НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 122

  • 63 342
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Здравейте и от мен  Hug
Бледолилава, Самт, много се радвам за вас, момичета! Много хубави резултати  Heart Eyes
Аз си карам на по либерално ВМ НХ, щом намаля въглехидратите и безсънието ми се връща, наспана съм в 4ч.  Mr. Green и през деня окапвам.
Ооо, змия в Италия няма как на това хранене, разбирам те  Grinning хубаво изкарване  Hug
Аз сега обядвам 2 варени яйца, нещо не съм гладна! Жалко, че рядко ми се случва  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 2 995
Бледолилава и Самт, поздравления! 🤗

Аз тези дни съм изключително горда от себе си, защото изкарах два дни на принудителен фаст (само на зеленчукови салати) на някакво събитие с осигурена храна без право на избор. Всичко беше въглехидратно, разбира се - палачинки, торти, картофи, мини парченца месо, плуващо в брашнени сосове 😨

И това изобщо не ми попречи да плувам около километър дневно. Само ме е яд, че веганите бяха подсигурени с веган порции, а нисковъглехидратките - кучета ни яли Sad

# 17
  • Мнения: 413
Samt, браво на теб!  Simple Smile
Почнали сме по едно и също време режима, и аз от 1-ви февруари. Високо кръвно нямах, само инсулин на гладно 47. В момента се движи към 17-18. Пиех обаче бетаблокери от години, като пропуснех преди хапче и се започваше едно сърцебиене, така се подсещах да ги пия. Изчезна това нещо заедно със свалените килограми. Спрях хапчетата, знам, че не е добре без консултация с лекар, но просто нямам нужда от тях. За последния месец 1-2 пъти съм пила по половинка когато ми е било по-напрегнато. Смятам все пак да посетя кардиолог, но засега така я карам. Редовно правя изследвания и при нужда се консултирам с ЛЛ. Имах с пикочната киселина проблем по едно време, малко завишен холестерол, но като цяло добре съм. Най-важното е всъщност, че се чувствам много по-добре от преди.

Бледолилава, аз се водех основно по теб, просто ми беше трудно да пиша, защото не знаех докога ще устискам с режима. Почнах го от безизходица, а не от позитивни мисли. Никак не вярвах, че ще ми се получи, никак. Кажи-речи целия първи месец се бях вторачила в пъпа си и само слухтях за влошаване на здравето ми, което да ме "накара" веднага да се откажа. Верно, имаше 2-3 момента, когато ми беше унило, отпаднало, спеше ми се постоянно, но те траеха по ден-два, не повече. Имах и проблем с пикочната киселина през април, но почнах да пия вит.С и фибри и нещата се подобриха. Абе, търсех си извинения да се измъкна от режима и то доста упорито, обаче... той се оказа много по-лек и успешен, отколкото съм си представяла.

Сега съм 78 кила, докъм що-годе приемливите 64кг има още цели 14. Знам, че скоростта на сваляне на кг намалява всеки месец - отначало бяха -5кг, после -4кг, сега вече -3кг. Искам да попитам обаче - когато стигнете заветното тегло, какво правите оттам насетне? Пак ли тоя режим? Ако да - не продължавате ли да отслабвате? Как задържате теглото? Качвате ли калорийния прием или го запазвате на едно ниво? Колко ккал долу-горе?Защото аз имам чувството, че сменя ли режима и килата (а заедно с тях и болестите) ще се завърнат с пълна сила.

# 18
  • Мнения: 413
Бледолилава, Самт, много се радвам за вас, момичета! Най- вече за сперените и намалени лекарства! Сваленото е само бонус, истински важното е здравето! 🔝😘

Благодаря, Жаки, МарияТ, Assos, Amour!

За млади момичета като вас, визията е също много важна, няма спор. Но за мен здравето беше водещо. Много съжалявам за пропилените години, за лутането от диета на диета, за успехите (при Емилова) и йо-йо ефекта след това, когато върнах килограмите, че и "надградих". Ако преди 10г. бях прочела за ВМ и НВХ, нямаше да се обзаведа нито с кръвно, нито с диабет. Затова толкова много ценя и съм благодарна за темата, дано повече хора я открият и се възползват.

Бледолилава, в теб виждам себе си преди 10г. затова и толкова ти се радвам, че си направила правилния за теб избор, а не като мен тогава.

Онези дни посрещаме дъщеря ми на летището заедно с баща й. Тя живее в чужбина и последно се видяхме за Коледа. Тя вижда баща си, хвърля се да го целува и после пита: "А мама къде е?" Пък аз съм точно до него. Чак като й се обадих, се вгледа и ме позна. Рече само: "Маааамо?!!!!!!! Не можах да те позная!" с една огромна усмивка. Еми, по-добра реклама на ВМ и НВХ не бих могла да измисля Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 юни 2018, 13:45 от Samt

# 19
  • Мнения: X
Скрит текст:
Samt, браво на теб!  Simple Smile
Почнали сме по едно и също време режима, и аз от 1-ви февруари. Високо кръвно нямах, само инсулин на гладно 47. В момента се движи към 17-18. Пиех обаче бетаблокери от години, като пропуснех преди хапче и се започваше едно сърцебиене, така се подсещах да ги пия. Изчезна това нещо заедно със свалените килограми. Спрях хапчетата, знам, че не е добре без консултация с лекар, но просто нямам нужда от тях. За последния месец 1-2 пъти съм пила по половинка когато ми е било по-напрегнато. Смятам все пак да посетя кардиолог, но засега така я карам. Редовно правя изследвания и при нужда се консултирам с ЛЛ. Имах с пикочната киселина проблем по едно време, малко завишен холестерол, но като цяло добре съм. Най-важното е всъщност, че се чувствам много по-добре от преди.

Бледолилава, аз се водех основно по теб, просто ми беше трудно да пиша, защото не знаех докога ще устискам с режима. Почнах го от безизходица, а не от позитивни мисли. Никак не вярвах, че ще ми се получи, никак. Кажи-речи целия първи месец се бях вторачила в пъпа си и само слухтях за влошаване на здравето ми, което да ме "накара" веднага да се откажа. Верно, имаше 2-3 момента, когато ми беше унило, отпаднало, спеше ми се постоянно, но те траеха по ден-два, не повече. Имах и проблем с пикочната киселина през април, но почнах да пия вит.С и фибри и нещата се подобриха. Абе, търсех си извинения да се измъкна от режима и то доста упорито, обаче... той се оказа много по-лек и успешен, отколкото съм си представяла.
Сега съм 78 кила, докъм що-годе приемливите 64кг има още цели 14. Знам, че скоростта на сваляне на кг намалява всеки месец - отначало бяха -5кг, после -4кг, сега вече -3кг. Искам да попитам обаче - когато стигнете заветното тегло, какво правите оттам насетне? Пак ли тоя режим? Ако да - не продължавате ли да отслабвате? Как задържате теглото? Качвате ли калорийния прием или го запазвате на едно ниво? Колко ккал долу-горе?Защото аз имам чувството, че сменя ли режима и килата (а заедно с тях и болестите) ще се завърнат с пълна сила.
Трета година се храня така, започнах март 2016.От 95 кг тогава, 62-64 сега, както писах назад...
За момента, няма сила, която да ме накара да сменя това хранене с друго.Не ме блазнят нито ориз, нито картофи, нито овес, въглехидратите ми са основно от зеленчуци, сега малко повече плодове (4-5 кайсии или 2 шепи череши) и черен шоколад.Рядко, при повод-някакъв сладкиш.Като обикновено не мога да изям цяло парче, ужасно сладко ми става, чак до гадене, та минавам с 3-4 хапки.
Калории не съм следила.Както и не съм правила нищо насила, за да сваля/подобря показатели, освен да следвам ВМ хранене.Тялото самО се лекува и отслабва, до кг, на които се чувства оптимално добре.
Гледам, че в момента явно твърдо е застопорило на тези кг...дали така ще остане, дали ще спаднат още, не знам.
Оставям на него да решава....  Simple Smile   досега се справя повече от перфектно самО, не мисля да му се бъркам и занапред.
За протокола, октомври ставам на 52 години.

Не мисля, че при това хранене тялото ще се самоизяде, т.е., човек ще отслабне повече, отколкото е здравословно за неговата височина, години и степен на движение.Е, стига да не кара постоянно на 1000 калории или по-малко.
Но това си е самоубийство и не виждам причина някой да си го причинява дългосрочно.
Но си е лично решение.

# 20
  • Мнения: 4 344
Поздравления за страхотните здравословни и телесни резултати,момичета! bouquet
Има ли някой с фруктозна непоносимост?

# 21
  • Мнения: 413

Трета година се храня така, започнах март 2016.От 95 кг тогава, 62-64 сега, както писах назад...


Amour, само за едно нещо съжалявам - че не ви открих по-рано! Щом ти си могла, значи и аз ще успея.

Искам да попитам - някоя от вас имала ли е проблем с черния дроб когато е била на големите килограми? Говоря за стеатоза (неалкохолна) на черния дроб и дали сте проследявали кога АСАТ, АЛАТ и ГГТ са влезли в норма?

# 22
  • Мнения: 3 727
Здравейте, само чета и се мъча , още не ми се е изяснило много това хранене, от няколко дни съм на месо и салата, след като не ми се получи нищо от диетата само на салати и само с яйца, 69 кг съм и 166 височина иска ми се да сваля поне 4-5 кг, за това чета , моля за консултация и се извинявам , че ви притеснявам, но виждам,че вече сте усвоили правилата на това хранене, стриктна съм със сладкото, газирано не обичам, пия много вода и чайове за отводняване Simple Smileно не отслабвам, това хранене прилича ли на разделното хранене,и има ли някъде примерни менюта, намерих само рецепти за здравословни сладкишчета, а сладкото не ми липсва, бих искала да знам рецепти за основни менюта, има ли задължителни хранения, в смисъл ако не усещаш глад трябва ли да се храниш, и закуската задължителна ли е .
благодаря за търпението , за дългият ми пост

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
Поздравления за успехите на всички!

Последна редакция: пн, 25 юни 2018, 19:31 от Karen

# 24
  • Мнения: 4 042

Трета година се храня така, започнах март 2016.От 95 кг тогава, 62-64 сега, както писах назад...


Amour, само за едно нещо съжалявам - че не ви открих по-рано! Щом ти си могла, значи и аз ще успея.

Искам да попитам - някоя от вас имала ли е проблем с черния дроб когато е била на големите килограми? Говоря за стеатоза (неалкохолна) на черния дроб и дали сте проследявали кога АСАТ, АЛАТ и ГГТ са влезли в норма?
Проблем не съм имала, но при мен АСАТ и АЛАТ спадат. В началото бяха 15,5 / 13, в края на февруари 16 / 16,8 и в края на април последно бяха 11,5 / 8,3. Не намерих обяснение за това понижение, но в референтните норми няма долна граница, така че вероятно не е проблем. Откакто ми се регулираха нещата с пикочната киселина не съм ходила и при ЛЛ, за да попитам.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 047
Здравейте, само чета и се мъча , още не ми се е изяснило много това хранене, от няколко дни съм на месо и салата, след като не ми се получи нищо от диетата само на салати и само с яйца, 69 кг съм и 166 височина иска ми се да сваля поне 4-5 кг, за това чета , моля за консултация и се извинявам , че ви притеснявам, но виждам,че вече сте усвоили правилата на това хранене, стриктна съм със сладкото, газирано не обичам, пия много вода и чайове за отводняване Simple Smileно не отслабвам, това хранене прилича ли на разделното хранене,и има ли някъде примерни менюта, намерих само рецепти за здравословни сладкишчета, а сладкото не ми липсва, бих искала да знам рецепти за основни менюта, има ли задължителни хранения, в смисъл ако не усещаш глад трябва ли да се храниш, и закуската задължителна ли е .
благодаря за търпението , за дългият ми пост
Добре дошла  bouquet
Тук има много рецепти И за основно хранене  Peace http://old.bg-mamma.com/?topic=675266;topicrefid=19
За отслабването е дълга тема....прочете ли добре всичко от първа страница?
Аз съвети не смея да давам, освен че правилното хранене ЗА ТЕБ е добре да върви с достатъчно сън и по-малко стрес.

# 26
  • Мнения: 3 727
Благодаря, все още чета, съня и спокойствието липсват, Simple Smile сега от публикациите ми стана ясно ,че със салати трудно се отслабва, благодаря, образовам се по темата, дано успея Flowers Hibiscus

# 27
  • Мнения: 413
Благодаря, все още чета, съня и спокойствието липсват, Simple Smile сега от публикациите ми стана ясно ,че със салати трудно се отслабва, благодаря, образовам се по темата, дано успея Flowers Hibiscus

sunrise_67 , никого не безпокоиш, напротив. Тук момичетата са толкова мили. А и никоя от тях не говори наизуст. Минали са през всички перипетии и бих казала, че истината им е лично изстрадана. Казвам го, защото ги чета внимателно вече 5 месеца, но едва сега се престраших да пиша.

Аз имам любима закуска, с която вече ме подиграват в къщи. Подиграват, ама и ме подяждат редовно, толкова е вкусна. Просто не мога да пия мазно кафе, самата идея за това ми е леко...стресираща.

Кокоски с мед

100г кокосови стърготини
200 мл заквасена сметана 20% (вземам Пилос от Лидл)
30г едро счукани ядки (всеки път ги сменям - орехи, бадеми, лешници)
10г (1 супена лъжица) мед, може и стевия, ако я харесвате.

Енергийна стойност - 400 Ккал
Въглехидрати -10г
Протеини - 5г
Мазнини - 37г

Разбърквам ги с лъжица и ги съхранявам в стъклен съд. Стигат ми за повече от седмица. Всяка сутрин изяждам по 2 супени лъжици (ок.30-40г), заедно с кафето. Това ме държи сита до обяд. Забелязала съм, че това е единствената закуска, която се понася с метформина при мен и не ме кара да тичам до тоалетната.

# 28
  • Мнения: 413

Проблем не съм имала, но при мен АСАТ и АЛАТ спадат. В началото бяха 15,5 / 13, в края на февруари 16 / 16,8 и в края на април последно бяха 11,5 / 8,3. Не намерих обяснение за това понижение, но в референтните норми няма долна граница, така че вероятно не е проблем. Откакто ми се регулираха нещата с пикочната киселина не съм ходила и при ЛЛ, за да попитам.

При мен АСАТ и АЛАТ са в средата на нормата. Проблем имам обаче с ГГТ и то от години. При норма за жени: до 35 U/L, моето е 140. Но пък на 1.02.2018г. беше 332. С ВМ и НВХ върви стремително надолу, но все още е далеч от истината. ЛЛ е пенсионерка, не е лоша жената, но е на светлинни години от световния прогрес, така че няма какво да я питам. Днес ходих да си сменя ЛЛ, дано този път имам повече късмет.

# 29
  • Мнения: 3 727
Благодаря ти, Samt, точно от вчера се чудя за закуските какво да е, аз бъркам с цел профилактика, чаена лъжичка мед, зехтин, куркума, канела и щипка черен пипер, твоето е по- вкусно

Общи условия

Активация на акаунт