Да простя ли и как?

  • 23 433
  • 159
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 224
Аз направо съм в шок какво си причиняват и са способни да изтърпят някои жени! Може да те е заблудил докато ти е направил детето, въпреки че аз смятам че няма как от сериозен мъж изведнъж да се окаже боклук, но след като си разбрала какво представлява - шут и сбогом. Никога не бих могла да преживея такова унижение и да търпя такъв гнусен тип до себе си. С детето си само си търсиш оправдания. Аз се съмнявам, че този някога ще поеме грижа за това дете, така че и на детето няма да му дреме за него. По-добре му намери някой свестен втори баща. Като гледам обаче как разсъждаваш, ще има още много мъка да преживееш. Съжалявам за ситуацията в която си, няма да е лесно да си самотна майка, но такъв като твоя “годеник” само ще ти вгорчи живота. Едва ли ще послушаш някой от съветите дадени тук, просто исках да изкажа колко съм шокирана. Не се въздържах. Попаднала си на пълен помияр, но от там нататък зависи от теб как ще си продължиш живота. Какво ще прощаваш на човек, на когото изобщо не му пука за теб и твоята прошка? Сляпа ли си??

# 76
  • Мнения: 928
Те всички подлеци така говорят, колко много искат детето, колко много искат да се грижат за него, колко много държат на детенцето. Всичко само на думи обаче. Ако истински държеше, нямаше да изложи майката на такъв пагубен стрес по време на бременност. Ако го оставиш при себе си след време ще пускаш тема, той ме заплашва че ще ми вземе детето. Това е продължението, само че тогава пак ще е само на думи. За да те естрах и да те държи при него. Пиша ти го от първо лице от преживяно лично. Играх я тази игра на искам дете, не искам дете. Приемах и прощавах,  вярвах на промяна, исках истинско семейство, исках баща за детето ми. Знаеш ли майчинството ти ще се превърне в ад. Ще върти любовници, ще е нагъл, ще те плаши с детето. Изнемощяла и недоспала, грижеща се за малкото съкровище ще се тресеш от неври и стрес. Не го заслужаваш нито ти, нито детето. Мъж който иска дете, не прави така. Мъж който не иска дете, ще направи и още един куп унижения за да се наслаждава на ергенлъка. Ами като се роди бебо и ти няма да имаш време за готвене, тогава ще търси готвеща ли ?
Знам че не искаш да повярваш на това което ти пишем, и едва ли ще повярваш. Понякога човек научава истината по трудния начин, понякога това са уроците които трябва да усвоим в живота.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 36 771
По точно какво може да стане ако той си тръгне и не живее с нас, а аз не искам да го гоня и някой ден детето да ме обвинява защо баща му не е до него.

А ако някой ден те обвини, че баща му Е до него? Тогава какво? Не малко потребители тук, от позицията на деца на родители, седящи един с друг "заради децата", са казвали, че са щели да имат далеч по-спокойно детство, ако родителите са се били разделили овреме.

# 78
  • София
  • Мнения: 8 011
Явно не си готова да се разделите, така че каквото и да напишем, си чешем клавиатурите. Понякога хората трябва да се убедят от първо лице, че даден човек не струва, да стигнат до точката на преливане и това става по трудния начин. Дано твоята ситуация да опровергае масовото мнение. Безпроблемна бременност и раждане от мен!

# 79
  • Мнения: 925
Подобно нещо се случи с моя приятелка. По време на бремеността й почна да хойка и да се държи гадно с нея. Щото не правили секс, а момичето караше рискова бременност. Малко след като
роди я изхвърли като мръсно коте заедно с бебето. Били му пречило, не можел да се наспи, много пари харчили, караха се че не се прибира. Веднъж беше зарязал бебето само и беше излязъл. Пълен безотговорник.
А бяха заедно 7 години и тоя уж искаше детето. Сега плаща мижава издръжка и се изявява баща по 2 пъти в месеца.
Оправия освен раздяла няма, не може да го накараш насила да ви обича и да бъде с вас.

# 80
  • Мнения: 2 224
По точно какво може да стане ако той си тръгне и не живее с нас, а аз не искам да го гоня и някой ден детето да ме обвинява защо баща му не е до него.

А ако някой ден те обвини, че баща му Е до него? Тогава какво? Не малко потребители тук, от позицията на деца на родители, седящи един с друг "заради децата", са казвали, че са щели да имат далеч по-спокойно детство, ако родителите са се били разделили овреме.

Изобщо няма да я докарат до още толкова години заедно. Той още от сега си казва, че не я иска. Ще се помъчи с него още известно време докато онзи си бие камшика окончателно.

# 81
  • София
  • Мнения: 5 758
Не съм изчела всички мнения и няма да го направя,защото май-обичам мнения,само на теория,каквито ще са 90% от написаните.
Моята история съм я разказвала в друга тема,не ми се пише пак,но в 5-6 мес бременна с второто дете,го играх твоя филм.
Ако искаш ми пиши на лични,или намери темата за взаимопомощ при изневяра,там поне ще получиш съвети от потърпевши в реална ситуация,не само чесане на клавиатура.

# 82
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Авторката, той те прави на луда в един много уязвим момент. От такъв не очаквам да е добър баща, добър партньор, или дори само добър съквартирант. Бих късала връзки с него, и по-далеч ако може.

Ако искаш ми пиши на лични,или намери темата за взаимопомощ при изневяра,там поне ще получиш съвети от потърпевши в реална ситуация,не само чесане на клавиатура.
Сладурче... Satisfied
Естествено, че никой друг не е минавал през подобна ситуация. Естествено, че всички тук пишат само на теория.... Мхм Neutral Face

# 83
  • София
  • Мнения: 5 758
Авторката, той те прави на луда в един много уязвим момент. От такъв не очаквам да е добър баща, добър партньор, или дори само добър съквартирант. Бих късала връзки с него, и по-далеч ако може.

Ако искаш ми пиши на лични,или намери темата за взаимопомощ при изневяра,там поне ще получиш съвети от потърпевши в реална ситуация,не само чесане на клавиатура.
Сладурче... Satisfied
Естествено, че никой друг не е минавал през подобна ситуация. Естествено, че всички тук пишат само на теория.... Мхм Neutral Face
Сладурче,викай на приятелките си. Теорията е едно,реалните събития друго и от далеч в мненията си личи,кой и как.
Ти как прие изневерята,докато беше бременна,изрита го и записа детето без баща? Какво обясни на разбиращото вече дете докато те питаше,защо тати не е в къщи? Нещата не са толкова прости и в случая няма еднозначен съвет,а само подкрепа жената да реши,кое ще е най-добре за нея.
И да,повечето си чешете клавиатурите.

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 16:45 от trikitil

# 84
  • Варна
  • Мнения: 36 771
Изобщо не е изключение подобна ситуация и едва ли повечето си чешат клавиатурите. Пък и да го правят, на теб какво ти пречи? Пиши едно лично на авторката и си излейте душите, а ние ще си почесваме клавиатурките.

И аз съм минала през подобна ситуация. Среща се много често.

# 85
  • Мнения: 2 224
Стига с това дете! Няма как да пита защо тати не е вкъщи, ако “тати” никога не е бил вкъщи. Идеалното за едно дете е да живее с двама родители, но от такъв помияр незнам какъв родител би излязъл. А иначе се чудя какъв ли толкова безценен съвет може да се даде на жена в такава ситуация. Може би да се закопае още повече надявайки че жабата ще се превърне в принц при раждането на детето и мозъкът дето винаги му е липсвал ще си дойде на място сигурно. Такъв съвет не бих дала и на човек, когото мразя. Най-малкото за детето е жалко да свиква с такива извратени отношения.

# 86
  • Мнения: 2 375
Той не оставя телефона си и за секунда и спите в различни стаи.
Смяй колко се разкайва...
Скарали са се с другата и се е прибрал. А ако се сдобрят?  Какви чувства, какво семейство, какъв мъж и баща очакваш?

# 87
  • Мнения: 3 794
Не бих простила и не простих, когато ми се случи. Опитах се, ама БНД се оказа глупав наглец и след 10 месеца агония и празни обещания го помолих да се изнесе. Дъщеря ни тъкмо беше навършила 3 години.
Съжалявам, че ти се случва подобно нещо, НО този човек не заслужава да му прощаваш!!!

# 88
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
trikitil, приятелките ми не са "сладурчета" - отношението се заслужава, не се полага.
И това дали съфорумките се подвизаваме в дадена тема не е показател за живота ни. Съжалявам, че се подвеждаш така, но хората минават през гадни житейски кризи и без да пишат тук. Въпрос на лично виждане е това...

# 89
  • Мнения: X
Вместо с рогата напред и с обиди, можеше просто да напишеш - бях в подобна ситуация, постъпих еди как си, оказа се правилно/неправилно решение, моят съвет като преминал през същото е... Евентуални неща, за които да внимаваш, са... И готово.

Общи условия

Активация на акаунт