Славея, Илияна или семейство Сиракови или каквото сам си посееш....

  • 34 689
  • 328
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 262
Предлагам ново заглавие на темата (крада го от Мишелин) - "Каквото сам си постнеш, никой друг не може да ти го постне"

То всъщност, не е много правилно, защото - "Каквото сам не можеш си постнеш, майка ти ще ти го постне" Joy

Black Cat, Славея Сиракова взриви интернет с това изказване за майките на б … а ми се от такива

Интересно ми е какво е лошото на изказването? В смисъл естествено е като си родил дете да си го гледаш и обичаш, а не да го изоставяш без да се обърнеш и да погледнеш как е. Родителите имат отговорност към децата си, не само към някои от децата си, които те си харесат.
Родител е задължение .

# 256
  • Мнения: 19 527
Лошото е, че хем ги хули, че изисквали от системата, дето не им била длъжна, хем после пък се извъртя, че изоставяли децата си. Всеизвестно е, че тези, които си изоставят децата се изискват от никакви системи, те просто не се грижат за децата си и са ги оставили на произвола на съдбата. Явно на госпожицата й се повръща от тези, които вдигат "патардия" и нарушават душевния комфорт на такива светли личности като нея. Това на всеки е известно, че са майките, посветили живота си на децата си със специални нужди. Та ето го грозното, тотална липса на емпатия, нежелание да се вникне в проблема на другия, върховен егоизъм и душевна празнота.

# 257
  • Мнения: 5 262
milittana аз съм в Германия с две деца в училище. В класовете има деца с проблеми. Мисля не може повече от 2 такива деца на клас. Събираме се с родители, по училищни празници и всичко. Ами до сега не съм срещнала родител на такова дете, който да се изявява като герой и детето му като жертва. Хората си гледат децата. Водят ги с тях, оставят ги да се адаптират колкото могат. Пускат ги да играят с другите, като ако има проблеми между децата оставят да се справят сами или учителите да медиират, като децата са равни, няма жертви.

С две думи аз не разбирам защо недъзите на държавата да стават причина хората да се карат помежду си. Никой персонално не е виновен или длъжен на никого. Всеки се подчинява на едни правила и на една система. Ако тя не може да се справи то хората няма смисъл персонално да се хващат за косите.

След като някой живее в дадена държава той има в предвид нейните възможности в изискванията си.
Също както е при семействата. На едно дете семейството може да е в състояние да му купи най-новите адидаски, на другото дете може семейството да е в състояние да купи само кецове.

Тук въпроса е да си разбираш семейството, да си щастлив в него и да не се сърдиш на родителите си, че не са като другите. Ти можеш да се стремиш за себе си един ден да си по-... и друг ... но докато други ти осигуряват живота то взимаш каквото те могат да ти дадат. 

Няма смисъл да гледаме как е в другите държави при положение , че данъците и таксите си плащаме в тази държава. Ти действително ли си на мнение , че частта на населението, която няма твоя проблем би било по силите и да отдели още повече от своите и на семейството си финанси , за да ти осигури на теб по-добри условия ? Аз не го виждам как ще стане. Хората едвам се справят и едвам набавят на техните си деца необходимото ... като жертват време и контакт с тях.

Как би могло да се уреди според теб?

 

# 258
  • Мнения: X
Не мога да ти разбера мнението. Какво работят в Германия родителите на децата с проблеми? Двамата родители ли работят и за какво им стигат финансите? И откъде един родител да знае, че детето му ще се роди с проблеми, че да си избере в коя държава да отиде да живее? Ние сме родени, живеем и работим тук и зачеваме и раждаме деца с презумцията, че ще са здрави. Има ли родител, който планирайки дете си прави сметката, че ако то има проблеми, той ще може да се грижи за него? Има смисъл да се гледа как е в другите държави, защото аз съм уверена, че там държавата подпомага родителите на децата, най-малкото им създава условия да живеят нормално. А условията често са обучени учители, пособия, нагласи, лекари и т.н. неща, които ние тук сме виждали само по филмите.

# 259
  • Мнения: X
То ще е добре и Белла Чао да може да разбере какво иска да каже.

# 260
  • Мнения: 19 527
Би могло да се уреди, като има адекватна социална грижа и помощ за тези родители. Факт, че досега явно няма такава, щом протестират. В БГ с една заплата трудно се издържа семейство, ако майката е самотна е още по-трудно при това положение. В един репортаж се каза, че им давали по европейски програми гумени ботуши и гумени престилки. WTF? Това ли е адекватната грижа питам аз? И да - нямам проблем от данъците ми да се отделя повече за хора в нужда. И по-малко за цели села например, в които всички са с диагноза епилепсия, познайте как придобита изведнъж. Много има да се чисти от системата, но изказвания като тези на госпожицата не помагат за решаването на проблема.

# 261
  • Мнения: 5 262
Lаdу Stаrdust Както на другите деца. Едни работят други не. Зависи как си уреждат ежедневието. До семейство е.
Кakъв отговор очакваш?
Никой не знае каква му е съдбата.
Всеки се ражда някъде и се справя според ситуацията.
Какво да ти кажа?
В света стандартите не са равни. Условията не са еднакви.
Всеки се бори според рамките.

Какво очакваш. След като условията са такива за теб, то останалата част от населението да е длъжна да изравни везните за теб?

А какво ще кажат болните от тежки и смъртоносни болести? Другаде биха ни лекували по-добре. Айде здравата част от населението да изравни и тази сметка....

Ами тази част от населението няма ли нужда от свой живот и няма ли право да се радва на собствен живот и семейство?

Както казах хората нямат работа да се хващат персонално за косите по такива теми при положение , че се издържа държавен апарат за тази работа. Да хващат него.

# 262
  • Мнения: 5 262
...  И да - нямам проблем от данъците ми да се отделя повече за хора в нужда. И по-малко за цели села например, в които всички са с диагноза епилепсия, познайте как придобита изведнъж. Много има да се чисти от системата, но изказвания като тези на госпожицата не помагат за решаването на проблема.

Помагат даже много. Помагат да се зададат въпроси и да се търсят отговори. Помага да се видят гледни точки.

А неуредиците както казах - след като средствата си съгласна да ги дадеш като данъци , то ти се ползваш от държавния апарат за това. Тогава се ползвай по всички пера. Т.е. остави госпожицата да има собствено мнение и да го изкаже, а ти попитай  където му е мястото защо има неуредици. Не в клюкарника като поредната клюка.

# 263
  • Мнения: X
Не мисля, че хората са се хванали за косите. Тук всички сме единодушни в тезата си. Семейство Сиракови не са хората, нито са представители на всички богати хора в България. Малоумно е да се противопоставят бедни на богати, защото в този форум пишат всякакви хора, а нито един не каза - тия хрантутници какво искат от нас! Да не говорим, че майките протестират пред държавата, а не пред двора на Сиракови. Ако протестиращите имат подкрепата на обществото, вероятно и държавата ще им обърне повече внимание.

# 264
  • Мнения: 5 284
Хората си гледат децата.
Ти разбираш ли какво значи да носиш на хората в България куфар, пълен с катетри, защото това, което им трябва или го няма, или касата не го плаща, а е с германска цена? Явно не знаеш ситуацията реално.



# 265
  • Сф
  • Мнения: 10 743
Бре, бре , бре- най обичам някой от майната си акъл да дава!
Мила Бела, когато живееш в бг, когато имаш дете с увреждане- тогава се обаждай  по подготвена!Намери пример с Германия да дадеш!Там всичко е много добре уредено. И ти като Славейчето, някак си много отгоре гледате на нещата- нереално , елементарно и не на място. Човешката глупост може само да ме забавлява Simple Smile

Цитат
Никой не знае каква му е съдбата.
Всеки се ражда някъде и се справя според ситуацията.
Какво да ти кажа?
В света стандартите не са равни. Условията не са еднакви.
Всеки се бори според рамките.

Какво очакваш. След като условията са такива за теб, то останалата част от населението да е длъжна да изравни везните за теб?

А какво ще кажат болните от тежки и смъртоносни болести? Другаде биха ни лекували по-добре. Айде здравата част от населението да изравни и тази сметка....

Ами тази част от населението няма ли нужда от свой живот и няма ли право да се радва на собствен живот и семейство?

Както казах хората нямат работа да се хващат персонално за косите по такива теми при положение , че се издържа държавен апарат за тази работа. Да хващат него.

   
гениално !!! Smile

# 266
  • Мнения: 5 928
Добре, че Илиана Раева пише Долу ръцете от дъщеря ми!
А представяте ли си да беше видео материал? Как врещи тази жена, просто не е истина. Същинска коза. Аз видя ли я по телевизора и веднага му спирам звука, защото ми идва да го счупя този телевизор.
Ех, ако хората можеха да си облагородяват и гласовете, докато си опъват бръчките, животът щеше да е песен...
Ама колкото Раева врещи като коза, толкова Раев преживя безмълвно. Синхрон има между двамата, страшно съчетание. Представете си тази жена с глас на банциг да е женена за Стоичков...

# 267
  • Мнения: 5 262
Lаdу Stаrdust ами както го описваш е много добре. Правилно правят. С единственото изключение да не приемате правото на собствено мнение на другите около вас. Да не говорим, че на мен мнението ми се струва много адекватно. Приема се лично и се превръща в групова динамика.

Друго на което вече доста години не успявам да се начудя. В България вече 25 години се срамуваме и от социалистическия период , но почти всички протести са за социални услуги. Как да има социални услуги без социално мислене?
На всеки му се струват недостатъчно социалните придобивки. Детски градини, държавно здравеопазване, училища, пенсии, ... всичко дори пътища и друга обществена инфраструктура  ...

Много интересно. Как може човек да иска да живее в капитализъм, но да иска към него да се отнасят социално. Как да иска да не дава, но да получава.

Дропвам се сега . Нямам какво да добавя. Казах вече какво мисля.

# 268
  • Мнения: 10 835
 Въпросното семейство търси медийно влияние, за да може да се изживява едва ли не като еталон. Това се нарича не снобарство, а първенющина, нещо което ме отвращава. Преди години имаше един ватман, който по подобен начин се опитваше да провокира обществото и да казва кое как трябва да в. Е, всяко чудо за 3 дни. Никой нормален човек няма да тръгне по акъла на тези. Ще има индивиди, които разбира се ще ги подкрепят, като по този начин се опитват да се "отъркат в елита" и да закачат нещо. Уви, само съжаление от околните. Не съм проверявал какви държавни длъжности заемат членовете на въпросното семейство, но във всяка нормална държава те щяха да бъдат веднага освободени от тях, без много много обяснения. Причината е, че няма как да заемаш пост издигнат от това общество, а в последствие да плюеш срещу някой от неговите членове.
     Хората които пишат тука са наясно какво става, няма противоречие в мненията и няма интрига и скандали. За сметка на това се видя освен медийно лъскане на имиджа им след гафа, видя се и медийна тишина по въпросите които бяха засегнали. Но човека има навика да помни. Не се съмнявам, че ако някой от това семейство след време прояви политически амбиции, то тези му действия ще бъдат припомнени и огласени подобаващо.
     Тъжното в цялата ситуация е, че на тези хора само им се обещава, а реална помощ почити няма.За сметка на това сме свидетели какво стана вчера с циганите и Хелзингския комитет. Това е абсурда и това трябва да се промени. Тези майки и децата им, които имат нужда от специфични грижи и лекарства трябва да получат необходимата помощ и средства. Надявам се, някой някъде да прояви здрав разум и да се осъзнае каква трагедия е реалността ни и да се направи необходимото. В противен случай след време ще стане страшно. Дано не се стига до там.   

# 269
  • Мнения: 3 634
...
Дропвам се сега . Нямам какво да добавя. Казах вече какво мисля.

И слава Богу, щото нямаше да ми стигне времето да ти разкажа какво мисля. (тук онази емотка дето се удря по главата).

Общи условия

Активация на акаунт