ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 41 979
  • 733
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 71
 Ние имахме хомеопатични глобули направени от плацентата. Използвахме тях, въпреки че моите почти не са имали колики. Надявам се и третото да мине без. Тук също препоръчват най-много чая от копър.
Овлажнител не сме ползвали. При нас въздуха е по-скоро влажен. Гледаме да проветряваме достатъчно.

# 241
  • Spain
  • Мнения: 3 750
На мен за коликите ми помагаше саб симплекс, затова попитах дали знаете все  още има ли го. На мен чаичето с копър и за успокоение не ми помагаше много, на блевит бяха мисля. Понеже ще е зима, затова се замислих за овлажнител на въздуха, при нас доста се изсушава, дори сутрин като стана съм усещала да ме дразни гърлото
Рената незнам дали има някакви мерки за това колко е сухо или влажно, аз само по себе си съдя

# 242
  • Мнения: 5 112
Мисля че около 50-60% влажност е добре.
Иначе с чайчетата е на кантар работата - повечето кърмачета не близват различно от майчино мляко. Аз пиех чай за кърмачки, в който имаше копър, но не мисля че помага кой знае колко за коликите на бебето...

# 243
  • Мнения: 813
 Мами, бях на преглед и какво да кажа - аз мисля, че човекът се е обърнал вече с главата надолу, а той обърнат, но в обратната посока Sweat от сутринта усещам много странни движения, а той, както каза док „играе хоро” върху шийката Laughing иначе няма разкритие и шийката е 4см. Само ще пия Диаспорал за сега.

# 244
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Днес сутринта   бях на този тест , които се прави за диабет . Изобщо не е гадно сокчето даже на гладно ме позасити , но съм доволна че вече мина,   защото в един момент започва да ми прилошава  и незнам дали беше от задуха в помещението или е свързано със тези сокчета и че ми взеха кръв. При нас в испания започнаха намаления и на мен ми се купува ли купува за новото бебе Мая, но мъжа ми пак ми се разсърди. Много е станал суеверен,не иска да признае че е уплашен може би и  тръгна да ми говори как не иска да нкупувам нищо и ме разстрои малко. Иначе му харесаха дрешките,  но не знам кога дори количката ще купим , да не говорим за мебели...кофти работа..
Иначе да ви препоръчам един сутиен за бременни и кърмене от НМ , който си купих днес
http://www2.hm.com/es_es/productpage.0573819001.html комплект са 2 , без банели и разтегателни, за кърмене.. не ги намерих в Бг сайта но в магазините може и да ги има и ги взех от тук за 25 лв , при цена около 50. Мерих и няколко други и като се има предвид че не нося сутиени без банели този ми допадна страшно..
Също незнам дали има в Бг магазини Киаби.  Честно казано не ги харесвах много и днес случайно влязох с една приятелка ..и си закупих бебешки дрешки по 3 и 5 евро на намаление и са мн симпатични. При нас В самите магазини имаше по добри намаления отколкото  в сайта.

# 245
  • Мнения: 2 224
Блазе ви момичета, че сте минали това неприятно изследване и че не ви е гадно сокчето, което дават. На мен ми е отвратително. Освен това помня, че след втората доза, точна преди да повърна почна страшно да ми се вие свят, та предполагам е заради тази напитка, която вдига захарта до небето. На мен другата седмица ми предстои да го правя. Знам, че ще е неуспешен опит, но поне ще опитам като трябва. Иначе една позната, която е бременна е имала по-висока кръвна захар от мен на рутинните месечни изследвания, а след изследването за диабет се е оказало, че няма диабет. Та се надявам и аз да нямам.

За новото бебе на нас ще ни трябват много малко неща, мисля само някакви дрешки за първия месец. Всичко останало си имаме, но тъй като другата ми дъщеря е родена през ноември, а тази ще е през октомври, тук още си в топло по това време. Чудя се и аз дали да купя нещо пролетно от намаленията, което ще става за октомври или да поизчакам още.

# 246
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Анастасия сокчето дори имаше привкус на портокал , в една оранжева бутилка и не беше чак толкова сладко. Не трябва да се настрои ваш така от началото. И на мен ми прилоша, станах, разходих се и ми мина.. вземи си ветрило ако имаш(нали тук сме южен народ та всички имат , дори и аз ) също помага ..а аз си мислех че просто е задушно в залата Blush . Аз обаче само 1 сокче пих, и всички бременни около мен също.

# 247
  • Мнения: 2 224
О, тук не дават да ставш до края на изследването, а дозите са три: в началото и после на всеки час. При вас не е ли така? А, ветрилото ми е неизменно в чантата. С тия жеги тук, даже и да има климатик, пак ми е горещо.

# 248
  • София
  • Мнения: 1 677
Коликите ни разминаха, нищичко не съм давала, така че не го мислете от сега Simple Smile)
Овлажнител не сме имали, не съм и усетила нужда.

# 249
  • Spain
  • Мнения: 3 750
О, тук не дават да ставш до края на изследването, а дозите са три: в началото и после на всеки час. При вас не е ли така? А, ветрилото ми е неизменно в чантата. С тия жеги тук, даже и да има климатик, пак ми е горещо.
. Не, в Испания дават само една доза, после ми казаха само да чакам 1 час без да ям, ако искам мога да изляза от залата и да се върна след час пак за кръв.  А за покупките ми- при нас днес беше 38 градуса, естествено по магазините има само летни дрехи, обаче за бебета учудващо има и плетени дрешки. Аз купувам само плетени и с дълъг ръкав защото все си мисля че не знам как ще съм след раждането. Днес една приятелка ме убеди да купя и едни ластични бебешки дънки, не ми се видяха мн практични, но пък бяха толкова сладки Joy.. и изпращам снимки на майка ми от"покупките" и тя ми изпраща няколко от нещата само че в друг цвят- и тя минала покрай някакво киаби и тя ,,напазарувала"
Коликите ни разминаха, нищичко не съм давала, така че не го мислете от сега Simple Smile)
Овлажнител не сме имали, не съм и усетила нужда.
голямата дъщеря се роди март и там прозорци ,врати постоянно се отваряха и аз не съм се сещала за овлажнител, но сега всичко ще е затворено , печки на макс.. незнам чудя се , защото и от Алиекспрес мисля да го поръчвам.т.е. ще го чакам да пристигне...

# 250
  • Мнения: 2 224
О, много странно че е само една дозата при вас. То това нищо не е пред тукашните три дози. Другото което е, че тук не ти дават никъде да мърдаш дори да ставаш от стола в продължение на 2-3 часа (до края на изследването), за да не повлияе на резултата. Затова и ми е такава мъка това изследване. Интересно защо в различните държави е различно.

# 251
  • Германия
  • Мнения: 41
Да ви кажа в Германия как го направих вчера теста. Дадоха ми предния ден пакетче то с глюкоза за вкъщи и едно листче с инструкции. Трябваше да закуся, да разтвор прахчето в 200мл. вода и да го изпия бързо. След това да не ям и пия нищо и точно след един час да съм в кабинета, за да ми вземат кръв.Тоест вървя си до там. Взеха ми кръв от вената и днес се обадих за резултата. Казаха ми, че всичко е наред, но не знам дали това ме успокоява🙂Иначе изобщо не ми беше гадно прахчето.

# 252
  • Мнения: 2 224
Ама това е съвсем друга история! Бих отишла някъде в чужбина да го правя това проклето изследване 😞 Даже имаш право и да закусиш! Тук е на гладно. Тоест като отидеш сутринта до към 11-12 нищо не може да ядеш, а през това време те тъпчат с тоя гаден разтвор и това докато си бременна и особено ако иамш късмета да ти се гади от такива неща, както съм аз. Много ми е интересно наистина защо е толкова различно тук. Чела съм(без да задълбочавам), че тук преди са правели и някакво изследване само с една доза като алтернатива в дадени случаи, казвало се е даже нещо като мини-изследване за глюкоза, но след това се го премахнали и сега правят пълното изследване, което е бая неприятно.
Добавям нещо: замислих се как ще определят как организмът ти реагира на захарта, ако ти вземат кръв само след приемането на разрвора? Нали затова първо взимат кръв, след това го пиеш и след това пак? Как ще отчетат разликата иначе? Ти ако си яла шоколад например предния ден или доста въглехидрати като цяло, захарта е вече висока. След изпиването на разтвора пак ще е висока, но това не значи че със сигурност е диабет, а може да е под влияние на количеството въглехидрати от предния ден.Даже Аг ме предупреди преди изследването да внимавам 2-3 дни с въглехидратите, защото може да покаже диабет без да имам такъв. Извинявам се за дългия пост все на тази тема, просто ми е чудно.

Последна редакция: ср, 04 юли 2018, 10:36 от Anastasiya_S

# 253
  • Германия
  • Мнения: 41
Ами, то и този, който аз направих, се води някакъв мини, първичен. Вече, ако той е със съмнителен резултат, се правят по-сериозни тестове с по-голямо количество. Така прочетох. Аз пък, за разлика от теб, предпочитам по-сериозно да ме изследват, за да съм спокойна. Това тук много несериозно ми се стори. Но какво да се прави-никой не те пита и не ти дава да си избираш. Надявам се, че все пак наистина всичко е наред, че много плодове ям. Не мога без тях:heart_eyes:

# 254
  • Мнения: 71
Ами при мен беше точно така. Направиха ми малкия тест - следобед, не на гладно, само пиеш сиропа и след един час взеха кръв. Резултатът естествено не беше в границите и ме притесниха излишно. На големия тест на гладно взеха три пъти кръв през час и резултата беше добър. Проблемът тук в Германия е че касата плаща малкия тест и големия само ако малкия е бил с лош резултат. Кофти когато се наложат и двата като при мен. На мен на големия ми прилоша и последния час го изкарах в легнало положение.
За щастие мина и всичко е наред. Anastasiya_S стискам палци да ми е този път по леко изследването и резултата да е добър.

Общи условия

Активация на акаунт