WIZZ AIR - 31

  • 65 404
  • 735
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 479
Сега погледнах и аз. Имах резервация София-Атина-София от 01.09 до 04.09, а сега е променена на на 02.09 -05.09. Нямам никакви известия за тази промяна. Как може такова нещо? Просто променят вече направена резервация без да кажат дума, без извинете, без нищо. И вече ти се оправяй, звъни по телефони и търси варианти?!?!?!?

Всеки път когато променят часа на полета ми, било то и с 5 минути, съм получавала мейл, в който ме молят да потвърдя промяната или да избера друга опция.

# 301
  • Мнения: 4 488
по принцип пращат, може още да не са стигнали до вашите резервации

# 302
  • Мнения: 3 451
Не е точно по темата, но да споделя. Вчера пътувах с испанска тниско тарифна компания и единствените данни които попълних за билетите бяха две имена на пътниците, без ЕГН, лични карти и тем подобни. Дори и след като изтеглих бордните карти имах усещането, че нещо не е на ред, е да ама не летяхме си без никакви проблеми.

# 303
  • Мнения: 4 488
вътрешен полет (в рамките на Испания)?

# 304
  • Мнения: 3 451
Не, Валенсия - Рим

# 305
  • До морето
  • Мнения: 7 158
В какъв срок трябва да се свържа с тях, за да уточним дали съм съгласна или не с промяната? Още нямам мейл.

# 306
  • Мнения: 464
Не е точно по темата, но да споделя. Вчера пътувах с испанска тниско тарифна компания и единствените данни които попълних за билетите бяха две имена на пътниците, без ЕГН, лични карти и тем подобни. Дори и след като изтеглих бордните карти имах усещането, че нещо не е на ред, е да ама не летяхме си без никакви проблеми.
Испания и Италия са в Шенген и затова не се изискват данните.

# 307
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Вчера на паспортен контрол във Франкфурт се зарадваха, че заедно с детския паспорт дадох и съгласие от бащата. (Онова на АДАС, шестезичното).Спести време и излишни въпроси; това като съвет към пътуващите сами с дете независимо от националността. От ръчния багаж ни взеха куфарчето пред самолета, раниците се допускат на борда.

# 308
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
pepelyashka , да не би децата и/или бащата да е/са немци?!
На нас не ни искат нищо във Франкфурт, освен голямата проверка и висенето с часове.Ю
Но на летище София искат декларацията за съгласие за пътуване в чужбина на детето от двама ни...

И да питам:
Смятам да пусна синчето самО да пътува от Германия до БГ през октомври. Ще има навършени 15г.
Нали не е нужно неговата резервация да е "закачена" за такава на възрастен?! Щото Райанеър май го изискват, пък те нискотарифните бая копират...
Мерси!

# 309
  • Мнения: 4 377
Пепеляшка,вие също не живеете в Бг,нали? След няколко дни ще знам дали ще ми поискат съгласие и в Италия. Излишно е да се уточнява,че в БГ си го търсят. Въпросът тук беше,че го търсят и извън БГ. Най-редовно ми го искат,когато напускаме Холандия. За сега си мисля че е защото живеем там и това се вижда.

# 310
  • sf
  • Мнения: 10 251
Моята дъщеря е с БГ гражданство, но живее във Франция. Наскоро летяха сами с брат си от Ница. Тя е на 17г, има декларация, че може да пътува сама. Там обаче й искали декларация, че хората, които носят отговорност за нея във Франция т.е. баба й и съпруга й, позволяват излизането от страната. Та за малко да не излетят, добре,че те още се мотаели на летището и имало къде да попълнят такова разрешение. Впечатлена съм и от реакцията на персонала, съдействали всичко да стане бързо и да не изпуснат самолета.

# 311
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Явно е както дойде с тази декларация.

Пепеляшка,вие също не живеете в Бг,нали? ...

от къде знаете, аз къде живея?!
Що за изводи...

# 312
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Явно е както дойде с тази декларация.

Пепеляшка,вие също не живеете в Бг,нали? ...

от къде знаете, аз къде живея?!
Що за изводи...


Ти pepelyashka ли си, че се сърдиш Simple Smile
Просто сте писали по едно и също време...към горното мнение е репликата.

# 313
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
отговорът на ред соул е към моя... но с подчертаност към този на Пепеляшка.
И не се сърдя... Simple Smile
Чакам отговор на моя въпрос.

# 314
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Шани, моите малчугани миналата година и тази пътуват сами (поне в едната посока), отделно миналата година имахме и гостенче, чийто билет беше абсолютно самостоятелен. Децата бяха с навършени съответно 14 и 15 години, даже тази година моите пътуват със самостоятелни билети, а 16 ще навършат след извършването на полета. След като авиокомпанията продава билети на 14 годишни (самостоятелно) е редно да не изисква придружител. В смисъл - ако детето е на 13 години и 8 осем месеца, не можеш да закупиш само детски билет, трябва резервацията да има поне едно лице над 14 години.

Общи условия

Активация на акаунт