Да простя ли и как?

  • 23 443
  • 159
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 011
В момент, когато се предполага, че трябва да се държи най-добре с теб, се е държал като с парцал. Не е имал скрупули, че тези панаири могат да повлияят на теб и на бебето. Нима очакваш по-примерно държание след това, когато ще си още по-лабилна психически и зависима от него?
Хващай си багажа и заминавай при родителите, с този не те очаква нищо добро.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 361
Аз сега прочетох, че имало и обиди от него към нея. Мииии...

# 32
  • София
  • Мнения: 11 497
Апропо, 6 години всичко е мед и масло, изведнъж - бременност, идва 6-ия месец и всичко се преобръща с главата надолу?
Нещо да не спестявате?

# 33
  • София
  • Мнения: 8 011
Не е нужно да спестява, ситуацията е класика в жанра. Играли си на семейство, детето започнало да става реалност и на онзи му светнало, че му се живее на всяка цена. Само дето жената няма как да направи Undo.

# 34
  • Мнения: X
Апропо, 6 години всичко е мед и масло, изведнъж - бременност, идва 6-ия месец и всичко се преобръща с главата надолу?
Нещо да не спестявате?

Може да не спестява. Може големият мъж да се е уплашил от перспективата животът  му да стане сериозен наистина, а не само на приказки. Някои хора доста се изхвърлят словесно, ама като стане дума да се превърнат думите в дела, хич ги няма.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 361
Апропо, 6 години всичко е мед и масло, изведнъж - бременност, идва 6-ия месец и всичко се преобръща с главата надолу?
Нещо да не спестявате?


И аз си го помислих. Макар, че не е  невъзможно - появила се е другата и човечецът поизперкал. Ама въпросът е как се държиш като "поизперкаш". Щото и моят бивш "поизперка" (още е с нея, голяма любов имаха и наистина се влюбиха), ама лоша дума не ми е казал и дори не ми изневери - просто не можа да я преодолее. То всъщност в тези моменти се показва кой какъв човек е в действителност.
А и както казаха по-горе - не малко мъже като осъзнаят, че отговорността чука на прага им се сещат, че не са си поживяли и дават назад. То и това е показателно.

# 36
  • Мнения: X
Може да се прости при желание - ако сгрешилата страна показва разкаяние, видимо съжалява и прави всичко възможно да спечели отново доверието. В случая няма нито един от тези елементи - не се разкайва, не съжалява, продължава да крие телефона си и с това създава напрежение.

А това е ама че странно изказване:

Цитат
каза че тя не трябвало да ме притеснява - че не ставало нищо с нея (не можела да готви - той готвил)

Заради готвенето ѝ ли не са заедно?Anguished

Хубаво, кръшнал - ама нужно ли е да те унижава така.

# 37
  • Мнения: 7
Не мисля че спестявам нещо. Имали сме караници, все пак живеем сами и се издържаме сами и сме спорили за разни неща но никога не сме стигали до момента в който да се разделяме. Също така щях може би по лесно да  разбера ако детето беше станало случайно, но то си беше планувано и искано, както и създаването на семейство. Даже в началото всичко беше перфектно. Единственото което беше и по различно е че точно в периода в който забременях сестра му дойде да живее при нас,  известно време докато не си намери квартира, и беше при нас почти до момента когато му казах да си тръгва (тъй като тя също видя ризата и му каза че се срамува от него).  не знам дали има някакво значение това.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 011
Никакво значение няма сестра му, човекът не струва.

# 39
  • Мнения: 46 580
Онази "не можела да готви" Това като го чух щях да припадна. Човекът си е търсел слугиня (явно авторката в бременността е поизоставила тази функция)...
Напротив, жена му си го храни, а той ходи да готви на другата.
Ако има още заблудени - любовта не минава през стомаха.

Не мисля че спестявам нещо. Имали сме караници, все пак живеем сами и се издържаме сами и сме спорили за разни неща но никога не сме стигали до момента в който да се разделяме...
Имаха предвид изневерявал ли е преди, запилявал ли се е и прибирал на следващия ден следобед и подобни.

# 40
  • Мнения: 7
не, никога.

# 41
  • Мнения: 355
Ще ти кажа нещо, като мнение на мъж. Ти както искаш го приемай. Миговете в които гледаш как расте в човека, който обичаш твоето дете са незабравими. Който хукне в този период да гони разчепени каки, хич не ми го хвали. За мен е пълен нещастник и утайка. Аз лично дете бих искал и бих правил с човека с който планирам да остарея. Намеря ли този човек, после ако ще и 100 кила да стане, гърбав, куц и грозен няма да го оставя никога. Но аз и винаги съм гледал душата на човека. Тялото може да си го направиш красиво, душата грозна ли ти е, няма как. Според мене не ти трябва такъв като сегашния. Никога няма да си спокойна, че няма да ти извърти подобен курвенски номер отново . С най добри пожелания те оставям, надявам се да се подредят нещата, както ти искаш!

# 42
  • Мнения: X
Здравейте,
Нова съм тук, изчетох доста теми но така и не намирам отговор на въпроса ми и затова реших да пиша.
Скрит текст:
Ситуацията е следната,  с "годеника" ми сме заедно от 6 години, края на 2016г се сгодихме, лятото на 2017 той каза че иска дете, правихме опити, забременях, бяхме най-щастливите на света, но ето че когато влезнах в 6 месец и корема и бременността започна да ми личи, нашия татко започна да се държи странно.Един ден от нищо избухна, започна скандала и каза че не иска да се жени за мен, че ако се оженим до една година ще се разведем и че няма смисъл, че съм щяла да го умора. Започнаха едни постоянни излизания, прибиране на следващия ден в 15-16:00ч.  (когато аз съм на работа и излизания преди аз да съм се върнала от работа) ходене на вили с колеги и не вдигане на телефона. Когато се опитвах да говоря с него, той ми казваше че не иска да се прибира, че съм му станала скучна и че вече не го привличам, че съм се променила и че не е това което е било в началото на връзката ни и иска да се разделим - а на въпроса ми как смята да продължим и да гледаме детето, отговора беше че ще живеем като съквартиранти. След като му казах че мен това не ме устройва и го попитах дали друга е причината за всичко това той отрече. След два дена, и едно такова излизане и късно прибиране,  намерих фон дьо тен-на на ризата му, като го попитах, отговора беше че "колежка е скъсала с гаджето си" и той си е закарал, понеже се била напила. В същия ден видях и чата му на фейсбука и изпращаните целувки с нея (ползвахме един комп. и той никога не си изключваше фейса) и така всичко започна, спря на цяло да се прибира (уж спи при колегите), като един ден дойде да си вземе компа. за да "работи", поседя 5 мин и си тръгна. На следващия ден на работа ме питаха колегите кое е това момиче с което е бил същата вечер в заведение в което и те. Оказва се по описанието че е същата тази колежка. И така, 3 дена след това му казах да си изнася багажа, и да се маха което той направи. В началото не пишеше, не се интересуваше как сме, не успяваше да дойде на прегледите на бебето. В един момент започна да пише, всеки ден звъннеше да пита как сме, трябва ли ни нещо.. Един ден валеше страшно много и той дойде да ме вземе от работа. На път за вкъщи му казах че знам за това момиче - първо отрече но след това като разбра че няма как повече да ме лъже си призна и накрая каза че тя не трябвало да ме притеснява - че не ставало нищо с нея (не можела да готви - той готвил). Също така каза че само го привличала сексуално и това е и че ще се прибере когато излезна в болнични понеже така трябвало. На въпроса ми дали ме обича, каза че има чувства към мен, но не е това което е било в началото на връзката ни. Както и да е, дойде си след седмица, донесе си част от нещата, и вече е тук, прибира се, звънни ми когато закъснява, прави планове за общото ни бъдеще заедно.. Проблема е че когато го попитах той каза че не съжалява, и когато му казах че ми е трудно да простя, той каза че не го иска и че не заслужава. Иначе обмисля варианти за купуване на апартамент, и разни неща понеже нямаме жилище и живеем под наем. Вече сам нацяло объркана, термина на раждането наближава, но аз не съм сигурна дали искам да сам с него вече. Прекалено много неща ми каза, обиди, разочарова и нарани, за този период, които са ми още в главата и не мога да ги забравя (едно от нещата е и - какво ли е казвал на това момиче за мен, за да тръгнат нещата помежду им - понеже според мен никоя жена която знае че даден човек е сгоден и чака дете, няма да тръгне да се занимава с него).  На въпроса ми дали ми е обича- казва че има чувства към мен, а когато го попитах дали може да ме обича отново, казва че времето ще покаже и ако не - ще го мислим тогава. Аз съм страшно объркана, и наранена. Не мога да му простя това което ни причини  - в един от разговорите ни ми каза че аз съм виновна за всичко - понеже аз съм го накарала с тия мои постоянни разговори да направи така. И тъй като аз не мога да взема трезво решение, и се съмнявам във себе си и преценката си, затова и пиша тук, като хора с повече опит да ми кажете дали може едно семейство да преодолее такова нещо и да се забрави и нещата да бъдат както преди или някои неща просто не се забравят и няма смисъл да опитваме. Забравих да кажа, че това което ми прави впечатление е че от както се е прибрал, навсякъде ходи с телефона си, не го оставя и за секунда без надзор (не че му знам паролата). Също така от както се е прибрал спим в различни стаи. Не знам много дълго стана, извинявам се за което, но се опитах да обясня цялата ситуация възможно най-точно.
Чели сте много, но не намирате отговор?

Вашата история, която така детайлно сте разказали, обобщава половината теми във форума.

Наистина ли от цялото четене не успяхте да намерите теми, в които бащата на детето (особено заченато без брак) дава на заден, щом уж желаното от него дете е на път (или вече факт) и почва активно да излиза с приятели, появяват се съмнения за друга жена, двамата (бъдещи) родители спят в различни стаи и цялостно се отдалечават един от друг?

Сега сте на етап той да купи апартамент, на който ще е едноличен собственик и жилището няма да е придобито по време на брак и няма да има статута на семейно жилище, към което бихте могли да имате претенции при евентуална раздяла. И ще смените наема с икономическа зависимост от човек, който може да Ви изрита във всеки един момент (въпреки че той ще е за изритване вероятно). Да не кажете, че и на този въпрос няма отговор.... Понеже в последните седмици има поне няколко теми в подобна насока. Ако искате да Ви насоча какво да четете?

Мисля, че не можем да Ви дадем този отговор, който се надявате да получите - че всичко е наред, че е от хормоните, че мъжете са такива и по-натам става по-добре и може да изградите семейство. Аз съм мъж и Ви гарантирам, че мъж постъпва по такъв начин единствено с момиче, което е убеден, че практически "притежава", но не цени особено тази своя "движима собственост". Момиче, с което мисли, че може да си прави каквото си иска и номерът ще мине. Вие сте компромисът, който той прави.

Питате дали би могъл той е Вашият компромис. Според мен много двойки са на практика така. Взаимни компромиси. Той обикновено дава финансова стабилност и "излиза с приятели" (ходи по жени), тя гледа детето/децата, готви и т.н. В някакъв момент към 50-60 като му паднат нивата на тестостерона, ще си е само Ваш, но тогава вече ще наближава възрастта, в която и него ще трябва да гледате като почне да изфирясва. Струва ли си подобен живот? За мен лично не си струва. Мога ли да Ви гарантирам по-щастливо развитие в интимен план, ако му теглите майната? Не мога. Може да останете самотна майка до последно, да попадате на същите задници и боклуци, че и на по-големи. Мога да Ви гарантирам обаче, че забежката му няма да остане еднократен инцидент.

От тук насетне Вие си решавате. Не знам какъв отговор точно търсите, но ако искате да Ви насоча към сходни на Вашата теми, мога да дам линкове.

# 43
  • Мнения: 1 460
Сложна ситуация. Този "мъж" е напълно изперкал.Ако имаш подкрепата на родителите си - бягай докато е време. В противен случай те чакат куп "приключения" заради неговия кеф, с много,много нерви за твоя сметка.Нещо, от което нямаш нужда, особено с бебе на път.Напълно те разбирам, объркана си изключително много, а решението да продължиш съвсем сама с новородено е тежко. Ако можеш, постави всички карти на масата, бъди директна, попитай го смята ли да продължава с този начин на живот,защото теб не те устройва и не искаш да живееш така с него.Изисквай откровен отговор.Притисни го. Да е ясно,че няма да търпиш повече изневери. Внимателно следи реакцията му.Ако усетиш,че извърта, ако усетиш и нотка на колебание в отговора му, бъди сигурна,че положението ще се влоши страшно много и то много скоро.За бебето той пак може да ти помага, и е добре че го иска. Използвай го в тази посока, но го дръж на дистанция.Докато срещнеш човек, който ще те цени като жена и съпруга един ден. С този в момента няма да се получи.

# 44
  • Мнения: 15 756
Не съм изчела всички постове - отговарям директно на първия. За момента мога да те посъветвам да се успокоиш, тъй като ти предстои нещо наистина важно. Опитай се да простиш тази забежка. Виж как ще се развият нещата между вас. Край можеш да сложиш във всеки един момент, ако ти писне. Но сега ти предстои да ставаш майка и е добре бащата на това дете да бъде до теб поне в първите месеци. Ако нещата продължават да са зле приключи тази връзка. Но за момента опитай. Може наистина да е било еднократно, може наистина нещата да се оправят, може много неща да се случат. След раждането на бебето и двамата ще се промените много, както и начина ви на живот. В каква посока ще са промените няма как да знаеш, така че изчакай малко с крайните решения поне на този етап. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт