WIZZ AIR - 31

  • 65 310
  • 735
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 12 269
Днес направих чекина ни за полет във вторник сутринта, както и за обратният полет. Не бях плащала за места, но ни разпредели идеално.
Аз съм с двете деца на един ред, мъжът ми с другото дете на друг ред и на отиване и на връщане. Така, че в нашият случай не разпределиха случайно децата някъде от което съм много доволна Simple Smile. Децата са на възраст 12,12 и 9 г.

# 451
  • София
  • Мнения: 391
Здравейте, имам следния въпрос. Ще пътувам с две приятелки. Аз и едната сме на една резервация, заради стандартното ми членство, а другата е на отделна. Купих билетите преди 5 дни. И трите сме с приорити и купени места. Не сме се чекирали още. Има време.
Сега обаче, тази, която е с отделната резервация иска да вземе с нас и дъщеря си, на 12години. Резервациите са през моя профил, аз съм ги платила с моята карта, всичко е наред. Не знам как и дали може да се прибави детето към резервацията на майка му. Аз ще купя отделен билет, обаче как да упомена, че детето реално няма да пътува само?
Надявам се да сте разбрали питането ми и да ме посъветвате как да постъпя.

# 452
  • Мнения: 1 122
Не може да се купи билет на дете самостоятелно. Мисля, че се купува за възрастен и после по телефона се променя да е за дете и да се върже към нейната резервация. Изобщо- по- сложно от това не може да се измисли с детето. Да не говорим, че и тези неща ги правят на импулсния телефон- на другия често отказват. Simple Smile Ама като се е сетила сега... А май май имаше и такси за промяна (ако е след 24 часа от резервацията).

# 453
  • София
  • Мнения: 391
Благодаря за бързия отговор,Galetta ! Ще го мислим дали да водим с нас кандидат тийнейджърка. Ще предложа на майката безплатния телефон и да се оправя. Ама първо трябва да се купи билет на детето нали?

# 454
  • Мнения: 1 122
Да, но като за възрастен. Дори и да опитате да купите билет за дете, сайта няма да разреши.

# 455
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 160
Момичета , аз пак ще пътувам но този път съм за повече време и затова с куфар. мразя много багаж но няма как.
въпроса ми е напоследък виждам че повечето пътници са с куфари  от тези новите, пластмасовите и с конкретна правоъгълна фома - моя обаче е от доста годинки и е с друга форма. леко крушовидна, отгоре е по тесен надолу се разширява. Влиза в размерите мерих го от всякъде, но просто се замислих да не се заядат просто щото е по -различен куфара и по -новичките служители не са свикнали на такъв.

# 456
  • sf
  • Мнения: 10 206
Ако влиза в размерите няма какво да се заядат, ако ще и във формата на тиква да е 😁

# 457
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 160
Ето това е куфара. На дължина е малко повече заради колелцата... За два сантиметра ако направят проблем значи тотално ме губят като клиент.
 

# 458
  • София
  • Мнения: 3 172
Преди време една потребителка ми обърна внимание, че в общите условия на Уиз  е записано, че са допустими 5 см. допълнително за колелца и дръжка.

https://wizzair.com/static/docs/default-source/downloadable-docu … g_bg_83180c7b.pdf

Цитат
"14.1.3. МОЖЕТЕ ДА НОСИТЕ ЕДИН БРОЙ РЪЧЕН БАГАЖ НА ПЪТНИК, КАТО ТОЙ ТРЯБВА
ДА ОТГОВАРЯ НА СЛЕДНИТЕ ОГРАНИЧЕНИЯ ЗА РАЗМЕР И ТЕГЛО: РАЗМЕРЪТ НА
БАГАЖА НЕ БИВА ДА НАДХВЪРЛЯ 55Х40X35 СМ (БЕЗ ДА СЕ ВКЛЮЧВАТ
ДРЪЖКИТЕ И КОЛЕЛЦАТА, НО ПОСЛЕДНИТЕ НЕ БИВА ДА НАДХВЪРЛЯТ 5 СМ), А
МАКСИМАЛНОТО ДОПУСТИМО ТЕГЛО НА ВСЕКИ БРОЙ РЪЧЕН БАГАЖ Е 10 КГ. "

 Големите букви са цитат от сайта на Уиз.

# 459
  • София
  • Мнения: 391
Новите правила за багаж са от 13 август. Направи ми впечатление, че вече ръчния багаж е 55/40/35. Досега беше 55/40/23 сякаш. А и има упоменат термина "лични вещи". Извън ръчния багаж.

# 460
  • Мнения: 2 471
Новите правила за багаж са от 13 август. Направи ми впечатление, че вече ръчния багаж е 55/40/35. Досега беше 55/40/23 сякаш. А и има упоменат термина "лични вещи". Извън ръчния багаж.

Понеже си бях записала, по правилата от миналия октомври разрешените размери за ръчен багаж за 55*40*23 см и до 10 кг.

# 461
  • София
  • Мнения: 13 227
Новите правила за багаж са от 13 август. Направи ми впечатление, че вече ръчния багаж е 55/40/35. Досега беше 55/40/23 сякаш. А и има упоменат термина "лични вещи". Извън ръчния багаж.

Понеже си бях записала, по правилата от миналия октомври разрешените размери за ръчен багаж за 55*40*23 см и до 10 кг.

В сайта не се вижда промяна - https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/putnicheska-informatsiya/bagazh#/   Не трябва ли първо там да е променено?  newsm78

# 462
  • София
  • Мнения: 391
Би трябвало. Аз го прочетох в линка даден по-горе. Преведен е на български. Аз последно летях на 10.08 и си важаха старите размери. Ако някой лети тези дни да каже каква е кошарката за измерване. Разликата в дълбочината на куфара би трябвало да е 12см. Което е доста. И доста разширява избора на куфари в магазините.

# 463
  • София
  • Мнения: 6 574
Това за размерите го дъвкахме и преди време - грешка е в превода на български.

# 464
  • София
  • Мнения: 3 468
Здравейте.Това ми е първа резервация и моля за помощ.Какви са опциите за плащане?Може ли с дебитна карта? В инструкциите на първа страница пише че няма опция банков превод,а в процес на резервацията ми излиза.... Може ли малко разяснения като за блондинка....

Общи условия

Активация на акаунт