НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 122

  • 63 444
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 13 035
Аз пия Б12, В2, Рибено масло, Магнезий, Вечера Иглика. Сега ме подсетихте и за Д, ще си взема.

И ябълков пектин пия, заради холестерола. И по 2 л ябълков оцет с топла вода на гладно.

# 661
  • Мнения: 4 042
И аз днес си получих Вечерната иглика и я почвам. Витамин Д пия зимата, сега уж няма нужда. Витамин А гледам да не пия, защото е доста срещан в храните, които ние консумираме. Така че останалите витамини си ги набавям поотделно, не в мултивитамини-формула. Само В-групата ги пия в комплекс, там няма как да се предозира. Но мастноразтворимите са друга бира, внимавам с тях. Особено пък с витамин А, че нали съм и пушачка все още.

# 662
  • Мнения: 1 278
Дори да стоите доста на слънце, а и ако ползвате слънцезащитни, вит.Д може да е в дефицит. Моят беше на 0 почти през октомври - скоро след лятото.

# 663
  • София
  • Мнения: 2 995
А моят беше 22 в края на август, веднага след седмица в Гърция направих изследването.
В момента и в края на зимата ми е твърдо 60.

# 664
  • Мнения: 39 680
Бледолилава, защо се внимава с вит. А? И защо за пушачите?

# 665
  • Мнения: 4 042
Бледолилава, защо се внимава с вит. А? И защо за пушачите?
За пушачите се твърди, че при предозиране конкретно с бета-каротен формата, се увеличава риска от рак на белия дроб. https://ru.wikipedia.org/wiki/%CA%E0%F0%EE%F2%E8%ED#%D0%9A%D0%B0 … D0%BD%D0%B8%D1%8F В животинските храни е под формата на ретинол, бета-каротин е растителната форма, по-често като че ли нея виждам в мултивитаминните комплекси.

А иначе като цяло знам, че с мастноразтворимите (и основно витамин А) има риск от предозиране, от останалите излишъкът се изхвърля с урината и потта: https://shop.bb-team.org/blog/18_predozirane-s-vitamini-i-minerali

Последна редакция: чт, 02 авг 2018, 13:40 от Бледолилава

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз пия Б12 и магнезий в момента. Вит.Д пиех до началото на юли, сега компенсирам с плаж. Вечерна иглика като ме хване ПМС. Аспирин с витамин Ц след тренировка понякога.
Д и Б12 изследвах и съм с дефицит.
Малко съм с резерви към комбинирате витамини, някои са несъвместими, от други слагат неусвояем или слабо усвояем вид, та предпочитам да са ми поотделно.

# 667
  • Мнения: 2 258
 И аз пия масло от Вечерна иглика, Селен и Магнезий. Мисля да направя един курс от 1 или 2 месеца. Simple Smile

# 668
  • София
  • Мнения: 12 013
Аз пия Б12 и магнезий в момента. Вит.Д пиех до началото на юли, сега компенсирам с плаж. Вечерна иглика като ме хване ПМС. Аспирин с витамин Ц след тренировка понякога.
Д и Б12 изследвах и съм с дефицит.
Малко съм с резерви към комбинирате витамини, някои са несъвместими, от други слагат неусвояем или слабо усвояем вид, та предпочитам да са ми поотделно.

Ако си с дефицит на вит. Д, само плаж вероятно няма да е достатъчен.

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Пих Д3  по 2000 IU три месеца, надявам се да наваксах донякъде и реших, че сега ще опитам с плажа. При изследването Вит. Д беше 33.
Мисля септември да пусна пак изследване да видя как са нещата.
Иначе си права, четох и аз доста тогава по въпроса. Ама викам да опитам.

Последна редакция: чт, 02 авг 2018, 14:27 от tanya_79

# 670
  • Мнения: 2 064
Ако се ползва 15-ти фактор на защита,  а не 50-ти,  плажът няма ли да е достатъчен? Аз съм си с тен на ръцете и краката само от ходене по улиците.  Сандалетите са ми са се отбелязали на краката.

Пия само Омега 3 на Madre Labs.

# 671
  • София
  • Мнения: 2 995
Аз не ползвам никаква защита и пак се върнах от плаж с 22. Плаж веднъж или два пъти годишно няма да помогне.

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 40 957
Какво да правя лидълската сметана-30%  newsm78 Как да консумирам?

# 673
  • София
  • Мнения: 359
Ако се ползва 15-ти фактор на защита,  а не 50-ти,  плажът няма ли да е достатъчен? Аз съм си с тен на ръцете и краката само от ходене по улиците.  Сандалетите са ми са се отбелязали на краката.

Пия само Омега 3 на Madre Labs.
За да се синтезира вит. Д, трябва тялото да е изложено на слънце почти цялото, да няма никаква слънцезащитна козметика и да е в период, в който сянката е по-къса от тялото на човек.
Аз пия Д (лятото просто дозата е по-ниска), К2, магнезий, омега 3 (не много редовно) и разни други за щитовидната.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Цитат
mystic woman2018-08-02, 15:09:34
Какво да правя лидълската сметана-30%  Как да консумирам?

слагам по лъжица две в овесените трици и чията на закуска - разреждам ги и с вода

обичам и така да я хапвам , но внимателно че е много калорична Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт