Да простя ли и как?

  • 23 436
  • 159
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 187
 Определено не си заслужава да си с този човек. Нещата може би щяха да са други ако той те умоляваше да му простиш или нещо такова , а той открито ти заявава че просто се пробва с тебе за момента.. Привличала го сексуално .. как може да изръсиш това на бременната от теб жена и след това да се върнеш най нагло при нея и да говориш за купуване на апартамент за какво да вземе да те изгони  като му омръзне да си  играе на семейство..    що за човек е тоя. Според  мен ще си много нещастна някой  ден ако останеш с него , нямам думи наистина

# 61
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Лайното си е лайно. Каквото и да го правиш, си остава лайно и ако не го почистиш от живота си,  ще ти го осмърдява непрекъснато. Разкарай тоя тъпанар. Иначе те чакат много безсънни нощи, горчиви сълзи  и натрупана омраза. Ако си ми дъщеря, ще те извлека оттам за косите. Когато детето се роди, ще ти е достатъчно трудно. Няма да имаш нужда от допълнителните "екстри", които този индивид, без всякакво съмнение, ще ти осигурява редовно. Пусни го да пасе, както му подобава, а ти иди в обичаща и подкрепяща среда.

# 62
  • Мнения: 5 272
Черипай, моя като умоляваше и ревеше и на колене падаше пак никаква промяна. Прибера го и след месец пак същото. Всеки път "щастливите" дни ставаха по-малко. Последното ми прощаване и даден шанс бяха за точно 24 часа. На едната вечер си носи багажа, а на другата пиле смси на любовницата си " защо не искаш да ме видиш". Пратих го до магазина и като се върна започна да ми обяснява как съм му почернила живота. Съжалявам за изгубеното време и травмите които ми нанесе и че превърна бременноста и майчинството ми в ад.

# 63
  • Мнения: 5 842
Е това вече е изродско! Въобще не си го представям да го причиня на някой. Това да не е пица, да я върнеш или изхвърлиш? Нали уж с любов го правиш това дете. Как така ще караш друг човек да прави аборт? Затуй дете се прави, като си сигурен, че това е човека за тебе и искаш деца. Инак туряш гумата и това е.Другото е мизерия и лошо отношение към партньорката.

   Има ги и такива. Искат да имат бебе и правят на жената бебе, защото искат вече да бъдат семейство. После като жената им съобщи, че е бременна и те питат как така е станало. След това принуждават приятелката си да абортира. Ако не иска да абортира и да запази бебето си, започват психическия тормоз над нея. Такива мъже са пълни отрепки и комплексари. Да причинят подобно нещо на жената, в която са се клели, че я обичат.

   Не знам защо продължавате да й давате съвети?! Тя е взела вече окончателно решение и му е простила. За нея той е перфектният мъж, защото гледа към минало, а не може да прозре, че той е показал истинското си лице, което го е крил толкова много време от нея. Хората са прави, че когато има тежка ситуацията и трябва да се носи отговорност, тогава този човек показва истинското си лице и разбираш с кого си имаш работа.

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 10:45 от Jennifer_w

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, прости му щом искаш, заради собственото си душевно равновесие. Явно е важно за теб. Но прекрати отношенията си с него. Иначе ще береш много ядове в бъдеще с такъв човек. Той е инфантилен, уплашил се е от бебето и си е туширал страха по най-лесния за него начин. Без да му пука за теб. Това е човек, който не може да поема отговорност. На когото не можеш да разчиташ изобщо. За какво ти е тогава? Да му переш чорапите и за му готвиш? Има ли смисъл?  newsm78

# 65
  • Мнения: 1 187
Черипай, моя като умоляваше и ревеше и на колене падаше пак никаква промяна. Прибера го и след месец пак същото. Всеки път "щастливите" дни ставаха по-малко. Последното ми прощаване и даден шанс бяха за точно 24 часа. На едната вечер си носи багажа, а на другата пиле смси на любовницата си " защо не искаш да ме видиш". Пратих го до магазина и като се върна започна да ми обяснява как съм му почернила живота. Съжалявам за изгубеното време и травмите които ми нанесе и че превърна бременноста и майчинството ми в ад.

За съжаление става  така повечето пъти , не се променят хората, най много да се научат как да те манипулират по добре. Имах предвид, че той ако поне правеше някакъв опит да покаже че съжалява щеше да има някакав минимален шанс наистина да смята че е сгрешил и да не се повтори , а при такава открита наглост даже не виждам какво има да се мисли по въпроса " да съм с него или не "

# 66
  • Мнения: 7
Здравейте,
точно затова и писах, понеже виждам че не мога да простя, колкото и да му се иска в момента (или не иска), на мен ми е трудно да седя даже на едно място с него. И мисля че и той го вижда и разбира това от друга страна винаги е искал да си се грижи за бебето и е много притеснен от факта какво може да загуби ако ние се разделим. По точно какво може да стане ако той си тръгне и не живее с нас, а аз не искам да го гоня и някой ден детето да ме обвинява защо баща му не е до него. Само заради това полагам. И тъй като тук във форума видях че няма такова нещо като перфектно семейство и че всички в даден момент имат проблеми, се чудя струва ли си всичкото това или не. Много хора казват всеки заслужава втори шанс и се чудя дали да опитам да му дам такъв, понеже сам наясно че ако продължа с това отношение което имам в момента, той сам след месец/два ще се откаже. В крайна сметка не съм го карала аз да се прибира, нито сам му казвала че ще му огранича достъп до детето ако ние не сме заедно. В случай според мен ако в дадена ситуация не си щастлив не се връщаш там където не ти е добре. Не съм зависима от него, нито емоционално нито финансово, и имам достатъчно близки хора които ме подкрепят,  и не мисля че ще ми е проблем и да се грижа сама след време за детето, ако ми се наложи.

# 67
  • Мнения: X
Ако беше толкова притеснен да не ви загуби, нямаше да изневерява или да се остави да бъде хванат, а сега вместо да се опитва да поправи нещата и да е по-нисък от тревата - да се държи нагло.

По това, за какво би могло или не би могло да те обвинява дете, което още не е родено, не бих се водила. Майката по принцип за всичко е виновна, особено в пубертета.

Ти си решаваш - но втори шанс се дава на някой, който се е извинил и се опитва да се промени. От неговото поведение няма такива признаци. Даже лицемерен цирк не си прави труда да играе...

# 68
  • Мнения: 1 187
Ама както си ги описала нещата той се връща при теб от нямане на къде вмомента кво друго да прави ... Извинявай ако твърде много ти навлизам в личното пространство просто не мога да се въздържа . Аз съм дете на разведени родители и не си спомням момент в който нашите са били заедно. Е не съм имала нещастно детство или нещо такова . Естествено , че е по добре родителите да са заедно и да се  обичат , но   "да не остане детето без баща" не бива да бъде единствена причина да останеш с някого. Даже ми прилича на такъв човек на когото и да му дадеш втори шанс след време като те нарани пак ще ти изцепи " Ми аз не съм те карал да ми даваш "

# 69
  • София
  • Мнения: 13 586
Не се залъгвай, че го е страх да не загуби детето при раздяла. Та него не го е било страх, че може да го изгуби, ако се случи нещо с теб от притесненията покрай хойкането му. Не го е страх, че може детето да има отражения от твоето негативно емоционално състояние, което явно е постоянно, благодарение на него. Надали ще се притеснява и при следващите си забежки, защото следващата може да се окаже добра не само в леглото, но и в кухнята и тогава.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Та него не го е било страх, че може да го изгуби, ако се случи нещо с теб от притесненията покрай хойкането му. Не го е страх, че може детето да има отражения от твоето негативно емоционално състояние, което явно е постоянно, благодарение на него.
Чак такава сложна мисъл в мъжка глава не може да се роди, сигурна съм.  Laughing
А доводът "за да има детето баща" не е правилен според мен. То пак ще си има баща, но никак не е задължително бащата да живее с майката щом не я прави щастлива. За детето е в пъти по-добре да има двама разделени щастливи родители, вместо да са заедно но нещастни.

# 71
  • Мнения: 20 155
Видно е, че ти се иска все още да те обича и да си имате семейството. Но, ако човек държи на някого, на детето си, на семейството, колкото и да му идва горница промяната, не тръгва да смъква гащите на други жени, докато чака дете.
Връща се у вас, защото е имал възможността да сравни, че няма да му е по-добре при любовницата. Олабил е жилата, защо да си разваля рахата. Я пак у дома на спокойно и чистичко. Не смесвай емоциите – много искал дете, връща се щото те обича и т.н. Връща се, защото е прагматичен и така му изнася.
Отношението към теб е като към предмет – не уважава усещанията ти, мислите, мнението, това, че те е наранил с изневяра, не смята за редно дори да ти се извини.
Е, за какъв модел на баща говорим. Такъв баща ли искаш за детето си? Подлец и наглец.

Щом имаш възможност и средства и за миг не бих се колебала. Това е като рак – ако изрежеш навреме, после всичко ще е наред. Колкото и страшно да ти изглежда в момента.

# 72
  • Мнения: X
Не му дреме за детето и майката, като си е намерил любовница, не му дреме за тях и като си е тръгнал, не му дреме и сега, след като казва "На мен прошка не ми трябва!", обаче го е страх, че няма да общува с детето си?
Да бе!!!
Върнал се е, щото другата не си пада тип слугиня.Не ще да му готви и да му пере гащите, затова по-добре да се върне при "мама" да си го гледа, пък за секса/удоволствията ще ходи при другата.Гаранция, че си продължават връзката.
"Най-доброто, което един мъж може да направи за детето си, е да обича майка му!-твоят е и лош мъж, и лош, съпруг, и ще бъде лош баща.
Никоя жена няма нужда от подобно влечуго.

# 73
  • Мнения: X
а аз не искам да го гоня и някой ден детето да ме обвинява защо баща му не е до него. Само заради това полагам. И тъй като тук във форума видях че няма такова нещо като перфектно семейство и че всички в даден момент имат проблеми, се чудя струва ли си всичкото това или не. Много хора казват всеки заслужава втори шанс и се чудя дали да опитам да му дам такъв,
1. Съвсем не всички във форума имаме проблеми от подобен характер, а тези които имат, вероятно се срещат по-често във форума, отколкото средно в страната. Все пак е форум за взаимопомощ, нормално е да има хора с проблеми.
2. Самите хора с проблеми масово се изказаха, че няма голям смисъл от втори шанс
3. Детето, което бил искал да гледа, за момента го "гледа" на теория само. Като се стигне до практика не го виждам да гледа каквото и да било. Това не е 10 годишно дете, че да го заведе тати на мач. Това е новородено зеленчуче, което виси постоянно на майка си в началото. Няма как да имаш лошо и пренебрежително отношение към майката, пък да си грижовен и мил към новороденото.
4. Гответе се с организация как ще се справите самичка и кой близък ще помага в началото, аз не бих разчитал на него за нищо. Кога ще му изхвърлите багажа си е Ваша работа, но наистина не разчитайте на него за сериозна помощ с бебето - дълбоко се съмнявам, че подобен човек ще може да направи нещо друго освен да пречи и да Ви разстройва.

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 13:02 от Анонимен

# 74
  • Варна
  • Мнения: 36 771
Като попрочетох опитите на авторката да го оправдае се сетих за друга тема - там (доколкото помня) момичето беше с бебе и в къща извън града, а нейния любим си беше намерил любовница и я убеждаваше, че така си лекувал сърдечен проблем, тя не трябвало да му натяква и т.н. щото щял да умре. Абе, яко я беше завъртял и тя милата му влизаше в положението. Това тук не знам защо ми напомни на тази ситуация. Ама как успяват толкова мозък да имат, че да ги манипулират така тия жени, даже и оправдание да намират на свинските постъпки на мъжете?! Или може би мъжете нямат кой знае какъв мозък ама и жените покрай тях също...

Общи условия

Активация на акаунт