WIZZ AIR - 31

  • 65 264
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 444

neuromancer, извинявам се, не съм чела внимателно.

Последен въпрос, как мога да канселирам полет? Не съм закупила уиз флекс и не виждам откъде мога да го направя.
От промяна на резервацията няма смисъл.

# 76
  • столицата
  • Мнения: 3 802
Прясна информация относно ръчния багаж. На летище София ни предложиха да си го пуснем през чекирането, макар и да не сме плащали такса. Ние си го задържахме, но при бордването  ни  залепиха  лентички, че е за багажното и ни  го натовариха при изхода, при качването в автобусите. Аналогично бе и при връщането.  И в двете посоки не бяха особено стректни - допускаха и допълнително да се качиш с дамска чанта, при това не много малка.

# 77
  • София
  • Мнения: 167
Последен въпрос, как мога да канселирам полет? Не съм закупила уиз флекс и не виждам откъде мога да го направя.
За отмяна на полет има информация тук: https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/tseni-otstupki/v … -i-kompensatsii#/
На мен Уиз са ми възстановявали на добра воля 50% от стойността на билета при отмяна на пътуване поради медицински причини.

# 78
  • Мнения: 1 122
Прясна информация относно ръчния багаж. На летище София ни предложиха да си го пуснем през чекирането, макар и да не сме плащали такса. Ние си го задържахме, но при бордването  ни  залепиха  лентички, че е за багажното и ни  го натовариха при изхода, при качването в автобусите. Аналогично бе и при връщането.  И в двете посоки не бяха особено стректни - допускаха и допълнително да се качиш с дамска чанта, при това не много малка.
Това с ръчния багаж е от доста време- и в мейла трябва да го пише- може да се остави на чек-ин гишето. Защо да плащаме за тази услуга, като ги улесняваме така?!

# 79
  • Мнения: 22 444
Последен въпрос, как мога да канселирам полет? Не съм закупила уиз флекс и не виждам откъде мога да го направя.
За отмяна на полет има информация тук: https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/tseni-otstupki/v … -i-kompensatsii#/
На мен Уиз са ми възстановявали на добра воля 50% от стойността на билета при отмяна на пътуване поради медицински причини.

Така като гледам, за отмяна на полет до 14дни трябва да се плати такса от 160лв. Че те билетите струват толкова.
Не стига че им се отваря още едно място в последния момент, ами да се плаща и за анулация. Безумно ми се струва.

# 80
  • Мнения: 1 122
Така като гледам, за отмяна на полет до 14дни трябва да се плати такса от 160лв. Че те билетите струват толкова.
Не стига че им се отваря още едно място в последния момент, ами да се плаща и за анулация. Безумно ми се струва.
Това е само, ако искаш да си получиш парите за полета. Ако си платил 500 лв, 160 удържат заради канселирането. Ако не си искаш парите, няма нищо да удържат.

# 81
  • София
  • Мнения: 167
Точно така, таксата не се плаща, а се приспада от цената на билета. Ако цената на билета е по-висока, Уиз връща разликата.

# 82
  • Мнения: 22 444
Благодаря много за инфото.

# 83
  • Вестерос
  • Мнения: 38 259
Прясна информация относно ръчния багаж. На летище София ни предложиха да си го пуснем през чекирането, макар и да не сме плащали такса. Ние си го задържахме, но при бордването  ни  залепиха  лентички, че е за багажното и ни  го натовариха при изхода, при качването в автобусите. Аналогично бе и при връщането.  И в двете посоки не бяха особено стректни - допускаха и допълнително да се качиш с дамска чанта, при това не много малка.
Куфар или сак беше?

# 84
  • Мнения: 22 444
Куфарите всичките ги слагат в багажното, част от саковете също, които са по-обемни. Оставят само малки, меки чанти и по-големи раници вътре за самолета.

# 85
  • София
  • Мнения: 13 160
Прясна информация относно ръчния багаж. На летище София ни предложиха да си го пуснем през чекирането, макар и да не сме плащали такса. Ние си го задържахме, но при бордването  ни  залепиха  лентички, че е за багажното и ни  го натовариха при изхода, при качването в автобусите. Аналогично бе и при връщането.  И в двете посоки не бяха особено стректни - допускаха и допълнително да се качиш с дамска чанта, при това не много малка.

На всички ли взимаха куфарите? Ние летяхме в понеделник (след появата на онова съобщение) и бяхме с куфари. Качихме се почти последни. На никого не взеха багаж в багажното, но и имаше много място в самолета. Предполагам, че броят багажите на пътниците и само при нужда ги взимат.

# 86
  • столицата
  • Мнения: 3 802
На отиване не успях да видя дали на първите взеха куфарчетата. На връщане май на всички.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 262
Моите наблюдения са същите - има ли колелца, много вероятно е да отиде в багажното. Ако е сак или раница - обикновено те оставят да влезеш с него. Саковете и раниците рядко се заключват и хората не биха ги чекирали толкова лесно доброволно. Разказах ви вече колко се възмутих, че ми взеха 45-сантиметровото куфарче, а в същото време на борда се качи мъж с огромен сак. Много е дразнещо, но бъдете подготвени за този вариант при опаковането на багажа си.

# 88
  • София
  • Мнения: 11 989
А за какво ви е багажът с вас на борда, ако не гоните следващ полет?
Днес багажът беше на лентата преди да сме минали паспортна проверка.
Да не говорим, че ако го дадете сами, можете да носите и повече течности.

# 89
  • Вестерос
  • Мнения: 38 259
Мен ме притеснява, че са ми меки сакчетата и ако го дам ще го мятат напред назад

Общи условия

Активация на акаунт