ОКТОМВРИйските деца, те са нашите слънца ! - Тема 10

  • 45 037
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 35 188
Аз го водя по площадки от много малък. Много е общителен. Мята на всички. И мен ме е страх от вируси по площадките ама къде да го гудя това дете? Люлея го, изправя се по пейки, играе с нещо като голямо сметало ( любимото му).

# 676
  • Мнения: 627
Пускам го на люлките и на пързалките, пречупих се и да го оставя да лази на земята. Изключително щастлив е и си играе с децата така. Ръцете веднага се дезинфекцират с гел и мокри кърпички.

Стефи, изключително слънчево дете! Да ти е жив и здрав и да си хапва от кухнята повече 😝

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 08:20 от Toni_sti

# 677
  • Мнения: 406
Много хубави тези деца!

Аз още не мога да се пречупя за площадките, хич не обичам. Обикаляме планините сега, взехме и едно място сравнително близо до София, където си правя градина. Догодина ще строим и облагородяваме, смятам да го направя детски рай с батут, шведска стена, къщичка на дърво и други такива. Гледката ни е уникална, няма съседи надолу и края на двора се слива с полето. Само един (чист) канал ги дели. Там има братовчеди на много близка възраст и си мисля, че ще ми е по-спокойно да си играят на село.

Ето една снимка от Стара планина вчера от мен, малката е температурна и не иска да се снима

# 678
  • Мнения: 35 188
Онзи ден излизахме с приятелка. Щерка ѝ е няколко месеца по-късно голяма от Бо. Майка ѝ даде на дребната солети, тв ги разпиля и си ги изяде след това от земята. Майката беше напълно ОК с това. Вика: ми, не мога да ѝ треперя все. Майка ми като видя това направо щеше да припадне Wink
Днес сме на първата си почивка с Бо. Не иска да спи и това е. Видимо много му се пи, но не заспива. Да видим как ще избутаме нощта. Къпането в малката баня с душ кабина беше истинско предизвикателство Wink хвърлихме 3 води с баща му, докато го изкъпем Wink

# 679
  • Мнения: 325
Ние от 03.08 се каним да ходим на почивка и то за 7 дни ,дали ще е възможно,резервирали сме хотелска стая,но той е толкова ревлив,че незнам как ще бъде???Там ще кара на готови пюрета,не виждам друг начин,а за къпането не мога да си го представя,въобще ще е почивка ли??

# 680
  • Мнения: 35 188
Докато не идете няма да разбереш Wink
Ние топнахме Бо в басейна два пъти и го прибрах да го къпя, че беше време да яде

# 681
  • Мнения: 1 086
Стефи и Тони, много хубави момченца!
Планинската снимка е прекрасна!

# 682
  • София
  • Мнения: 5 623
Ще се повтаря, ама децата си ни прекрасни!

Аз пък си мисля, че смяната на обстановката им действа добре. Два пъти сме ходили на почивка - единият път започна да се обръща, а на другата му изби зъб. Сигурно е съвпадение де.

И да попитам да препоръчате някое местенце на 100-150км от София. Другият месец имаме годишнина и ми се иска да си подарим един уикенд.

# 683
  • Мнения: 1 639
Моя също е много общителен,само де закача с хората,обожава по—големи деца,на бебетата никакво внимание не обръща. Но тръгне ли някой непознат да.го гушка и надава вой,иска първо да го опознае. Само с наще и мъжа ми няма проблем. Брат му предимно го тероризира но и той не остава по назад:)

# 684
  • София
  • Мнения: 685
Неизвестна, ние преди няколко месеца с ММ ,,избягахме,, в Пловдив, беше много приятно, другаде- Сапарева баня, Котвата (минерален горещ басейн), също много отпускащо, Камелот с гледка към Искъра

# 685
  • Варна
  • Мнения: 917
Напипвам на малкия от двете страни на вратлето лимфни възелчета. Малки са, като грахчета. Нормално ли е да се усещат така. Пропуснах да питам на консултацията, а и той така рева...

# 686
  • София
  • Мнения: 685
Да, нашия педиатър му напипа отзад все едно зад ушите, каза че е нормално и няма повод за притеснение.

# 687
  • Мнения: 35 188
Забелязвам, че Бо започна да се изправя в кошарата, тук на почивката. В къщи не го е правил.
Тази сутрин в 4 такъв рев нададе, че чак подскочих от леглото. Нямам идея защо. Дадох му вода, въртя се малко , заспа до нас и пак го сложих в кошарата.
Много е нервен, милия. Не му е като вкъщи. Спи по- малко през деня , а видимо много му се спи. Сега баща му го разхожда с количката с надеждата да заспи. Ако не успее ще го водим на басейна

# 688
  • Мнения: 627
До момичетата от Варна - освен Киндиру, йога и плуване, какви сруги развлечения сте пробвали или чували за бебета? И ако знаете къде има плуване за бебета ще съм благодарна. Искам да му направя разнообразна програма за месецът, в който сме там Simple Smile

# 689
  • Мнения: 1 086
аз четох, че прекалено пренатоварени програми пречат на развитието на бебетата, които имат нужда от естествена самостоятелна игра и време за мислене/въображение. И изобщо, колкото по-естествено се отглеждат децата, толкова по-добре. Понякога такъв вид курсове пречат на абстрактното мислене, което детето би развило, ако се остави само да си играе и проучва играчки и заобикалящата го реалност. 

Не мисля и, че е прекалено развлекателно за едно бебе да го помъкнат на сто курса, без да ми се сърди никой.

http://mamaninja.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE/% … abavya-razvitieto


Според мен, всички тези моди идват от Америка, където си е въпрос на маркетинг и пари. това малко или много разваля детството на детето, и то от най-ранна бебешка възраст, когато кефът му трябва да е спонтанен и извън графици и да се учи да изследва сам.

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 12:23 от ett2812

Общи условия

Активация на акаунт