Отговори
# 675
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
Gordi, тъкмо за теб си мислех, как скоро не се беше включвала със някоя австралийска новост Simple Smile
Аз да ви попитам температура след ваксина кога е нормално да се вдигне?
Имам предвид, на втори ден след ваксинация да очаквам ли температура,ако първия е нямал?

# 676
  • Мнения: 420
Gordi, тъкмо за теб си мислех, как скоро не се беше включвала със някоя австралийска новост Simple Smile
Аз да ви попитам температура след ваксина кога е нормално да се вдигне?
Имам предвид, на втори ден след ваксинация да очаквам ли температура,ако първия е нямал?
Един единствен път е вдигал температура от ваксина и то точно на втория ден. До три дни след ваксината е възможно да вдигне.

# 677
  • Мнения: 4 033
Да бебо вдигна 24ч след ваксината.  Нормално е ден два да се очаква имунен отговор.

# 678
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Gordi, тъкмо за теб си мислех, как скоро не се беше включвала със някоя австралийска новост Simple Smile
Чета ви, но все не остава ред да се включа. При нас е люта зима дъждове, бури и 17-18 градуса всички са с якета и боти, аз по потник. Тези хора не знаят що е зима 😆

# 679
  • София, България
  • Мнения: 456
Аз да ви попитам температура след ваксина кога е нормално да се вдигне?
Имам предвид, на втори ден след ваксинация да очаквам ли температура,ако първия е нямал?
Три дни след ваксинация е нормално да вдигне температура. Ако е над 38., задължително Панадол,според педиатърката.Успех!

# 680
  • София
  • Мнения: 2 666
От темата за ваксините зная, че реакции са възможни на десетия и двадесетия ден. Не знам дали е случайност, но каката направи бронхит след МПР.

# 681
  • Мнения: 420
Някой ползва ли таблетки за студена стерилизация вече? Ако правилно съм разбрала, мия шишетата, оставям в разтвора за 30 Мин., после само изкплаквам с вода? Няма ли да остане от разтвора по шишето ако само ги изплакна? От друга страна пък каква стерилизация като пак ще ги измия с вода? Нещо не разбирам май.

# 682
  • Мнения: 90
При нас след всяка ваксина има реакция. До 3-4 часа след поставянето започва да вдига температура до 38,7-38,8. Повлиява се бавно от антипиретик. Започва един неутешим плач и хленчене, преминаващо после в рев. Ще си „съдере” гърлото. С часове обикаляме из къщи носейки го на ръце поне 2-3 часа. После храня и заспива, но неспокойно. Обикновено на другия ден вече е по-добре, с изключение на ваксината Бексеро. След нея до третия ден имаше температура. Не така висока както първата вечер. Изобщо зададат ли се ваксини започвам да изпитвам ужас. Да свършат веднъж.
Докато сме на тема ваксини да попитам. Сега като беше болен, всъщност още е на антибиотик до събота вкл. ще може ли да се сложи последната доза на Ротатек? Лекарят преди беше казал, че трябва да се направи до навършване на 6 месеца. На 13 август ще ги направи, а час за ваксината имаме на 16.  Ще се обадя да питам лекаря, но бих искала да знам и вашето мнение.

# 683
  • София, България
  • Мнения: 456
Докато сме на тема ваксини да попитам. Сега като беше болен, всъщност още е на антибиотик до събота вкл. ще може ли да се сложи последната доза на Ротатек? Лекарят преди беше казал, че трябва да се направи до навършване на 6 месеца. На 13 август ще ги направи, а час за ваксината имаме на 16.  Ще се обадя да питам лекаря, но бих искала да знам и вашето мнение.
Ние ми давахме точно Ротетек (повечето момичета тук май са с давали Ротарикс) и имам снимана официалната схема,на която сега гледам,че доза три може да се даде от 14 до 32ра седмица. Т.е.,имате време. Аз не бих давала ваксината, като е било болно детето скоро. Мисля,че и в листовката го пишеше,но това е само по спомен. Скорошно оздравяване!

# 684
  • Мнения: 754
Понеже ни предстои пътуване,купих пликчета за стерилизация на avent (една мама я беше дала тази страхотна идея)мисля,че е по добрият вариант от хапчетата.

Явно тук схемата за поставяне на ваксините се различава с тази в България.Ние най накрая ги минахме и само третият път имаше реакция,температура до 38,но пък цял ден беше ужасен.Докоснеш го реве,не го закачаш реве направо се радвам,че следващата е чак на годинка.

# 685
  • Мнения: 248
Някой ползва ли таблетки за студена стерилизация вече? Ако правилно съм разбрала, мия шишетата, оставям в разтвора за 30 Мин., после само изкплаквам с вода? Няма ли да остане от разтвора по шишето ако само ги изплакна? От друга страна пък каква стерилизация като пак ще ги измия с вода? Нещо не разбирам май.
Използвам таблетки на милтон имат и течност за 15 минути се накисват бутилките и след това не се изплакват Simple Smile Нямаме проблеми за сега от един месец само така стереизирам

# 686
  • Мнения: 2 018
Никакви ваксини, когато детето е болно или има опасност да се разболее. Така стават проблемите с ваксините. Имунната система с кое по-напред да се занимава.

# 687
  • София
  • Мнения: 522
Момичета, да знаете, че не влизам вече във форума. Не ми остава време и няма да направя новата тема, така че да се заеме някоя друга мама Simple Smile

# 688
  • Мнения: 185
Малкият пък след пет дни става на половин година,но понеже ще пътуваме уикенда до Банско, спирам официално да стерилизирам Simple Smile Последният месец пусках помпата и бутилчетата по веднъж,два пъти на ден,но няма вече.Сега  остава и от гладенето да се откажа....

# 689
  • Мнения: 1 418
Тези мами, които направиха кръвна картина на бебоците в 6ти месец- бихте ли ми казали какви са ви референтните стойности на еритроцитите? Особено тези правили изследването в Цибалаб?

Общи условия

Активация на акаунт