НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 122

  • 63 445
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 042
В темата за Лидл коментираха някакъв домашен сладолед с 2-3 опаковки от тази сметана и 1 опаковка кондензирано мляко и имало кондензирано мляко без захар даже! Та аз си мисля да купя и да направя някакъв домашен сладолед с изброените продукти и горски плодове, без подсладители. Най-вече за детето, пък може и аз да хапвам, но едва ли, отвикнах от сладкото. Не че очаквам да стане много сладко, по-скоро си го представям свежо някакво. Трябва обаче да му видя на кондензираното мляко въглехидратите. Ако не става, ще пробвам без него.

# 676
  • Мнения: X
Какво да правя лидълската сметана-30%  newsm78 Как да консумирам?
Разбита с берита, на сладолед.
В кафето.
За зеленчукови огретени-зеленчук, яйца, сметана.
За крем-разбита сметана, какао, плод-на пюре, в хладилника.
За сосове-от типа бешамел, беарнез.
За разреждане на дипове от яйца сварени, масло, подправки, заквасена сметана.
За печене на пиле-наредено в тава с подправки, леко запечено първо с вода, после се долива сметаната и се запича.Става и с друго месо.
За "бонбони"-кокосово масло, какао, ванилия (друга подправка), смлени ядки, малко сметана.Всичко се разбива, разлива се в малки форми, стягат в хладилника.
За домашен течен шоколад-затопля се сметаната до завиране, залива се начупен черен шоколад.разбърква се до разтваряне на шоколада.Стяга в хладилника.Това е така наречения ганаш.За по-рядък вид-повече сметана, по-малко шоколад, например в съотношение 200 мл сметана към 90-100 гр шоколад.

# 677
  • Мнения: 39 680
Амурче, огладнях по никое време....

# 678
  • Мнения: 40
[viЗдравейте, днешното ми меню е
З- кафе
О- дюнер само с месо и зеленчуци( нямах време за друго)
В- риба на скара с зелева салата и сложих малко зехтин.
Какво мислите ?
Аз приемам магнезии, калции и Д3 , също и едни витамини специално за диабетици с хром и цинк.( моя лекар ми ги предписа)

# 679
  • Мнения: 14 790
Каква е сметаната за течен шоколад течна или заквасена?

# 680
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 893
Течна животинска.

# 681
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Със заквасена също е много вкусно😉а иначе с течна го оставям малко да стегне ганаша и го джуркам с миксер....става като мус😍

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
[viЗдравейте, днешното ми меню е
З- кафе
О- дюнер само с месо и зеленчуци( нямах време за друго)
В- риба на скара с зелева салата и сложих малко зехтин.
Какво мислите ?
Аз приемам магнезии, калции и Д3 , също и едни витамини специално за диабетици с хром и цинк.( моя лекар ми ги предписа)

Препоръчвам ти да си изтеглиш Фитнеспал и да си въвеждаш няколко дни храната в него. Смятам, че мазнините са ти малко. Караш по скоро НВД, но не ВМ.

# 683
  • Мнения: 40
Tanya_79 може би за това не се получава бързо.

# 684
  • Мнения: 40
Цитат на: Larisa26 link=topic=1045809.msg37142188#msg37142188    date=1533307609
Tanya_79 може би за това не се получава бързо.

Исках да кажа ,,може ни за това се чуствам понякога безсилна и бавно се получават нещата.

# 685
  • Мнения: 2 054
Аз най-накрая размърдах килата.Вече съм почти месец на режима , съчетавам с леки тренировки (не бях тренирала повече от 10 г) и съм  -2 кг .Не са много, но имам да сваля около 8-10 кг ,ясно , че е ще стане бавно. Но определено , имам едно стягане на тялото , което ми харесва, продължавам напред . Отпадналостта , която чувствах първите 2 седмици , вече изчезнаха. Мъжа ми започна и той с мен от няколко дни , не го виждам много да издържи, свикнал е много хляб да яде- много голям проблем му е че работата му е динамична и цял ден обикаля  и няма къде да се храни , защото няма как да си купи някой "боклук" , които да изяде на крак - резултатат е , че се прибира буквално освирепял от глад , защото е гладувал цял ден. Не знам как ще справим с този казус.

# 686
  • Мнения: 39 680
Приготвяй му кутийка с режимен обяд.

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Цитат на: Larisa26 link=topic=1045809.msg37142188#msg37142188    date=1533307609
Tanya_79 може би за това не се получава бързо.

Исках да кажа ,,може ни за това се чуствам понякога безсилна и бавно се получават нещата.

Безсилието по-скоро може да е от глад, натрупана умора, недоспиване. А този режим по принцип бавно се случват нещата - при мен 10 кг. за повече от година, така че едва ли е това проблема. Авокадо обичаш ли? Върви страхотно с домати, вчера купих от Билла за 1,30 лв./броя.
Трябва да оправиш мазнините, ако искаш да си на този режим.

# 688
  • Мнения: 40
Веднъж бях яла авокадо и не ми хареса, но днес миля да купя и да го комбинирам с салата.

# 689
  • Мнения: 2 054
В интерес на истината ,когато опитах за първи път авокадо въобще не ми хареса- едно такова блудкаво , с никакъв вкус. Сега направо съм пристрастена към него , ей така си го гризкам като огладнея Simple Smile, не знам как така се случи.

Общи условия

Активация на акаунт