защо го оправдавате? Той се държи лошо с Вас, а Вие го защитавате? Дори вече Ви е вменил вина и Ви манипулира.

# 15
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 327
Понеже темата е озаглавена "Да простя ли", моето мнение е, че не трябва да прощаваш това държание. Мисля, че няма да се промени, уплашил се е от сериозността на положението и не иска да бъде отговорен родител и партньор а да си живее като необвързан. Предполагам, че след време ще съжалява за това.

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Много е унизително и дразнещо, когато видиш човек да се мъчи да оправдае свинското поведение на другия, от което е потърпевш. Какъв страх, какво напрежение от наближаващия термин? От страх и напрежение хукнал по фусти. Как пък не взе да се поинтересува малко за това, за което уж се напрягал, ми напуска дома, теб и бебето, за да живее с някаква, която дори не била достойна за него, защото не му готвела. Съкровище - едната му пречи, другата не можела да му готви, жив да го ожалиш. Със сопата по гърба.
И друго - като вече знаеш какво мисли за теб, за живота с теб, след всичко онова, което ти е наприказвал, след като е хукнал по другата - как би могла да зачеркнеш това и да продължиш с него, все едно нищо не е било?
Ще му прощава ... Пука му на него за прошката, егоизмът му го води.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Голяма грешка си направила като си го приела обратно. Не си прави илюзии. Идилията ще е само докато се появи следващата на хоризонта. Задник нещастен...

# 18
  • Мнения: 46 554
Въпросът е - какво очакваш?
Ако си съгласна да си една от многото и да се чудиш с какво ще те зарази, прости му. То това е най-лесното. Но така ще е цял живот, след това момиче ще е друго, след него трето и т.н. На какво ще научиш детето си? 

# 19
  • Мнения: 3 545
Не си обяснявам защо си го приела обратно.  Мизерника сам те е освободил от себе си, сега се чуди как да го изгониш. Всъщност той сам ще си тръгне за следващия си секс-роман, но ти няма да си подготвена за това, защото се залъгваш, че е свестен.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
Няма оправдание за този Мунчо.
Как ще му простиш,като той даже не съжалява за отвратителната си постъпка.
Покажи малко достойнство и себеуважение и му покажи вратата.
Защото той няма да се промени ,а когато се роди бебето ще стане още по-лошо.

# 21
  • София
  • Мнения: 11 492
 Осъди го за издръжка и го разкарай. Измекяр.

# 22
  • Мнения: 7 325
да бе издръжка. за какво и е? за сто лева да се чуди един ден как да заведе детето си на почивка в гърция ( примерно ).

# 23
  • Мнения: 7
Ами и аз не знам, това се чудих от началото, тъй като не бях сигурна дали преценката ми е правилна. Все пак и на мен хормоните ми влияят за правилна преценка. Не се опитвам да го оправдая, аз му казах че ми е трудно и не знам дали ще мога да простя, а просто обяснявам защо евентуално няма да ми каже "прости ми,сгреших". Иначе е ясно че за това поведение прошка няма. Въпроса е дали си струва да направим опит заради детето, заради семейството, понеже семейство трудно се създава, но лесно се разваля. Заради себе си се чудя, за да мога да си кажа един ден че съм направила всичко за да расте детето с мама и тати. Но пък не съм сигурна дали за този период не е разбрал че това което си е мислил че иска и е направил не е правилното и че мястото си му е при семейството но сега е трудно да си го признае. Не ме разбирайте погрешно, може и да изглежда като да го оправдавам, но аз мисля че го познавам достатъчно добре, и наистина това през този период това все едно не беше той.

# 24
  • Мнения: 18 703
Прости му, подготви се за следващия случай, като имаш желание. Всичко е в твоите ръце и на твоите нерви... няма да живеем ние с него.

# 25
  • Мнения: 3 545
Като излезеш в отпуска преди раждането защо не отидеш при родителите си и да го разкараш тоя. Ако той се е освестил и наистина иска да е с теб, ще направи всичко, за да е. Така поне ще знаеш малко повече за него. Не че съм голям оптимист, де.
Не каза дали живеете в един град с вашите, или аз не съм разбрала. Затова писах като излезеш отпоска за раждане, иначе ако сте в един град, веднага може да го направиш. Ако държи на теб, ще знаеш поне.

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 18:01 от Moon Flower

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Обмисли внимателно и другия вариант - живеете заедно, ражда се детето, нарича го татко, но в един момент той пак хуква по живота, ти решаваш, че вече няма да търпиш и посочваш вратата. Обясненията и вината пред детето ти ще паднат на твоите рамене. Докато сега е по-лесно, докато детето още не е налично. Прецени хубаво и двата варианта.

# 27
  • Мнения: 2 721
Мила, това отношение е ужасно.Вие сте от толкова дълго време заедно, и всичко е било наред, и чак сега този човек си показва същността.. Колкото и да ти е трудно, най добрия вариант е да се изнесеш при вашите, ако сте в добри отношения и да си родил и гледаш бебчето сама. Нямам думи какви “мъже” има.. Как може да ти казва,че времето ще покаже дали те обича, боже, та вие сте от 6 години заедно, досега не е ли разбрал дали те обича.. Този не заслужава нищо хубаво...

# 28
  • София
  • Мнения: 4 352
Онази "не можела да готви" Това като го чух щях да припадна. Човекът си е търсел слугиня (явно авторката в бременността е поизоставила тази функция) и сега няма къде да иде, затова се прибрал обратно. Според мен грешката ти е, че си го прибрала. Не усещаш ли какво унижение към теб е това: "Ооо, тя ако можеше да готви и да ми пере чорапите нямаше въобще да те погледна". Не знам, аз дори при ""Сбърках, прости ми, ти си жената на живота ми, но късно го разбрах" не знам дали го бих приела обратно, камо-ли при такова държание. Не искал прошка, искал да сте съквартиранти. Наистина ли нямаш някакво чувство за самоуважение?

# 29
  • Мнения: X
Много ми е мъчно за теб, момиче, и аз имам дъщеря. Като си помисля, че един ден може да попадне на такъв боклук, плаче ми се.
Сега по същество.
Понякога човек си струва да направи известни компромиси, за да запази семейството си, ако има деца. Зависимости, изневери, насилие - това са неща обаче, които съсипват семействата необратимо. След това счупеното просто няма как да се поправи. Вредите са много повече от преимуществата. Във вашия случай не сте свързани финансово и имотно, така че тези аргументи отпадат (много жени стоят с разни тъпанари по финансови причини).
Прошка не можеш да дадеш, дори и да искаш. Никога вече между вас няма да е същото, не и след такова предателство. Ако доверието в едно семейство е унищожено още в началото, преди всякакви сериозни катаклизми, то това семейство абсолютно няма бъдеще. Как си представяш "семейството" ви след десетина години? Никакъв шанс нямате заедно. Пусни го да си хвърчи от цвят на цвят, недей да се поставяш в положението на резервния вариант. Няма жена, която да успее да живее комфортно в тази роля. А друга ти няма и да имаш.

За детето.
Твоят човек е показал, че не заслужава доверие. Да му присъдиш бащинство означава да му окажеш доверие. Ако иска да е баща, няма проблем да е такъв, и без да ти виси на главата и да те тормози с простотиите си. Може да дава пари и да се грижи за детето (но не бих ги оставяла сами, не се знае как може да поиска да ти отмъсти). Също няма нужда и официално да се води баща, за да се държи като като такъв. Ти сигурна ли си, че можеш да му довериш детето си? Аз не бих била. Ще трябва доста да поработи, за да се докаже пред теб след тия л..а, които е произвел. Ако е читав човек, временно залитнал (както ми се струва, че ти се иска да повярваш), а не просто боклук, никога не е късно да го покаже. Но доста зор ще трябва да си даде в тази посока. А не се виждат никакви признаци - нито се чувства виновен, нито поема ангажименти за бъдещето.

За евентуално общо имущество.
Не бих вложила нито лев лични средства в общо предприятие с такъв човек. Ако той има желание да направи нещо за теб като майка на детето му, да заповяда. Но без да обитава тази собственост и без да ти дава наклон в живота.

И аз като всички мисля, че съвместен живот с такъв мъж е унижение за жената и напълно безперспективен.

# 30
  • София
  • Мнения: 7 997
В момент, когато се предполага, че трябва да се държи най-добре с теб, се е държал като с парцал. Не е имал скрупули, че тези панаири могат да повлияят на теб и на бебето. Нима очакваш по-примерно държание след това, когато ще си още по-лабилна психически и зависима от него?
Хващай си багажа и заминавай при родителите, с този не те очаква нищо добро.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 352
Аз сега прочетох, че имало и обиди от него към нея. Мииии...

# 32
  • София
  • Мнения: 11 492
Апропо, 6 години всичко е мед и масло, изведнъж - бременност, идва 6-ия месец и всичко се преобръща с главата надолу?
Нещо да не спестявате?

# 33
  • София
  • Мнения: 7 997
Не е нужно да спестява, ситуацията е класика в жанра. Играли си на семейство, детето започнало да става реалност и на онзи му светнало, че му се живее на всяка цена. Само дето жената няма как да направи Undo.

# 34
  • Мнения: X
Апропо, 6 години всичко е мед и масло, изведнъж - бременност, идва 6-ия месец и всичко се преобръща с главата надолу?
Нещо да не спестявате?

Може да не спестява. Може големият мъж да се е уплашил от перспективата животът  му да стане сериозен наистина, а не само на приказки. Някои хора доста се изхвърлят словесно, ама като стане дума да се превърнат думите в дела, хич ги няма.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 352
Апропо, 6 години всичко е мед и масло, изведнъж - бременност, идва 6-ия месец и всичко се преобръща с главата надолу?
Нещо да не спестявате?


И аз си го помислих. Макар, че не е  невъзможно - появила се е другата и човечецът поизперкал. Ама въпросът е как се държиш като "поизперкаш". Щото и моят бивш "поизперка" (още е с нея, голяма любов имаха и наистина се влюбиха), ама лоша дума не ми е казал и дори не ми изневери - просто не можа да я преодолее. То всъщност в тези моменти се показва кой какъв човек е в действителност.
А и както казаха по-горе - не малко мъже като осъзнаят, че отговорността чука на прага им се сещат, че не са си поживяли и дават назад. То и това е показателно.

# 36
  • Мнения: X
Може да се прости при желание - ако сгрешилата страна показва разкаяние, видимо съжалява и прави всичко възможно да спечели отново доверието. В случая няма нито един от тези елементи - не се разкайва, не съжалява, продължава да крие телефона си и с това създава напрежение.

А това е ама че странно изказване:

Цитат
каза че тя не трябвало да ме притеснява - че не ставало нищо с нея (не можела да готви - той готвил)

Заради готвенето ѝ ли не са заедно?Anguished

Хубаво, кръшнал - ама нужно ли е да те унижава така.

# 37
  • Мнения: 7
Не мисля че спестявам нещо. Имали сме караници, все пак живеем сами и се издържаме сами и сме спорили за разни неща но никога не сме стигали до момента в който да се разделяме. Също така щях може би по лесно да  разбера ако детето беше станало случайно, но то си беше планувано и искано, както и създаването на семейство. Даже в началото всичко беше перфектно. Единственото което беше и по различно е че точно в периода в който забременях сестра му дойде да живее при нас,  известно време докато не си намери квартира, и беше при нас почти до момента когато му казах да си тръгва (тъй като тя също видя ризата и му каза че се срамува от него).  не знам дали има някакво значение това.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 997
Никакво значение няма сестра му, човекът не струва.

# 39
  • Мнения: 46 554
Онази "не можела да готви" Това като го чух щях да припадна. Човекът си е търсел слугиня (явно авторката в бременността е поизоставила тази функция)...
Напротив, жена му си го храни, а той ходи да готви на другата.
Ако има още заблудени - любовта не минава през стомаха.

Не мисля че спестявам нещо. Имали сме караници, все пак живеем сами и се издържаме сами и сме спорили за разни неща но никога не сме стигали до момента в който да се разделяме...
Имаха предвид изневерявал ли е преди, запилявал ли се е и прибирал на следващия ден следобед и подобни.

# 40
  • Мнения: 7
не, никога.

# 41
  • Мнения: 355
Ще ти кажа нещо, като мнение на мъж. Ти както искаш го приемай. Миговете в които гледаш как расте в човека, който обичаш твоето дете са незабравими. Който хукне в този период да гони разчепени каки, хич не ми го хвали. За мен е пълен нещастник и утайка. Аз лично дете бих искал и бих правил с човека с който планирам да остарея. Намеря ли този човек, после ако ще и 100 кила да стане, гърбав, куц и грозен няма да го оставя никога. Но аз и винаги съм гледал душата на човека. Тялото може да си го направиш красиво, душата грозна ли ти е, няма как. Според мене не ти трябва такъв като сегашния. Никога няма да си спокойна, че няма да ти извърти подобен курвенски номер отново . С най добри пожелания те оставям, надявам се да се подредят нещата, както ти искаш!

# 42
  • Мнения: X
Здравейте,
Нова съм тук, изчетох доста теми но така и не намирам отговор на въпроса ми и затова реших да пиша.
Скрит текст:
Ситуацията е следната,  с "годеника" ми сме заедно от 6 години, края на 2016г се сгодихме, лятото на 2017 той каза че иска дете, правихме опити, забременях, бяхме най-щастливите на света, но ето че когато влезнах в 6 месец и корема и бременността започна да ми личи, нашия татко започна да се държи странно.Един ден от нищо избухна, започна скандала и каза че не иска да се жени за мен, че ако се оженим до една година ще се разведем и че няма смисъл, че съм щяла да го умора. Започнаха едни постоянни излизания, прибиране на следващия ден в 15-16:00ч.  (когато аз съм на работа и излизания преди аз да съм се върнала от работа) ходене на вили с колеги и не вдигане на телефона. Когато се опитвах да говоря с него, той ми казваше че не иска да се прибира, че съм му станала скучна и че вече не го привличам, че съм се променила и че не е това което е било в началото на връзката ни и иска да се разделим - а на въпроса ми как смята да продължим и да гледаме детето, отговора беше че ще живеем като съквартиранти. След като му казах че мен това не ме устройва и го попитах дали друга е причината за всичко това той отрече. След два дена, и едно такова излизане и късно прибиране,  намерих фон дьо тен-на на ризата му, като го попитах, отговора беше че "колежка е скъсала с гаджето си" и той си е закарал, понеже се била напила. В същия ден видях и чата му на фейсбука и изпращаните целувки с нея (ползвахме един комп. и той никога не си изключваше фейса) и така всичко започна, спря на цяло да се прибира (уж спи при колегите), като един ден дойде да си вземе компа. за да "работи", поседя 5 мин и си тръгна. На следващия ден на работа ме питаха колегите кое е това момиче с което е бил същата вечер в заведение в което и те. Оказва се по описанието че е същата тази колежка. И така, 3 дена след това му казах да си изнася багажа, и да се маха което той направи. В началото не пишеше, не се интересуваше как сме, не успяваше да дойде на прегледите на бебето. В един момент започна да пише, всеки ден звъннеше да пита как сме, трябва ли ни нещо.. Един ден валеше страшно много и той дойде да ме вземе от работа. На път за вкъщи му казах че знам за това момиче - първо отрече но след това като разбра че няма как повече да ме лъже си призна и накрая каза че тя не трябвало да ме притеснява - че не ставало нищо с нея (не можела да готви - той готвил). Също така каза че само го привличала сексуално и това е и че ще се прибере когато излезна в болнични понеже така трябвало. На въпроса ми дали ме обича, каза че има чувства към мен, но не е това което е било в началото на връзката ни. Както и да е, дойде си след седмица, донесе си част от нещата, и вече е тук, прибира се, звънни ми когато закъснява, прави планове за общото ни бъдеще заедно.. Проблема е че когато го попитах той каза че не съжалява, и когато му казах че ми е трудно да простя, той каза че не го иска и че не заслужава. Иначе обмисля варианти за купуване на апартамент, и разни неща понеже нямаме жилище и живеем под наем. Вече сам нацяло объркана, термина на раждането наближава, но аз не съм сигурна дали искам да сам с него вече. Прекалено много неща ми каза, обиди, разочарова и нарани, за този период, които са ми още в главата и не мога да ги забравя (едно от нещата е и - какво ли е казвал на това момиче за мен, за да тръгнат нещата помежду им - понеже според мен никоя жена която знае че даден човек е сгоден и чака дете, няма да тръгне да се занимава с него).  На въпроса ми дали ми е обича- казва че има чувства към мен, а когато го попитах дали може да ме обича отново, казва че времето ще покаже и ако не - ще го мислим тогава. Аз съм страшно объркана, и наранена. Не мога да му простя това което ни причини  - в един от разговорите ни ми каза че аз съм виновна за всичко - понеже аз съм го накарала с тия мои постоянни разговори да направи така. И тъй като аз не мога да взема трезво решение, и се съмнявам във себе си и преценката си, затова и пиша тук, като хора с повече опит да ми кажете дали може едно семейство да преодолее такова нещо и да се забрави и нещата да бъдат както преди или някои неща просто не се забравят и няма смисъл да опитваме. Забравих да кажа, че това което ми прави впечатление е че от както се е прибрал, навсякъде ходи с телефона си, не го оставя и за секунда без надзор (не че му знам паролата). Също така от както се е прибрал спим в различни стаи. Не знам много дълго стана, извинявам се за което, но се опитах да обясня цялата ситуация възможно най-точно.
Чели сте много, но не намирате отговор?

Вашата история, която така детайлно сте разказали, обобщава половината теми във форума.

Наистина ли от цялото четене не успяхте да намерите теми, в които бащата на детето (особено заченато без брак) дава на заден, щом уж желаното от него дете е на път (или вече факт) и почва активно да излиза с приятели, появяват се съмнения за друга жена, двамата (бъдещи) родители спят в различни стаи и цялостно се отдалечават един от друг?

Сега сте на етап той да купи апартамент, на който ще е едноличен собственик и жилището няма да е придобито по време на брак и няма да има статута на семейно жилище, към което бихте могли да имате претенции при евентуална раздяла. И ще смените наема с икономическа зависимост от човек, който може да Ви изрита във всеки един момент (въпреки че той ще е за изритване вероятно). Да не кажете, че и на този въпрос няма отговор.... Понеже в последните седмици има поне няколко теми в подобна насока. Ако искате да Ви насоча какво да четете?

Мисля, че не можем да Ви дадем този отговор, който се надявате да получите - че всичко е наред, че е от хормоните, че мъжете са такива и по-натам става по-добре и може да изградите семейство. Аз съм мъж и Ви гарантирам, че мъж постъпва по такъв начин единствено с момиче, което е убеден, че практически "притежава", но не цени особено тази своя "движима собственост". Момиче, с което мисли, че може да си прави каквото си иска и номерът ще мине. Вие сте компромисът, който той прави.

Питате дали би могъл той е Вашият компромис. Според мен много двойки са на практика така. Взаимни компромиси. Той обикновено дава финансова стабилност и "излиза с приятели" (ходи по жени), тя гледа детето/децата, готви и т.н. В някакъв момент към 50-60 като му паднат нивата на тестостерона, ще си е само Ваш, но тогава вече ще наближава възрастта, в която и него ще трябва да гледате като почне да изфирясва. Струва ли си подобен живот? За мен лично не си струва. Мога ли да Ви гарантирам по-щастливо развитие в интимен план, ако му теглите майната? Не мога. Може да останете самотна майка до последно, да попадате на същите задници и боклуци, че и на по-големи. Мога да Ви гарантирам обаче, че забежката му няма да остане еднократен инцидент.

От тук насетне Вие си решавате. Не знам какъв отговор точно търсите, но ако искате да Ви насоча към сходни на Вашата теми, мога да дам линкове.

# 43
  • Мнения: 1 447
Сложна ситуация. Този "мъж" е напълно изперкал.Ако имаш подкрепата на родителите си - бягай докато е време. В противен случай те чакат куп "приключения" заради неговия кеф, с много,много нерви за твоя сметка.Нещо, от което нямаш нужда, особено с бебе на път.Напълно те разбирам, объркана си изключително много, а решението да продължиш съвсем сама с новородено е тежко. Ако можеш, постави всички карти на масата, бъди директна, попитай го смята ли да продължава с този начин на живот,защото теб не те устройва и не искаш да живееш така с него.Изисквай откровен отговор.Притисни го. Да е ясно,че няма да търпиш повече изневери. Внимателно следи реакцията му.Ако усетиш,че извърта, ако усетиш и нотка на колебание в отговора му, бъди сигурна,че положението ще се влоши страшно много и то много скоро.За бебето той пак може да ти помага, и е добре че го иска. Използвай го в тази посока, но го дръж на дистанция.Докато срещнеш човек, който ще те цени като жена и съпруга един ден. С този в момента няма да се получи.

# 44
  • Мнения: 15 678
Не съм изчела всички постове - отговарям директно на първия. За момента мога да те посъветвам да се успокоиш, тъй като ти предстои нещо наистина важно. Опитай се да простиш тази забежка. Виж как ще се развият нещата между вас. Край можеш да сложиш във всеки един момент, ако ти писне. Но сега ти предстои да ставаш майка и е добре бащата на това дете да бъде до теб поне в първите месеци. Ако нещата продължават да са зле приключи тази връзка. Но за момента опитай. Може наистина да е било еднократно, може наистина нещата да се оправят, може много неща да се случат. След раждането на бебето и двамата ще се промените много, както и начина ви на живот. В каква посока ще са промените няма как да знаеш, така че изчакай малко с крайните решения поне на този етап. Успех!

# 45
  • Мнения: 5 134
Здравей. Ситуацията ти е ужасна и ти съчувствам.
Според мен на най-дневен ред стои въпросът с това как ще уредите законово нещата с детето. Ще бъде ли вписан като баща? Трябва да бъдеш напълно наясно с избора, от законова гледна точка, затова те съветвам да направиш консултация с адвокат, който да ти обясни добре какво става ако го запишеш в акта за раждане и обратното, какво следва ако не го.

# 46
  • Мнения: X
Подкрепям мнението на elenna.

Честно казано не разбирам тези теми. Щом човек е достатъчно възрастен да живее с партньор и да създаде дете, трябва и да може да решава и да прави избор. Тук никой няма вълшебно кълбо, с което да даде сигурност как ще се развият събитията. Авторката щом го е прибрала, значи си го иска - ами да си живеят заедно, щом така усеща нещата. И сто души да се изредят да ѝ кажат колко е лош Кумчо Вълчо, тя вече си е решила и само иска потвърждение на решението си.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Интересно, ако онази неготвещата се беше появила, докато авторката е във втори/трети месец, този дали щеше да започне да я навива за аборт!? Хммм, мисля, че да. Точно от тези ми изглежда.

# 48
  • Мнения: 355
Е това вече е изродско! Въобще не си го представям да го причиня на някой. Това да не е пица, да я върнеш или изхвърлиш? Нали уж с любов го правиш това дете. Как така ще караш друг човек да прави аборт? Затуй дете се прави, като си сигурен, че това е човека за тебе и искаш деца. Инак туряш гумата и това е.Другото е мизерия и лошо отношение към партньорката.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Ми явно изроди има в доволно количество. Малко ли сме ги чели тук точно такива...

# 50
  • Мнения: X
Ами като има кой да ги търпи и да ги кътка, ще се множат изродите.

Интересно авторката дали му готви.

# 51
  • София
  • Мнения: 24 839
Благодаря Ви за бързите отговори, колкото до въпроса за помощта, да имам, винаги мога да се обадя на нашите да ми помагат, въпроса е че той никога не се е държал така, преди това. Аз не казвам че съм лесна, наистина някой път прекалявам с въпросите и очакванията, но това е в моменти на несигурност.. Колкото за бебето, той наистина се радва много, чакаме го с нетърпение. Това което забелязвам при него е също че има и голяма доза на страх както наближава термина, и може би напрежението му е дошло в повече. Също забравих да кажа че той е голям инат, и никога няма да признае когато не е прав, или да се извини, и в моменти на ярост е в състояние да каже неща които наистина не мисли, само и само за да нарани човека с когото спори.


Не искам да ти давам никакви съвети как да постъпиш.
Не си готова да предприемеш каквото и да било.
Наистина, изчакай да се роди детето, да се стабилизираш и да видиш в хаоса от новата ситуация кой как ще реагира и какви чувства ще се нагнетят в теб.
Тогава сама ще решиш какво да правиш.
Сега все още му търсиш извинения и се опитваш да го оправдаваш.

# 52
  • Мнения: 5 134
Наистина емоционалните ви решения, бъдещето като двойка и т.н. имате време да си ги разисквате и решавате цял живот.

Но момента, в който в болницата стои въпросът кой и как се записва като баща в акта за раждане ти предстои съвсем скоро. Трябва да имаш ясно, категорично и информирано решение какво правиш, защото последиците са сериозни и в повечето случаи решението подлежи на ревизия само след едно или няколко съвсем нелеки съдебни дела. Опичай си акъла за това, а не в терзания дали да прощаваш.

# 53
  • Мнения: 5 259
Съжалявам, че ти се е случило. И мен ме изоставиха като бременна. Няколко пъти му прощавах влюбванията, но нито забравих, нито той се промени. Болезнено е и безсмислено да продължаваш тази агония. Когато родиш ще имаш нужда от подкрепа, а той няма да ти я даде. Преди да успее да те срине емоционално махни се от там.

# 54
  • Мнения: 928
Много подобна е моята история, чети мои стари постове. Като минала през това ще ти кажа, не той няма да се промени- напротив ще става още по-зле. Ти искаш семейство, искаш баща за детето си, нормално. Но той не е това, това е само твоя проекция, той си е и ще си остане боклук. Боклука който ще те наранява 1000 пъти, който ще те кара да живееш в стрес и нерви. Щом в този важен етап с лека ръка е тръгнал по жени, после бебето като плаче от колики, температури, зъбки пак ще си хване пътя с друга. После с друга, после по заведения с приятели и за тебе остава горчивия вкус. Така ли се постъпва с бременна жена, да се чувства зле. Нали се сещаш че на теб като ти е зле го придаваш на бебето, неговото бебе. Ама на него не му дреме, няма и да му задреме за напред. Моля те бягай с 200, не се унижавай заради мечтата ти за истинско семейство. Ти можеш да го имаш един ден, но не и с този индивид. Казвам ти го от личен опит, колкото повече прощаваш, толкова повече той ще си позволява да прави каквото си иска. Сега е твоя момент да се махнеш, да си подредиш живота. Роди ли се бебето ще ти е още по-трудно да си тръгнеш, ще изтърпиш още по-големи унижения.

# 55
  • Мнения: 10
Мисля си, че всяка жена си е повече или по-малко трудна, но не всеки мъж постъпва по този начин с половинката си. Пък и 6 години не са малко - като си му тегава, защо ти предлага? За какво му е твоето дете? Най-вероятно се е стреснал здравата - не е първия, наистина, но има доста по-страшни неща от бременна жена и 3 кила бебе. Ще можеш ли да разчиташ на него в по-трудни ситуации?
Светци не познавам, всеки може да кривне. Обаче да не ти се свие малко сърцето за жената, която носи твоето планувано дете и малко от малко да я пожалиш, да й спестиш някои неща, да не й дадеш надежда - що за човек трябва да си?
Мой приятел постъпи по подобен начин с бременната си съпруга, роди се детето и тогава се разделиха. Към днешна дата е чудесен баща, с майката са в добри отношения, но той си е с друга жена и друго дете. Прости му, ако можеш, но си поеми по своя път и остави той да си върви по неговия. Ще ви е по-лесно да бъдете добри родители, ако не се разочаровате/дразните всеки ден.

# 56
  • Мнения: 81
Истинска лудост е това, което преживяваш! Имай малко самоуважение. Прекалено удобна си за този човек. Помисли си, би ли живяла в постоянно напрежение и съмнения!? Сега са ти нужни спокойствие и подкрепа, а не човек, който те разигрява по този безобразен начин. Ако питаш мен, подреждай си живота сама с бебче, този не ви заслужава! Много кураж ти желая!

# 57
  • Мнения: 15 619
Едно мъжко говедо си намерило друго женско говедо, чувствайки се добре в говедарската си сценка и ти се косиш и мориш дали да му прощаваш!? Какво!? Че едно говедо се чувства ок държейки се като такова ли!? Имаш друг проблем за решаване - отглеждането на детето си и себе си, щом сте на квартира и вероятното намаляване на доходите, ако нямаш помощ от родители...

# 58
  • Варна
  • Мнения: 736
Чудех се дали да пиша. Ти повтаряш моята история от преди 11 години. Аз търпях седем месеца след като се роди дъщеря ми и накря му прибрах багажа в чували и пред вратата. Не повтаряй моята грешка. Роди си детето в спокойна среда и го гледай в такава. Защото може да чуеш неща които ще те сринат психически. При мен капката която преля чашата е думите му "че решил ВСЕ пак да родя детето защото съм на 30 и ми го дължал".

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592

Нямаш бъдеще с този мъж. Сега ще те боли, но... по-добре сега, отколкото после. Изпрати го да си ходи при мадамата, повикай родителите и при себе си за известно време, ако с склонни да дойдат - или ти отиди при тях, ако пространството го позволява. просто ще е добре да имаш близки до себе си ... но той, уви, не е сред тях.

# 60
  • Мнения: 1 187
 Определено не си заслужава да си с този човек. Нещата може би щяха да са други ако той те умоляваше да му простиш или нещо такова , а той открито ти заявава че просто се пробва с тебе за момента.. Привличала го сексуално .. как може да изръсиш това на бременната от теб жена и след това да се върнеш най нагло при нея и да говориш за купуване на апартамент за какво да вземе да те изгони  като му омръзне да си  играе на семейство..    що за човек е тоя. Според  мен ще си много нещастна някой  ден ако останеш с него , нямам думи наистина

# 61
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Лайното си е лайно. Каквото и да го правиш, си остава лайно и ако не го почистиш от живота си,  ще ти го осмърдява непрекъснато. Разкарай тоя тъпанар. Иначе те чакат много безсънни нощи, горчиви сълзи  и натрупана омраза. Ако си ми дъщеря, ще те извлека оттам за косите. Когато детето се роди, ще ти е достатъчно трудно. Няма да имаш нужда от допълнителните "екстри", които този индивид, без всякакво съмнение, ще ти осигурява редовно. Пусни го да пасе, както му подобава, а ти иди в обичаща и подкрепяща среда.

# 62
  • Мнения: 5 259
Черипай, моя като умоляваше и ревеше и на колене падаше пак никаква промяна. Прибера го и след месец пак същото. Всеки път "щастливите" дни ставаха по-малко. Последното ми прощаване и даден шанс бяха за точно 24 часа. На едната вечер си носи багажа, а на другата пиле смси на любовницата си " защо не искаш да ме видиш". Пратих го до магазина и като се върна започна да ми обяснява как съм му почернила живота. Съжалявам за изгубеното време и травмите които ми нанесе и че превърна бременноста и майчинството ми в ад.

# 63
  • Мнения: 5 823
Е това вече е изродско! Въобще не си го представям да го причиня на някой. Това да не е пица, да я върнеш или изхвърлиш? Нали уж с любов го правиш това дете. Как така ще караш друг човек да прави аборт? Затуй дете се прави, като си сигурен, че това е човека за тебе и искаш деца. Инак туряш гумата и това е.Другото е мизерия и лошо отношение към партньорката.

   Има ги и такива. Искат да имат бебе и правят на жената бебе, защото искат вече да бъдат семейство. После като жената им съобщи, че е бременна и те питат как така е станало. След това принуждават приятелката си да абортира. Ако не иска да абортира и да запази бебето си, започват психическия тормоз над нея. Такива мъже са пълни отрепки и комплексари. Да причинят подобно нещо на жената, в която са се клели, че я обичат.

   Не знам защо продължавате да й давате съвети?! Тя е взела вече окончателно решение и му е простила. За нея той е перфектният мъж, защото гледа към минало, а не може да прозре, че той е показал истинското си лице, което го е крил толкова много време от нея. Хората са прави, че когато има тежка ситуацията и трябва да се носи отговорност, тогава този човек показва истинското си лице и разбираш с кого си имаш работа.

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 10:45 от Jennifer_w

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, прости му щом искаш, заради собственото си душевно равновесие. Явно е важно за теб. Но прекрати отношенията си с него. Иначе ще береш много ядове в бъдеще с такъв човек. Той е инфантилен, уплашил се е от бебето и си е туширал страха по най-лесния за него начин. Без да му пука за теб. Това е човек, който не може да поема отговорност. На когото не можеш да разчиташ изобщо. За какво ти е тогава? Да му переш чорапите и за му готвиш? Има ли смисъл?  newsm78

# 65
  • Мнения: 1 187
Черипай, моя като умоляваше и ревеше и на колене падаше пак никаква промяна. Прибера го и след месец пак същото. Всеки път "щастливите" дни ставаха по-малко. Последното ми прощаване и даден шанс бяха за точно 24 часа. На едната вечер си носи багажа, а на другата пиле смси на любовницата си " защо не искаш да ме видиш". Пратих го до магазина и като се върна започна да ми обяснява как съм му почернила живота. Съжалявам за изгубеното време и травмите които ми нанесе и че превърна бременноста и майчинството ми в ад.

За съжаление става  така повечето пъти , не се променят хората, най много да се научат как да те манипулират по добре. Имах предвид, че той ако поне правеше някакъв опит да покаже че съжалява щеше да има някакав минимален шанс наистина да смята че е сгрешил и да не се повтори , а при такава открита наглост даже не виждам какво има да се мисли по въпроса " да съм с него или не "

# 66
  • Мнения: 7
Здравейте,
точно затова и писах, понеже виждам че не мога да простя, колкото и да му се иска в момента (или не иска), на мен ми е трудно да седя даже на едно място с него. И мисля че и той го вижда и разбира това от друга страна винаги е искал да си се грижи за бебето и е много притеснен от факта какво може да загуби ако ние се разделим. По точно какво може да стане ако той си тръгне и не живее с нас, а аз не искам да го гоня и някой ден детето да ме обвинява защо баща му не е до него. Само заради това полагам. И тъй като тук във форума видях че няма такова нещо като перфектно семейство и че всички в даден момент имат проблеми, се чудя струва ли си всичкото това или не. Много хора казват всеки заслужава втори шанс и се чудя дали да опитам да му дам такъв, понеже сам наясно че ако продължа с това отношение което имам в момента, той сам след месец/два ще се откаже. В крайна сметка не съм го карала аз да се прибира, нито сам му казвала че ще му огранича достъп до детето ако ние не сме заедно. В случай според мен ако в дадена ситуация не си щастлив не се връщаш там където не ти е добре. Не съм зависима от него, нито емоционално нито финансово, и имам достатъчно близки хора които ме подкрепят,  и не мисля че ще ми е проблем и да се грижа сама след време за детето, ако ми се наложи.

# 67
  • Мнения: X
Ако беше толкова притеснен да не ви загуби, нямаше да изневерява или да се остави да бъде хванат, а сега вместо да се опитва да поправи нещата и да е по-нисък от тревата - да се държи нагло.

По това, за какво би могло или не би могло да те обвинява дете, което още не е родено, не бих се водила. Майката по принцип за всичко е виновна, особено в пубертета.

Ти си решаваш - но втори шанс се дава на някой, който се е извинил и се опитва да се промени. От неговото поведение няма такива признаци. Даже лицемерен цирк не си прави труда да играе...

# 68
  • Мнения: 1 187
Ама както си ги описала нещата той се връща при теб от нямане на къде вмомента кво друго да прави ... Извинявай ако твърде много ти навлизам в личното пространство просто не мога да се въздържа . Аз съм дете на разведени родители и не си спомням момент в който нашите са били заедно. Е не съм имала нещастно детство или нещо такова . Естествено , че е по добре родителите да са заедно и да се  обичат , но   "да не остане детето без баща" не бива да бъде единствена причина да останеш с някого. Даже ми прилича на такъв човек на когото и да му дадеш втори шанс след време като те нарани пак ще ти изцепи " Ми аз не съм те карал да ми даваш "

# 69
  • София
  • Мнения: 13 428
Не се залъгвай, че го е страх да не загуби детето при раздяла. Та него не го е било страх, че може да го изгуби, ако се случи нещо с теб от притесненията покрай хойкането му. Не го е страх, че може детето да има отражения от твоето негативно емоционално състояние, което явно е постоянно, благодарение на него. Надали ще се притеснява и при следващите си забежки, защото следващата може да се окаже добра не само в леглото, но и в кухнята и тогава.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Та него не го е било страх, че може да го изгуби, ако се случи нещо с теб от притесненията покрай хойкането му. Не го е страх, че може детето да има отражения от твоето негативно емоционално състояние, което явно е постоянно, благодарение на него.
Чак такава сложна мисъл в мъжка глава не може да се роди, сигурна съм.  Laughing
А доводът "за да има детето баща" не е правилен според мен. То пак ще си има баща, но никак не е задължително бащата да живее с майката щом не я прави щастлива. За детето е в пъти по-добре да има двама разделени щастливи родители, вместо да са заедно но нещастни.

# 71
  • Мнения: 20 014
Видно е, че ти се иска все още да те обича и да си имате семейството. Но, ако човек държи на някого, на детето си, на семейството, колкото и да му идва горница промяната, не тръгва да смъква гащите на други жени, докато чака дете.
Връща се у вас, защото е имал възможността да сравни, че няма да му е по-добре при любовницата. Олабил е жилата, защо да си разваля рахата. Я пак у дома на спокойно и чистичко. Не смесвай емоциите – много искал дете, връща се щото те обича и т.н. Връща се, защото е прагматичен и така му изнася.
Отношението към теб е като към предмет – не уважава усещанията ти, мислите, мнението, това, че те е наранил с изневяра, не смята за редно дори да ти се извини.
Е, за какъв модел на баща говорим. Такъв баща ли искаш за детето си? Подлец и наглец.

Щом имаш възможност и средства и за миг не бих се колебала. Това е като рак – ако изрежеш навреме, после всичко ще е наред. Колкото и страшно да ти изглежда в момента.

# 72
  • Мнения: X
Не му дреме за детето и майката, като си е намерил любовница, не му дреме за тях и като си е тръгнал, не му дреме и сега, след като казва "На мен прошка не ми трябва!", обаче го е страх, че няма да общува с детето си?
Да бе!!!
Върнал се е, щото другата не си пада тип слугиня.Не ще да му готви и да му пере гащите, затова по-добре да се върне при "мама" да си го гледа, пък за секса/удоволствията ще ходи при другата.Гаранция, че си продължават връзката.
"Най-доброто, което един мъж може да направи за детето си, е да обича майка му!-твоят е и лош мъж, и лош, съпруг, и ще бъде лош баща.
Никоя жена няма нужда от подобно влечуго.

# 73
  • Мнения: X
а аз не искам да го гоня и някой ден детето да ме обвинява защо баща му не е до него. Само заради това полагам. И тъй като тук във форума видях че няма такова нещо като перфектно семейство и че всички в даден момент имат проблеми, се чудя струва ли си всичкото това или не. Много хора казват всеки заслужава втори шанс и се чудя дали да опитам да му дам такъв,
1. Съвсем не всички във форума имаме проблеми от подобен характер, а тези които имат, вероятно се срещат по-често във форума, отколкото средно в страната. Все пак е форум за взаимопомощ, нормално е да има хора с проблеми.
2. Самите хора с проблеми масово се изказаха, че няма голям смисъл от втори шанс
3. Детето, което бил искал да гледа, за момента го "гледа" на теория само. Като се стигне до практика не го виждам да гледа каквото и да било. Това не е 10 годишно дете, че да го заведе тати на мач. Това е новородено зеленчуче, което виси постоянно на майка си в началото. Няма как да имаш лошо и пренебрежително отношение към майката, пък да си грижовен и мил към новороденото.
4. Гответе се с организация как ще се справите самичка и кой близък ще помага в началото, аз не бих разчитал на него за нищо. Кога ще му изхвърлите багажа си е Ваша работа, но наистина не разчитайте на него за сериозна помощ с бебето - дълбоко се съмнявам, че подобен човек ще може да направи нещо друго освен да пречи и да Ви разстройва.

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 13:02 от Анонимен

# 74
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Като попрочетох опитите на авторката да го оправдае се сетих за друга тема - там (доколкото помня) момичето беше с бебе и в къща извън града, а нейния любим си беше намерил любовница и я убеждаваше, че така си лекувал сърдечен проблем, тя не трябвало да му натяква и т.н. щото щял да умре. Абе, яко я беше завъртял и тя милата му влизаше в положението. Това тук не знам защо ми напомни на тази ситуация. Ама как успяват толкова мозък да имат, че да ги манипулират така тия жени, даже и оправдание да намират на свинските постъпки на мъжете?! Или може би мъжете нямат кой знае какъв мозък ама и жените покрай тях също...

# 75
  • Мнения: 2 224
Аз направо съм в шок какво си причиняват и са способни да изтърпят някои жени! Може да те е заблудил докато ти е направил детето, въпреки че аз смятам че няма как от сериозен мъж изведнъж да се окаже боклук, но след като си разбрала какво представлява - шут и сбогом. Никога не бих могла да преживея такова унижение и да търпя такъв гнусен тип до себе си. С детето си само си търсиш оправдания. Аз се съмнявам, че този някога ще поеме грижа за това дете, така че и на детето няма да му дреме за него. По-добре му намери някой свестен втори баща. Като гледам обаче как разсъждаваш, ще има още много мъка да преживееш. Съжалявам за ситуацията в която си, няма да е лесно да си самотна майка, но такъв като твоя “годеник” само ще ти вгорчи живота. Едва ли ще послушаш някой от съветите дадени тук, просто исках да изкажа колко съм шокирана. Не се въздържах. Попаднала си на пълен помияр, но от там нататък зависи от теб как ще си продължиш живота. Какво ще прощаваш на човек, на когото изобщо не му пука за теб и твоята прошка? Сляпа ли си??

# 76
  • Мнения: 928
Те всички подлеци така говорят, колко много искат детето, колко много искат да се грижат за него, колко много държат на детенцето. Всичко само на думи обаче. Ако истински държеше, нямаше да изложи майката на такъв пагубен стрес по време на бременност. Ако го оставиш при себе си след време ще пускаш тема, той ме заплашва че ще ми вземе детето. Това е продължението, само че тогава пак ще е само на думи. За да те естрах и да те държи при него. Пиша ти го от първо лице от преживяно лично. Играх я тази игра на искам дете, не искам дете. Приемах и прощавах,  вярвах на промяна, исках истинско семейство, исках баща за детето ми. Знаеш ли майчинството ти ще се превърне в ад. Ще върти любовници, ще е нагъл, ще те плаши с детето. Изнемощяла и недоспала, грижеща се за малкото съкровище ще се тресеш от неври и стрес. Не го заслужаваш нито ти, нито детето. Мъж който иска дете, не прави така. Мъж който не иска дете, ще направи и още един куп унижения за да се наслаждава на ергенлъка. Ами като се роди бебо и ти няма да имаш време за готвене, тогава ще търси готвеща ли ?
Знам че не искаш да повярваш на това което ти пишем, и едва ли ще повярваш. Понякога човек научава истината по трудния начин, понякога това са уроците които трябва да усвоим в живота.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 36 714
По точно какво може да стане ако той си тръгне и не живее с нас, а аз не искам да го гоня и някой ден детето да ме обвинява защо баща му не е до него.

А ако някой ден те обвини, че баща му Е до него? Тогава какво? Не малко потребители тук, от позицията на деца на родители, седящи един с друг "заради децата", са казвали, че са щели да имат далеч по-спокойно детство, ако родителите са се били разделили овреме.

# 78
  • София
  • Мнения: 7 997
Явно не си готова да се разделите, така че каквото и да напишем, си чешем клавиатурите. Понякога хората трябва да се убедят от първо лице, че даден човек не струва, да стигнат до точката на преливане и това става по трудния начин. Дано твоята ситуация да опровергае масовото мнение. Безпроблемна бременност и раждане от мен!

# 79
  • Мнения: 924
Подобно нещо се случи с моя приятелка. По време на бремеността й почна да хойка и да се държи гадно с нея. Щото не правили секс, а момичето караше рискова бременност. Малко след като
роди я изхвърли като мръсно коте заедно с бебето. Били му пречило, не можел да се наспи, много пари харчили, караха се че не се прибира. Веднъж беше зарязал бебето само и беше излязъл. Пълен безотговорник.
А бяха заедно 7 години и тоя уж искаше детето. Сега плаща мижава издръжка и се изявява баща по 2 пъти в месеца.
Оправия освен раздяла няма, не може да го накараш насила да ви обича и да бъде с вас.

# 80
  • Мнения: 2 224
По точно какво може да стане ако той си тръгне и не живее с нас, а аз не искам да го гоня и някой ден детето да ме обвинява защо баща му не е до него.

А ако някой ден те обвини, че баща му Е до него? Тогава какво? Не малко потребители тук, от позицията на деца на родители, седящи един с друг "заради децата", са казвали, че са щели да имат далеч по-спокойно детство, ако родителите са се били разделили овреме.

Изобщо няма да я докарат до още толкова години заедно. Той още от сега си казва, че не я иска. Ще се помъчи с него още известно време докато онзи си бие камшика окончателно.

# 81
  • София
  • Мнения: 5 746
Не съм изчела всички мнения и няма да го направя,защото май-обичам мнения,само на теория,каквито ще са 90% от написаните.
Моята история съм я разказвала в друга тема,не ми се пише пак,но в 5-6 мес бременна с второто дете,го играх твоя филм.
Ако искаш ми пиши на лични,или намери темата за взаимопомощ при изневяра,там поне ще получиш съвети от потърпевши в реална ситуация,не само чесане на клавиатура.

# 82
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Авторката, той те прави на луда в един много уязвим момент. От такъв не очаквам да е добър баща, добър партньор, или дори само добър съквартирант. Бих късала връзки с него, и по-далеч ако може.

Ако искаш ми пиши на лични,или намери темата за взаимопомощ при изневяра,там поне ще получиш съвети от потърпевши в реална ситуация,не само чесане на клавиатура.
Сладурче... Satisfied
Естествено, че никой друг не е минавал през подобна ситуация. Естествено, че всички тук пишат само на теория.... Мхм Neutral Face

# 83
  • София
  • Мнения: 5 746
Авторката, той те прави на луда в един много уязвим момент. От такъв не очаквам да е добър баща, добър партньор, или дори само добър съквартирант. Бих късала връзки с него, и по-далеч ако може.

Ако искаш ми пиши на лични,или намери темата за взаимопомощ при изневяра,там поне ще получиш съвети от потърпевши в реална ситуация,не само чесане на клавиатура.
Сладурче... Satisfied
Естествено, че никой друг не е минавал през подобна ситуация. Естествено, че всички тук пишат само на теория.... Мхм Neutral Face
Сладурче,викай на приятелките си. Теорията е едно,реалните събития друго и от далеч в мненията си личи,кой и как.
Ти как прие изневерята,докато беше бременна,изрита го и записа детето без баща? Какво обясни на разбиращото вече дете докато те питаше,защо тати не е в къщи? Нещата не са толкова прости и в случая няма еднозначен съвет,а само подкрепа жената да реши,кое ще е най-добре за нея.
И да,повечето си чешете клавиатурите.

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 16:45 от trikitil

# 84
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Изобщо не е изключение подобна ситуация и едва ли повечето си чешат клавиатурите. Пък и да го правят, на теб какво ти пречи? Пиши едно лично на авторката и си излейте душите, а ние ще си почесваме клавиатурките.

И аз съм минала през подобна ситуация. Среща се много често.

# 85
  • Мнения: 2 224
Стига с това дете! Няма как да пита защо тати не е вкъщи, ако “тати” никога не е бил вкъщи. Идеалното за едно дете е да живее с двама родители, но от такъв помияр незнам какъв родител би излязъл. А иначе се чудя какъв ли толкова безценен съвет може да се даде на жена в такава ситуация. Може би да се закопае още повече надявайки че жабата ще се превърне в принц при раждането на детето и мозъкът дето винаги му е липсвал ще си дойде на място сигурно. Такъв съвет не бих дала и на човек, когото мразя. Най-малкото за детето е жалко да свиква с такива извратени отношения.

# 86
  • Мнения: 2 375
Той не оставя телефона си и за секунда и спите в различни стаи.
Смяй колко се разкайва...
Скарали са се с другата и се е прибрал. А ако се сдобрят?  Какви чувства, какво семейство, какъв мъж и баща очакваш?

# 87
  • Мнения: 3 794
Не бих простила и не простих, когато ми се случи. Опитах се, ама БНД се оказа глупав наглец и след 10 месеца агония и празни обещания го помолих да се изнесе. Дъщеря ни тъкмо беше навършила 3 години.
Съжалявам, че ти се случва подобно нещо, НО този човек не заслужава да му прощаваш!!!

# 88
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
trikitil, приятелките ми не са "сладурчета" - отношението се заслужава, не се полага.
И това дали съфорумките се подвизаваме в дадена тема не е показател за живота ни. Съжалявам, че се подвеждаш така, но хората минават през гадни житейски кризи и без да пишат тук. Въпрос на лично виждане е това...

# 89
  • Мнения: X
Вместо с рогата напред и с обиди, можеше просто да напишеш - бях в подобна ситуация, постъпих еди как си, оказа се правилно/неправилно решение, моят съвет като преминал през същото е... Евентуални неща, за които да внимаваш, са... И готово.

# 90
  • Мнения: 3 545
Вместо с рогата напред и с обиди, можеше просто да напишеш - бях в подобна ситуация, постъпих еди как си, оказа се правилно/неправилно решение, моят съвет като преминал през същото е... Евентуални неща, за които да внимаваш, са... И готово.

Точно, аз се почувствах много глупаво, че въобще съм писала по темата, нямала съм такава ситуация точно, но нещо подобно. И се опитваме да помогнем на момичето, не мисля, че си "чешем" клавиатурите в тая тема поне.

# 91
  • Мнения: 2 224
Според мен агресията идва от там, че тези жени,  които нямат смелост да реагират и да си тръгнат се ядосват когато някой дава такъв съвет вместо да им каже “стой си при него миличка, нормално е, всички сме така, ще му мине и пак ще си те обича.” За съжаление на човек с такова мислене е много трудно да се помогне. Никога обаче раздялата не може да е по-трудна от това да търпиш такъв психически тормоз и унижение.

# 92
  • Мнения: 1 447
Никога обаче раздялата не може да е по-трудна от това да търпиш такъв психически тормоз и унижение.

Като съвсем скоро преживяла подобен ад, категорично заставам зад тези думи!

Раздялата е тежка, светът ти се е преобърнал тотално, но тормозът е нещо много по-страшно, гарантирам от личен опит.

# 93
  • Мнения: 5 259
Съседката ми е на силни антидепресанти след такъв тормоз. Толкова празен поглед не съм виждала никога. Естествено пред хората версията е - той горкия се наказа с луда жена, но стои с нея, защото виж колко благороден е.

# 94
  • София
  • Мнения: 5 746
Няма еднакви хора, може да има подобни ситуации. Никъде не съм казала какво да направи и не бих й казала.
Тя си познава мъжа,  с който до скоро са градили бъдеще и себе си.
Но след толкова бързи и остри коментари, наклонили темата само в оплюване на единия и частично на нея,  вече е късно за друга насока.
Трябва единствено да се насочи жената да помисли малко встрани, към конкретни въпроси, които са важни за нея и от това да си реши точно как да продължи напред.
Няма раз-праз тука, решението не се взима лесно,нито за оставане, нито за напускане. Вие познавате добре него и нея?
За всички, които бързо решиха, че ще съветвам как да прости и да стигнат до Заживели Щастливо Joy, поредното доказателство, колко грешно мислите от бързане да излезете остроумни.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 736
Не си чеша клавиатурата, преживях го.Плюс бонус новината, че голямата нова любов в бременна. А да ти кажа ли, че за 11 години е виждал дъщеря си 10 пъти. Недей писа наизуст, защото не знаеш кой е насреаща ти и през какво е минал.Никой не я съветва да прости, а да се маха. Тя тъпо и упорито е решила, че той ще се промени. НЕ, няма. Ще си остане емоционален инвалид.

# 96
  • Мнения: X
Скрит текст:
Няма еднакви хора, може да има подобни ситуации. Никъде не съм казала какво да направи и не бих й казала.
Тя си познава мъжа,  с който до скоро са градили бъдеще и себе си.
Но след толкова бързи и остри коментари,
наклонили темата само в оплюване на единия
Скрит текст:
и частично на нея,  вече е късно за друга насока.
Трябва единствено да се насочи жената да помисли малко встрани, към конкретни въпроси, които са важни за нея и от това да си реши точно как да продължи напред.
Няма раз-праз тука, решението не се взима лесно,нито за оставане, нито за напускане. Вие познавате добре него и нея?
За всички, които бързо решиха, че ще съветвам как да прости и да стигнат до Заживели Щастливо Joy, поредното доказателство, колко грешно мислите от бързане да излезете остроумни.

Добре, какво хубаво да кажеш за мъж, който си намира любовница, докато жена му е бременна?
Аз колкото и да се опитвам да се сетя за поне едно добро нещо, нищо не ми идва на ум....

# 97
  • Мнения: 15 619
Скрит текст:
Няма еднакви хора, може да има подобни ситуации. Никъде не съм казала какво да направи и не бих й казала.
Тя си познава мъжа,  с който до скоро са градили бъдеще и себе си.
Но след толкова бързи и остри коментари,
наклонили темата само в оплюване на единия
Скрит текст:
и частично на нея,  вече е късно за друга насока.
Трябва единствено да се насочи жената да помисли малко встрани, към конкретни въпроси, които са важни за нея и от това да си реши точно как да продължи напред.
Няма раз-праз тука, решението не се взима лесно,нито за оставане, нито за напускане. Вие познавате добре него и нея?
За всички, които бързо решиха, че ще съветвам как да прости и да стигнат до Заживели Щастливо Joy, поредното доказателство, колко грешно мислите от бързане да излезете остроумни.

Добре, какво хубаво да кажеш за мъж, който си намира любовница, докато жена му е бременна?
Аз колкото и да се опитвам да се сетя за поне едно добро нещо, нищо не ми идва на ум....

Е, как да няма, има. Говедце!
Мило е и му ляга.

# 98
  • Мнения: 31 981
Скрит текст:
Няма еднакви хора, може да има подобни ситуации. Никъде не съм казала какво да направи и не бих й казала.
Тя си познава мъжа,  с който до скоро са градили бъдеще и себе си.
Но след толкова бързи и остри коментари,
наклонили темата само в оплюване на единия
Скрит текст:
и частично на нея,  вече е късно за друга насока.
Трябва единствено да се насочи жената да помисли малко встрани, към конкретни въпроси, които са важни за нея и от това да си реши точно как да продължи напред.
Няма раз-праз тука, решението не се взима лесно,нито за оставане, нито за напускане. Вие познавате добре него и нея?
За всички, които бързо решиха, че ще съветвам как да прости и да стигнат до Заживели Щастливо Joy, поредното доказателство, колко грешно мислите от бързане да излезете остроумни.

Добре, какво хубаво да кажеш за мъж, който си намира любовница, докато жена му е бременна?
Аз колкото и да се опитвам да се сетя за поне едно добро нещо, нищо не ми идва на ум....


За съжаление аз хубаво не мога да кажа и за жена, която прибира изневеряващ докато е бременна и продължава да му слугава.
Сама си прави гаден живота.

# 99
  • Мнения: 15 678
В интерес на истината има много жени, които прощават изневяра. И в това няма нищо лошо и страшно. Решението за прошка е комплексно. Разбира се първоначалния импулс е раздяла/развод, но след като страстите се успокоят жената премисля и взима решение на базата на своя собствен живот, на базата на това което ще спечели или изгуби при една раздяла/развод и на базата на това до колко собственото й "АЗ" може да преглътне, и да прости това, което мъжа й е направил. Не е нужно авторката да бъде заклеймена само, защото е взела това решение. Всеки има право САМ да реши как да постъпи в такава ситуация и след това САМ да поеме последствията от това си решение. В крайна сметка ТЯ ще живее с този мъж, ТОЙ ще бъде баща на ДЕТЕТО Й и тя най-добре знае какво е готова или не е готова да прости в името на това дете.

# 100
  • Мнения: X
Да простиш изневяра без грам разкаяние, направена в нечовешки момент, с брутално неуважение и перспектива да се повтаря? Не е много умно.

# 101
  • Мнения: 928
Ами защо се допитва тука? За мнения и съвети нали ? Тогава да не пише и няма да получи съвети, ще си решава сама. Хората и пишат от опит, от страничен наблюдения и размисли. Решението пак ще си е нейно.
Няма как да и напиша всичко ще се оправи, стой си и чакай. Пишем това което мислим, понякога това може да не и хареса, да е като отрезвяващ шамар. Но тя нали за това пуска тема, иначе защо да го прави ?

# 102
  • Мнения: 15 678
Ами там е работата - тя пусна тема, получи купища отговори, прочете ги и в крайна сметка взе решение сама за себе си как да постъпи на този етап от живота си. Но, след като обяви пред всички какво е решила се започнаха обиди, епитети, квалификации и какво ли още не по неин адрес.

# 103
  • София
  • Мнения: 5 746
Да простиш изневяра без грам разкаяние, направена в нечовешки момент, с брутално неуважение и перспектива да се повтаря? Не е много умно.
Какво е разкаянието?
Едни ще ти избълват плеяда от думи ,но ще си продължат по старо му. Някой ще я избълват плеядата и ще го мислят. Някой ще замълчат и ще се разкайват исински за грешката си.Някой ще замълчат и ще чакат бурята да утихне, да си разиграват пак коня. Ако познаваш истински човека с който живееш,само тогава ще знаеш разкайва ли се истински или маже очи.
Втори шанс дали ще дадеш,зависи от теб и човека срещу теб.Дали ще е успешен или пропилян, близкото време ще покаже. За това му се вика втори шанс,
Трети шанс, вече е друга бира и клони в съвсем друга дискусия. А и трети шанс като фраза,реално не съществува.

Последна редакция: пт, 22 юни 2018, 10:58 от trikitil

# 104
  • Мнения: 2 224
Ами там е работата - тя пусна тема, получи купища отговори, прочете ги и в крайна сметка взе решение сама за себе си как да постъпи на този етап от живота си. Но, след като обяви пред всички какво е решила се започнаха обиди, епитети, квалификации и какво ли още не по неин адрес.

Не съм чела последните страници, но по-голяма обида от това някой да те тъпче, а ти да му простиш без дори да те е молил за прошка, едва ли има. Според мен такава жена е абсолютно безчувствена към всякакви обиди.
Още в предишния си пост исках да напиша, че тук дори не е само изневярата. Това е абсолютно нагъл, безотговорен и безполезен тип. Black _Saphire е описала причините.

# 105
  • Мнения: X
Какво е разкаянието?
Едни ще ти избълват плеяда от думи ,но ще си продължат по старо му. Някой ще я избълват плеядата и ще го мислят. Някой ще замълчат и ще се разкайват исински за грешката си.Някой ще замълчат и ще чакат бурята да утихне, да си разиграват пак коня. Ако познаваш истински човека с който живееш,само тогава ще знаеш разкайва ли се истински или маже очи.

А ако каже, че не съжалява, какъв тип разкаяние се води?

# 106
  • Мнения: 928
Следя темата от самото начало, изчела съм всеки един пост. Не видях да има обиди. Просто мнения които не и се иска да чуе. Да гадни са , но са самата истина. Не случайно има типажи хора, не случайно едни и същи истории се повтарят и хората и казват. Вероятността да се случи точно това което и пишем е огромна. И да пак ще дам пример със себе си - преди години бях пускала тема , коментарите ми се струваха ужасни, гадни, нереални. Не ги послушах , а сега мога да кажа, че са били самата истина. Знам, че всеки иска да му се случат нещата по начина, по който си ги представя. Няма жена която да иска да е самотна майка, да иска такова влечуго за мъж. Но се налага да погледнеш грозната истина в лицето и да осъзнаеш, че мечтите са далеч от реалността.
Ако мъжа и наистина се е покаял, тя ще го почувства в сърцето си и в постъпките му, нямаше да пуска темата. Пуска я именно защото дълбоко вътрешно в себе си нещо я мъчи, защото иска семейство - а действителността е друга. Очаквайки ние да напишем как всичко ще се подреди по мед и масло, само да и дадем напразни надежди.
Голяма част от пишещите тука написаха, че пишат от преживяно. Така ли не се появи някой да каже, че се е случило нещо различно. Явно процента със лошо завършена приказка са повече, затова и коментарите са такива.

# 107
  • Мнения: 2 224
Ама той този човек изобще не иска да е с нея, казва си че не я обича (“не е като в началото” означава точно това), изневерява й докато е бременна и я тормози, за каква прошка става въпрос??? Няма как преди няколко месеца да й прави дете, а сега да не я обича вече. Това означава, че този е абсолютно безотговорен и невменяем тип от когото не може да се очаква абсолютно нищо. Като иска, нека му прости, така както би направил Исус Христос, но да скъса всякакви връзки с него.

# 108
  • Мнения: X
Може да прозвучи грубо, но годеникът ти е тотален боклук и не заслужава дори да вижда детето! Щом ти е изневерил още преди да си родила, представи си какво ще се случи след това, когато ще бъдеш ангажирана с детето и ще ти е нужно време да се възстановиш психически и физически от раждането! Не си заслужава дори да му даваш шанс! Направил е немислимото в най-важният момент в живота...

# 109
  • София
  • Мнения: 5 746
Следя темата от самото начало, изчела съм всеки един пост. Не видях да има обиди. Просто мнения които не и се иска да чуе. Да гадни са , но са самата истина. Не случайно има типажи хора, не случайно едни и същи истории се повтарят и хората и казват. Вероятността да се случи точно това което и пишем е огромна. И да пак ще дам пример със себе си - преди години бях пускала тема , коментарите ми се струваха ужасни, гадни, нереални. Не ги послушах , а сега мога да кажа, че са били самата истина. Знам, че всеки иска да му се случат нещата по начина, по който си ги представя. Няма жена която да иска да е самотна майка, да иска такова влечуго за мъж. Но се налага да погледнеш грозната истина в лицето и да осъзнаеш, че мечтите са далеч от реалността.
Ако мъжа и наистина се е покаял, тя ще го почувства в сърцето си и в постъпките му, нямаше да пуска темата. Пуска я именно защото дълбоко вътрешно в себе си нещо я мъчи, защото иска семейство - а действителността е друга. Очаквайки ние да напишем как всичко ще се подреди по мед и масло, само да и дадем напразни надежди.
Голяма част от пишещите тука написаха, че пишат от преживяно. Така ли не се появи някой да каже, че се е случило нещо различно. Явно процента със лошо завършена приказка са повече, затова и коментарите са такива.
Познавам 3 двойки,които след изневяра продължиха успешно. Подробности от тяхно име ,  не мога да разказвам.Само бегло.
Едните сега са на около 55г .Когато са били около 30-те с две деца вече,мъжа залюбва друга,изнася се, известно време е живял с другата.Събират се все пак отново и досега са заедно.Ако не им знаеш историята,никога няма да предположиш,че е имало такова нещо.
Втората двойка с 1 дете,разделят се двамата по негово настояване.Той се е заиграва с друга и явно за това е искал раздяла.След раздялата се гаджосва "официално".Около година ходят,разпадат се нещата .3 г след раздялата с официалната си жена,с която живееха в отделни жилища,накрая пак се събраха,вече около 4 г живеят отново заедно, в момента са около 40г.
Третата двойка нямаха брак или деца,живееха заедно.Жената се залюби с друг,хвана си го за любовник. "Официалния" разбра. Имаше разправия,но не са се разделяли да живеят отделно.След около 2г сключиха официален брак, мислят и за деца.
Това,че има кофти край при някой,не означава, че не може да има добър при други и обратно.
Това,че твоя се е оказал свестен,не означава че другия няма да е говедо и пак обратно.
Едно е само да разкажеш своята история,друго е на база нея да праскаш гласификации за непознати хора,без да знаеш с пълни подробности историята им и да ги нападат защото мнението им не съвпада с твоето.

# 110
  • Мнения: 928
Това важи с пълна сила за всяко мнение. Тогава защо пуска тема, защо иска съвет ? То никой от тука не я познава, не знае всичко с детайли.
Като пуска тема с въпроси , ще си търпи отговорите. Отговорите са на база на терзанията и . Няма как да и кажем супер е. Ще има и от двете крайности. Като не иска да чува неща които не я кефят, да не пуска теми.
Аз винаги давам съвет от личен опит, не че мои познати на мои познати така направили.  Изборите си ги прави тя, направила е ще си носи товара.

Последна редакция: пт, 22 юни 2018, 14:58 от черна орхидея

# 111
  • Мнения: X
Не вярвам в промяната без разкаяние.

# 112
  • София
  • Мнения: 5 746
Това важи с пълна сила за всяко мнение. Тогава защо пуска тема, защо иска съвет ? То никой от тука не я познава, не знае всичко с детайли.
Като пуска тема с въпроси , ще си търпи отговорите. Отговорите са на база на терзанията и . Няма как да и кажем супер е. Ще има и от двете крайности. Като не иска да чува неща които не я кефят, да не пуска теми.
Аз винаги давам съвет от личен опит, не че мои познати на мои познати така направили.  Изборите си ги прави тя, направила е ще си носи товара.
От твоя пост пърата мисъл ми беше за :

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Та и тук започна на това да прилича.Обяснихте колко е проста и как трябва да й се кажат грубо нещата,за да и се отворят очите с какъв идиот живее.
Нейната история е много близка до моята и аз бях бремена,аз съм вече 2 г след събитията. Ако познавате мъжът ми,никога няма да повярвате какво сътвори преди 2г.Никой от общите ни приятелите и само неговите,които аз познавам , не знае и  ако им разкажа,ще кажат, че се бъзикам,това не е възможно.
Ако ви разкажа само на вас ,моята гледна точка, той ще е най-голямото говедо на света,което трябва на секундата да бъде кастрирано. Големи глупости сътвори и каза,докато беше във вихъра си. Извинения и разкаяние с думи не чух. Но с действия усетих и видях,след като той самия си изчисти нещата за себе си.

# 113
  • Мнения: X
Ами надявай се ти, че всичко е приключило и няма да се повтори.
Човек, който може да сервира нещо подобно на бременна жена, е с доста разтегливи понятия за морал.

# 114
  • София
  • Мнения: 5 746
Ами надявай се ти, че всичко е приключило и няма да се повтори.
Човек, който може да сервира нещо подобно на бременна жена, е с доста разтегливи понятия за морал.
Добре.

Ти си знаеш своето и това е.

Посочих ти в примера една двойка с много повече семеен живот.И те ли да чакат всеки момент разпада,защото,щом при теб е дошъл и при тях ще дойде.
Какво ще е семейното ми бъдеще,тепърва ще видя.
Обещавам да дойде и да ти кажа,права беше, когато пак стане. А ти ще сложиш в подписа си,че си врачка и виждаш бъдещето на хората само от написан от тях текс.

С тебе дискусията е точно като с радио.При мен стана така,значи при всички става така.
Отказвам да продължавам.

# 115
  • Мнения: 2 224
Дайте да приключим темата с това, че всеки има право да си пропилее живота. Trikitil, желаем ти ти да си изключението и говедото да се е превърнало в расов кон. Тук всеки отговаря според своята гледна точка. Аз говеда не търпя и не чакам да се променят. Виждам, че и повечето жени мислят като мен. Което не означва, че за други говедото не е ок. Колкото искаш да получиш, толкова получаваш. Какво се палиш след като си удовлетворена?

# 116
  • Мнения: X
При мен стана така,значи при всички става така.

Ами всъщност точно при мен не стана така (и да е ставало, не съм разбрала), но ако все пак го спипам на сегашния ни етап след 20 години брак, финансова независимост и поотрасли деца, нямам нито една причина да търпя и прощавам. От друга страна съм свидетел на унижението на жена в близка до тази на авторката ситуация и съм сигурна, че не бих го понесла стоически.

И аз ти пожелавам успех в преобразяването на твоя човек, нищо, че статистиката не е в твоя полза. Но пък стават чудеса, знае ли човек...

# 117
  • Мнения: 5 823
    Авторката е направила своето решение и не можем да я убедим в противното. Тя ще разбере по-късно, че ние, всички тука сме били напълно прави и сме мислили нейното добро и доброто на бъдещето бебе! Само да не е много късно и този мъж да не разбие психиката й и да провали живота на детето й.

# 118
  • София
  • Мнения: 5 746
При мен стана така,значи при всички става така.

Ами всъщност точно при мен не стана така (и да е ставало, не съм разбрала), но ако все пак го спипам на сегашния ни етап след 20 години брак, финансова независимост и поотрасли деца, нямам нито една причина да търпя и прощавам. От друга страна съм свидетел на унижението на жена в близка до тази на авторката ситуация и съм сигурна, че не бих го понесла стоически.

И аз ти пожелавам успех в преобразяването на твоя човек, нищо, че статистиката не е в твоя полза. Но пък стават чудеса, знае ли човек...
Времето ще покаже.
Ако ти пиша на ЛС, ще знаеш защо, ако не пиша пак ще се сетиш защо Simple Smile.

# 119
  • Сф
  • Мнения: 10 690
Аз се притеснявам за унижението , на което е подложена тази жена, дори и в това състояние.На него му е удобна, затова се е върнал.Дано си купи жилище и се разкара.Но не вярвам.Ще я прави все по зависима, ако тя позволи.А тя позволява.Хич не вярвам за тия 6 безоблачни години.Идиота си е идиот перманентно с приливи и отливи.Описаният е точно такъв- насилник!
Тези думи съм ги чувала и аз, изневярата ви е най- малкия проблем.Ти си безгласна буква Сonfussed.Само си мислиш, че нещо зависи от теб в отношенията ви.Единственото, което зависи от теб е да си тръгнеш.
Моят съвет е да запишеш детето на твое име, но всъщност едва ли ще го направиш.Колкото повече се обвързваш, толкова повече ще те тъпче . И ще става все по- зле.Не знам по каква причина търпиш и го оправдаваш.Не мога да те съдя, но мирогледа ти е сбъркан.Дано се осъзнаеш и имаш сили по- бързо да се оттървеш от тоя идиот.

Последна редакция: пн, 25 юни 2018, 10:27 от PureLove

# 120
  • Мнения: 580
Доста са мненията и нямам време да ги изчета, затова предварително се извинявам, ако моето мнение се препокрива с това на някоя друга потребителка.
Ясно е, че приятелят ти е боклук. Ясно е, че ти имаш чувства към него и искаш вашето дете да има здраво, сплотено семейство. Още по-ясно е, че дори и да простиш тази изневяра и да заживеете като семейство,  ти съзнателно ще се връщаш към нея след време, макар и да стане чудо и той да се промени (при всеки малък скандал, при всяко негово закъсняване, при всяко позвъняване, ако изписва женско име и т.н. в съзнанието ти ще се появяват точно тези моменти, през които си преминала). Поне аз бях така, бях на ръба да получа паник атаки. Всеки път, когато ми кажеше, че закъснява или излиза с приятели (даже ме и канеше да отида с тях) започваше да ми става кофти, меланхолично, сълзите тръгваха без да ги искам и т.н., та накрая просто сложих точката, нищо че се беше променил, но миналото винаги остава белег в нас, дори и без да го искаме.
Не мисля, че ти заслужаваш това, а още по-малко детето. Няма да си първата, нито ще си последната майка, която се е разделила с бащата на детето си. По-важно е вашето спокойствие.

# 121
  • Мнения: 268
Две думи - ебати нещастника!!!
Този ще ти изневерява цял живот без значение дали си бременна или не.
Не знам какво да те посъветвам, но дори и да живеете заедно в лъжа заради детето, не си мисли, че то няма да усеща, че нещо не Ви е наред в семейството. Не знам дали си струва да се мъчиш и унижаваш в името на детето.

# 122
  • Мнения: 1 167
В една връзка има неща, които биха могли да се преглътнат и простят,но не и това.
Първо този мъж въобще не те обича, съжалявам, че съм директна, но е така.
Второ освен, че не те обича, не те и уважава-нито като човек, нито като майка на детето му.
Изключително разглезено същество, което си играе на семейство. Когато бяхте гаджета го кефеше. Изведнъж забременяваш и " не ме кефиш вече" ще си хвана друга. Мега простотия и лиготия, не понасям такива пиклювци, които не могат да бъдат мъже. Не се държат като мъже. Утре други ден ще се роди детето, ще ревне през нощта, той пак ще отиде при фустата си, защото не е могъл да спи. За какво ти е такъв, да дондуркаш и него ли ?
Няма смисъл да правиш компромиси със себе си, човек трябва да е егоист понякога.
Имаш два пътя:
Единия да простиш, да си го прибереш и да му търпиш изцепките цял живот.
Другия да избереш себе си, детето си, живота си. Да си дадеш шанс да срещнеш човек, който ще те обича всякак си. И слаба и дебела, и разрошена, и недоспала, и красива. Човек, който ще е винаги до теб и в добро и лошо.
Успех.

# 123
  • Мнения: 62
Ужасна ситуация, настръхвам докато чета. Според мен бягай докато можеш, той в момента те кара да се чувстваш зле и те наранява , докато си бременна. Нали точно тогава трябва да е най-загрижен и притеснен. Не ми изглежда това поведение на човек, който обича. Махай се от него веднага, няма незабравими, няма незаменими хора в крайна сметка. Той в момента те унижава по този начин, а после? Не си първата, не си последната, която ще изгледа детето си сама,ако питаш мен,дори не му давай да припознава детето,по-добре дазнае, че има само мама, която го обича безкрайно от колкото да вижда как всеки ден тати не се прибира, как спи на дивана, в другата стая. Само мисълта за милото дете, чакащо баща си докато той прегръща русата кака ме ужасява. Успех.

# 124
  • София
  • Мнения: 24 839
Авторката, погледни в твоето сърце, прецени дали имаш причина да му дадеш шанс.
Дали можеш да го направиш без погнуса.

Какви страсти ги тресат съфорумките, е без значение.

А, че нямаш сигурност дали ще се получи, така е.
Но, стига да имаш желание, провери- да не се обвиняваш после, че си слушала бг. мамата, вместо себе си. Hug

# 125
  • Мнения: 3 510
Ох, леле милата. Не знам как са се развили нещата при вас, тъй като не съм прочела темата до край, защото след като прочетох това, което си написала, веднага исках да ти пиша.
Не, мила, не заслужава прошка. Не си виновна ти. Дори и да си се държала по начина, по който той те обвинява, че едва ли не ти си виновна за всичко. От негова страна това ли е правилният подход към цялата ситуация, да ходи по па**врите? Ако е имало нещо, защо просто не ти го е споделил, още повече, че чакате детенце. Как не го е срам да извърта така нещата и да се извъква? Какъв мъж е това?
Изобщо не му давай втори шанс на това лайно. Нека си вижда детето, нека детето познава баща си, но не прави грешка според мен да му прощаваш. Оставил те е в един толкова важен момент.

# 126
  • Мнения: 1 130
Искам и аз да се включа в дискусията - пиша от гледна точка на дете с такива родители. Да знаеш, че няма щастливи деца на нещастни родители.  Вече съм на 29, даже самата аз бременна, но никога няма да забравя годините тормоз над майка ми, които и днес продължават, защото тя все намираше оправдания да остане при него: то не бе липса на работа, то не бе какво ще кажат  хората, кой какво щял за нея да си помисли (свекърите, които от душа я мразеха и изобщо не го криеха), ама той щял да се промени, ама децата да имали баща. От душа: 300 пъти предпочитам баща да нямах, нито хляб на масата, но да имах една неизтормозена майка!
Баща ми цял живот гледаше на оставането с нея като на тегоба, а на нас със сестра ми - като на пречки, които не са му позволили да сбъдне мечтите си и да е щастлив. Така и не свикна с това, че по-хубаво от семейството няма. Абе, гони дивото и после питомното му виновно,правеше каквото и с която си иска, той даже и не живееше с нас, а се прибираше да ни тормози всичките. Искаше ѝ наем когато бяхме деца, нищо че апартаментът им е СИО и че дори не го е купил той. Стояхме на студено и имахме по един чифт чорапки, защото мама (90-те години) нямаше работа. Гладували сме всичките, защото за него да даде пари означава, че ги давал за нея - че имат деца тия мъже НЕ мислят! Говореше пред хора колко е глупава и проста и какъв боклук била, представи си. Сега преди 3 седмици даже я бил, защото "тоя дом е мой и като ти казвам да платиш една сметка в събота няма да я плащаш във вторник! 30 години аз те издържам, сега е твой ред!".

Цял живот ще си приемана за непростим компромис от негова страна, ще те тъпчат и мачкат, няма да те уважават и ще те раняват с думи и действия колкото може повече, защото за него ТИ ще си пречка за него. Не си обричай детето на това нещо. Ще можеш да се грижиш за него сама - човек знае и 2, и 200 и  когато го напуснеш окончателно ще видиш, че вместо да мислиш какво нямаш и колко ще ти е трудно ще ти е в главата само колко имаш и че ще се справиш. Обаче бъди твърда. И да знаеш - ти на този обяснения не му дължиш!

ПС. Детето - на твое име. Толкова дечица сега са така, това нищо не значи и не са по-малко от другите. Бъди щастлива - от сърце ти желая.

# 127
  • Мнения: 3 545
Daisy^Slava, историята ти ме развълнува и разплака, дано животът ти е щастлив занапред. Но майка ти щом все още е малтретирана - защо не се разведе?

# 128
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Виждала съм ги такива много, не се променят никога. С годините все по-лошо става. Сълзите му са крокодилски, да ме прощаваш.

# 129
  • Мнения: 1 267
Че кой плаче тук? Нито плаче, нито иска  прошка! Тук въпросът е дали един ден ще прости на себе си, защото всяка секунда подарена на един нещастник е престъпление към самия себе си!
За съжаление ситуацията е класика в жанра! Бай Ганьо не знае какво иска!

# 130
  • Мнения: 1 130
Moon Flower,
не знам защо, но упорито отказва. Обичайните оправдания са от типа: това нямало нищо да промени, той щял да я остави на  улицата, щял да намери друга, която да му взема парите, да щял да продаде каквото има и нямало да остави нищо на нас със сестра ми, сякаш ние сме куци, сакати и неможещи да се грижат за себе си. Обяснила съм ѝ много хубаво и наследствени квоти, и СИО и всичко и пак реагира като малко дете. Това не е нормално!
 Цял живот чака и се подценява тази жена и на нас го предаде, но слава Богу ние сме далеч и  може да се каже - независими. За мен тя просто не желае да действа и умира от страх, който е безпочвен. От толкова тормоз тя е свикнала с постоянната лошотия, даже му се обяснява, дава отчети, държи се като абсолютна жертва и парцал с мисли как да му се доказва и дали ако се изнесяла - което сестра ми предвид напредналата ми бременност сама уреди като жилище и финанси за наем - щяла да му липсва и щял ли да съжалява, да се извини - сякаш има значение. Не го иска, категорично не иска да живеят аедно, страх я е от побоя, но въпреки квартирата 2-ра седмица не смее да се изнесе и не му е казала, а стои там с риск пак да се напие и да я утрепе този път. И какво чака - сестра ми да дойдела от София тя да му кажела. Боже, Боже...

За съжаление мама е пример за пропиляна младост и възможности, а малодушието ѝ доведе до съсипано детство на двете ѝ деца.

# 131
  • Мнения: 3 545
Daisy^Slava, той я е пречупил и смазал, ужасно е и съжалявам много.

# 132
  • Мнения: 2 286
Бягай не с 300, а с 3300! Такъв недоносляк не ти трябва. И това няма да се промени. Отваря торбата с оправданията, а ти разчиташ, че нещата ще се оправят. Е, няма да се оправят. Ще става само по-зле.
Успех.

# 133
  • Мнения: X
Може ли тези, дето пишат бягай, късай, и други подобни, да си сложат ръка на сърцето и да пишат, че не са изневерявали никога? Ей така, да види авторката...

# 134
  • Мнения: 18 703
Да, могат - аз поне Simple Smile

# 135
  • София
  • Мнения: 4 352
И аз!

# 136
  • Мнения: X
Аз искам да изневерявам, но съм грозна. Трагедията е голяма.Laughing

# 137
  • София
  • Мнения: 19 310
Може ли тези, дето пишат бягай, късай, и други подобни, да си сложат ръка на сърцето и да пишат, че не са изневерявали никога? Ей така, да види авторката...
Тези дето пишат, са жени, т.е. едва ли са изневерявали на бременната си половинка, че и да се домъкнат обратно без да се извинят дори.

# 138
  • Мнения: 1 084
Какво се случва с жената сега? Дано се включи авторката. Много ми е жал, тва мъжете не са хора. Да ви кажа честно, някой път като се скарам с мъжа си, ми е толкова крив. Направо такива мисли ми минават, ноооо. Тази жена не знам как може да има такова добро сърце. Дано мине успешно раждането. Това е най-важното. А мухльото вън. Той не става за баща. Той не става за нищо. Поне моят мъж изтърпя тежката ми бременност, без секс за миг не се е отделял от мен. Съответно не мога да проумея, как жена забременява и вече не го кефи мухльото. Бременните жени са прекрасни. Еб*ти и цинизма.

# 139
  • Мнения: 928
И аз също !

# 140
  • Мнения: 31 981
Какво се случва с жената сега? Дано се включи авторката. Много ми е жал, тва мъжете не са хора. Да ви кажа честно, някой път като се скарам с мъжа си, ми е толкова крив. Направо такива мисли ми минават, ноооо. Тази жена не знам как може да има такова добро сърце. Дано мине успешно раждането. Това е най-важното. А мухльото вън. Той не става за баща. Той не става за нищо. Поне моят мъж изтърпя тежката ми бременност, без секс за миг не се е отделял от мен. Съответно не мога да проумея, как жена забременява и вече не го кефи мухльото. Бременните жени са прекрасни. Еб*ти и цинизма.

Колко да са прекрасни? За някой са, за други хич.
Но познавам един мъж, който уж много обичаше младата си жена. И като забременя, напълня леко и изведнъж любовта му изчезна. А жената му опротивя. Защото имала корем, после и стрии. След раждането не могла да си върне старата фигура. Имала леко отпуснат корем и стрии.
 Та си хванал любовница. После и се разведе.

# 141
  • Мнения: 1 084
Тъй значи, жената като забременее ставала противна. Добре, повечето мъже наясно ли са на какво приличат?! Да се погледнат първо в огледалото, много рядко виждам поддържани мъже, повечето са курбанджии, с кореми до коленете. Е, ама с хубост не се живее, нали? Като забременее любовницата и тя ще опротивее. Всъщност, добре, че не ми се случи такъв мъж, щях да го ритам по стълбите и нямаше да види нито мен, нито детето.

# 142
  • Мнения: 630
После в темите за самотните жени - нещо не им било наред, че да нямат мъж.
И тъй като авторката и като много други авторки, по-добре ли е ?
Ебахти нещастието....
Авторке, не се занимавай с тоя охлюв.
Роди си детето... и си преосмисли приоритетите !

# 143
  • Мнения: 603
Изритвай го този и си гледай детето. С такъв баща най-добре самичка да си го гледаш.

# 144
  • Мнения: X
до тук - около 30 са за изритване, и само 3 потвърдиха, че никога не са изневерявали...

# 145
  • Мнения: 31 981
Тъй значи, жената като забременее ставала противна. Добре, повечето мъже наясно ли са на какво приличат?! Да се погледнат първо в огледалото, много рядко виждам поддържани мъже, повечето са курбанджии, с кореми до коленете. Е, ама с хубост не се живее, нали? Като забременее любовницата и тя ще опротивее. Всъщност, добре, че не ми се случи такъв мъж, щях да го ритам по стълбите и нямаше да види нито мен, нито детето.

Доста мъже и то дебели с виснали кореми имат претенции жената до тях да е слаба. Laughing

# 146
  • Мнения: X
до тук - около 30 са за изритване, и само 3 потвърдиха, че никога не са изневерявали...

Толкоз като те вълнува темата - пусни такава. Нито някой ти дължи отчет, нито някой ще е толкова тъп да си признае за сегашна връзка, най-много за някоя минала. Малко хора са анонимни.

# 147
  • Мнения: 355
Аз съм мъж и не съм изневерявал. Никога. Даже не съм и помислял. За жалост на мен ми изневериха. Аз обичам ли е за постоянно. Даже не се заглеждам по жени щом съм във връзка. За мен е кофти и неуважение към партньора да го направя това. Да се крия по кюшетата за секс. Грозна работа.

# 148
  • Мнения: 20 014
Омикрон, това доказва тезата за моногамността. Има хора, които са си моногамни – когато са във връзка има падат кепенците за други партньори.
И други, които нищо не мож ги спре да се оглеждат като лалугери и да лупкат чуждо.

Е, чак да не заглеждаш други жени – няма нужда, но да си държи един мъж пищова в гащите, въпреки че пърхат около него всякакви женоря, си е въпрос на избор и уважение към партньора.

# 149
  • Мнения: 31 981
То да си моногамен или полигамен е право на избор.
Но е грозно да лъжеш партньора си. Казваш си истината още от началото и отсреща да си решават дали ще те търпят. Но такива честни хора са рядкост.

# 150
  • Мнения: 2 286
Може ли тези, дето пишат бягай, късай, и други подобни, да си сложат ръка на сърцето и да пишат, че не са изневерявали никога? Ей така, да види авторката...
Слагам си и двете ръце. Дори в периода, когато с бившият ми сме били в ужасни отношения, разделени дори, не съм била с друг.

# 151
  • BG
  • Мнения: 893
Аз също не съм изневерявала, колкото и да им е странно на някои хора.

# 152
  • Мнения: 355
Какво странно има? Имам човек до себе си примерно, какво ме интересуват останалите? Сериозно, даже не се заглеждам. Не ми трябват, няма да тръгна да ги свалям, не са ми интересни. За някои може и да съм смотан, няма да се учудя. То пък какво толкова да се заглеждам? Няма да го излагам като експонат тоя човек. Искам партньор, който да ме обича и подкрепя, да е човек отвътре.

# 153
  • Мнения: 572
С това поведение ми изглежда доста несериозен. По-добре го разкарай.

# 154
  • Мнения: 162
Не сте създали семейство и той вече си отива, че това как ще  е за напред? бягай по-далеч от този....

# 155
  • Мнения: 64
Скъпа авторке, дано четеш все още
И аз като теб преди доста време си вярвах, както виждам във въпроса ти, че аз и моичкия и бъдещето ни дете сме 'нормално семейство', и при всички хора подобни неща се случват и преодоляват. Ами истината е следната - боли, но е факт - това НЕ Е нормално семейство, това не е случва при всички останали, и такова отношение не е обичайно, камо ли приемливо. Твоя има всички признаци на явен нарцисист.
Разбираемо е,че искаш бащата на детето ти да е присъстващ баща, но това, което той явно демонстрира като подигравателно отношение към теб, няма да спре , а ще ескалира. Съответно, може и да ескалира спрямо детето ви, мисли за това. Не всеки който е станал баща, уви, е способен или заслужаващ да бъде такъв. Да, биологично той винаги ще е баща на детето, НО си остава човекът , който е, и това не значи, че трябва да бъдете заедно и да живеете заедно. Човекът, който не просто е изневерил, ами най-нагло ти е показал, че за него не заслужаваш уважение /не бил те обичал както преди? Вярвай ми, от горчив опит казвам  - чувала съм същото, това е просто тест, казвайки ти го в лицето той тества докъде може да стигне с теб, и ако останеш след тези думи, ще става все по-лошо и дори страшно.../.
Зависимостта за която ти казват момичетата тук , и която казваш, че нямаш, е нещо съвсем друго. Тук има страх от самота и отказ да се приеме реалността. Вижда се,че ти непрестанно намираш оправдания за това той да те третира така, и не поглеждаш към себе си - това ли заслужаваш? Искаш ли детето ти да расте в семейство, в което майка му бива третирана така?
Дано прочетеш думите ми и те съветвам да потърсиш помощ от психолог, наистина виждам себе си в теб отпреди години, и знам как мислех тогава и какво открих за себе си после. Защото проблемът е много по-дълбок, той е в цялостното ти схващане за теб самата и оттам за всичко около теб, а не във това,че той ти е изневерил.
Успех!

Последна редакция: ср, 01 авг 2018, 14:41 от AirplaneMode

# 156
  • Мнения: 488
Очакваш бебе, грижи се за себе си и за него,мисли за вас. Не предприемай сериозни действия с таткото ,като женитба , купуване на жилище....
Не съм прочела коментарите ,но ако можеш да се оправиш с бебето и разходите сама ,е добре  . В тази ситуация Аз бих му помогнала да се изнесе и бих била много резервирана . Ако иска бъдеще с мен ще трябва да се потруди ,не бих преглътнала просто така ,връзка докато съм бременна. ако това му се размине ще си мисли че всичко може да прави и ти си винаги на разположение.
Ако ти трябва много помощта му, бих била дистанцирана,но бих изчакала с тешение за раздяла.
 За протокола ,реших че емоционално съм done със мъжа си в напреднала бременност с 2рото ни дете( сходна причина)  . Бременноста ми беше рискова и реших че ще натисна "пауза" на осмисляне на поведението му. Нямаше начин да рискувам живота на нероденото ни бебе и моя заради егоизма му. Разведени сме вече  ,но ми отне много време да се реша на тази крачка .

Последна редакция: ср, 01 авг 2018, 09:40 от need_to_vent

# 157
  • Мнения: X
Никой човек не заслужава такова отношение!!! Бил е искрен болезнено до някъде, по това, което пишеш според мен грам не му дреме за вас, просто да не е сам. Незнам, но според мен този човек не заслужава да бъдеш с него,днес е с теб в другата стая, утре в същата стая с някоя колежка. Той дори както обясняваш не съжалява.. Пфф ужасен "годеник" ми се струва. Явно се е скарал с "колежката" и затова изведнъж се е сети за вас! Щом по-никакъв начин не зависиш от него,защо ти е? Не го обичаш според мен вече, че кой ще го обича някой, след подобно неуважение и не си зависима финансово... Мисля, че обичаш просто спомените ви, но той е разрушил всичко, миналото няма да се върне, пък и малкото бебче не заслужава да гледа - семейство по принуда и как не се уважава жената.Все пак, когато си заслепен и не виждаш трезво, мислиш по друг начин, пък и живота всеки си го живее както реши, дано вземеш най правилно решение за себе си!

# 158
  • Мнения: 330
Безкрайно лесно е да се дават някому съвети, но когато сами се сблъскаме с подобна ситуация - нещата приемат различно измерение. Ти си уязвима, наранена, унизена и въпреки това - склонна и замисляща се да простиш, защото все още храниш чувства към този мъж, чието дете носиш и чието дете ти се иска да има нормално семейство, при това с биологичния му баща. За съжаление, съдейки по всичко, което си споделила и независимо, че съм мъж - не виждам и най-малката причина да простиш. Този някой, който в този така тежък и труден момент е склонен да те зареже, заради първата лесна фуста - не заслужава доверието ти и прошката ти. Това, което бих разбрал и което бих се опитал да оневиня, най-малкото от мъжка солидарност би било, ако той е бил до теб от началото до края, ако е демонстрирал чувства, внимание и загриженост към теб и бъдещото ви дете, ако независимо временното увлечение - ти, детето, семейството, сте били и оставате негов основен приоритет, ако се е опитал да запази твоето достойнство, скривайки дискретно авантюра и погребвайки я, ако и когато се е осъзнал. Последното може да звучи фалшиво и лицемерно в очите на всяка една жена, но считам, че никой не е безгрешен и брониран срещу изкушения, както и че в повечето случаи е нужно и трябва да намерим сили да простим. В твоят случай - партньорът ти дори не поставя дилема пред теб как да постъпиш, вашият път с детето продължава, но не и съвместно с биологичния му баща.

# 159
  • София
  • Мнения: 336
А може би не трябва да се фокусираш толкова върху "годеника" си и прошката, а върху себе си.
Съветът за психолог е добър, поработи върху самооценката си, научи се да се обичаш. Защото дори и да не простиш и се разделите, ако не се промениш, има голям шанс да се събереш със същия типаж.
А, ако се заобичаш и проявиш малко здрав егоизъм, много решения ще дойдат сами.

Общи условия

Активация на акаунт