Венеция /Тема 6/

  • 63 652
  • 753
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 3 036
Здравейте!
Ще следя темата, защото плануваме следващата ни екскурзия да е живот и здраве във Венеция. Няма да е скоро, плануваме го за догодина през пролетта, в най-добрия случай,дано всичко е наред, но се записвам да ви чета.
Принципно ни се иска да комбинираме с Флоренция. Аз имам огромен интерес към Медичите.
Доволни сме от АБВ травъл, ще ползваме или тях, или ще отидем сами.
Били сме в Рим с Руал Травъл, останахме супер доволни.
Аз поназнайвам малко италиански, мъжа ми се справя отлично с  маршрут и организация, та като нищо и да не ползваме агенция.
Единствено ще следя с повишено внимание препоръките за места за хапване и хубаво кафе, че в Рим (не преувеличавам) нищо не ми хареса.
Също така ходилите вече искам да ги попитам от кое летище е по удобно и има ли прехвърляния? Колко време е самия полет?
Имаме време много, всичко е все още само план в главата, даже има вариант и за автобусна екскурзия, но все пак да питам.
Сега се връщам в началото на темата.
Ако ще гледате и двата града, изберете различни летища - например кацане в Болоня, от там към Флоренция, разглеждане, после с влак до Венеция и полет от Тревизо, ако има удобен за вашия план. Ако няма подходящ полет от там, пак с влак до Болоня и полет от там.
Не знам защо бихте искали да ползвате агенция. Може и да случите на добър местен екскурзовод, но само това, че ще бъдете с още ХХ хора, както и с ограничено от агенцията време, направо ме отказва даже да помисля за такъв вариант.
И Флоренця, и Венеция са благодатни за самостоятелно разглеждане. Има много какво да се види.
ПП И аз съм фен на Медичите и на Микеланджело. Wink

# 406
  • Мнения: 47 981
Венеция може абсолютно лесно сами да разгледате, разгледайте 1 страница на темата. Няма шанс да се объркате. Виж, заведенията са сравнително скъпи, но за тях и без това агенцията няма да ви помогне.

# 407
  • Мнения: 22 430
Здравейте,

имате ли мнение и впечатления как е климата и времето в зимния сезон.
По-конкретно ме интересува декември, януари или февруари.
Твърде студено и влажно ли е, дъжд, сняг?
Или пролетта е по-добър избор за посещение на Венеция.

# 408
  • Milano
  • Мнения: 3 658
.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 09:50 от regina di cuori

# 409
  • Мнения: 468
Да си причините автобусна екскурзия при удобни полети е безсмислено. Ще се оправите и сами с организацията. До Венеция Тревизо лети Раянеър. До Болоня Уиз еър и Раянеър.

Декември, януари, февруари, че даже март е студено във Венеция. Улиците са сенчести, може да духа. Февруари е карнавалът и тогава е натоварен период. Все пак зимата не е чак толкова лош период заради по-малкото туристи и по-ниски цени евентуално.

# 410
  • Мнения: 5
Здравейте, ще бъдем във Венеция в периода 3-6 декември. Бързи тестове ще направим на 3 сутринта, следователно ще трябва да повторим теста във Венеция. Ако има някой с повече опит - може ли да ми препоръча къде във Венеция да направим антигенни тестове?

# 411
  • Мнения: 34
Април мисля да ходим до Венеция.Къде мога да гледам изгодни оферти за хотел? Освен букинг и аирбнб

# 412
  • Мнения: 726
Привет Simple Smile може ли да споделите хубави ресторантчета около Сан Марко?

# 413
# 414
  • София
  • Мнения: 2 626
Здравейте, не успях да намеря информация. Туристическата такса за Венеция до колкото разбирам важи за всеки, който не е настанен в хотел в града. Ако хотелът е в Местре дължи ли се тази такса или като квартал на Венеция хората настанени в него са освободени от нея? Искам да си направя сметката дали да спим в Местре или като разходи ще излезне същото като настаняване директно в старата част. Отделно в старата Венеция има ли хранителни магазини или само заведения, пекарни и т.н? Ходила съм преди години, но за малко и честно казано нямам спомени за това.

# 415
  • София
  • Мнения: 3 036
...
Отделно в старата Венеция има ли хранителни магазини или само заведения, пекарни и т.н?
...
Има магазини на доста места.
Ето част от тях: https://www.google.bg/maps/search/supermarket/@45.4384392,12.3221243,13.58z?hl=bg

# 416
  • Варна
  • Мнения: 3 940
едва ли на фона на няколкостотин евро за такава екскурзия , туристическата такса , сладоледа , или тоалетните и други съпоставими разходи ще обърнат сметката Simple Smile

# 417
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Вие коя такса имате предвид? Входа за туристи, който се предвижда от юни или тази при настаняване?
При настаняване има навсякъде, но в Местре е с 30% по-ниска.
Да кажем хотел 3 звезди в лагуната е 3,50 евро, в Местре - 2,40 евро на ден до 5 дни.
Голямата разлика е в цените на хотелите в двете места, а не евро разлика в таксата.

# 418
  • София
  • Мнения: 2 626
Имам предвид входната такса за туристи. Аз търся хотел сега за април и като гледам цените са горе-долу еднакви за базовите хотели 1,2 звезди. Честно казано тези в лагуната са ми прекалено мизерни в този ценови клас( 200-250 лв на вечер) и вероятно ще предпочетем Местре.

# 419
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Входната такса още не е в сила. Предвидена е за юни.

Общи условия

Активация на акаунт