Славея, Илияна или семейство Сиракови или каквото сам си посееш....

  • 34 669
  • 328
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 459
Направо се ужасявам, когато някой се вторачва в парите за деца / а и възрастни/ с увреждания и се вайка, че ще му ги вземат от данъците. ooooh!
Абе, защо не се вайкате за парите, които някой кмет троши, за да си вози смрадливия задник в лъскава лимузина, а?!
По мое мнение държавата трябва да има ангажимент за грижа за сираци, деца с увреждания и много възрастни хора. Всичко останало, здраво и право, не би трябвало да вирее на социални помощи.

Bella_ciao, пари има колкото искаш, ама не отиват по предназначение.

Двете кухи лейки Славея и мама, няма да ги коментирам, то толкова прости, че е твърде възможно да не са успели да си формулират мислите. Mr. Green

# 286
  • София
  • Мнения: 5 979
bella_ciao, родителите на деца с увреждания също плащат данъци. Мъжът ми работи на две места. И на двете места си плаща данъците от-до. Големият ми син завърши частен университет. Сега също работи и плаща данъци, а също така си плаща и студентския кредит, защото държавата и един лев не е платила за висшето му образование, но пък му прибира данъците (това както и да е, беше личен избор). Аз като майка на дете с увреждане също, когато имам възможност поработвам и плащам данъци, но сега ще трябва да спра да го правя, защото държавата по никакъв начин не ми помага в отглеждането на детето.
Понеже уважавам факта, че не ти се слуша за ничие житие и битие, няма да ти разказвам за униженията и борбите, през които сме минали и минаваме. Само ще спомена факта, че за моето дете никога не е имало адекватна целодневна грижа, каквато отговаря за нуждите му - нито в детската градина, нито в училище. Затова пък от моите данъци здравите деца получават целодневна детска градина и безплатна занималня в училище, така че родителите им да ходят спокойно на работа и да печелят пари.
Питам аз: Защо, поради каква причина на мен държавата ми отказва такава грижа за моето дете с увреждане?
А госпожица Славея пък много бих искала да я попитам: Как се абортира дете, на която диагнозата е сложена на 2 години и какво предлага за моя случай? Да го хвърля в дом, където тя милостиво да му носи дрешки или да изляза с него на площада, а тя да обяснява колко съм проста и дебела и как нищо не ми се полага?

# 287
  • Мнения: X
Е, те точно там питат майките, висят на входовете на институциите, протестират за справедливо разпределение на средствата според индивидуална оценка на нуждите. За да си позволят асистент поне за няколко часа на ден, в които да работят, а болния да се интегрира в обществото.
Клюкарник-неклюкарник, но хубаво е човек да се информира, преди директно да започне да "повръща".
Ето за какво е "патардията":
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/maykite-na-bolni-detsa-se-sabra … -protest-pred-ndk

Последна редакция: чт, 28 юни 2018, 10:28 от Анонимен

# 288
  • Варна
  • Мнения: 36 724
Аз пък нямам против да имам 50% данъци, хич няма и да ми пука, ако останалите 50% ми стигат да си посрещам спокойно нуждите, да спестявам някаква разумна сума и да ходя на почивка веднъж годишно. С кеф ще давам на държавата останалата половина.

# 289
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
Аз пък нямам против да имам 50% данъци, хич няма и да ми пука, ако останалите 50% ми стигат да си посрещам спокойно нуждите, да спестявам някаква разумна сума и да ходя на почивка веднъж годишно. С кеф ще давам на държавата останалата половина.
И аз така Peace
Най - яко е някой някъде от майна си да дава акъл как трябва да се живее в БГ.  Ми като толкова сте наясно с всичко как трябва да бъде,  заповядайте да живеете, да работите и да плащате данъци  тук. Тогава приемаме и съвети, и критики. Иначе става малко като едно друго " мъдро " изказване:  " като няма хляб, яжте пасти".
Помолете се никога да не ви застига съдбата на тези жени, че тогава всичко ще ви се изясни моментално.

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
    Ако на някой му е интересно може да погледне този линк: https://www.bbw-muenchen.de/
На немски е, но все пак се придобива някаква представа. Това е страницата на може би най-доброто професионално училище за деца с различни проблеми в Германия.  Като си говорим за проценти, ето няколко: 90% от децата успяват да завършат тригодишното обучение и 70% от тях започват работа. Едни от най-големите работодатели са Сименс и БМВ.
   Това е нещото , което търсих за моето дете. Шанс за самостоятелен и смислен живот. Възможност да намери подходяща за състоянието си професия. Човешко и толерантно отношение.

# 291
  • Мнения: 3 657
Благодаря за информацията!
Много интелигентно поднесено!

# 292
  • Мнения: 19 523
Вярно че се развали времето в Гърция, хората скучаят, може и тук да са решили да се изявят, като така и така не става за плаж....

# 293
  • При семейството си
  • Мнения: 6 625
Използвам темата. По информация от фейсбук:
Протестиращите и Мая Манолова ще внесат законопроекта на 29.06 (петък) в НС от 12 часа. Който може и ги подкрепя, би могъл да го направи с присъствие в този ден пред НС към 11.30 ч.

# 294
  • Мнения: 2 199
Използвам темата. По информация от фейсбук:
Протестиращите и Мая Манолова ще внесат законопроекта на 29.06 (петък) в НС от 12 часа. Който може и ги подкрепя, би могъл да го направи с присъствие в този ден пред НС към 11.30 ч.

Дано се съберат много хора, жалко, че не съм в Бг.

# 295
  • Мнения: 14 695
Както в повечето случаи в работен ден,едва ли ще има много хора. Sad

# 296
  • Мнения: 276
Добре, че Илиана Раева пише Долу ръцете от дъщеря ми!
А представяте ли си да беше видео материал? Как врещи тази жена, просто не е истина. Същинска коза. Аз видя ли я по телевизора и веднага му спирам звука, защото ми идва да го счупя този телевизор.
Ех, ако хората можеха да си облагородяват и гласовете, докато си опъват бръчките, животът щеше да е песен...
Ама колкото Раева врещи като коза, толкова Раев преживя безмълвно. Синхрон има между двамата, страшно съчетание. Представете си тази жена с глас на банциг да е женена за Стоичков...
Сираков отдавна и е теглил една наум, търпи и цирковете за снимките за фейса и после си прави каквото си знае .

# 297
  • София
  • Мнения: 19 319
Не са се притеснили чак толкова, след яростната защита маман е продължила със селфитата от Гърция сякаш нищо не се е случило. Дори профила си не е заключила или ограничила, закъде без ФБ...

# 298
  • София
  • Мнения: 5 200
То и нищо не се е случило, по пътя от ухото до устата звукът не среща съпротивление.

# 299
  • Мнения: 19 523
Не са се притеснили чак толкова, след яростната защита маман е продължила със селфитата от Гърция сякаш нищо не се е случило. Дори профила си не е заключила или ограничила, закъде без ФБ...
Е вие какво искате - да се снима как плаче и си хапе пръстите от яд ли? Те тези снимки, дето се пускат /за който ги е гледал де, че аз не проявявам интерес... / са точно за да се "пукат душманите", как ще си заключи профила...

Общи условия

Активация на акаунт