Има ли забрани за пътниците във вашата кола?

  • 15 827
  • 185
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 732
Има ли забрани за пътниците във вашата кола? Какво забранявате и защо?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 567
Няма. Колата слугува на мен, не аз на нея.

# 2
  • Мнения: 29 344
Аз не пуша и в моята кола не се пуши.

# 3
  • Мнения: 3 732
Разказаха ми за един познат, който забранява на дълъг път да се спи в колата му, защото му било скучно.

В моята съм забранила да се хвърлят фасове и боклуци през стъклото. Едно, че подлежи на глоба и друго - ако зад мен има новак шофьор като мен не знам как ще реагира.
Забранила съм и да се карат пътниците защото ме разсейват.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 567
В моята съм забранила да се хвърлят фасове и боклуци през стъклото. Едно, че подлежи на глоба и друго - ако зад мен има новак шофьор като мен не знам как ще реагира.


Това, ако трябва да го забранявам на някой от хората, които возя в колата си, изобщо не смятам да го качвам. Въпрос на култура е, а не на уговорки.

# 5
  • Мнения: 3 732
Права си, Нелитка, но на мен ми се налага да го припомням.

# 6
  • Somewhere in the World
  • Мнения: 1 335
Не позволявам да се пуши в колата ми, не ми е приятно да се консумира храна и напитки освен кафе - ако има гладни, предпочитам да спра и да изчакам..

# 7
  • Мнения: 5 262
в моята не се пуши, децата не хвърлят боклуци .. .друго няма.
но мъжа ми е ОУ! то е един чистофайник . ужасен.
но немците са по-ужасни. ходят на разходка в гората, отиват до колата вадят метличка  , събуват обувки, метат ги, слагат @чисти обувки за кола@ ... и това на цялото семейство. хората имат нерви. Аъ нямам.

# 8
  • Мнения: 46 518
Не се пуши.

# 9
  • Мнения: 1 427
В моята и на ММ кола не се пуши, возим детето си ежедневно и предпочитаме да не мирише на цигари.

Забранила съм на ММ и останалите пътници да ми дават непоискани съвети, от сорта на мини оттук, а не оттам, намали, ускори, изпревари, защо мина през дупката и тн, освен ако не са предпоставка за катастрофа- просто съм млад шофьор и ме разсейват ако мрънкат. Много ясно, че ако съм минала през дупка не е защото съм се целила в нея.

Забранила съм, когато шофирам да ми пипат радиото, напрегната съм все още и силната музика не ме успокоява.

Забранила съм детето ми да се вози на място различно от столчето й, и да е без колан.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 155
Забранено е пушенето, возенето без колени, след возене да се оставят ненужни вещи (празни бутилки, прочетени списания) и да се ядат прекалено цапащи и трошливи храни.

# 11
  • Мнения: 2 721
С ММ сме пушачи , но в колата не се пуши, возим сина си вътре и не искам да мирише на пепелник. Боклуците през прозореца не ги коментирам, нито ние ,нито някой от познатите ни има такъв навик. Това вече е до възпитание.

# 12
  • Мнения: 12 780
Уж няма забрани, но и при нас не се пуши, много ясно. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 18 700
Не се яде , пуши, пие  - освен вода. Не се стъпва по праговете. На мивка минимум веднъж седмично - вътре и вън.
Освен нас рядко се качват други хора.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 17
В нашата кола е забранено храненето, пушенето и оставянето на неща, които всъщност са предназначени за боклука. Имаме един приятел, който е като свинче...той има категорична забрана да влиза в колата с храна. Grinning Като цяло приятелят ми се дразни от миризми в колата, породени от някаква храна, затова когато купуваме нещо задължително се слага в багажника...особено, ако пътуването е по-дълго. Също така избягваме да слагаме вещи на задната седалка, които биха породили дразнещи звуци повреме на път....малко сме чувствителни на тази тема с приятеля ми.... или по-точно той Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 4 548
Toва със звуците напълно го разбирам. Днес возя една приятелка, а тя си показала ръката леко на отворения джам и металните ѝ гривни дрънкат по стъклото. В първия момент помислих, че дрънчи нещо по колата, но се усетих. Ако ми се наложи да я возя на по-дълъг път, сигурно ще ѝ забраня да говори толкова много. Разсейва ме. Гледам да избягвам силно ронещи се храни и разливащи се напитки. Заради сина ми не слагам никакви ароматизатори. Ако возя пушач, със сигурност няма да му разреша да пуши. Не понасям дима и в кола и другаде.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Не се слуша чалга!!! Не че някой от потенциалните ми пътници би искал, но все пак...
Не позволявам да се стъпва по праговете и да се ритат седалките с крачета от племенниците.

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Налагам вето на музиката, която не ми е приятна - само това е. В колата не се пуши също, макар че в редки случаи мога да направя изключение.

# 18
  • Мнения: 29 344
Налагам вето на музиката, която не ми е приятна - само това е.

Слуша се само, каквото на мен ми харесва.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: X
Не возя деца без столчета за кола, възрастни без колани. На възрастните не позволявам да спят.

# 20
  • Мнения: 36 486
Аз само се возя, но не влизам в кола, в която се пуши или в която климатикът е прекалено надут. По принцип от климатици ме заболяват костите и врата, така че не ми е удобно.  Ако е за малко - ок, но за дълъг път е ад. Това е едно от нещата, които мразя при организираните екскурзии с автобус.
Не обичам, ако някой, който е много близо до мен яде през цялото време, или непрекъснато говори за нещо - затова си нося плеър (за да не ми се изчерпи батерията на телефона) и слушам музика. Понякога само се преструвам, че слушам музика, за да обезсърча събеседника си и да го накарам да млъкне.

# 21
  • Мнения: 3 883
Не се е налагало да забранявам каквото и да е. Какво бих забранила е друга тема, но реално, към момента няма  никакви забрани за пътниците в моята кола.

# 22
  • Мнения: 234
В моята кола не се пуши и не обичам някой да ми казва как да карам, твърде бавно, твърде бързо, защо така, защо иначе и т.н. Както карам -така, на който не му изнася има автобуси. Иначе май друго няма, но то и без това рядко возя някой така че не съм се замисляла.

# 23
  • Мнения: 4 270
Не позволявам да се стъпва по праговете и да се ритат седалките ...
Ритане на седалката, дърпане на облегалката й докато шофирам, чанта/багаж, на която дръжки или други красоти се блъскат или закачат на лоста за скорости, са абсолютно забранено. Не разрешавам да ми се дава акъл за маршрута, освен ако не го обсъдим преди тръгване. Други забрани няма.
Бившият ми съпруг ми е хващал волана 1-2 пъти и един път включи мигач вместо мен, пускал е и чистачки. Няма да разказвам до какво се стига в такива моменти.

# 24
  • Мнения: 3 883
Щом е бивш, ясна работата Simple Smile

# 25
  • Мнения: 36
Единствената забрана са досадниците в колата Grinning

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не возя никого без колан. Включително и кучето. Забранила съм (на децата) да крещят, да се бият и да издават резки звуци докато карам, защото ме стряскат. На мъжа ми бях забранила да дава акъл и да прави забележки докато аз карам, но на него хич не му се получава. За това вече не карам в негово присъствие. Не разрешавам музиката да дъни, така че да ми пробие тъпанчетата. Пушенето е разрешено.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 9 903
Какви са тези прагове, на които не давате да се стъпва?

# 28
  • Мнения: 8 939
Не, има задължения, всички да пътуват с колани.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 960
В нашата кола не се пуши, яде се само в много краен случай.
Мъжът ми много се дразни, когато някое дете си изпусне душичката и им се кара. Обаче човещинка, какво да правиш! Случва се  Joy Joy Joy

# 30
  • Мнения: 2 433
Аз тези прагове, дето не дават да се стъпва, ги бърша на всяко влизане в чужда кола, та съм кандидат пътник.
В моята кола не возя без колани и съм забранила да се пипа радиото и ръчната (мм си държеше там ръката, защото нямам подлакътник и бях на тръни нон-стоп). Не съм млад шофьор, но мразя да ми казват как да карам - по-бързо, по-бавно, изпревари, защо не зави тук и т.н. Нямам нужда от навигатор, все някак съм се справяла до момента.
Може да пушите, цапате и що душа ви иска, само не ядосвайте задкормилното устройство Simple Smile

# 31
  • Мнения: X
В моята кола не се пуши, не се яде, не возя приятели или някой който е решил да ме ползва до еди къде си....не обичам да качвам хора в колата, возя само детето.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 953
В моята кола не се пуши, не се яде, не возя приятели или някой който е решил да ме ползва до еди къде си....не обичам да качвам хора в колата, возя само детето.
ако миеш колата всяка сутрин, сигурно си Веселин Маринов ... и той това обясни.... колата е моят храм !
Шегувате ли се че не возите хора, че то и вие сте хора? Grinning

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Истината е, че и аз не обичам да возя чужди хора, но не ми е удобно да им откажа понякога. Например имам една колежка, която се налага да возя от време  на време, когато е в моята посока. Е много ме дразни. Не дава да се отварят прозорци (на 30 градуса жега) в собствената ми кола. Пречи й като пуша. Тя книжка няма и никога не е имала, но непрекъснато дава акъл - не толкова бързо, по-бавно, отляво, отдясно, не в тази лента.... И не спира да приказва през цялото време.  ooooh! Няколко пъти съм била на ръба да я сваля насред булеварда.

# 34
  • Мнения: 3 883
Защо се налага? Какво, като ти е в посоката?
Аз не бих си го причинила.

# 35
  • Мнения: X
В моята кола не се пуши, не се яде, не возя приятели или някой който е решил да ме ползва до еди къде си....не обичам да качвам хора в колата, возя само детето.
ако миеш колата всяка сутрин, сигурно си Веселин Маринов ... и той това обясни.... колата е моят храм !
Шегувате ли се че не возите хора, че то и вие сте хора? Grinning
През седмица колата я чистят в автомивка . Просто не возя хора извън себе си и детето, това е. Няма причина просто така съм си решила. Smirk

# 36
  • Мнения: 36 486
И аз не обичам да се возят хора, които не са от семейството в наша кола.
Самата аз съм се водила в чужда кола (не броя такситата) 4-5 пъти през живота си и винаги е било неприятно.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Защо се налага? Какво, като ти е в посоката?
Аз не бих си го причинила.
Ми нали обясних - неудобно ми е да й откажа.  Laughing

# 38
  • Мнения: 29 344
Разбирам за возиш някой, ама не и да ти налага претенциите си. Другия път, като те помоли да я вземеш, ѝ кажи, че искаш, ама явно ѝ пречи дима и течението от прозорците и се притесняваш за нея и комфорта ѝ, затова по-добре да не я возиш... Wink Twisted Evil

# 39
  • София
  • Мнения: 5 953
И аз не обичам да се возят хора, които не са от семейството в наша кола.
Самата аз съм се водила в чужда кола (не броя такситата) 4-5 пъти през живота си и винаги е било неприятно.
Неприятно ви е да се возите в чужда кола  и вие да возите други хора във вашата? Гости каните ли у дома? Grinning Ходите ли на гости? ..... че това следва да ви е, значи, още по -неприятно.

# 40
  • Мнения: 36 486
На гости ходя само на роднини или близки хора, с които се познаваме много добре. У хора, които не са ми близки, съм ходила за последно преди петнайсетина години (съученички). Като цяло - безинтересно и неприятно преживяване. Не че се е случило нещо лошо - просто не ми е приятно.
За каненето - само много близки роднини или познати.

# 41
  • Мнения: 1 467
Нов шофьор съм и забранявам с мен да се возят без колан. Забранявам нон-стоп да ми се дава акъл как да карам, когато не съм поискала съвет. Пушенето в колата не ме дразни чак толкова, но предпочитам да не се прави. Peace

# 42
  • Мнения: 817
В моята кола не се пуши и яде.Вода може.Коланите за всички са задължителни са задължителни-децата си знаят.Обичам да карам на климатик,така че и прозорците не се пипат.Да изхвърлям боклуци през прозореца не съм си помисляла.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 010
Много интересна тема... замислих се, че в нашата кола няма никакви забрани. Но това явно е защото всички, които се возим в нея сме с еднакви навици и възпитание - не пушим, не се храним с ронливи храни, винаги сме с колан. Вчера возих една приятелка с детето й до зоопарка и количката изцапа багажника на чисто новата ни кола, но ще го изчистим, не е проблем. Знам, че и нашата количка догодина ще цапа багажника.

Би ми било неприятно ако някой със силен парфюм ми се качи в колата, но ще го преживея за едно возене. Второ няма да има.

# 44
  • Мнения: 4 808
Забранено е да ми се правят забележки как шофирам, което си позволяват само ММ и синчето. На когото не му харесва, има си собствена кола, но да не очаква, че аз ще я карам ако мрънка. Забранено е возенето без колани, хвърлянето на боклуци през прозорците или вътре в колата. Че имах колежка, която цял ден си хвърляше боклуците пред предната дясна седалка и едва вечерта си ги събираше, бях просто потресена. Забранена е гърмящата музика и чалгата.

# 45
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Без храна и цигари,не мога да си помисля: как в колата пушат?В толкова тясно пространство,децата отзад и се пуши...............УЖАС.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Много лесно - има прозорци.

# 47
  • Мнения: 817
Возих момиче на бал и ме попита дали може да пуши в колата.Отговорът беше,че и без това сме в задръстване -да пуши извън колата.Първо ще се вмириша и второ може да ми изгори кожата.

# 48
  • Мнения: 2 323
Разчитам на културата на хората, които се качват в колата. Бих направила директна и остра забележка само при безпардонност - да се запали цигара или да се внесе храна без да съм попитана. Ако съм попитана, ще откажа учтиво. Самите действия са неприятни, но наглостта зад липсата на въпрос не мога да я преживея.
Дори не ми хрумва, че някой може да реши да мята боклуци от прозореца в движение, в този случай направо бих онемяла, честно казано.

Предпочитам и да не се водят дълги телефонни разговори, считам го за липса на възпитание да караш околните да ги слушат. Това не е заради колата, де, и в автобус не ми е приятно.

И хич не обичам непоискани акъли, ама то така или иначе това си го позволяват само най-близките хора и се опитвам да го преглътна Grinning

# 49
  • Мнения: 4 483
В моята кола няма забрани и всичко е разрешено. И ядене, и пиене, и пушене.  10 кинта за мивка седмично и е като нова!

# 50
  • Мнения: 18 560
Една единствена и категорична-не се пуши.

# 51
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не се пуши, музиката я избира шофьора. Simple Smile И всички задължително с колани. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 454
И в моята не се пуши. Това важи за всеки, който се качи. Ако пък толкова е зор, ще пуши до колата, но не и вътре. Другото, което ме изкарва извън равновесие е блъскането на вратите, и както някой спомена преди мен, да се пипа радиото...

# 53
  • Мнения: 3 883
В моята кола няма забрани и всичко е разрешено. И ядене, и пиене, и пушене.  10 кинта за мивка седмично и е като нова!

Къде са тези цени, я дайте контакти, моля!

# 54
  • Nice
  • Мнения: 946
Нищо не забранявам.


Нямам деца и много рядко возя такива.

Два пъти в годината пътувам по 2000 км до България и обратно. Ако забраня ядене, пиене и пушене на хората които ме придружават ще откачим.
Няма как да спираме на бензиностанции за всяка цигара.

Но и на къси разстояния не ме притеснява, Колата ми е стара, няма какво толкова да ѝ се пази.

Ако обаче имам нова кола със хубав салон ще държа да се внимава с яденето и питиетата.

# 55
  • Мнения: 3 883
На новите коли и салона им е с нови материи. Чистят се лесно. Моята е бяла. Още ден първи имаше шоколад по нея. В момента дори не личи къде е било изцапаното и то само с мокра кърпичка постигнат резултат.
Та "у нас" е разрешено всичко. Не прескачаме прагове и не се събуваме в колата.

# 56
  • Мнения: 2 323
Не става въпрос само за външния вид, а и за миризми. Не 10, 50 лв да дадеш за автомивка и вътрешно почистване, миризмата на цигари се усеща, колкото и да си мислят пушачите, че са почистили и се е измирисало, няма такова нещо.

# 57
  • Мнения: 3 883
Миризма да. Но ние не пушим, децата също, та не се налага да забранявам това.

# 58
  • Nice
  • Мнения: 946
На моята салонът е от плат- сиво-черен.
И да има петна не си личат.
А и имам супер перяща прахосмукачка и два пъти в годината пера всичко вътре.


Скрит текст:
Имаше снимки, които се въртяха в интернет- колата на мъж и на жена- на мъжа е перфектно почистена и лъска, а на жената  си е мини кочинка. Апартаментът на мъж и на жена- на мъжа е кочина, а у жената всичко по конец Laughing 

# 59
  • Мнения: 3 883
При нас може би тази разлика идва от факта, че мъжа ми си се вози сам, докато аз возя всички, вкл. много деца, ежедневно и постоянно.

# 60
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Никой не ми пипа музиката, че стрелям Simple Smile

# 61
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Никой не ми пипа музиката, че стрелям Simple Smile
И аз. Който шофира, той определя какво ще се слуша 🎶

# 62
  • Мнения: 4 483
В моята кола няма забрани и всичко е разрешено. И ядене, и пиене, и пушене.  10 кинта за мивка седмично и е като нова!

Къде са тези цени, я дайте контакти, моля!
гр. Пловдив, ул. Солунска - срещу Математическата гимназия. Чистят и мият перфектно!

# 63
  • Мнения: 650
В моята кола съм забранила на приятелките ми докато ги возя да се гримират, че после на мен ми се сърдят!
Не се пуши(въпреки че аз пуша, но не в колата).
Не се говори на висок тон, да не смущават водача на колата.
И без резки движения!

# 64
  • Мнения: 400
В нашата кола единственото което е- не се пуши . Още повече,че с мъжа ми не пушим, но сме имали пътници които пушат. Спираме за 5 мин и готово. Това от сорта на не давам да се яде и пие и тая глупост с праговете няма да я коментирам въобще. Та когато се изцапа колата,особено когато сме били на дълъг път просто я мием. Имаме дете на 2 години не мога да му забраня да яде и пие Wink

# 65
  • Мнения: 2 909
Едно единствено правило - не се пуши.
Храна и напитки е позволено. Няма да робувам на кола.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
В моята кола не се пуши и не се слуша музика. Учителка съм по музика, така че след като ми свършат часовете искам тишинааа ... Много рядко си пускам, през ваканциите и то евъргрийни или класика.

# 67
  • Мнения: 4 270
На гости ходя само на роднини или близки хора, с които се познаваме много добре. У хора, които не са ми близки, съм ходила за последно преди петнайсетина години (съученички). Като цяло - безинтересно и неприятно преживяване. Не че се е случило нещо лошо - просто не ми е приятно.
За каненето - само много близки роднини или познати.

Това е трудно за вярване и малко асоциално.

# 68
  • Мнения: 3 883
Ама как трудно за вярване, съвсем си е даже често срещано. И аз съм така. Но темата за гостите е друга.

# 69
  • Мнения: 4 270
...тая глупост с праговете няма да я коментирам въобще.
За теб може да е глупост, за мен е от значение по праговете да няма кал, сняг и др.

# 70
  • Мнения: 630
 В колата сме аз, съпругът и детето, а по време на училището взимахме всяка сутрин и вечер и приятелката й съученичка с нас. Забрани няма, но никой не пуши и не яде. Други хора много рядко возим.

# 71
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
В моята кола не се пуши,не се яде,не се пие кафе или сок.
Може само вода.
Не возя малки деца на предната седалка.
Малки деца- винаги на задната седалка в столче ,по-големи деца също,но с колан.

# 72
  • Мнения: 36 486
На гости ходя само на роднини или близки хора, с които се познаваме много добре. У хора, които не са ми близки, съм ходила за последно преди петнайсетина години (съученички). Като цяло - безинтересно и неприятно преживяване. Не че се е случило нещо лошо - просто не ми е приятно.
За каненето - само много близки роднини или познати.

Това е трудно за вярване и малко асоциално.
Това е истината, а дали е асоциално, ми е все едно Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 539
Като изключим задължителните неща - колани, без изхвърляне на боклуци или каквото и да било през прозореца, ритане на седалки, крещене и т.н. - в нашата кола не се пуши. Също така, избягваме ронливи храни, макар че на дълъг път и това се е случвало - в името детето да стои кротко отзад (когато беше по-малка). Мъжът ми е пушач, но спираме по пътя, той пуши, ние ядем, пием и всякакви подобни. Музиката избираме заедно. А, мъжът ми ми е забранил възклицанията - ау, оу и т.н, например като видя нещо интересно по пътя Smile Говорим за пътната обстановка, т.е. не е против да му кажа карай по-бавно, по-бързо, изпревари и т.н. Той е дългогодишен шофьор, аз не съм, но имам мнение Smile Иначе обичаме да се возим, но най-често сме само тримата и си имаме изградени навици. Не ми се е случвало външен да ме дразни, когато сме возили такъв.

# 74
  • Мнения: 2 323
О, и аз ненавиждам възклицания, изкарвам си акъла просто!
Обаче преди и аз го правех, съответно възлюбеният хич не беше очарован. Отучих се и сега ми казва, че съм дишала като стресирано морско свинче или зайче. Smiley

# 75
  • Мнения: 1 504
Това с праговете ме уби!...големи мании.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 548
Като има сняг гледам да си поизтупам подметките преди да вляза в колата, ама не щото съм голям чистник, а защото ми се пързалят после краката по педалите Simple Smile

# 77
  • Мнения: 29 344
Като има сняг гледам да си поизтупам подметките преди да вляза в колата, ама не щото съм голям чистник, а защото ми се пързалят после краката по педалите Simple Smile

Това да, то си е нормално, де.... Peace

# 78
  • Мнения: 4 270
Това с праговете ме уби!...големи мании.

Това е все едно да си ОК на прага на входната ти врата да има буци сняг или кал. Ако има такива хора, значи някои от нас са маниаци.

# 79
  • Мнения: 9 531
Не се слуша чалга!!! Не че някой от потенциалните ми пътници би искал, но все пак...
Не позволявам да се стъпва по праговете и да се ритат седалките с крачета от племенниците.

аз пък те разбирам за праговете /и за чалгата, де/ - и мен ме дразни, а за ММ да не говорим Laughing имаме и четки в колата за сваляне на пясък и подобни от краката през морския сезон. дразни ме и да се стъпва по прага на къщата също, но там децата по-лесно се научиха да не го правят.
другите неща са ни стандартни, като от мен добавям и силна музика /нещо напоследък ме дразни/. чужди хора и аз не обичам да возим, както и аз не обичам да се возя в чужда кола.

# 80
  • Мнения: 868
Няма забрани!

# 81
  • Мнения: 2 741
В моята кола:

- не се пуши
- не се яде и пие освен вода
- адски много се внимава с праговете и гърба на предните седалки. Имам дете и то рита, ноооооо вече е научено да не го прави
- не се блъскат вратите при затваряне. Имам колеги и познати, които няма как да им го кажа в очите и веднъж хлопнат ли ми вратата зверски, втори път не ги качвам. Останалите приятели, близки и роднини предупреждавам на момента да внимават.

# 82
  • София
  • Мнения: 5 953
В моята кола:

- не се пуши
- не се яде и пие освен вода
- адски много се внимава с праговете и гърба на предните седалки. Имам дете и то рита, ноооооо вече е научено да не го прави
- не се блъскат вратите при затваряне. Имам колеги и познати, които няма как да им го кажа в очите и веднъж хлопнат ли ми вратата зверски, втори път не ги качвам. Останалите приятели, близки и роднини предупреждавам на момента да внимават.

И как ги пъдиш колегите,  ако напънат да влизат в колата : Махай се ти хлопачо на врати ! Майка ти не те ли е научила да не хлопаш така ! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 83
  • София
  • Мнения: 2 271
Не мога да си представя да кача някой в колата си и да започна да му изреждам забрани.  Направо ми се струва налудничаво. Наистина ли го правите? Казвате на пътника забранено е да пушиш, не ми пипай прозорците и радиото, не стъпвай по праговете и други такива... Не ми се е случвало и да се кача в нечия кола и да ме предупредят какви са забраните.
Естествено, че мога да направя забележка, ако някой прави нещо нередно, но повечето хора, с които контактувам са нормално възпитани хора и не се налага да им обяснявам как да се държат.

# 84
  • Мнения: 2 741
Yangdze, честно казано до сега не ми се е налагало да пъдя някого. Като ме попита да го закарам до някъде, просто тактично отказвам и това е. Просто е!

# 85
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Професионален пасажер съм. И не понасям псуващи за щяло и нещяло шофьори. Stuck Out Tongue

# 86
  • Мнения: 9 903
Като ви чета, ми става ясно защо има толкова нервни шофьори по пътищата.

# 87
  • Мнения: 2 909
Като ви чета, ми става ясно защо има толкова нервни шофьори по пътищата.
😂😂😂😂😂

# 88
  • Мнения: 5 059
О,в моята кола малко хора искат да се качват,защото всичко е забранено Grinning
Не се пуши,не се яде,не се пие(освен,ако не е за път повече от 1 час).
Коланите са задължителни!
Не се вдигат краката горе,не се шуми,не се излиза на прозорците.
Слуша се музика,тихо,каквато аз избера .
Не ми се казва от къде да мина и какво да правя.
Когато се влиза в колата след дъжд или сняг се тупат краката и изтръсква чадъра.
Вратата се затваря и отваря леко,дръжката не се пуска рязко да щракне,а плавно!
Парното аз го определям колко и на къде ще духа,климатика също.
Не качвам повече от 3 човека(колата ми е 3+ 1) и не качвам повече багаж,от колкото може да побере багажника(в купето не).
Това се сещам на прима виста,може и да има друго.
В колата си е мое пространство и искам да се чувствам комфортно...

# 89
  • Мнения: 2 909
Посети психиатър.

# 90
  • София
  • Мнения: 5 953
И аз това щях да река, пък и в случая 3+ 1 места в колата са излишни... при тези ограничения.   Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye

# 91
  • Мнения: 868
Ле-ле какви забрани само.
Дори не бях се сетила, че съществуват такъв “вид” ограничения.😂

# 92
  • Мнения: X
Пушене, слушане на чалга и изрази "Намали климатика, защото ми е студено".

# 93
  • Мнения: 624
Пушене, слушане на чалга и изрази "Намали климатика, защото ми е студено".

Викаш, нека си му е студено на човека SmileySmiley Или сигурно като му пречи климатика молите учтиво да напусне автомобила?
Всъщност направо си я представих ситуацията.. Аз ще зъзна от студ, но приятеля/ката, при която се возя, ако е с такова мислене, не бих и почакала покана да се изнеса.

90% от отговорите ме изумяват Smiley

Последна редакция: чт, 21 юни 2018, 20:26 от SsSa

# 94
  • Мнения: 4 483
GrinGrinGrin
О,в моята кола малко хора искат да се качват,защото всичко е забранено Grinning
Не се пуши,не се яде,не се пие(освен,ако не е за път повече от 1 час).
Коланите са задължителни!
Не се вдигат краката горе,не се шуми,не се излиза на прозорците.
Слуша се музика,тихо,каквато аз избера .
Не ми се казва от къде да мина и какво да правя.
Когато се влиза в колата след дъжд или сняг се тупат краката и изтръсква чадъра.
Вратата се затваря и отваря леко,дръжката не се пуска рязко да щракне,а плавно!
Парното аз го определям колко и на къде ще духа,климатика също.
Не качвам повече от 3 човека(колата ми е 3+ 1) и не качвам повече багаж,от колкото може да побере багажника(в купето не).
Това се сещам на прима виста,може и да има друго.
В колата си е мое пространство и искам да се чувствам комфортно...

Най-добре е колата да не се кара Grin

# 95
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Забрани в моята колатака като се замисля няма, но имах "щастието" да се возя с една такава персона - споделена служебна кола, дневно по 70-80 км заедно.
Единствено и само шофьора определяше музика, температура в купето и трасето, по което се минава. Тва, двузоновите климатици, са бошлаф работа. А си посегнал към таблото, а те е изплющяла с шамар през ръката.
Vervam, вервам, че няма много желаещи да пътуват в твоя автомобил...

# 96
  • Мнения: 2 323
Това с климатика е абсурдно - изживяване като върха на сладоледа, защото нали е висше благоволение да возиш колеги.

Аз не изреждам забрани, точно защото смятам, че са напълно нормални ... очаквания. То пък трябва да си супер наглец да влезеш в чужда кола и да запалиш цигара без да попиташ. За тупането на краката - също, да, както не си влизам у нас с буците сняг по ботушите, така и ще се поизтупам поне леко преди да се кача в чужда кола.

# 97
  • Мнения: 454
И аз си имам един такъв досаден женски екземпляр. "Намали парното, топло ми е. Усили го-студено ми е. Отвори прозореца, умрях от жега. Затвори го-ще ме простудиш...", при което тактично обясних, че каже ли още нещо, ще ходи пеша.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 548
Климатикът ми не може да се регулира на температура, така че ако на някой му е студено, да избира - или той или двузоновия да му роши перчема.

# 99
  • Мнения: 36 486
Естествено, че всеки сам си определя какво да се случва в неговата кола. Нито споделянето е задължително, нито разбирателството.
Аз например, може да не съм шофьор, но намирам за изключително просташко някой да се вози в нашата кола и после да открия, че е натъпкал боклуци във вратата (това пространство - не знам как да го нарека - кошче или каквото е там..). Случвало ми се е няколко пъти с роднини (смачкани хартиени кърпички, празно пластмасово шише, опаковка от вафла) - тъй като не съм пряк свидетел, се изкушавам да им пиша във фейса, че съм им изхвърлила боклуците, да не се притесняват.

# 100
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
В колата ми, забрани - няма! Има три важни правила:
- детето, в столчето;
- пътниците, с колани;
- опаковки и фасове не се изхвърлят през прозореца, а се събират в найлонов плик.
Ядем и пием всякакви боклуци по време на дълъг път. При пристигането, колата старателно се почиства.

# 101
  • София
  • Мнения: 22 742
Не пуша и не ми е приятно да се пуши в колата. Не допускам и хранене.

# 102
  • Мнения: 4 483
Специално това с коланите, мисля че няма нужда да се изтъква, защото те така или иначе са си задължителни по закон. Същото е като да кажеш - ще ти дам да шофираш, само ако имаш книжка.

# 103
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
То за мен всички тези забрани са излишни, ако возиш друг човек в колата си. Супер нахално ще е да се качиш в чужда кола, да палнеш цигарка, разбъзикаш радиото и климатика, да качиш краката с калните си обувки на таблото и да замляскаш една мазна баничка 😂 Но щом има такива забрани, явно има и такива нагли персони.
Добре че нашата кола е сложничка и трябва време, за да се разучи кое как се контролира. А шофьорът от волана има бърз и лесен достъп до всичко. Измислили са го хората 😂

При нас правилото за озвучението в колата си е семейно правило, защото всеки има различни предпочитания дори и за радиостанцията. И за да не се караме и дърпаме, така си решихме 😊

# 104
  • Мнения: 2 323
Специално това с коланите, мисля че няма нужда да се изтъква, защото те така или иначе са си задължителни по закон. Същото е като да кажеш - ще ти дам да шофираш, само ако имаш книжка.

О, те са задължителни, ама знаеш ли колко народ не носи? Било си техен личен избор, само себе си подлагали на риск, били чули за случаи, в които коланът повече навредил отколкото помогнал, видиш ли. Smiley
Луда работа. Моята кола пищи, докато не си сложиш колан. Е, винаги можеш да го закопчееш зад гърба си, ама това вече бие на идиотизъм.
Очаквам следващият идиотизъм да е махане на airbags, там вече наистина е доказано, че и носове чупят често.

Последна редакция: пт, 22 юни 2018, 16:07 от bambinnah

# 105
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Забранила съм всякакви панически възклицания, които ме стряскат и си мисля, че е станало нещо фатално, а то е само в главите на возещите се. Нон-стоп дудненето,  пушенето, чалгата, непазенето на автомобила.

# 106
  • София
  • Мнения: 11 709
+100.!
В моето семейство всеки си има кола и с нея си се движи. Но в моята кола всичко се прави, забрани няма и никога няма да има. Зимата е сняг, виелица - качвам от спирката няколко дами, за да не студуват, за да ги хвърля до центъра Не ми пречат, и какво като омажат стелките на колата, нали си има мивки за тази цел, много важно. Тази кола на мен ми е за услуга, аз няма да спя в нея, а и най-важното тя няма да ми е за цял живот. Някой гризал бисквити, ами ще гризе  щом е гладен, аз също обичам когато карам да си ям кроасана. Пушил бил - да пуши, не ми пречи, веднага и аз паля цигара, имам си прозорци, ще ги отворя ще се проветри. Някой миришел на силен парфюм, ми аз също ухая на парфюм, няма страшно двата аромата ще се смесят, не са л**на. Мирише хубаво!  Вярно, не е се пипа радиото , защото сме си такива дето си слушаме еднаква музика, само да не е чалга, там вече ми е проблем. Климатик, който не му харесва да слиза, лятото аз карам на климатик.  Децата ритали седалките, ще ритат, ритат, ще им кажа да не ритат и  се приключва.  Единствената забрана която си слагам, но тя е само към мен, е да  не качвам на стоп, там вече ме е страх на какво ще попадна, иначе всичко е разрешено. За боклуците.. ми сложила съм си  на  дръжката на ръчната спирачка едно малко найлоново пликче, там се хвърлят обелки от бонбони, и разни други, на мивката ми го изхвърлят.
Аз съм лежерен човек, не мога да се дразня от такива дребни неща, кой яде, кой пуши, кой ми говори...все ми е тая.
И за протокола карам нова доста луксозна кола, не мога да и ставам роб.

# 107
  • Мнения: 5 059
Grinning
Не карам никой да се качва в колата ми.
За мен това място е като в кревата(лично),все едно да пуснеш някой да ти легне в кревата и да му дадеш да яде,да цапа,да се въргаля,да пърди и ...да ти пречи.
Всеки си има някакви луди привички и това е моята.
Колата ми е като щаб на Хитлер,аз съм диктатора Grinning
На който не му харесва,да не се качва...

# 108
  • Мнения: 4 936
в моята кола не се пуши.
А ме дразни когато някой отваря прозорците, при положение че е пуснат климатика -
освен че ми се разхвърчават разни работи - листчета, кас. бележки при по-силно движение и влизат мушици, мухи и което е най-опасно - оси.

# 109
  • Мнения: 5 059
+100.!
В моето семейство всеки си има кола и с нея си се движи. Но в моята кола всичко се прави, забрани няма и никога няма да има. Зимата е сняг, виелица - качвам от спирката няколко дами, за да не студуват, за да ги хвърля до центъра Не ми пречат, и какво като омажат стелките на колата, нали си има мивки за тази цел, много важно. Тази кола на мен ми е за услуга, аз няма да спя в нея, а и най-важното тя няма да ми е за цял живот. Някой гризал бисквити, ами ще гризе  щом е гладен, аз също обичам когато карам да си ям кроасана. Пушил бил - да пуши, не ми пречи, веднага и аз паля цигара, имам си прозорци, ще ги отворя ще се проветри. Някой миришел на силен парфюм, ми аз също ухая на парфюм, няма страшно двата аромата ще се смесят, не са л**на. Мирише хубаво!  Вярно, не е се пипа радиото , защото сме си такива дето си слушаме еднаква музика, само да не е чалга, там вече ми е проблем. Климатик, който не му харесва да слиза, лятото аз карам на климатик.  Децата ритали седалките, ще ритат, ритат, ще им кажа да не ритат и  се приключва.  Единствената забрана която си слагам, но тя е само към мен, е да  не качвам на стоп, там вече ме е страх на какво ще попадна, иначе всичко е разрешено. За боклуците.. ми сложила съм си  на  дръжката на ръчната спирачка едно малко найлоново пликче, там се хвърлят обелки от бонбони, и разни други, на мивката ми го изхвърлят.
Аз съм лежерен човек, не мога да се дразня от такива дребни неща, кой яде, кой пуши, кой ми говори...все ми е тая.
И за протокола карам нова доста луксозна кола, не мога да и ставам роб.
Всъщност,ти изброи доста забрани.
Да кажеш на някой да не рита седалките е....забрана.Да не спреш климатика,защото на другия му е студено,също.Да не се пипа радиото също.
Почна с колко си либерална и накрая изброи пак един куп неща Grinning
При мен си има едно "отделение" между седалките и там се хвърлят боклуци,като периодично ги чистя,когато се понапълни(или зависи от боклука),с капак е.
Аз пък качвам хора на стоп,защо да не помогна на някой човек,обикновено не са психопати като по филмите.
Но това с яденето,откровено , е нещото,което най-много ме дразни.Ако си се качил за 30 минути возене,може да изчакаш и да се нахраниш като слезеш.Колата не е място за ядене,категорично!

# 110
  • Мнения: 36 486
Офтопик:
Скрит текст:
Тези, които разрешавате да се пуши трябва да имате предвид, че не всеки е пушач. Аз никога в живота си не съм пушила. От моето семейство абсолютно никой не пуши. Приятели, колеги, съседи - също, поне не съм ги виждала - явно и да пушат не са пристрастени и не го правят по всяко време. В офис сградата има няколко души, които пушат - знам го, защото съм усещала дима, но не се е случвало пред мен. Понякога се случва да дойдат хора, които казват "Може ли да запаля" - насочваме ги към терасата (има голяма тераса на етажа, която се ползва точно за това). Аз нямам пепелник и нямам намерение да купувам или да приспособявам нещо. Освен това, миризмата е изключително непривична за мен и после ще ми е трудно да проветря - същото се отнася и за други миризми, примерно - чесън. В заведения и затворени помещения, не влизам, ако са задимени.Ако някой запали в колата, или ще поискам да сляза, или ще си отворя прозореца докрай. Нищо от това не подлежи на компромис и не ми създава какъвто и да било проблем.
Хората, които ядат непрекъснато (непрекъснато значи, че консумират нещо всеки час от денонощието - бисквитки, вафли, баници..), ме дразнят и извън колата (нямам предвид деца).

# 111
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Аз съм от тези, които непрекъснато дъвчат нещо 😂 Но в колата за час два оцелявам и без да ям. Обаче винаги си взимам поне кафе, дори и да съм в чужда кола, тогава взимам и за шофьора. Дали ще е в моя пътна чаша, ако съм сама или ще го взема от кафе с похлупак отгоре, липсва ми на по-дълъг път.
Аз също не пуша и в колата ни никой никога не е пушил. На пушачите им прави впечатление и дори не смеят да питат, може ли да се пуши, камо ли цигарка да ми палнат. Сигурно съм много страшна 😂

# 112
  • Мнения: 3 883
Ако говорим за класическа превенция и правила за безопасност-едно надигане на чаша/бутилка от шофиращия, за да пие, носи сериозен риск (лично за мен е равносилно на поглеждане в телефон). Не бих подтиквала шофиращия да пие/консумира. Всъщност, храна е по-лесно и по-безопасно, не си местиш главата, за да отхапеш, докато за да отпиеш си повдигаш главата и това неминуемо мести погледа ти.
Кой как и на какво/или без какво издържа на път е отделна тема също. Не коментирам забранявам ли да се яде, само казвам, че шофиращия да пие ми се вижда рисково. За целта се правят почивки, спирания, за да може шофьорът да пие, пуши, каквото му тялото и душата иска.

# 113
  • Мнения: 4 483
За мен това място е като в кревата(лично),все едно да пуснеш някой да ти легне в кревата и да му дадеш да яде,да цапа,да се въргаля,да пърди и ...да ти пречи.
От колата до кревата разликата е от земята до луната!

# 114
  • Мнения: 5 059
Просто дадох пример,че ми е лично пространството....Не казвам,че е едно към едно.Така го чувствам и за това не обичам външно вмешателство.
А,забравих да спомена,че не качвам хора над 110 кг(приблизително,не си нося кантар),защото съм със спортно окачване и после се разхлопва.Ама то и рядко някой 110 килограмов човек би се навил да се качи в спортната ми кола.

# 115
  • София
  • Мнения: 5 953
тогава ........креват 1 персон и едноместен автомобил..... то това е бъдещето и без туй... ... само MyKi на ръката с три номера - пожарна, полиция и  доктора  Thinking

# 116
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Специално това с коланите, мисля че няма нужда да се изтъква, защото те така или иначе са си задължителни по закон. Същото е като да кажеш - ще ти дам да шофираш, само ако имаш книжка.

Ще се изненадаш колко често ми се налагаше да обръщам внимание за коланите.
Имам познато семейство, чиито деца подскачат из колата като маймуни, включително по главата на шофьора... Все още се чудя на някои определения за "свободен избор". Simple Smile

# 117
  • Мнения: 3 883
Моята кола пищи, ако не е сложен колан, т.е. сама налага забраната.

# 118
  • София
  • Мнения: 5 953
И нашата пищеше.... то това може да се настрои .... Grinning

# 119
  • Мнения: 2 909
И нашата пищеше.... то това може да се настрои .... Grinning
+1

# 120
  • Мнения: 4 483
Специално това с коланите, мисля че няма нужда да се изтъква, защото те така или иначе са си задължителни по закон. Същото е като да кажеш - ще ти дам да шофираш, само ако имаш книжка.

Ще се изненадаш колко често ми се налагаше да обръщам внимание за коланите.
Имам познато семейство, чиито деца подскачат из колата като маймуни, включително по главата на шофьора... Все още се чудя на някои определения за "свободен избор". Simple Smile
Изобщо не се изненадвам. Просто констатирам, че това си е задължително по закон, не е на свободна практика дали искаш или не искаш да си с колан. То много народ кара и без книжки, ако ги хванат горят, ако ли не  - продължават. Същото е и с коланите.

# 121
  • Мнения: 5 059
Специално това с коланите, мисля че няма нужда да се изтъква, защото те така или иначе са си задължителни по закон. Същото е като да кажеш - ще ти дам да шофираш, само ако имаш книжка.

Ще се изненадаш колко често ми се налагаше да обръщам внимание за коланите.
Имам познато семейство, чиито деца подскачат из колата като маймуни, включително по главата на шофьора... Все още се чудя на някои определения за "свободен избор". Simple Smile

Масово са така.
Една позната така вози децата си,тичат из цялата кола.Когато веднъж и се наложи да набие спирачки и малкия прехвърча от отзад в краката на предната седалка по глава,и и казах,че така е опасно да се возят деца,тя щеше да ме изяде с дрехите .Това били деца,така ОБИЧАЛИ ,нека си имат свободата и тн и тн.
За мен това е безотговорно,но всеки сам си преценява , само да няма после-онзи шофьор уби децата ми!
Когато са без колан,на първо място ги убиваш ти самия...

# 122
  • Мнения: X
Еми има. Не се яде, не се пуши и не се прави секс, въпреки че това последното в купе с разделени задни седалки си е живо мъчение. И музиката я поръчвам аз, на който не му харесва чалга да си запушва ушите Grinning

# 123
  • София
  • Мнения: 18 700
Каква е тази кола дето спортното окачване ще й се разхлопа ? Simple SmileSimple Smile

# 124
  • Мнения: X
За мен ли това? Окачването е желязно зимата го разхлопах по планините, ама то като влизаш с над 100 в дупките...

# 125
  • София
  • Мнения: 18 700
Не не към теб. Към Vervam ми е питането. Стана ми интересно?

# 126
  • Мнения: 5 059
Хюндай е колата.Случвало ми се е да кача например 1 човек 115 кг и още един към 80 + мен и после винаги започва да клопа отзад.Просто не е за такива товари.

# 127
  • Мнения: 5 059
Веднъж пък бяхме 4 човека-аз(45кг),мъжа(78кг) и родителите му(80 кг и 70 кг),пътувахме от село,колата беше като каруца натоварена от баба и дядо-тикви,буркани,картофи,баници,пилета,месо,ябълки,чушки.Нямаше ниша,в която да не беше напъхано нещо.
Колата толкова клекна,че при преминаване през дупки(дори само по-дълбока неравност) гумата удряше в калника и стържеше.
Прецаках си амортисьорите и се заклех,че никога повече няма да кача подобно нещо.Това е малка,спортна кола...

# 128
  • Мнения: 4 483
Веднъж пък бяхме 4 човека-аз(45кг),мъжа(78кг) и родителите му(80 кг и 70 кг),пътувахме от село,колата беше като каруца натоварена от баба и дядо-тикви,буркани,картофи,баници,пилета,месо,ябълки,чушки.Нямаше ниша,в която да не беше напъхано нещо.
Колата толкова клекна,че при преминаване през дупки(дори само по-дълбока неравност) гумата удряше в калника и стържеше.
Прецаках си амортисьорите и се заклех,че никога повече няма да кача подобно нещо.Това е малка,спортна кола...
Хюндай Купе  Laughing

# 129
  • Мнения: 5 059
Скрит текст:
Веднъж пък бяхме 4 човека-аз(45кг),мъжа(78кг) и родителите му(80 кг и 70 кг),пътувахме от село,колата беше като каруца натоварена от баба и дядо-тикви,буркани,картофи,баници,пилета,месо,ябълки,чушки.Нямаше ниша,в която да не беше напъхано нещо.
Колата толкова клекна,че при преминаване през дупки(дори само по-дълбока неравност) гумата удряше в калника и стържеше.
Прецаках си амортисьорите и се заклех,че никога повече няма да кача подобно нещо.Това е малка,спортна кола...
Хюндай Купе  Laughing


Естествено,те други спортни генерации нямат Simple Smile + генезис

# 130
  • Мнения: 4 483

Естествено,те други спортни генерации нямат Simple Smile + генезис
Върна ме 15 години назад, когато и аз карах Хюнди Купе. Само че всичко в нея беше позволено, както и в настоящата. Включително и кекс  Laughing

# 131
  • Мнения: 9 531
не виждам нищо странно в предпочитанията на Вервам. аз, даже не - нашето семейство има аналогични /е, ако инцидентно влезе някой няма да започна да му правя забележки, ще си мълча мъжествено Wink/ и много мразя мърлячи /по мои наблюдения е масово и във всички области/. също не бих си позволила да не се съобразявам в чужда кола, включително и със странни забрани. а в какви коли съм се качвала супер инцидентно - ебаси кочините, не знам как някой може да кара нещо подобно /и повечето бяха жени/.

# 132
  • София
  • Мнения: 15 466
Забранила съм всякакви панически възклицания, които ме стряскат и си мисля, че е станало нещо фатално, а то е само в главите на возещите се.
И дъщерята е забранила да реагираме, все едно го правим нарочно.После вика отпусни се, вози си се спокойно  Joy.Ама от другата страна се вижда друго.Даде на един неин познат да кара колата, само през две улици, до автомивката и като се върна ми вика сега те разбирам.А момчето е професионален шофьор.

# 133
  • Мнения: X
Забранила съм всякакви панически възклицания, които ме стряскат и си мисля, че е станало нещо фатално, а то е само в главите на возещите се.
И дъщерята е забранила да реагираме, все едно го правим нарочно.После вика отпусни се, вози си се спокойно  Joy.Ама от другата страна се вижда друго.Даде на един неин познат да кара колата, само през две улици, до автомивката и като се върна ми вика сега те разбирам.А момчето е професионален шофьор.

Аз съм свикнал да се абстрахирам, но и съм научил пътниците само да затяват дъх и да държат здраво дръжките Grinning

# 134
  • София
  • Мнения: 15 466
 Joy Joy Ааа, прави ми се забележка даже, защо на завой, търся дръжката горе да се хващам.А аз го правя подсъзнателно.

# 135
  • Мнения: X
Ми тогава просто не я пускай бих казал аз Grinning

# 136
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Joy Joy Ааа, прави ми се забележка даже, защо на завой, търся дръжката горе да се хващам.А аз го правя подсъзнателно.
Да не дрифти щерката, че чак в завой се налага да се законтриш?  Joy

# 137
  • София
  • Мнения: 15 466
Joy Joy Ааа, прави ми се забележка даже, защо на завой, търся дръжката горе да се хващам.А аз го правя подсъзнателно.
Да не дрифти щерката, че чак в завой се налага да се законтриш?  Joy
Ами не, даже е много внимателен шофьор, но аз съм си едрокалибрена и на завой ми действа центробежната сила. Joy Joy Joy

# 138
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Joy Joy Ааа, прави ми се забележка даже, защо на завой, търся дръжката горе да се хващам.А аз го правя подсъзнателно.
Да не дрифти щерката, че чак в завой се налага да се законтриш?  Joy
Ами не, даже е много внимателен шофьор, но аз съм си едрокалибрена и на завой ми действа центробежната сила. Joy Joy Joy
Значи по диагонал в багажника да се монтира минимум една 40л газова бутилка  Laughing Hug

# 139
  • Мнения: 5 059
Joy Joy Ааа, прави ми се забележка даже, защо на завой, търся дръжката горе да се хващам.А аз го правя подсъзнателно.

Ох,имам една колежка така прави и ме дразни всеки път,ама за това поне не правя забележки,да си се хващат хората Grinning
Просто тя е много страхлива като я карат с кола и това ме изнервя допълнително.Все едно съм някакъв шофьор на болид , а аз едвам взимам завоите с 20....

# 140
  • Мнения: X
Joy Joy Ааа, прави ми се забележка даже, защо на завой, търся дръжката горе да се хващам.А аз го правя подсъзнателно.

Ох,имам една колежка така прави и ме дразни всеки път,ама за това поне не правя забележки,да си се хващат хората Grinning
Просто тя е много страхлива като я карат с кола и това ме изнервя допълнително.Все едно съм някакъв шофьор на болид , а аз едвам взимам завоите с 20....

Затова й покажи как се влиза с вратите, поне да знаеш защо прави така Grinning

# 141
  • Мнения: 5 059
Joy Joy Ааа, прави ми се забележка даже, защо на завой, търся дръжката горе да се хващам.А аз го правя подсъзнателно.

Ох,имам една колежка така прави и ме дразни всеки път,ама за това поне не правя забележки,да си се хващат хората Grinning
Просто тя е много страхлива като я карат с кола и това ме изнервя допълнително.Все едно съм някакъв шофьор на болид , а аз едвам взимам завоите с 20....

Затова й покажи как се влиза с вратите, поне да знаеш защо прави така Grinning

Хахаха ,ама наистина.Като ще се хваща,да има за какво Grinning
Много ми е трудно да карам с нервен и страхлив пътник , дори да не казва нищо,усещам напрежението му.
А аз определено не карам диво или зле,просто има хора,дето ги е страх от коли...

# 142
  • Мнения: X
Joy Joy Ааа, прави ми се забележка даже, защо на завой, търся дръжката горе да се хващам.А аз го правя подсъзнателно.

Ох,имам една колежка така прави и ме дразни всеки път,ама за това поне не правя забележки,да си се хващат хората Grinning
Просто тя е много страхлива като я карат с кола и това ме изнервя допълнително.Все едно съм някакъв шофьор на болид , а аз едвам взимам завоите с 20....

Затова й покажи как се влиза с вратите, поне да знаеш защо прави така Grinning

Хахаха ,ама наистина.Като ще се хваща,да има за какво Grinning
Много ми е трудно да карам с нервен и страхлив пътник , дори да не казва нищо,усещам напрежението му.
А аз определено не карам диво или зле,просто има хора,дето ги е страх от коли...

Ми покажи й къде е автобусната спирка като я е страх Grinning

# 143
  • Мнения: 5 059
Не съм такъв човек.Нищо,че ме изкараха психопат малко по-нагоре Grinning
Спестявам и смяна на 2 превозни средства и много разкарване.
Накрая или тя ще свикне или аз.А мога да отвинтя дръжките от тавана Grinning

Сетих се нещо друго...Забелязали ли сте,ако возите хора ежедневно,че мястото до шофьора винаги е по-мръсно от вашето собствено?
Вчера прахосмуках колата и моите стелки бяха в пъти по-чисти,а все пак аз прекарвам доста повече време в колата....
И хич не смятам за мания да карам хората да си тупат краката.Още помня един случай как ми внесоха тлъсто кучешко лайно.Размазаха го по стелките ,а и по пода(не знам защо пасажерите хич не обичат стелки,предпочитат да ги избутват настрани).Миришеше със седмици,нищо,че прах ,чистих и мих....

# 144
  • Мнения: 3 883
Не, при мен моята стелка е по-мръсна. Возя колкото себе си, толкова и до мен пасажер, не по-малко.

# 145
  • Мнения: 5 059
Не, при мен моята стелка е по-мръсна. Возя колкото себе си, толкова и до мен пасажер, не по-малко.

Явно моите пасажери са свине Grinning
Техните стелки винаги са на една страна и има листа,кал и камъчета навсякъде.
Вчера даже изтупах 2 шепи пясък.От къде са го вкарали,един господ знае.

# 146
  • Мнения: 3 883
Добави, че моят пасажер почти винаги яде, освен всичко.
Ама стелката няма как да ми се срита, тя залепва. Но е по-чиста, определено.

# 147
  • София
  • Мнения: 15 466
Мойта сама си я цапа.В редките случаи,когато се наложи да се кача, трябва да чакам да си махне стоката(фризьорски материали  и др.) от седалките и за всеки случай искам да ми сложи някаква брошура или каталог на седалката, щото няма как да знам, какво може да е изтекло.Последно зимата беше изляла течен парафин, с който си мажеше уплътненията, да не замръзват. newsm78

# 148
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Не съм такъв човек.Нищо,че ме изкараха психопат малко по-нагоре Grinning
Спестявам и смяна на 2 превозни средства и много разкарване.
Накрая или тя ще свикне или аз.А мога да отвинтя дръжките от тавана Grinning

Сетих се нещо друго...Забелязали ли сте,ако возите хора ежедневно,че мястото до шофьора винаги е по-мръсно от вашето собствено?
Вчера прахосмуках колата и моите стелки бяха в пъти по-чисти,а все пак аз прекарвам доста повече време в колата....
И хич не смятам за мания да карам хората да си тупат краката.Още помня един случай как ми внесоха тлъсто кучешко лайно.Размазаха го по стелките ,а и по пода(не знам защо пасажерите хич не обичат стелки,предпочитат да ги избутват настрани).Миришеше със седмици,нищо,че прах ,чистих и мих....
Ох,ужасно звучи!

# 149
  • Мнения: 5 059
Тайна
твоята какво?Не разбрах за кой говориш?

denissa22
Беше си ужасно,добре,че бяхме зима,та не миришеше чак толкова.Представям си ,ако беше топло каква воня щеше да се разнесе.
От тогава предупреждавам.Обикновено хората,които нямат коли не се сещат за такива подробности.И ги разбирам....

# 150
  • София
  • Мнения: 15 466
Вервам, моята дъщеря.Тя сама си цапа колата, друг не и трябва.И кучета прибира, та  цялата кола е и в косми.Аз имам книжка, но не карам, заради парезата на левия крак.

# 151
  • Мнения: 1 427
И при мен най- мръсна е моята стелка. След това около мястото на детето  Laughing ама аз давам да се яде в колата, един път седмично чистя и тва е. Стелките са ми гумени и изваждам, тръскам и готово.


ПС- това за кучешкото лайно ми напомни как на изпита по кормуване бях натсъпила такова, и то не само аз ами още едно момиче- ей като се размириса в тая колааа.... ужас  Mr. Green

# 152
  • Мнения: 3 732
Моя пасажер ми ръси стотинки.

# 153
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Моя пасажер ми ръси стотинки.
За да си плати почистването после!Браво на пасажера! Stuck Out Tongue

# 154
  • Мнения: 226
Условията в моята кола е да не се пуши и ако някой изцапа да бъде така добър да си изчисти след себе си. В момента водя кампания да науча родителите ми, че леката кола не е камион и разбирането "Ти помниш ли как товарехме Москвича?" трябва да си остане в миналото.

# 155
  • Мнения: 643
Да карам тригодишния си син да прескача праговете, за да не изцапа ми се вижда прекалено. Да не рита седалките отзад също. Няма забрани. Разчитам на възпитанието на хората и за сега не съм сгрешила. Някои забрани, които прочетох направо ме шокират. Та това е една кола. Возим се в нея само. Върши ни работа и толкоз. Какво има да се престараваме не знам. Всичко е поправимо откъм интериор. Нашата е с почти бяла кожа и смея да твърдя, че нямам абсолютно никакви проблеми. А двете ми деца и пият и ядат в колата. Аз ако почна да мисля на кой какво да забраня, отиде комуникацията и щастието от карането. Много обичам на карам.

# 156
  • Мнения: 36 486
Ритането на седалките може да предизвика катастрофа. Ако съм в автобус и някой ми рита седалката, ще направя такъв скандал (на родителите), че ще се наложи автобуса да спре.

# 157
  • Мнения: 9 903
Ритането на седалките може да предизвика катастрофа. Ако съм в автобус и някой ми рита седалката, ще направя такъв скандал (на родителите), че ще се наложи автобуса да спре.
Въй! И защо всъщност чак такъв скандал, че автобусът да спре?

# 158
  • Мнения: 36 486
Защото ще е доста забележим. Говорим за междуградски транспорт. Другите не ги използвам.

# 159
  • Мнения: 9 903
Хвалите се с агресивност ли?

# 160
  • Мнения: 36 486
Това не е агресия, това е оплакване, което ще бъде отведено и до шофьора - след като съм си купила билет, имам права и останалите пътници са длъжни да се съобразяват - никой няма право да рита някого.

А вие се хвалите с това, че не възпитавате децата си, ли?

# 161
  • Мнения: 9 903
Аз нищо за себе си или децата си не съм споменала. Но е много тревожно, когато така лесно се вдигат скандали, спират се автобуси... в повечето случаи обикновена забележка с нормален тон е напълно достатъчна.

# 162
  • Мнения: 1 504
Аз нищо за себе си или децата си не съм споменала. Но е много тревожно, когато така лесно се вдигат скандали, спират се автобуси... в повечето случаи обикновена забележка с нормален тон е напълно достатъчна.

Толкова си може.

# 163
  • Мнения: 4 808
Понякога обикновена забележка не е достатъчна и хлапето продължава да рита, че и те гледа предизвикателно. И за мен ритането на седалките е много дразнещо, никой в обществен транспорт не е длъжен да търпи капризите на нечие невъзпитано хлапе. Разбира се, виновни са родителите, че не са го научили кое не е редно.

# 164
  • Мнения: 36 486
Аз нищо за себе си или децата си не съм споменала. Но е много тревожно, когато така лесно се вдигат скандали, спират се автобуси... в повечето случаи обикновена забележка с нормален тон е напълно достатъчна.

В автобусите има определени правила, които се спазват. Ако става дума за екскурзия, бих се оплакала на екскурзовода и шофьора, но това е малко вероятен сценарий, защото повечето агенции отказват да возят малки деца на дълги разстояния. Знам, че има изключения и съм била свидетел какви уговорки са с родителите (във връзка с поведението на детето), при записване за една такава екскурзия. Никой не е длъжен да прояви разбиране.

# 165
  • Мнения: 643
Ритането на седалките може да предизвика катастрофа. Ако съм в автобус и някой ми рита седалката, ще направя такъв скандал (на родителите), че ще се наложи автобуса да спре.
Синът ми е на 3г. Едва си вдига краката, щял да предизвика катастрофа ако случайно ритне седалката!? Вие сериозно ли? И аз имах в предвид, че няма забрани да се ритат(В смисъл при качването или после ако случайно се обръщат), не съм и предполагала, че ще почнат с все сила да ги ритат нарочно. Голям праз ако някое дете Ви ритне седалката в градския! Да не би да седите там с часове? Много са се изнервили напоследък хората. Скандали ще вдигат. Вие имате ли деца всъщност?

# 166
  • Мнения: 36 486
Не, аз както казах не ползвам градски автобуси. Само междуградски, понякога.

# 167
  • Мнения: 29 344
Понякога обикновената забележка с вежлив тон върши повече работа от скандалите и спирането на автобуси.  Peace

# 168
  • Мнения: 2 809
Естествено, че има.
Първо предупреждавам всички да си сложат коланите. Пари за глоби нямам.
Тъй като се возим предимно нашето си семейство са забранени: пушенето, внасянето на храна и напитки, както и тяхната консумация. Може да се пие само вода.
Един път возих колега, беше си оставил шишето от минерална вода на пода пред задната седалка. Хора всякакви, ама не съм длъжна да му изхвърлям боклуците.

# 169
  • Мнения: 4 808
Ритането на седалките може да предизвика катастрофа. Ако съм в автобус и някой ми рита седалката, ще направя такъв скандал (на родителите), че ще се наложи автобуса да спре.
Синът ми е на 3г. Едва си вдига краката, щял да предизвика катастрофа ако случайно ритне седалката!? Вие сериозно ли? И аз имах в предвид, че няма забрани да се ритат(В смисъл при качването или после ако случайно се обръщат), не съм и предполагала, че ще почнат с все сила да ги ритат нарочно. Голям праз ако някое дете Ви ритне седалката в градския! Да не би да седите там с часове? Много са се изнервили напоследък хората. Скандали ще вдигат. Вие имате ли деца всъщност?
Да, имаме деца, при това добре възпитани. Не говорим за случайно и еднократно ритане, а за повтарящо се умишлено действие. А  децата на три години обикновено са доста енергични, особено момчетата.

# 170
  • Мнения: 2 721
Аз ако се возя в междуградски автобус и сина ми ритне седалка НЕумишлено, (защото е от палавите момчета ) и някоя фльорца ми вдигне скандал, не автобуса ще спре , ами и тя ще хвърчи от него!
Абе вие изобщо дето ги пишете тези неща деца имате ли?!
И каква катастрофа точно могат да предизвикат крачета на 2-3годишно дете? Аз карам кола със сина ми и той не стои зад мен , а зад пасажерската седалка. Та той даже не я стига , защото оставям разстояние от нея до крачетата му , за да ги движи свободно...То разбирам да е голям човек и да ритне , ама едно 13-15килограмово дете ако успее да ритне няма да се усети.. Чак толкова преекспонирани неща ми идват в повече!
И не , не е до възпитанието на детето, едно 2годишно (колкото е моето) дете не може да му кажеш да мълчи и то да кимне с глава и да се съгласи. Те все още са полу-бебета полу- деца и си знаят тяхното, не разбират толкова добре всичко . То ясно че всеки иска да му е тихо и спокойно, но го обяснете това на детето,ако успеете! Друг е въпроса , че аз не бих се качила в автобус с него на тази възраст, но ако попадна в подобна ситуация и някой си позволи да ми крещи..ами кофти за него.

Последна редакция: пн, 02 юли 2018, 00:06 от __Magi

# 171
  • Мнения: 5 059
Интересен разговор се оформя.
На мен ми е много интересно,защо изобщо трябва някой да прави лека забележка,умерена забележка или да вдига луд скандал...Даже коментарите ви тук показват колко невъзпитани РОДИТЕЛИ има.
Може ли детето ви да рита седалката многократно и вие,като родители грам да не се усетите,че отпред има човек?
Нужно ли е този човек изобщо да се обръща,че да ви прави забележка?
И това ми се е случвало,ооо,да,и то не веднъж.
След 5 минути ожесточено ритане(с тези толкова малки и нежни крачета),не само ми е идело да вдигна скандал и да спра автобуса,ами и да се обърна и да нашамаросам малкото зверче,защото явно никой не го удостоява с тази"чест" и си позволява да прави каквото си поиска.
И да,да риташ седалката с мръсните си обувки е невъзпитано ,нехигиенично и нелицеприятно.
Няма значение дали си на 3 или на 30.
Често съм чувала хора да се дивят на учениците(така наречените днешните млади),които си вдигат краката по седалките в градския транспорт.
Ами,мога да ви гарантирам,че тези млади са същите 3 годишни,на които се е позволявало да си ритат...
Кога ще разберете,че това,че едно дете е такова не оправдава ВСИЧКО и всяко нещо си има граници.
А доброто възпитание и култура,те се градят от съвсем ранна детска възраст....
 

# 172
  • Мнения: 5 059
А,забравих да спомена,че едно ритане може да предизвика катастрофа.Нормално е когато някой те ритне да се сепнеш,да се обърнеш,а всички знаем,че понякога минутка невнимание коства животи.

# 173
  • Мнения: 29 344
Аз лично правя забележка на детето винаги, когато прави нещо неприемливо. Казвам, че така не се прави, защото на човекът отпред не му е приятно. /в случая с този пример/ Не му правя скандали нито на него, нито на другите хора. Децата не са войници, нито роботи, да се изключват с копче. Разбира се, че може да направи нещо, което да наруши вътрешния мир на околните, но не го оставям да дивее на воля. Иначе си права, че има такива родители, но всеки си отговаря за себе си и детето си.

Ако аз съм тази, чийто стол се удря, бих направила забележка първо на детето с учтив тон, после на родителя, ако няма ефект от първото. Чак до скандал не мисля, че би се стигнало. Peace

# 174
  • Мнения: 5 059
Аз лично правя забележка на детето винаги, когато прави нещо неприемливо. Казвам, че така не се прави, защото на човекът отпред не му е приятно. /в случая с този пример/ Не му правя скандали нито на него, нито на другите хора. Децата не са войници, нито роботи, да се изключват с копче. Разбира се, че може да направи нещо, което да наруши вътрешния мир на околните, но не го оставям да дивее на воля. Иначе си права, че има такива родители, но всеки си отговаря за себе си и детето си.

Ако аз съм тази, чийто стол се удря, бих направила забележка първо на детето с учтив тон, после на родителя, ако няма ефект от първото. Чак до скандал не мисля, че би се стигнало. Peace

Ако всички родители бяха толкова съобразителни,нямаше да водим сега този разговор изобщо.
Добре,а ако направиш забележка 1,2,3 пъти и ефект няма,а теб те чакат още 6 часа път до морето,какво правим?
Към това добави и викане и пищене...
Историята познава не един и два такива случая Grinning

# 175
  • Мнения: 29 344
Права си, била съм свидетел на развилнели се деца без да им се направи забележка, все едно е напълно нормално. Вярно, че не е било в автобус, но би трябвало да се "озаптят" поне малко.

Добре,а ако направиш забележка 1,2,3 пъти и ефект няма,а теб те чакат още 6 часа път до морето,какво правим?
Към това добави и викане и пищене...
Историята познава не един и два такива случая Grinning

Е, в този случай, бих повишила тон сигурно на родителя. По-скоро бих го казала с твърд тон да си укроти детето, понеже ме притеснява. Знам ли и аз....дано не се случва.

# 176
  • София
  • Мнения: 5 953
На мен в кукления театър ми се случи преди време, Седим с децата и още чакаме да започне представлението. Но се бавят доста. И зад мен една майчица на момче  4 годишно някъде, гушнала го така,  все едно са гаджета . Гука му на висок тон, все едно е дете на 1 годинка и го лигави. "на мама слънцето, сега ще видиш как ще се вдигнат завесите, виждаш ли Слънчо това или онова ...." И това дете, видимо излишно глезено и то момче,  Явно му е скучно. Та  рита моята седалка с крак. Люлее си краката. . Така рита че целия ред се тресе. Майката не реагира. Обърнах се и му направих строга забележка ( не на майката, на детето, защото майката е загубена кауза очевидно) . То се изненада, смятам не очакваше някой да му се сопне. Майката не реагира изобщо. Грам ! Confused Но момчето спря да рита де.
Смятам , че някой трябва да каже на "мамините душички", как е редно да се държим. Инак какво става  с тези деца като поотраснат? Че даже услуга му правя, щом майката му не може да се сети за елементарни неща.

# 177
  • Мнения: 3 883
Премерихте ли се коя е по-майка и по-възпитани са и децата?
Може ли да се върнем към  темата?

# 178
  • Мнения: 5 059
Нали това е темата?
Може ли да се рита или не може?Може ли да се крещи или не?

# 179
  • Мнения: 3 883
Темата е за забрани. Разбрахме, че не давате да се рита.
Темата не е може ли да се рита или не може.
Анализи защо не давате и квалификации кой какъв ако дава или не дава десет страници е мерене на п***и.

# 180
  • София
  • Мнения: 5 953
Премерихте ли се коя е по-майка и по-възпитани са и децата?
Може ли да се върнем към  темата?
Дайте Вие нещо по темата? Нещо за алтернатори ми е интересно на мен, че ми е по темата точно сега... и тия гадни пасажери как ми скапаха / нацапаха колицата  Stuck Out Tongue Winking Eye
Така като няма какво да кажеш ,  или за какво да се заяждаш, винаги казваш че някой говори извън темата - това е универсалното обвинение.... мисля да си го избродирам на блузката даже !
Или да пуснем тема : "МОЛЯ говорете по темата.... " Stuck Out Tongue Winking Eye

# 181
  • Мнения: 3 883
Аз съм дала отговор напред, може да прочетеш.

# 182
  • Мнения: 5 059
Премерихте ли се коя е по-майка и по-възпитани са и децата?
Може ли да се върнем към  темата?
Дайте Вие нещо по темата? Нещо за алтернатори ми е интересно на мен, че ми е по темата точно сега... и тия гадни пасажери как ми скапаха / нацапаха колицата  Stuck Out Tongue Winking Eye
Така като няма какво да кажеш ,  или за какво да се заяждаш, винаги казваш че някой говори извън темата - това е универсалното обвинение.... мисля да си го избродирам на блузката даже !
Или да пуснем тема : "МОЛЯ говорете по темата.... " Stuck Out Tongue Winking Eye


Хахахаха,чудесна идея!
Там наволя всеки може да се заяжда с всеки,че не е по темата.
Нали това е смисълът на този форум и на всичко,което се случва в него.
Никой не е говорил извън темата,може да сме се отклонили малко,ама,егати,никой не иска да се чувства като в час по математика-ръцете на чина и мирно!
Grinning
Мисля,че стана даже интересна дискусия.

# 183
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Не разваляйте боя със скандал,моля!

# 184
  • Мнения: 43
Има забрана за лица под 14 годишна възраст.

# 185
  • софия
  • Мнения: 284
Строга забрана за храна и цигари.

Общи условия

Активация на акаунт