Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 10 642
Тези мами, които направиха кръвна картина на бебоците в 6ти месец- бихте ли ми казали какви са ви референтните стойности на еритроцитите? Особено тези правили изследването в Цибалаб?
Гледай хемоглобина. Нормално еритроцитите са приблизително хемоглобина х3 (например: хемоглобин 100 - еритроцити 3,00)
Иначе референтните за 6м бебе са  около 4,6 (+/-1)

# 691
  • Мнения: 6 257
Как върви при вас захранването,на кой етап сте?
Аз отчитам успешна първа седмица,след първоначалното чудене и погнуса,днес вече си мляска,отваря устата и посяга за лъжицата.От 160 сготвено пюре тиквичка и морков,110 заминаха,но около половината ги размаза по себе си и столчето.И наистина намаля повръщането,не смеех да се надявам.След пюре вече не иска кърма или ам и не повръща,при някой от другите млечни хранения връща понякога по малко.Спрях да ги правя и с мляко,от днес само с вода.Дано все така лесно се получава.

# 692
  • Сливен
  • Мнения: 245
Оле, момичета, колко са напред вашите бебчета! Пълзят, седят. Браво! Моят явно е мързеланко. Едва преди седмица започна активно да се обръща по корем и то засега само надясно. А след седмица става на 6м. И с нашето захранване май ще се забавят нещата именно защото не седи все още. В мен - да. В количката и шезлонга го повдигам по малко. Но това е.  Явно няма да прилича на мен. Аз съм проходила на 9м. Има ли и други "мързеланковци"?
моята мацка е така

# 693
  • Мнения: 1 418
Аз претърпях провал и с моркова,  стиска устичка и не иска 🙄близна дна пъти и на третия отвори леко уста мушнах лъжицата смръщи се много и след мако повърна и моркова и малко млеко. Реших да изчакам седмица и пак да опитам. Дадох й и едно парче в ръчички,  защото попринцип всичко мушка в уста, но явно схваща че е храна и го метна 😊Та до тук сме със захранването.

# 694
  • София
  • Мнения: 2 666
Днес дадох оризова каша между храненията. Три лъжички точно. Мисля, че се хареса. Утре ще дам повече, дано имам успех.

# 695
  • Мнения: 4 017
Аз се чудя тия каши трябва ли да се изчака с тях или може и когато започна с зеленчуците.  Още не съм захранила . Мисля от другата седмица да почна с картоф или морков. И като започна да чакам ли известно време или може паралелно примерно следобед да дам каша. И съм раздвоена за кашата дали да е млечна или оризова (или овесена или царевична) има ли някаква последователност?

# 696
  • София
  • Мнения: 2 666
Моето бебе беше с продължителна диария. За това започнах с оризова безмлечна каша. Едната педиатърка искаше зеленчуци, а другата каши.
И аз се спрях на кашите. Но след оризовата мисля да дам царевична. След това ще включа тиква.

# 697
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
За кашите ми казаха следната последователност - ориз, царевица, елда.
Елда няма да му дам! Била съм веднъж на диета с елда и... Не искам да яде такива гадости от малък.

# 698
  • Мнения: 6 257
Аз пък си направих едни списъци-зеленчуци,плодове,млечни,варива,глутен,ядки и семена и подправки и билки.Ще му дам всичко да опита и пробва,няма да го насилвам за някоя храна,просто да проверя дали ще покаже алергия към нещо.Един вид предварително да си знам.До година и няколко месеца ще е опитал всичко и после ще си хапва от нашата храна свободно без да се притеснявам и готвя отделно.Готвачка ми сподели да пасирам зеленчуците врели веднага след махане от котлона и наистина стават на пух,без парченца.Тя ме посъветва и за готвенето на пара като по изчистени от към нитрати и с по добре запазени витамини.

# 699
  • София
  • Мнения: 2 666
За кашите ми казаха следната последователност - ориз, царевица, елда.
Елда няма да му дам! Била съм веднъж на диета с елда и... Не искам да яде такива гадости от малък.

Знам, че е такава схемата, но с житните ще изчакам. Това захранване ще е малко импровизирано, но няма начин. Елдата е много полезна, каката я обожава. Дай му може да му хареса. Децата имат странни вкусове и предпочитания.

# 700
  • Мнения: 4 017
Чета че и кашата от просо е към безглутеновите ...

# 701
  • София
  • Мнения: 2 666
Все забравям да ви попитам...искам да си купя нова количка с помпащи големи гуми. Гледам основно втора употреба. Може ли да ми дадете препоръки. Сега използвам старата, но тя е както аз й казвам тротоарна количка за белите страни. По дупки и неравности хич я няма.

# 702
  • Мнения: 754
Чакайте и аз да забия един въпрос.Вече стигнахме до 4 лъжички пащърнак и днес купих грах.Сега към 4-те лъжички с пащърнак трябва да добавя 1 грах,на следващия ден 2 и т.н. или е друго.
И до колко грама трябва да стигне пюренцето за да замести напълно едно ядене с мляко?

# 703
  • София, България
  • Мнения: 456
Днес дадох оризова каша между храненията. Три лъжички точно. Мисля, че се хареса. Утре ще дам повече, дано имам успех.
М., доколкото знам от педиатърката,ориз не се захранва,няма данни за алергии от него в световен мащаб. Не че толкова важно,но да кажа Simple Smile

# 704
  • София, България
  • Мнения: 456
Чакайте и аз да забия един въпрос.Вече стигнахме до 4 лъжички пащърнак и днес купих грах.Сега към 4-те лъжички с пащърнак трябва да добавя 1 грах,на следващия ден 2 и т.н. или е друго.
И до колко грама трябва да стигне пюренцето за да замести напълно едно ядене с мляко?
Грах не бива да се дава,само ако е някакъв малък процент в смеска. Брои се към бобовите,заедно с лещата и може доста да му утежни коремчето на детето. Аз не бих дала пюре от грах на тази възраст.
Иначе, млечното хранене се брои за заместени, когато детето започне да яде почти или толкова количество пюре. Т.е. ако пие 200 гр. мляко на хранене, трябва да се целиш в 190 пюре

Общи условия

Активация на акаунт