ДБМ - Стара Загора - тема 2

  • 12 702
  • 317
  •   1
Отговори
# 120
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Говорих с Радина повторно и й казах, че ще отидете около 11 часа... Ще ви чакат... По-голямата част от децата обаче ще са на море... Радина е успяла да ги прати на някакъв хотел в Приморско... Безплатно... Не без помощта на щедри хора, разбира се... Отиват всички здрави деца... Остават болните и болнавите... Като се върнат от морето... Ще заминават за Трявна... Аз на Джейд казах, да кажа и на вас... Не водете бременни и деца в Дома... Приели са 4 деца във ІІ-ро детско отделение с диагноза вирусна пневмония... Дори и да не е вярна, пазете бъдещите мами и дребосъците...

След като се върнете от дома, направо ще ви чакаме на Бирхалето за по кафе и бърза хапка... На сандвичи де, не на Сладка хапка... Wink

И една черна новина... Пак от Радина... Преустановяват настаняването на деца в Дом 44 "Незабравка", в дом "Надежда" и в Дом "Майка и дете"... За неопределено време... "Закрилата" и псевдофондацията "Арк" ще им търсят "семейната среда"...
Което с две тихи думи означава... ЗАКРИВАТ ГИ... Бавно и мъчително...

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 10:17 от Ekcnpec

# 121
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 529
Това се отнася не само за тези три дома.

"Между другото, нещо много опасно се случва сега с домовете. Тъй като закриват голям брой от тях, децата, настанени в домовете или ги преместват, или - за тези, които имат 18- се опитват да ги пъдят. Това ми алармираха точно възпитаници на "Българка". ..."

# 122
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 529
Ето и протокола от дом 44



# 123
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте имам приятелка от Стара Загора, която иска да даде малко дрехи и детски одеялца. Можете ли ад ми дадете някакви координати да се свърже с вас или къде да ги занесе от ваше име?

# 124
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 529
Ще ти пратя телефон на лични, да се обади.
Зависи какви са дрешките, сега имаме ходене при по-големи дечица, но то не пречи де.

# 125
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета,ще помоля за малко внимание


Имаме следната молба-искаме за да сме по-организирани и по-обединени да направим събиране в София октомври или ноември.За целта от всеки град ще трябва да има един човек,който да отговаря за дейността и организацията на работа в съответният град.
Когато се съберем ще говорим за много неща и ще се запознаем с всички.
Моля,помислете си добре и си изберете един човек  с който ще се контактува основно за особено важни проблеми и ще се заеме с дейността в съответният град.

правим го с цел да улесним всички и най-вече работата на всички .От това ще сме по-полезни на децата
Когато сте готови просто го напишете.
Благодаря ви

 

# 126
  • Мнения: 6 243
Предлагам ви следното: който смята, че разполага с време и възможност да бъде наш представител, да се предлага сам. Така ще си спестим малко време.

# 127
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Предлагам ви следното: който смята, че разполага с време и възможност да бъде наш представител, да се предлага сам. Така ще си спестим малко време.

предупреждавам,че ще отнема време,но няма да е лудница като в Сф.Реално...............вие избирате домовете,ще помагаме със всичко ,но трябва да се носи отговорност за действията във всеки град.........Повечето неща ще ги говорим на срещата тук с всички вас.
Тръгнали сме,почнали сме ........трябва да продължим с общи усилия Hug

# 128
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 930
Такааа, да ви кажа какви ги свърших.

Купих:
- гланцови блокчета - 10 бр.
- моливи НВ - 30 бр.
- водни боички - 7 бр.
- пластелин - 10 бр.
- дъска за пластелин с ножчета - 10 бр.
- сметало - 7 бр.
- цветни моливи - 10 бр.
- малки триъгълници - 10 бр.
- несесери с фулмастри, 3 химикала, ножичка, линийка, молив, гума и острилка - 4 бр.
Само толкова имаха и реших да ги взема, защото явно навсякъде е обрано по това време. Казаха ми, че има верояност на Перото да има още такива или подобни несесери, тъй че утре или тази вечер може да проверя.

В Била продават много хубави раници, които са достатъчно големи за да се събере блок 4, пробвах  Mr. Green
Струват само 8,99 лв. и има 3 цвята - оранжево, синьо и червено, всички в комбинация в черно.

# 129
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 529
Ами да отивам в Била тогава довечера? Какво ще кажете?

# 130
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 930
Ако искаш виж и в магазина до вас, но аз смятам, че тези са много добри за цената си.

# 131
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 529
Аз до нас ги знам, и са по 10 лв. Ще отида в Била след работа.

# 132
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 930
Ок.
И вземи се предложи за движеща сила в града, че Лавендър чака, а като гледам ти добре се справяш  Grinning

# 133
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 529
Бе то хубаво, ама не знам дали ще мога да отида в София. С тая мойта работа....
Не че не ми се ходи.

# 134
  • Мнения: 6 243
Лалич, идеална ми се струваш. Докато ние с Жадито носим знамето на кърмаческия лактивизъм, ти ще отговаряш за тоя ресор. Всички ще сме отговорници  Grinning

Рекапитулация:
за дом "Българса" имаме:
канцеларски материали за първокласниците и предучилищната група
книжките от Сф
гачи каките
дрехи за по- големите от познатата на Джейд
 

Общи условия

Активация на акаунт