The Witcher series - in production (by Netflix)

  • 27 592
  • 723
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 30 802
И аз да се пиша доволна от сериалчето и книгите. Има драма, ама и комедийни моменти. В книгите има и доста за филмиране, с ерочитно-комедиен потенциал до небесата. Не знам дали е спойлер, без да разкривам сюжет, но в следващите сезони чакам как ще отиграят Гералт на прием в Аретуза, опитващ се да хапне скаридки и изобщо да се наплюска на елегантната шведска маса на магьосниците, докато всички магьоснички му се изреждат да го свалят, а другите му говорят за бъдещето на света. Пък Йенефер гледа строго. В книгата успява едвам да пийне вино и да изяде една скаридка, а му размятат цици под носа, абе яко ще е.

Фрингила стои супер нелогично, щото Нилфгард са малко като неонацисти, мязат на нацистки пропаганден плакат, а магьосницата им - черна та черна. Ма то там май не са от тоя тип расисти, по друго се делят...на хора и не-хора.

# 376
  • Мнения: 48 023
Всички желания са на Гералт, отначало още. Последното желание е да спаси Йенефер. Като спасиш живота на някой, съдбата ви свързва. Повтори се милион пъти дори в сериала. Поради което Йенефер е бясна, защото никога няма да разбере дали постоянно среща и е привлечена от Гералт защото се обичат истински, или заради желанието и съдбата.
В книгите мотивацията на Йенефер е доста завоалирана и се разкрива по късно, а също и сякаш и тя самата осъзнава какво е жертвала след доста време. Тука набързо го представиха, грешка за мен. Не понасям Йенефер Simple Smile скучна и глупава е. Освен това грозна.Simple Smile

# 377
  • Мнения: 30 802
Обаче Сабрина има мозъчна пиявица и май умря, докато Тисея я поръсиха с някакъв черен прах, ама остана жива. Въпросът е какъв е ефекта от тоя прах и защо, ама май ще чакаме друг сезон.

# 378
  • Мнения: X
Сабрина не я ли уби Йен?
Тисая я наръсиха с двимерит, той спира магическите умения, като криптонита за Супермен - затова тя нищо не можа да направи. Мишовур го возеха в клетка от двимерит, което мен ме учуди, нямам спомен да влияе на друидите.
На мен пък Йен ми хареса. Очаквах нещо като Снежанка - черни коси, млечнобяла кожа - но и така е много привлекателна.

# 379
  • Мнения: 30 802
В полския сериал Йенефер е невероятно женище, източноевропейска красота, и тя не беше бяла-измита. Но иначе има химия, сцената с "Живи са!" вдига настроението.

# 380
  • Мнения: X
Нямам много забележки към декори и реквизит, но тук не са се постарали много. Мечът изглежда на евтина реплика от Алиекспрес. Даже ръбовете, където е изливан, не са загладили.

# 381
  • Бургас
  • Мнения: 802
Всички желания са на Гералт, отначало още. Последното желание е да спаси Йенефер. Като спасиш живота на някой, съдбата ви свързва. Повтори се милион пъти дори в сериала. Поради което Йенефер е бясна, защото никога няма да разбере дали постоянно среща и е привлечена от Гералт защото се обичат истински, или заради желанието и съдбата.
В книгите мотивацията на Йенефер е доста завоалирана и се разкрива по късно, а също и сякаш и тя самата осъзнава какво е жертвала след доста време. Тука набързо го представиха, грешка за мен. Не понасям Йенефер Simple Smile скучна и глупава е. Освен това грозна.Simple Smile

Четох книгите отдавна и може да не си спомням точно, но все ми се струва, че там не беше ясно написано, че това е избор на Йенифер. Останах с впечетлението, че е един вид отнета способност от съдбата, срещу това да дари магьоснически сили.
В книгите не става ясно дали наистина се обичат, но в играта залавят джина и го принуждават да ги освободи за да разберат истински ли са чувствата им.

# 382
  • Мнения: X
Не беше неин избор в книгите. Магьосниците и вещерите стават стерилни заради професията си. Но не беше много завоалирано според мен, Йенефер си казваше, че иска деца. Е, не толкова истерично, колкото в сериала.
В книгите всяка глава започва с цитат от някаква книга, есе, енциклопедия или друг писмен труд. Едната от главите започва с цитат на Тисая, че всички магьосници трябва задължително да бъдат стерилизирани, без изключение.

П. П. Намерих цитата:
Цитат
Скрит текст:
Никой не се ражда магьосник. Ние все така знаем прекалено малко за генетиката и механизмите на наследствеността. Отделяме прекалено малко време и средства за изследвания. За съжаление постоянно осъществяваме опитите по наследствено предаване на магическите способности по начин, който бих нарекла „естествен“. Резултатите от тези псевдоексперименти ги намираме прекалено често в градските канавки и до стените на храмовете. Срещат се твърде много дебили и кататоници, на които им текат лигите и които се правят на пророци, предсказателки, селски гадателки и чудотворци; кретени с мозъци, осакатени от наследената, необуздана Сила.

Тези дебили и кретени също могат да имат потомство, да предават способностите си и да продължават дегенерацията. Някой в състояние ли е да предвиди как ще изглежда последното звено на тази верига?

Повечето от нас, магьосниците, губят способността си да се размножават в резултат на соматични изменения и функционални разстройства на хипофизата. Някои се учат как да станат магьосници, като съхранят производителността на гонадите си. Те могат да зачеват и раждат и имат наглостта да наричат това щастие и благополучие. А аз повтарям: никой не се ражда магьосник! И никой не бива да се ражда магьосник! Осъзнавайки колко тежки са думите, които пиша, отговарям на въпроса, поставен ми от Събора в Цидарис. Отговарям с твърда убеденост: всяка от нас трябва да реши каква иска да бъде: магьосница или майка.

Настоявам за стерилизиране на всички адептки. Без изключение.

Тисая де Врие, „Отровеният извор"

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 12:56 от Анонимен

# 383
  • Мнения: 30 802
...обаче добре докарват кога Гералт е в закъсал и окъсан вид.

# 384
  • Мнения: X
На този етап Йенифер не иска да има деца, а иска да може да има деца.
Едното е майчин инстинкт, другото е женски инат Wink

# 385
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
На мен ми харесва как са направили Гелард.Гледах доста снимки на Кавил-ами нищо особено,щом даже съм гледала няколко филма с него и не съм го запомнила...Видях и как изглежда в играта-бррр,грозноват е.Но този образ,ах този образ(най-вече очите,които изобщо не са на актьора)...Размечтах се Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 12:15 от Елислава

# 386
  • Мнения: X
На моменти лещите бяха брутално зле.
Ясно е, че или не са им стигнали парите да ги минат навсякъде компютърно и да мяза на истински ириси, или не им се е занимавало. На актрисата, която играе Йен обаче, изглеждаха много добре, там си бяха cgi.
Само не мога да разбера защо на Фрея Алън, която е синеока, също и бяха сложили сини лещи? Thinking

# 387
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 150
защо на Фрея Алън, която е синеока, също и бяха сложили сини лещи? Thinking
За да изглежда по- различно от другите синеоки, да се разграничи, защото е superhuman, за да се покаже, че има супер способности.

# 388
  • Мнения: X
Хенри изглежда много добре, но е някак излъскан. Когато се появиха първите новини за замислен сериал, на постерите и в меметата беше Мадс Микелсен. Лично според мен от него щеше да излезе по-автентичен Гералт - обрулен и ошмулен от годините, леко сбръчкан и с изпито лице. Гералт не е точно красавец, какъвто е представен в сериала с Хенри.

# 389
  • Мнения: 30 802
Лещите ми бяха ОК, но изправената с преса коса на моменти хич не стоеше.

Общи условия

Активация на акаунт