Да простя ли и как?

  • 23 432
  • 159
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Какво е разкаянието?
Едни ще ти избълват плеяда от думи ,но ще си продължат по старо му. Някой ще я избълват плеядата и ще го мислят. Някой ще замълчат и ще се разкайват исински за грешката си.Някой ще замълчат и ще чакат бурята да утихне, да си разиграват пак коня. Ако познаваш истински човека с който живееш,само тогава ще знаеш разкайва ли се истински или маже очи.

А ако каже, че не съжалява, какъв тип разкаяние се води?

# 106
  • Мнения: 928
Следя темата от самото начало, изчела съм всеки един пост. Не видях да има обиди. Просто мнения които не и се иска да чуе. Да гадни са , но са самата истина. Не случайно има типажи хора, не случайно едни и същи истории се повтарят и хората и казват. Вероятността да се случи точно това което и пишем е огромна. И да пак ще дам пример със себе си - преди години бях пускала тема , коментарите ми се струваха ужасни, гадни, нереални. Не ги послушах , а сега мога да кажа, че са били самата истина. Знам, че всеки иска да му се случат нещата по начина, по който си ги представя. Няма жена която да иска да е самотна майка, да иска такова влечуго за мъж. Но се налага да погледнеш грозната истина в лицето и да осъзнаеш, че мечтите са далеч от реалността.
Ако мъжа и наистина се е покаял, тя ще го почувства в сърцето си и в постъпките му, нямаше да пуска темата. Пуска я именно защото дълбоко вътрешно в себе си нещо я мъчи, защото иска семейство - а действителността е друга. Очаквайки ние да напишем как всичко ще се подреди по мед и масло, само да и дадем напразни надежди.
Голяма част от пишещите тука написаха, че пишат от преживяно. Така ли не се появи някой да каже, че се е случило нещо различно. Явно процента със лошо завършена приказка са повече, затова и коментарите са такива.

# 107
  • Мнения: 2 224
Ама той този човек изобще не иска да е с нея, казва си че не я обича (“не е като в началото” означава точно това), изневерява й докато е бременна и я тормози, за каква прошка става въпрос??? Няма как преди няколко месеца да й прави дете, а сега да не я обича вече. Това означава, че този е абсолютно безотговорен и невменяем тип от когото не може да се очаква абсолютно нищо. Като иска, нека му прости, така както би направил Исус Христос, но да скъса всякакви връзки с него.

# 108
  • Мнения: X
Може да прозвучи грубо, но годеникът ти е тотален боклук и не заслужава дори да вижда детето! Щом ти е изневерил още преди да си родила, представи си какво ще се случи след това, когато ще бъдеш ангажирана с детето и ще ти е нужно време да се възстановиш психически и физически от раждането! Не си заслужава дори да му даваш шанс! Направил е немислимото в най-важният момент в живота...

# 109
  • София
  • Мнения: 5 758
Следя темата от самото начало, изчела съм всеки един пост. Не видях да има обиди. Просто мнения които не и се иска да чуе. Да гадни са , но са самата истина. Не случайно има типажи хора, не случайно едни и същи истории се повтарят и хората и казват. Вероятността да се случи точно това което и пишем е огромна. И да пак ще дам пример със себе си - преди години бях пускала тема , коментарите ми се струваха ужасни, гадни, нереални. Не ги послушах , а сега мога да кажа, че са били самата истина. Знам, че всеки иска да му се случат нещата по начина, по който си ги представя. Няма жена която да иска да е самотна майка, да иска такова влечуго за мъж. Но се налага да погледнеш грозната истина в лицето и да осъзнаеш, че мечтите са далеч от реалността.
Ако мъжа и наистина се е покаял, тя ще го почувства в сърцето си и в постъпките му, нямаше да пуска темата. Пуска я именно защото дълбоко вътрешно в себе си нещо я мъчи, защото иска семейство - а действителността е друга. Очаквайки ние да напишем как всичко ще се подреди по мед и масло, само да и дадем напразни надежди.
Голяма част от пишещите тука написаха, че пишат от преживяно. Така ли не се появи някой да каже, че се е случило нещо различно. Явно процента със лошо завършена приказка са повече, затова и коментарите са такива.
Познавам 3 двойки,които след изневяра продължиха успешно. Подробности от тяхно име ,  не мога да разказвам.Само бегло.
Едните сега са на около 55г .Когато са били около 30-те с две деца вече,мъжа залюбва друга,изнася се, известно време е живял с другата.Събират се все пак отново и досега са заедно.Ако не им знаеш историята,никога няма да предположиш,че е имало такова нещо.
Втората двойка с 1 дете,разделят се двамата по негово настояване.Той се е заиграва с друга и явно за това е искал раздяла.След раздялата се гаджосва "официално".Около година ходят,разпадат се нещата .3 г след раздялата с официалната си жена,с която живееха в отделни жилища,накрая пак се събраха,вече около 4 г живеят отново заедно, в момента са около 40г.
Третата двойка нямаха брак или деца,живееха заедно.Жената се залюби с друг,хвана си го за любовник. "Официалния" разбра. Имаше разправия,но не са се разделяли да живеят отделно.След около 2г сключиха официален брак, мислят и за деца.
Това,че има кофти край при някой,не означава, че не може да има добър при други и обратно.
Това,че твоя се е оказал свестен,не означава че другия няма да е говедо и пак обратно.
Едно е само да разкажеш своята история,друго е на база нея да праскаш гласификации за непознати хора,без да знаеш с пълни подробности историята им и да ги нападат защото мнението им не съвпада с твоето.

# 110
  • Мнения: 928
Това важи с пълна сила за всяко мнение. Тогава защо пуска тема, защо иска съвет ? То никой от тука не я познава, не знае всичко с детайли.
Като пуска тема с въпроси , ще си търпи отговорите. Отговорите са на база на терзанията и . Няма как да и кажем супер е. Ще има и от двете крайности. Като не иска да чува неща които не я кефят, да не пуска теми.
Аз винаги давам съвет от личен опит, не че мои познати на мои познати така направили.  Изборите си ги прави тя, направила е ще си носи товара.

Последна редакция: пт, 22 юни 2018, 14:58 от черна орхидея

# 111
  • Мнения: X
Не вярвам в промяната без разкаяние.

# 112
  • София
  • Мнения: 5 758
Това важи с пълна сила за всяко мнение. Тогава защо пуска тема, защо иска съвет ? То никой от тука не я познава, не знае всичко с детайли.
Като пуска тема с въпроси , ще си търпи отговорите. Отговорите са на база на терзанията и . Няма как да и кажем супер е. Ще има и от двете крайности. Като не иска да чува неща които не я кефят, да не пуска теми.
Аз винаги давам съвет от личен опит, не че мои познати на мои познати така направили.  Изборите си ги прави тя, направила е ще си носи товара.
От твоя пост пърата мисъл ми беше за :

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Та и тук започна на това да прилича.Обяснихте колко е проста и как трябва да й се кажат грубо нещата,за да и се отворят очите с какъв идиот живее.
Нейната история е много близка до моята и аз бях бремена,аз съм вече 2 г след събитията. Ако познавате мъжът ми,никога няма да повярвате какво сътвори преди 2г.Никой от общите ни приятелите и само неговите,които аз познавам , не знае и  ако им разкажа,ще кажат, че се бъзикам,това не е възможно.
Ако ви разкажа само на вас ,моята гледна точка, той ще е най-голямото говедо на света,което трябва на секундата да бъде кастрирано. Големи глупости сътвори и каза,докато беше във вихъра си. Извинения и разкаяние с думи не чух. Но с действия усетих и видях,след като той самия си изчисти нещата за себе си.

# 113
  • Мнения: X
Ами надявай се ти, че всичко е приключило и няма да се повтори.
Човек, който може да сервира нещо подобно на бременна жена, е с доста разтегливи понятия за морал.

# 114
  • София
  • Мнения: 5 758
Ами надявай се ти, че всичко е приключило и няма да се повтори.
Човек, който може да сервира нещо подобно на бременна жена, е с доста разтегливи понятия за морал.
Добре.

Ти си знаеш своето и това е.

Посочих ти в примера една двойка с много повече семеен живот.И те ли да чакат всеки момент разпада,защото,щом при теб е дошъл и при тях ще дойде.
Какво ще е семейното ми бъдеще,тепърва ще видя.
Обещавам да дойде и да ти кажа,права беше, когато пак стане. А ти ще сложиш в подписа си,че си врачка и виждаш бъдещето на хората само от написан от тях текс.

С тебе дискусията е точно като с радио.При мен стана така,значи при всички става така.
Отказвам да продължавам.

# 115
  • Мнения: 2 224
Дайте да приключим темата с това, че всеки има право да си пропилее живота. Trikitil, желаем ти ти да си изключението и говедото да се е превърнало в расов кон. Тук всеки отговаря според своята гледна точка. Аз говеда не търпя и не чакам да се променят. Виждам, че и повечето жени мислят като мен. Което не означва, че за други говедото не е ок. Колкото искаш да получиш, толкова получаваш. Какво се палиш след като си удовлетворена?

# 116
  • Мнения: X
При мен стана така,значи при всички става така.

Ами всъщност точно при мен не стана така (и да е ставало, не съм разбрала), но ако все пак го спипам на сегашния ни етап след 20 години брак, финансова независимост и поотрасли деца, нямам нито една причина да търпя и прощавам. От друга страна съм свидетел на унижението на жена в близка до тази на авторката ситуация и съм сигурна, че не бих го понесла стоически.

И аз ти пожелавам успех в преобразяването на твоя човек, нищо, че статистиката не е в твоя полза. Но пък стават чудеса, знае ли човек...

# 117
  • Мнения: 5 842
    Авторката е направила своето решение и не можем да я убедим в противното. Тя ще разбере по-късно, че ние, всички тука сме били напълно прави и сме мислили нейното добро и доброто на бъдещето бебе! Само да не е много късно и този мъж да не разбие психиката й и да провали живота на детето й.

# 118
  • София
  • Мнения: 5 758
При мен стана така,значи при всички става така.

Ами всъщност точно при мен не стана така (и да е ставало, не съм разбрала), но ако все пак го спипам на сегашния ни етап след 20 години брак, финансова независимост и поотрасли деца, нямам нито една причина да търпя и прощавам. От друга страна съм свидетел на унижението на жена в близка до тази на авторката ситуация и съм сигурна, че не бих го понесла стоически.

И аз ти пожелавам успех в преобразяването на твоя човек, нищо, че статистиката не е в твоя полза. Но пък стават чудеса, знае ли човек...
Времето ще покаже.
Ако ти пиша на ЛС, ще знаеш защо, ако не пиша пак ще се сетиш защо Simple Smile.

# 119
  • Сф
  • Мнения: 10 725
Аз се притеснявам за унижението , на което е подложена тази жена, дори и в това състояние.На него му е удобна, затова се е върнал.Дано си купи жилище и се разкара.Но не вярвам.Ще я прави все по зависима, ако тя позволи.А тя позволява.Хич не вярвам за тия 6 безоблачни години.Идиота си е идиот перманентно с приливи и отливи.Описаният е точно такъв- насилник!
Тези думи съм ги чувала и аз, изневярата ви е най- малкия проблем.Ти си безгласна буква Сonfussed.Само си мислиш, че нещо зависи от теб в отношенията ви.Единственото, което зависи от теб е да си тръгнеш.
Моят съвет е да запишеш детето на твое име, но всъщност едва ли ще го направиш.Колкото повече се обвързваш, толкова повече ще те тъпче . И ще става все по- зле.Не знам по каква причина търпиш и го оправдаваш.Не мога да те съдя, но мирогледа ти е сбъркан.Дано се осъзнаеш и имаш сили по- бързо да се оттървеш от тоя идиот.

Последна редакция: пн, 25 юни 2018, 10:27 от PureLove

Общи условия

Активация на акаунт