Има ли забрани за пътниците във вашата кола?

  • 15 827
  • 185
  •   8
Отговори
# 165
  • Мнения: 643
Ритането на седалките може да предизвика катастрофа. Ако съм в автобус и някой ми рита седалката, ще направя такъв скандал (на родителите), че ще се наложи автобуса да спре.
Синът ми е на 3г. Едва си вдига краката, щял да предизвика катастрофа ако случайно ритне седалката!? Вие сериозно ли? И аз имах в предвид, че няма забрани да се ритат(В смисъл при качването или после ако случайно се обръщат), не съм и предполагала, че ще почнат с все сила да ги ритат нарочно. Голям праз ако някое дете Ви ритне седалката в градския! Да не би да седите там с часове? Много са се изнервили напоследък хората. Скандали ще вдигат. Вие имате ли деца всъщност?

# 166
  • Мнения: 36 486
Не, аз както казах не ползвам градски автобуси. Само междуградски, понякога.

# 167
  • Мнения: 29 344
Понякога обикновената забележка с вежлив тон върши повече работа от скандалите и спирането на автобуси.  Peace

# 168
  • Мнения: 2 809
Естествено, че има.
Първо предупреждавам всички да си сложат коланите. Пари за глоби нямам.
Тъй като се возим предимно нашето си семейство са забранени: пушенето, внасянето на храна и напитки, както и тяхната консумация. Може да се пие само вода.
Един път возих колега, беше си оставил шишето от минерална вода на пода пред задната седалка. Хора всякакви, ама не съм длъжна да му изхвърлям боклуците.

# 169
  • Мнения: 4 808
Ритането на седалките може да предизвика катастрофа. Ако съм в автобус и някой ми рита седалката, ще направя такъв скандал (на родителите), че ще се наложи автобуса да спре.
Синът ми е на 3г. Едва си вдига краката, щял да предизвика катастрофа ако случайно ритне седалката!? Вие сериозно ли? И аз имах в предвид, че няма забрани да се ритат(В смисъл при качването или после ако случайно се обръщат), не съм и предполагала, че ще почнат с все сила да ги ритат нарочно. Голям праз ако някое дете Ви ритне седалката в градския! Да не би да седите там с часове? Много са се изнервили напоследък хората. Скандали ще вдигат. Вие имате ли деца всъщност?
Да, имаме деца, при това добре възпитани. Не говорим за случайно и еднократно ритане, а за повтарящо се умишлено действие. А  децата на три години обикновено са доста енергични, особено момчетата.

# 170
  • Мнения: 2 721
Аз ако се возя в междуградски автобус и сина ми ритне седалка НЕумишлено, (защото е от палавите момчета ) и някоя фльорца ми вдигне скандал, не автобуса ще спре , ами и тя ще хвърчи от него!
Абе вие изобщо дето ги пишете тези неща деца имате ли?!
И каква катастрофа точно могат да предизвикат крачета на 2-3годишно дете? Аз карам кола със сина ми и той не стои зад мен , а зад пасажерската седалка. Та той даже не я стига , защото оставям разстояние от нея до крачетата му , за да ги движи свободно...То разбирам да е голям човек и да ритне , ама едно 13-15килограмово дете ако успее да ритне няма да се усети.. Чак толкова преекспонирани неща ми идват в повече!
И не , не е до възпитанието на детето, едно 2годишно (колкото е моето) дете не може да му кажеш да мълчи и то да кимне с глава и да се съгласи. Те все още са полу-бебета полу- деца и си знаят тяхното, не разбират толкова добре всичко . То ясно че всеки иска да му е тихо и спокойно, но го обяснете това на детето,ако успеете! Друг е въпроса , че аз не бих се качила в автобус с него на тази възраст, но ако попадна в подобна ситуация и някой си позволи да ми крещи..ами кофти за него.

Последна редакция: пн, 02 юли 2018, 00:06 от __Magi

# 171
  • Мнения: 5 059
Интересен разговор се оформя.
На мен ми е много интересно,защо изобщо трябва някой да прави лека забележка,умерена забележка или да вдига луд скандал...Даже коментарите ви тук показват колко невъзпитани РОДИТЕЛИ има.
Може ли детето ви да рита седалката многократно и вие,като родители грам да не се усетите,че отпред има човек?
Нужно ли е този човек изобщо да се обръща,че да ви прави забележка?
И това ми се е случвало,ооо,да,и то не веднъж.
След 5 минути ожесточено ритане(с тези толкова малки и нежни крачета),не само ми е идело да вдигна скандал и да спра автобуса,ами и да се обърна и да нашамаросам малкото зверче,защото явно никой не го удостоява с тази"чест" и си позволява да прави каквото си поиска.
И да,да риташ седалката с мръсните си обувки е невъзпитано ,нехигиенично и нелицеприятно.
Няма значение дали си на 3 или на 30.
Често съм чувала хора да се дивят на учениците(така наречените днешните млади),които си вдигат краката по седалките в градския транспорт.
Ами,мога да ви гарантирам,че тези млади са същите 3 годишни,на които се е позволявало да си ритат...
Кога ще разберете,че това,че едно дете е такова не оправдава ВСИЧКО и всяко нещо си има граници.
А доброто възпитание и култура,те се градят от съвсем ранна детска възраст....
 

# 172
  • Мнения: 5 059
А,забравих да спомена,че едно ритане може да предизвика катастрофа.Нормално е когато някой те ритне да се сепнеш,да се обърнеш,а всички знаем,че понякога минутка невнимание коства животи.

# 173
  • Мнения: 29 344
Аз лично правя забележка на детето винаги, когато прави нещо неприемливо. Казвам, че така не се прави, защото на човекът отпред не му е приятно. /в случая с този пример/ Не му правя скандали нито на него, нито на другите хора. Децата не са войници, нито роботи, да се изключват с копче. Разбира се, че може да направи нещо, което да наруши вътрешния мир на околните, но не го оставям да дивее на воля. Иначе си права, че има такива родители, но всеки си отговаря за себе си и детето си.

Ако аз съм тази, чийто стол се удря, бих направила забележка първо на детето с учтив тон, после на родителя, ако няма ефект от първото. Чак до скандал не мисля, че би се стигнало. Peace

# 174
  • Мнения: 5 059
Аз лично правя забележка на детето винаги, когато прави нещо неприемливо. Казвам, че така не се прави, защото на човекът отпред не му е приятно. /в случая с този пример/ Не му правя скандали нито на него, нито на другите хора. Децата не са войници, нито роботи, да се изключват с копче. Разбира се, че може да направи нещо, което да наруши вътрешния мир на околните, но не го оставям да дивее на воля. Иначе си права, че има такива родители, но всеки си отговаря за себе си и детето си.

Ако аз съм тази, чийто стол се удря, бих направила забележка първо на детето с учтив тон, после на родителя, ако няма ефект от първото. Чак до скандал не мисля, че би се стигнало. Peace

Ако всички родители бяха толкова съобразителни,нямаше да водим сега този разговор изобщо.
Добре,а ако направиш забележка 1,2,3 пъти и ефект няма,а теб те чакат още 6 часа път до морето,какво правим?
Към това добави и викане и пищене...
Историята познава не един и два такива случая Grinning

# 175
  • Мнения: 29 344
Права си, била съм свидетел на развилнели се деца без да им се направи забележка, все едно е напълно нормално. Вярно, че не е било в автобус, но би трябвало да се "озаптят" поне малко.

Добре,а ако направиш забележка 1,2,3 пъти и ефект няма,а теб те чакат още 6 часа път до морето,какво правим?
Към това добави и викане и пищене...
Историята познава не един и два такива случая Grinning

Е, в този случай, бих повишила тон сигурно на родителя. По-скоро бих го казала с твърд тон да си укроти детето, понеже ме притеснява. Знам ли и аз....дано не се случва.

# 176
  • София
  • Мнения: 5 953
На мен в кукления театър ми се случи преди време, Седим с децата и още чакаме да започне представлението. Но се бавят доста. И зад мен една майчица на момче  4 годишно някъде, гушнала го така,  все едно са гаджета . Гука му на висок тон, все едно е дете на 1 годинка и го лигави. "на мама слънцето, сега ще видиш как ще се вдигнат завесите, виждаш ли Слънчо това или онова ...." И това дете, видимо излишно глезено и то момче,  Явно му е скучно. Та  рита моята седалка с крак. Люлее си краката. . Така рита че целия ред се тресе. Майката не реагира. Обърнах се и му направих строга забележка ( не на майката, на детето, защото майката е загубена кауза очевидно) . То се изненада, смятам не очакваше някой да му се сопне. Майката не реагира изобщо. Грам ! Confused Но момчето спря да рита де.
Смятам , че някой трябва да каже на "мамините душички", как е редно да се държим. Инак какво става  с тези деца като поотраснат? Че даже услуга му правя, щом майката му не може да се сети за елементарни неща.

# 177
  • Мнения: 3 883
Премерихте ли се коя е по-майка и по-възпитани са и децата?
Може ли да се върнем към  темата?

# 178
  • Мнения: 5 059
Нали това е темата?
Може ли да се рита или не може?Може ли да се крещи или не?

# 179
  • Мнения: 3 883
Темата е за забрани. Разбрахме, че не давате да се рита.
Темата не е може ли да се рита или не може.
Анализи защо не давате и квалификации кой какъв ако дава или не дава десет страници е мерене на п***и.

Общи условия

Активация на акаунт