С какво ви дразнят мъжете 2 тема

  • 50 827
  • 805
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 24 839


Горе визирах моя мъж, а не чуждите. Особено при втори такъв, прага ми на търпимост е ужасно нисък. Не искам да правя почти никакви компромиси със себе си, децата си и нашето здраве и щастие. Именно затова обобщих, казвайки "с присъствието си", имайки предвид голям набор от дразнители, защото така го чувствам.

Не че нещо, ама този мъж- че и втори поред, пак ти си си избирала, нали? newsm78
Дали при теб не е бъга, а ти да го търсиш все в другия?
Разсъждавам си само........

# 211
  • София
  • Мнения: 17 775
Та в постовете й в предишни теми и намек няма за подобни проблеми.
Има има Simple Smile
Точно тънки намеци. Много често е коментирала как още не са се "стиковали" с толкова много деца, щото и той има и отношението към нейните е по- различно. Последвано от негласно и индиректно рационализиране на ситуацията и оправдаване на мъжа.

Много ще надскоча кристалното кълбо, но бих казала, че хората, които виждат в децата бившия мъж, са особена порода хора, която не ти трябва.
Няма нужда да й се вменява вина, че в нея е проблемът. Някой да не ти харесва децата е достатъчен повод за шут отзад.

# 212
  • Мнения: 7 945
Хората често повтарят едни и същи грешки без да го осъзнават.
Затова след всеки развод трябва да раздават направления за психотерапевт. Simple Smile
Така има по-голям шанс да не си зафториш грешките от първия брак и да осмислиш ползите от тях..

# 213
  • Мнения: 30 802
Аз си мисля, че в крайна сметка мъже и жени са несъвместими и ако нямат необходимата доза дистанция (според всяка двойка специфично, някои са дупе и гащи нон стоп), то нещата стават много тегави. Понякога трябва всеки поотделно да си зареди батериите и да се виждате, като сте в по-скоро добро състояние. Но то по принцип всички хора дразнят, ако трябва да прекарваш по много време с тях.

# 214
  • Мнения: 6 962
Аз си мисля, че в крайна сметка мъже и жени са несъвместими и ако нямат необходимата доза дистанция (според всяка двойка специфично, някои са дупе и гащи нон стоп), то нещата стават много тегави. Понякога трябва всеки поотделно да си зареди батериите и да се виждате, като сте в по-скоро добро състояние. Но то по принцип всички хора дразнят, ако трябва да прекарваш по много време с тях.
Много съм съгласна. Simple Smile
Ние първите 4 години бяхме точно дупе и гащи в абсолютно всичко, но в последствие започнахме лека полека да си градим и лично пространство, и намирам, че се разбираме доста по-добре. Когато си с някого 24/7 все има момент, в който с нещо те подразни или си изнервен от друго и без да искаш си го изкарваш на него.

И на мен ми направи впечатление, че настоящият на Mom of 4 вижда бившият й мъж у децата - явно него го тресат някакви комплекси за "бившия". А е нормално децата да приличат на баща си - генетика.

# 215
  • Мнения: X
Моят като реши да се заяжда, е нещо ужасно. Е така от нищото почва или примерно нещо за манджата или къщата, обръща го на ,, колко много правя аз, колко малко ти"
Скрит текст:
и лайното удря вентилатора. И всичко е, защото нещо си го дразни него отвътре. Добре, че се спря.
А вариант просто да не го отразяваш, или направо да излизаш от стаята /къщата, не върши ли работа?
Моят мъж няма склонност към разправии/скандали и подобни, но усетя ли, че обстановката става тегава и нещата вървят към сблъсък, просто изключвам.И отказвам да се включвам дори в разговор, все едно ме няма.

# 216
  • София
  • Мнения: 38 484
Обикновено моментът е такъв, че не става. Вечер примерно, какво да скиторя по улиците. Апартаментът ни е малък.
Както и да е.
Той сега е често в командировки.
Аз съм много заета, също. Особено вечер.

# 217
  • Мнения: X
Обикновено моментът е такъв, че не става.
Скрит текст:
Вечер примерно, какво да скиторя по улиците. Апартаментът ни е малък.
Както и да е.
Той сега е често в командировки.
Аз съм много заета, също. Особено вечер.
А ако просто мълчиш и не реагираш, не става ли?
Като няма какво/кое/кой да подхранва яда му, не му ли минава?
Рядко има хора, които могат с часове да крещят "на себе си".

# 218
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ха, хубава темичка! Мъжът ме дразни с присъствието си!
да си дойдем на думата Joy
По-точно не може и да бъде казано  Peace  Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 17:38 от Unknown_lady

# 219
  • София
  • Мнения: 38 484
Обикновено моментът е такъв, че не става.
Скрит текст:
Вечер примерно, какво да скиторя по улиците. Апартаментът ни е малък.
Както и да е.
Той сега е често в командировки.
Аз съм много заета, също. Особено вечер.
А ако просто мълчиш и не реагираш, не става ли?
Като няма какво/кое/кой да подхранва яда му, не му ли минава?
Рядко има хора, които могат с часове да крещят "на себе си".


А аз не съм от хората, които мълчат с часове или без.
По-добре да не говорим сега за това.

# 220
  • Мнения: X
Настоящия ми или по-точно бъдещия ми бивш, не харесва децата ми от първия брак. Да си кажа директно, направо му бъркат в гъ*а! Те са прекрасни деца, а в неговите очи са дяволи, мързели, невъзпитани, некултурни, и още и още "като баща си". С времето тази негова неприязън и вербална агресия към тях ме отврати от него. Броя дните до момента, в който ще изпея песента "И ето идва най-щастливия ден.." с цяло гърло!
Много бързо се развиха така нещата при вас, ти не роди ли някъде лятото?
И аз принципно мисля като Сирената - доста сме несъвместими мъже и жени.
Аз, особено, принципно съм Несъвместима с мъже /затова и съм в тази тема де/. Настоящият ми съпруг обаче е най-търпеливото създание на цялата земя сигурно и някак успяхме да се стиковаме. Ама за 7 години заедноживеене, не 1. А, сигурно и защото твърдо съм решила да не се развеждам втори път и упорствам!
Моят ме дразни с това, че не се занимава с уроците на детето, което не е негово, някак си много години се въртяхме повече около малката и започна да дава отражение. Сега обаче сме си взели поука, малката попорастна, той започна с много мъки да поема много неща и се нарежда, но пропуснатото в образованието на сина ми си стои.

Моят така се скатаваше от разговор. Паля двойно по-бързо. Как така няма да иска говори, като и без това е виновен, о..ал е нещо, аз бясна, той ще се скатава. При мен не минава този номер.
Последно психолог каза, че това е безотговорно!

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 16:07 от Анонимен

# 221
  • Мнения: 2 127
Мълчание и липса на реакция още повече ме изкарват от равновесие.
Моят с това ме дразни, измрънкам ли нещо, опциите са 2 - или ще е горната реакция, или ще избухне и той и ще се изкара Многострадалната Геновева. Спокойно обсъждане и нещо по средата едва наскоро взе да се научава, че не е точно мисия невъзможна.

# 222
  • Мнения: 7 945
Oсвен, че показва бягане от отговорност и липса на адекватност в проблемна ситуация, подобно мълчание се определя като пасивна агресия, която е доста гадничка за отсрещния и може да предизвика много повече негативни емоции отколкото една откровена псувня примерно. Simple Smile

# 223
  • София
  • Мнения: 5 950
Войната вкъщи е най - лошият вариант на семеен живот.
Не стига че живеем понякога във враждебна среда навън , на улицата, или на работа ... пък и вкъщи водим битки... за какво ... че колко дълго ще живеем... дали изобщо си струва това? Особено пък за битовизми...

# 224
  • Мнения: 2 127
То нали из фейса се въртеше, че "с мъжа трябва да ми е хубаво, лошо мога и сама да живея".
Така си е, само че не е възможно да живееш с някого и той да не те подразни все някога, все с нещо.

Общи условия

Активация на акаунт