КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС С РИСУВАНЕ - част 3

  • 66 074
  • 921
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 465
Ние имаме 4,58

# 61
  • София
  • Мнения: 266
Ние сме с 4.25 DisappointedМного нисък резултат на фона на тези шестици.За второ и трето класиране   подава ли се заявление или автоматично ги пренареждат?

# 62
  • Мнения: 558
Ние сме с 5.16. На сайта на Св. Лука пише че неприетите участват на второ класиране, аз утре ще звъня да питам все пак дали нещо трябва да се подава. Разглеждах сайта на Фотографското, но от там нищо не е ясно за второ класиране, може би ще има информация, когато изнесат първото класиране. Аз също не съм доволна от организацията във Фотографското, хубаво, че бяха изкарали списъци, но въобще не беше ясно, че все пак човек  без мегафон ще ги вика. Ние си седяхме в двора и нищо дори не чухме до един момент, когато стаята на сина ми (една от първите) беше вече минала. Накарах ги да минат напред през тълпата, но ги избутаха на няколко пъти и казаха да чакат да ги викат пак, нищо че от тяхната стая вече са влезнали. Трябваше да изчакат, както и други деца от други стаи да бъдат извикани всичките 384 деца до края за да почнат да ги викат пак от началото... Накрая бяха останали само 7 деца, но господинът без мегафон продължаваше да изрежда всички по списък докато не му предложихме просто да пита останалите деца кои номера и стаи са и да ги пуснат. Когато им казахме, че може би не е зле да имат мегафон, едната дама каза, аа ами ние имаме уредба, може би догодина може да я ползваме...

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Алекс е с 4.66 във Фотографското.
Успокои се детето, че след 3.68 в Приложното...
Майтапим се с него, че в Художествената ще е с 5.64. Защо не?

Гледам да го окуражавам и вдъхновявам.
Себе си също. Сдухването е нежелателно.
На финалната права сме, и деца, и родители.

Влизам да пожелая още веднъж КЪСМЕТ и УСПЕХ на всички ни! Flowers Four Leaf Clover
Много ми е приятно и уютно в нашата си темичка тук! Kiss
Благодаря на пишещите и четящите в нея Two Hearts

# 64
  • София
  • Мнения: 266
Алекс е с 4.66 във Фотографското.
Успокои се детето, че след 3.68 в Приложното...
Майтапим се с него, че в Художествената ще е с 5.64. Защо не?

Гледам да го окуражавам и вдъхновявам.
Себе си също. Сдухването е нежелателно.
На финалната права сме, и деца, и родители.

Влизам да пожелая още веднъж КЪСМЕТ и УСПЕХ на всички ни! Flowers Four Leaf Clover
Много ми е приятно и уютно в нашата си темичка тук! Kiss
Благодаря на пишещите и четящите в нея Two Hearts
Браво Vihrogonche!Аз пък започвам да се отчайвам.Явно детето ми няма данни за рисуване,защото се подготвя от Октомври, а има деца само с няколко урока, които имат по-високи оценки.

# 65
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406

Браво Vihrogonche!Аз пък започвам да се отчайвам.Явно детето ми няма данни за рисуване,защото се подготвя от Октомври, а има деца само с няколко урока, които имат по-високи оценки.

Габи, изобщо не гледай оценките от приемните изпити! Тук е въпрос на техника и покриване на определени критерии, чак накрая е талантът, а за да изкара над 4, значи го има! Да не говорим какво значение има и мястото, което му се е паднало, самите тела, които са рисували и т.н.  Peace Ако детето го влече има желание и се старае - ще се справи! Важното е да го иска, а че няма да е лесно е ясно. Simple Smile

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 036

Браво Vihrogonche!Аз пък започвам да се отчайвам.Явно детето ми няма данни за рисуване,защото се подготвя от Октомври, а има деца само с няколко урока, които имат по-високи оценки.

Габи, изобщо не гледай оценките от приемните изпити! Тук е въпрос на техника и покриване на определени критерии, чак накрая е талантът, а за да изкара над 4, значи го има! Да не говорим какво значение има и мястото, което му се е паднало, самите тела, които са рисували и т.н.  Peace Ако детето го влече има желание и се старае - ще се справи! Важното е да го иска, а че няма да е лесно е ясно. Simple Smile

+1 !!!  Flowers Four Leaf Clover

И ние се готвим от октомври. На изпита в Приложното има 3.68, сега има 4.66. Значи има шанс ако не на първо, то на второто класиране да бъде приет някъде. А и изпитът в Художествената предстои в събота все още.

Колко от вас са кандидатствали и в трите гимназии? АКО детето ви бъде прието в някоя от специалностите и в трите, коя ще изберете? АКО бъде прието по ПЪРВО желание и в ТРИТЕ гимназии, коя ще изберете?

Питам, защото Алекс първо искаше най-силно в Приложното. Но когато се запозна с вида и изгледа на другите две училища, хареса ги повече тях вече. И сега вместо да се притеснява ДАЛИ ще бъде приет някъде, той мисли КОЕ ИСКА НАЙ-МНОГО ОТ ВСИЧКИ.

Изумена съм. Не съм го познавала явно достатъчно добре. По-скоро съм го смятала за свит, скромен и с намалена амбиция, отколкото като самоуверен, смел и с високо самочувствие. Такъв си ми харесва много повече, честно казано. И не смятам аз да съм тази, която да му орязва крилцата.

Нека мисли оптимистично. Нека! Най-много после да го заболи или да е разочарован. Така мислят смелите и пробивните хора. Възхищавам им се.

П.П. Разбира се, снощи ПОДАДОХМЕ заявление и за 15 училища към МОН, онлайн-платформата си работеше екстра, така че той прекрасно разбира, че ако нищо не стане нито в Свети Лука, нито във Фотографското, нито в Изящната гимназия, го чака някое общообразователно училище, все пак профилирано с Рисуване и/или Информационни технологии. Но някакси не му се вярва това и го счита като крайно-резервен вариант за себе си.

# 67
  • Мнения: 55
Ние засега избираме Свети Лука, специалност "Детски играчки"
Имам един въпрос.
Чета, че срокът за записване на първо класиране е 27.06 (така ли е?)
Аз искам да я запиша на 25.06. За да видим резултата от изпита в Илия Петров и да преценим окончателно.
Та въпроса ми е трябва ли веднага да тичам да я записвам където е приета и после да я отписвам или да си изчакам да видя и последната оценка.
Викам да не останеме от 2-стола на земята?!

# 68
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Lil_81, разбира се, че ще изчакате, няма само да се разхождате и да се твори бумащина. Нарочно са дали такъв период за записване, че да се засече с Художествената.
За фотографското не съм гледала сроковете.

Йованка, щерка ти учи моята мечтана специалност! Само дето аз в девети клас установих, че ми е кеф да шия и плета и си остана хоби.

# 69
  • Мнения: 61
Алекс е с 4.66 във Фотографското.
Успокои се детето, че след 3.68 в Приложното...
Майтапим се с него, че в Художествената ще е с 5.64. Защо не?

Гледам да го окуражавам и вдъхновявам.
Себе си също. Сдухването е нежелателно.
На финалната права сме, и деца, и родители.

Влизам да пожелая още веднъж КЪСМЕТ и УСПЕХ на всички ни! Flowers Four Leaf Clover
Много ми е приятно и уютно в нашата си темичка тук! Kiss
Благодаря на пишещите и четящите в нея Two Hearts
Браво Vihrogonche!Аз пък започвам да се отчайвам.Явно детето ми няма данни за рисуване,защото се подготвя от Октомври, а има деца само с няколко урока, които имат по-високи оценки.






Изобщо не се отчайвай.  Ние ходим от 4 клас на рисуване . Сменихме госпожата защото в последствие разбрах ,че не ни учи на нищо. После тръгнахме на уроци и се подготвяхме за обемни тела за кандидатстване в приложното . Когато установих как рисува по един начин в къщи и с какви рисунки се прибира от уроците ми стана ясно. В Николай Райнов ходи на курсове за 5  месеца и изкара 90 точки на изпита. И  съответно влезна там ,където искаше.

# 70
  • Мнения: 111
... Браво Vihrogonche!Аз пък започвам да се отчайвам.Явно детето ми няма данни за рисуване,защото се подготвя от Октомври, а има деца само с няколко урока, които имат по-високи оценки.
Габи, и аз като теб изпаднах в размисли.
Моят син има 4,00 в приложната гимназия - и той се готви от октомври.  (Във фотографското пък има поне 120 деца преди него). Не че приложната ни е фаворит, но ако погледна на оценката като на някакъв ориентир за възможностите му, излиза че се насочваме в погрешна посока. Та той дори на НВО-то математика има 4,47!!! А аз смятах, че тя му е най - слабия предмет.
Вярно е, че ще се класира без проблем за 51-во у-ще или за Н. Райнов, но започвам да мисля, че цялата ни идея за кандидатстване с рисуване може да е погрешна.
А балът може и да му стигне (не за елитна гимназия), но за паралелка с немски език (езиците определено му вървят).
Всъщност, учителката му от курса по рисуване настоя той да се яви на изпитите за у-щата към МК. Може би е искала да го насърчи. За съжаление мисля, че оценките в художествената гимназия ще са по-ниски от фотографското и съизмерими с приложното. Миналата година са били дори по-ниски от техните. Та едва ли ще го приемат.
Не бих искала да сменяме генерално концепцията за кандидатстване в последния момент, но вече не знам кое е правилно.

Последна редакция: чт, 21 юни 2018, 11:19 от lkjh1

# 71
  • Мнения: 558
Дами, говорих със Св. Лука- ако не е прието детето на първо класиране, автоматично участва за второ и не е нужно да се подава заявление или друг документ. Не знам дали е същото за Фотографското.

# 72
  • Мнения: 87
Алекс е с 4.66 във Фотографското.
Успокои се детето, че след 3.68 в Приложното...
Майтапим се с него, че в Художествената ще е с 5.64. Защо не?

Гледам да го окуражавам и вдъхновявам.
Себе си също. Сдухването е нежелателно.
На финалната права сме, и деца, и родители.

Влизам да пожелая още веднъж КЪСМЕТ и УСПЕХ на всички ни! Flowers Four Leaf Clover
Много ми е приятно и уютно в нашата си темичка тук! Kiss
Благодаря на пишещите и четящите в нея Two Hearts

Точно така!Ходенето по много изпити,освен всичко друго ,носи и опит!Тази година последно е изпитът в НУИИ,така че може там да покажете най-висок резултат!Успех!:sunglasses:

# 73
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Моят син се обади, че са приключили с изпита по български в полиграфията, май е било малко пародия и проформа цялата работа, ама още не знам подробности, че не се чуваше добре.

За фотографското се надявам като излязат класиранията да дадат информация и за второ класиране. А кога ще излезе първо класиране там, май не се знае, но вероятно другата седмица.

 lkjh1, за това къде да учи детето е важно то самото какво иска, така че нека той сам си реши. Може да му вървят езиците, но ако друго му е на сърце, после ще съжалява, че не е опитал. Simple Smile
В това отношение моят дивак беше категоричен, че не иска нито езикова, нито математическа гимназия, даже не сме писали нито една такава в желанията.  Mr. Green

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Дами, говорих със Св. Лука- ако не е прието детето на първо класиране, автоматично участва за второ и не е нужно да се подава заявление или друг документ. Не знам дали е същото за Фотографското.

Не ми е и хрумвало, че може да бъде друго? Благодаря ти, Вики! Gift Heart

Не съм, и ние не сме писали никакви други гимназии, освен профилирани.

ЯТМ, благодаря ти много!

 lkjh1 , къде иска детето най-много? Съобрази се с личното му желание! А се подсигури и с кандидатстване в други гимназии, освен тясно профилираните с рисуване, така пък на теб ще ти е спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт