Има ли забрани за пътниците във вашата кола?

  • 15 853
  • 185
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 571
Специално това с коланите, мисля че няма нужда да се изтъква, защото те така или иначе са си задължителни по закон. Същото е като да кажеш - ще ти дам да шофираш, само ако имаш книжка.

Ще се изненадаш колко често ми се налагаше да обръщам внимание за коланите.
Имам познато семейство, чиито деца подскачат из колата като маймуни, включително по главата на шофьора... Все още се чудя на някои определения за "свободен избор". Simple Smile
Изобщо не се изненадвам. Просто констатирам, че това си е задължително по закон, не е на свободна практика дали искаш или не искаш да си с колан. То много народ кара и без книжки, ако ги хванат горят, ако ли не  - продължават. Същото е и с коланите.

# 121
  • Мнения: 5 061
Специално това с коланите, мисля че няма нужда да се изтъква, защото те така или иначе са си задължителни по закон. Същото е като да кажеш - ще ти дам да шофираш, само ако имаш книжка.

Ще се изненадаш колко често ми се налагаше да обръщам внимание за коланите.
Имам познато семейство, чиито деца подскачат из колата като маймуни, включително по главата на шофьора... Все още се чудя на някои определения за "свободен избор". Simple Smile

Масово са така.
Една позната така вози децата си,тичат из цялата кола.Когато веднъж и се наложи да набие спирачки и малкия прехвърча от отзад в краката на предната седалка по глава,и и казах,че така е опасно да се возят деца,тя щеше да ме изяде с дрехите .Това били деца,така ОБИЧАЛИ ,нека си имат свободата и тн и тн.
За мен това е безотговорно,но всеки сам си преценява , само да няма после-онзи шофьор уби децата ми!
Когато са без колан,на първо място ги убиваш ти самия...

# 122
  • Мнения: X
Еми има. Не се яде, не се пуши и не се прави секс, въпреки че това последното в купе с разделени задни седалки си е живо мъчение. И музиката я поръчвам аз, на който не му харесва чалга да си запушва ушите Grinning

# 123
  • София
  • Мнения: 18 722
Каква е тази кола дето спортното окачване ще й се разхлопа ? Simple SmileSimple Smile

# 124
  • Мнения: X
За мен ли това? Окачването е желязно зимата го разхлопах по планините, ама то като влизаш с над 100 в дупките...

# 125
  • София
  • Мнения: 18 722
Не не към теб. Към Vervam ми е питането. Стана ми интересно?

# 126
  • Мнения: 5 061
Хюндай е колата.Случвало ми се е да кача например 1 човек 115 кг и още един към 80 + мен и после винаги започва да клопа отзад.Просто не е за такива товари.

# 127
  • Мнения: 5 061
Веднъж пък бяхме 4 човека-аз(45кг),мъжа(78кг) и родителите му(80 кг и 70 кг),пътувахме от село,колата беше като каруца натоварена от баба и дядо-тикви,буркани,картофи,баници,пилета,месо,ябълки,чушки.Нямаше ниша,в която да не беше напъхано нещо.
Колата толкова клекна,че при преминаване през дупки(дори само по-дълбока неравност) гумата удряше в калника и стържеше.
Прецаках си амортисьорите и се заклех,че никога повече няма да кача подобно нещо.Това е малка,спортна кола...

# 128
  • Мнения: 4 571
Веднъж пък бяхме 4 човека-аз(45кг),мъжа(78кг) и родителите му(80 кг и 70 кг),пътувахме от село,колата беше като каруца натоварена от баба и дядо-тикви,буркани,картофи,баници,пилета,месо,ябълки,чушки.Нямаше ниша,в която да не беше напъхано нещо.
Колата толкова клекна,че при преминаване през дупки(дори само по-дълбока неравност) гумата удряше в калника и стържеше.
Прецаках си амортисьорите и се заклех,че никога повече няма да кача подобно нещо.Това е малка,спортна кола...
Хюндай Купе  Laughing

# 129
  • Мнения: 5 061
Скрит текст:
Веднъж пък бяхме 4 човека-аз(45кг),мъжа(78кг) и родителите му(80 кг и 70 кг),пътувахме от село,колата беше като каруца натоварена от баба и дядо-тикви,буркани,картофи,баници,пилета,месо,ябълки,чушки.Нямаше ниша,в която да не беше напъхано нещо.
Колата толкова клекна,че при преминаване през дупки(дори само по-дълбока неравност) гумата удряше в калника и стържеше.
Прецаках си амортисьорите и се заклех,че никога повече няма да кача подобно нещо.Това е малка,спортна кола...
Хюндай Купе  Laughing


Естествено,те други спортни генерации нямат Simple Smile + генезис

# 130
  • Мнения: 4 571

Естествено,те други спортни генерации нямат Simple Smile + генезис
Върна ме 15 години назад, когато и аз карах Хюнди Купе. Само че всичко в нея беше позволено, както и в настоящата. Включително и кекс  Laughing

# 131
  • Мнения: 9 557
не виждам нищо странно в предпочитанията на Вервам. аз, даже не - нашето семейство има аналогични /е, ако инцидентно влезе някой няма да започна да му правя забележки, ще си мълча мъжествено Wink/ и много мразя мърлячи /по мои наблюдения е масово и във всички области/. също не бих си позволила да не се съобразявам в чужда кола, включително и със странни забрани. а в какви коли съм се качвала супер инцидентно - ебаси кочините, не знам как някой може да кара нещо подобно /и повечето бяха жени/.

# 132
  • София
  • Мнения: 15 480
Забранила съм всякакви панически възклицания, които ме стряскат и си мисля, че е станало нещо фатално, а то е само в главите на возещите се.
И дъщерята е забранила да реагираме, все едно го правим нарочно.После вика отпусни се, вози си се спокойно  Joy.Ама от другата страна се вижда друго.Даде на един неин познат да кара колата, само през две улици, до автомивката и като се върна ми вика сега те разбирам.А момчето е професионален шофьор.

# 133
  • Мнения: X
Забранила съм всякакви панически възклицания, които ме стряскат и си мисля, че е станало нещо фатално, а то е само в главите на возещите се.
И дъщерята е забранила да реагираме, все едно го правим нарочно.После вика отпусни се, вози си се спокойно  Joy.Ама от другата страна се вижда друго.Даде на един неин познат да кара колата, само през две улици, до автомивката и като се върна ми вика сега те разбирам.А момчето е професионален шофьор.

Аз съм свикнал да се абстрахирам, но и съм научил пътниците само да затяват дъх и да държат здраво дръжките Grinning

# 134
  • София
  • Мнения: 15 480
 Joy Joy Ааа, прави ми се забележка даже, защо на завой, търся дръжката горе да се хващам.А аз го правя подсъзнателно.

Общи условия

Активация на акаунт