Да простя ли и как?

  • 23 434
  • 159
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 545
Вместо с рогата напред и с обиди, можеше просто да напишеш - бях в подобна ситуация, постъпих еди как си, оказа се правилно/неправилно решение, моят съвет като преминал през същото е... Евентуални неща, за които да внимаваш, са... И готово.

Точно, аз се почувствах много глупаво, че въобще съм писала по темата, нямала съм такава ситуация точно, но нещо подобно. И се опитваме да помогнем на момичето, не мисля, че си "чешем" клавиатурите в тая тема поне.

# 91
  • Мнения: 2 224
Според мен агресията идва от там, че тези жени,  които нямат смелост да реагират и да си тръгнат се ядосват когато някой дава такъв съвет вместо да им каже “стой си при него миличка, нормално е, всички сме така, ще му мине и пак ще си те обича.” За съжаление на човек с такова мислене е много трудно да се помогне. Никога обаче раздялата не може да е по-трудна от това да търпиш такъв психически тормоз и унижение.

# 92
  • Мнения: 1 460
Никога обаче раздялата не може да е по-трудна от това да търпиш такъв психически тормоз и унижение.

Като съвсем скоро преживяла подобен ад, категорично заставам зад тези думи!

Раздялата е тежка, светът ти се е преобърнал тотално, но тормозът е нещо много по-страшно, гарантирам от личен опит.

# 93
  • Мнения: 5 272
Съседката ми е на силни антидепресанти след такъв тормоз. Толкова празен поглед не съм виждала никога. Естествено пред хората версията е - той горкия се наказа с луда жена, но стои с нея, защото виж колко благороден е.

# 94
  • София
  • Мнения: 5 758
Няма еднакви хора, може да има подобни ситуации. Никъде не съм казала какво да направи и не бих й казала.
Тя си познава мъжа,  с който до скоро са градили бъдеще и себе си.
Но след толкова бързи и остри коментари, наклонили темата само в оплюване на единия и частично на нея,  вече е късно за друга насока.
Трябва единствено да се насочи жената да помисли малко встрани, към конкретни въпроси, които са важни за нея и от това да си реши точно как да продължи напред.
Няма раз-праз тука, решението не се взима лесно,нито за оставане, нито за напускане. Вие познавате добре него и нея?
За всички, които бързо решиха, че ще съветвам как да прости и да стигнат до Заживели Щастливо Joy, поредното доказателство, колко грешно мислите от бързане да излезете остроумни.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 736
Не си чеша клавиатурата, преживях го.Плюс бонус новината, че голямата нова любов в бременна. А да ти кажа ли, че за 11 години е виждал дъщеря си 10 пъти. Недей писа наизуст, защото не знаеш кой е насреаща ти и през какво е минал.Никой не я съветва да прости, а да се маха. Тя тъпо и упорито е решила, че той ще се промени. НЕ, няма. Ще си остане емоционален инвалид.

# 96
  • Мнения: X
Скрит текст:
Няма еднакви хора, може да има подобни ситуации. Никъде не съм казала какво да направи и не бих й казала.
Тя си познава мъжа,  с който до скоро са градили бъдеще и себе си.
Но след толкова бързи и остри коментари,
наклонили темата само в оплюване на единия
Скрит текст:
и частично на нея,  вече е късно за друга насока.
Трябва единствено да се насочи жената да помисли малко встрани, към конкретни въпроси, които са важни за нея и от това да си реши точно как да продължи напред.
Няма раз-праз тука, решението не се взима лесно,нито за оставане, нито за напускане. Вие познавате добре него и нея?
За всички, които бързо решиха, че ще съветвам как да прости и да стигнат до Заживели Щастливо Joy, поредното доказателство, колко грешно мислите от бързане да излезете остроумни.

Добре, какво хубаво да кажеш за мъж, който си намира любовница, докато жена му е бременна?
Аз колкото и да се опитвам да се сетя за поне едно добро нещо, нищо не ми идва на ум....

# 97
  • Мнения: 15 619
Скрит текст:
Няма еднакви хора, може да има подобни ситуации. Никъде не съм казала какво да направи и не бих й казала.
Тя си познава мъжа,  с който до скоро са градили бъдеще и себе си.
Но след толкова бързи и остри коментари,
наклонили темата само в оплюване на единия
Скрит текст:
и частично на нея,  вече е късно за друга насока.
Трябва единствено да се насочи жената да помисли малко встрани, към конкретни въпроси, които са важни за нея и от това да си реши точно как да продължи напред.
Няма раз-праз тука, решението не се взима лесно,нито за оставане, нито за напускане. Вие познавате добре него и нея?
За всички, които бързо решиха, че ще съветвам как да прости и да стигнат до Заживели Щастливо Joy, поредното доказателство, колко грешно мислите от бързане да излезете остроумни.

Добре, какво хубаво да кажеш за мъж, който си намира любовница, докато жена му е бременна?
Аз колкото и да се опитвам да се сетя за поне едно добро нещо, нищо не ми идва на ум....

Е, как да няма, има. Говедце!
Мило е и му ляга.

# 98
  • Мнения: 32 245
Скрит текст:
Няма еднакви хора, може да има подобни ситуации. Никъде не съм казала какво да направи и не бих й казала.
Тя си познава мъжа,  с който до скоро са градили бъдеще и себе си.
Но след толкова бързи и остри коментари,
наклонили темата само в оплюване на единия
Скрит текст:
и частично на нея,  вече е късно за друга насока.
Трябва единствено да се насочи жената да помисли малко встрани, към конкретни въпроси, които са важни за нея и от това да си реши точно как да продължи напред.
Няма раз-праз тука, решението не се взима лесно,нито за оставане, нито за напускане. Вие познавате добре него и нея?
За всички, които бързо решиха, че ще съветвам как да прости и да стигнат до Заживели Щастливо Joy, поредното доказателство, колко грешно мислите от бързане да излезете остроумни.

Добре, какво хубаво да кажеш за мъж, който си намира любовница, докато жена му е бременна?
Аз колкото и да се опитвам да се сетя за поне едно добро нещо, нищо не ми идва на ум....


За съжаление аз хубаво не мога да кажа и за жена, която прибира изневеряващ докато е бременна и продължава да му слугава.
Сама си прави гаден живота.

# 99
  • Мнения: 15 756
В интерес на истината има много жени, които прощават изневяра. И в това няма нищо лошо и страшно. Решението за прошка е комплексно. Разбира се първоначалния импулс е раздяла/развод, но след като страстите се успокоят жената премисля и взима решение на базата на своя собствен живот, на базата на това което ще спечели или изгуби при една раздяла/развод и на базата на това до колко собственото й "АЗ" може да преглътне, и да прости това, което мъжа й е направил. Не е нужно авторката да бъде заклеймена само, защото е взела това решение. Всеки има право САМ да реши как да постъпи в такава ситуация и след това САМ да поеме последствията от това си решение. В крайна сметка ТЯ ще живее с този мъж, ТОЙ ще бъде баща на ДЕТЕТО Й и тя най-добре знае какво е готова или не е готова да прости в името на това дете.

# 100
  • Мнения: X
Да простиш изневяра без грам разкаяние, направена в нечовешки момент, с брутално неуважение и перспектива да се повтаря? Не е много умно.

# 101
  • Мнения: 928
Ами защо се допитва тука? За мнения и съвети нали ? Тогава да не пише и няма да получи съвети, ще си решава сама. Хората и пишат от опит, от страничен наблюдения и размисли. Решението пак ще си е нейно.
Няма как да и напиша всичко ще се оправи, стой си и чакай. Пишем това което мислим, понякога това може да не и хареса, да е като отрезвяващ шамар. Но тя нали за това пуска тема, иначе защо да го прави ?

# 102
  • Мнения: 15 756
Ами там е работата - тя пусна тема, получи купища отговори, прочете ги и в крайна сметка взе решение сама за себе си как да постъпи на този етап от живота си. Но, след като обяви пред всички какво е решила се започнаха обиди, епитети, квалификации и какво ли още не по неин адрес.

# 103
  • София
  • Мнения: 5 758
Да простиш изневяра без грам разкаяние, направена в нечовешки момент, с брутално неуважение и перспектива да се повтаря? Не е много умно.
Какво е разкаянието?
Едни ще ти избълват плеяда от думи ,но ще си продължат по старо му. Някой ще я избълват плеядата и ще го мислят. Някой ще замълчат и ще се разкайват исински за грешката си.Някой ще замълчат и ще чакат бурята да утихне, да си разиграват пак коня. Ако познаваш истински човека с който живееш,само тогава ще знаеш разкайва ли се истински или маже очи.
Втори шанс дали ще дадеш,зависи от теб и човека срещу теб.Дали ще е успешен или пропилян, близкото време ще покаже. За това му се вика втори шанс,
Трети шанс, вече е друга бира и клони в съвсем друга дискусия. А и трети шанс като фраза,реално не съществува.

Последна редакция: пт, 22 юни 2018, 10:58 от trikitil

# 104
  • Мнения: 2 224
Ами там е работата - тя пусна тема, получи купища отговори, прочете ги и в крайна сметка взе решение сама за себе си как да постъпи на този етап от живота си. Но, след като обяви пред всички какво е решила се започнаха обиди, епитети, квалификации и какво ли още не по неин адрес.

Не съм чела последните страници, но по-голяма обида от това някой да те тъпче, а ти да му простиш без дори да те е молил за прошка, едва ли има. Според мен такава жена е абсолютно безчувствена към всякакви обиди.
Още в предишния си пост исках да напиша, че тук дори не е само изневярата. Това е абсолютно нагъл, безотговорен и безполезен тип. Black _Saphire е описала причините.

Общи условия

Активация на акаунт