За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 65

  • 31 734
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 749
Обувки не съм предвидила, а и не знам на каква възраст ще проходи...
За памперсите, само Лупилу съм ползвала, стават за парите си са ОК ЛИБЕРО ги хвалят, но нямам лични впечатления..
Мерси за темата.

# 16
  • Мнения: 499
И моят син днес е с 38 градуса. Няма други симптоми и се надявам да е зъбче. Още нито едно не е избило. Доста е неспокоен и отказва пюрета.

# 17
  • Мнения: 1 086
малдини88, специално благодаря за информацията с млечните. Аз не знам и аз какво съм чела, просто това го имам записано в плана, който съм съставяла. Когато съставях този план за захранване, бях чела от много източници, и не мога да си спомня къде бях прочела това за млечните. Но щом е нужно, ще вкараме сиренце.  А бихте ли препоръчали вид сирене, което да е подходящо за 7.73 месечно бебе? купувате някакво висококачествено и после изкисвате или как?

Мерси много!

Момичета, нас ни разкритикуваха, че синът ни бил леко оранжев. явно даваме прекалено често моркови и тиква, и сега ми е малко паникьосано. Понеже са първи храни, тях действително винаги ги добавяме към зеленчуковите пюренца, които приготвяме. Ще трябва да наблегнем повече на пащърнака от кореноплодните докато бебето се обезцвети. Ако друга от вас често храни с моркови, имайте предвид, че не е идеално. Аз самата ям моркови всеки ден и нямах представа, че не е добре.
 

# 18
  • Мнения: 4 005
И аз забелязах,че моят дечко е потъмнял,но мислех че е от слънцето.Бях го чувала това за морковите,но не се бях замисляла,че може от това да е.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 703
Да спирам цвеклото да не почервенее моята тогава.  Simple Smile
Щом очите са бели не бойте се още.
Всичко в по големи количества не е ок.

# 20
  • Мнения: 1 392
Да случва се да пожълтеят от оранжевите. На моите не , но на една позната малката е така. Знам че дава пюрета които да не съдържа тиква и морков.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 617
Сирене давам Маджаров, че е по БДС. Накисвам от предната вечер и давам сутринта. Не знам дали е правилно така

# 22
  • Мнения: X
Моят син е на почти 9 месеца, а от вчера е само на АМ, отказва всичко друго. Дали са зъби... то като новородено, братче.

Неизвестна, аз също така правя със сиренето.

# 23
  • Мнения: 16 871
Жана, сигурно е от зъбките. Чела съм, че може да се върнат само към млякото в някакъв много болезнен момент.
Той миналата седмица нещо беше болен, оправи ли се?

Кажете ми нещо, което да купя, за да мажа венчетата. Поне малко да му облекчи. Доста се мъчи последните дни и нощи. Не мога да позная дали ще изкочи скоро, но буквално си дере венците нон стоп. От известно време са му подути... чесалките не ги харесва и признава ръце, пръсти, чаршафи лигавници....

На Бочко имало някакво хомеопатично, Месечинка беше писала на предните страници, някой ако има още предложения ...

# 24
  • Мнения: 2 361
Запис в новата тема Simple Smile

Верче,зъболекар ни препоръча Генгигел бебе Simple Smile

# 25
  • Мнения: X
Верче, оправи се почти, благодаря ти, че питаш Hug

Аз с Дентокинд и с Калгел мажа, Дентокинд е по- слабичко.

# 26
  • Мнения: 1 086
Сирене давам Маджаров, че е по БДС. Накисвам от предната вечер и давам сутринта. Не знам дали е правилно така

С мляко ли изкисваш или във вода? Майка ми споменава, че за нас е изкисвала в мляко, но не знам каква е логиката.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 703
Аз във вода кисна , когато купувам. Като правя панир си го давам директно.
Аз лично смятам, че за зъби нищо не помага. Simple Smile

# 28
  • Мнения: X
Сефте чувам аз за киснене на сирене в мляко.

# 29
  • Мнения: 4 005
И моят от няколко дни не иска нищо да яде,само АМ пие.Той по принцип не е от ящните,но чак пък толкова нищо да не иска да вкуси не е било.Дори и плодови пюрета отказва,които обикновено си хапва с удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт