НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 122

  • 63 372
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 35 147
Аз авокадо купувам за детето от Лидл. В мрежа 5 бр за 3.50. не са големи

# 691
  • Мнения: 40
А в салата? С какво например?

# 692
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Веднъж бях яла авокадо и не ми хареса, но днес миля да купя и да го комбинирам с салата.
И на мен, ако ми бяха казали, че ще ям, хеле пък, че ще обичам авокадо ... бих се изсмяла ...
Сега го  обожавам във всякакви кремообразни разядки и допълнения Simple Smile Напр. пасирам: авокадо, 2-3 с.л. заквасена сметана, 100-тина гр. извара, чесън и копър Simple Smile - (изварата може да се замени с друго сирене ... заквасената сметана да се налали на 1 л. и да се добавят 2 л. кисело мляко) ... Въобще с този бъркоч може да си пуснеш въображението Simple Smile И други неща можеш да измислиш да пасираш с него - получава се страхотно - сипваш си от него, един домат със зехтин полят и една печена наденица и си готова за вечеря Simple Smile
Един ден си носих подобен бъркоч + нарязан наситно в него бекон за обяд - > готино и свежо беше Simple Smile

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
Авокадото може и в шопска и в сал.айсберг...

Я кажете заквасената сметана от Лидл я забравих...скоро изтича срока. Как да я ям?

# 694
  • Мнения: 11 412
Авокадото го слагам във всяка салата.

Купих си 3 кокоса от Кауфланд. Мъжа ми ги счупи и всичките бяха вкиснали и отидоха на боклука. Сока също беше.... бляк. Дали е от това, че не ги държах двата дни в хладилника?

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Когато правих режима миналата година не мръднах грам за 1 месец. И се отказах.  Сега съм свалила 5 кг за месец. Дали от режима, или от Сиофора, или най-вероятно от двете, но резултатът е на лице. И режимът явно този път действа.

# 696
  • София
  • Мнения: 12 012
Савина, според мен предишния път ти не вярваше в режима, което може да е довело до не достатъчно стриктно спазване.
Сиофорът със сигурност помага.
Пожелавам ти успех.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това е вярно. Сега съм много по-стриктна. А и (може би заради сиофора) нямам никакъв апетит (крайно нехарактерно за мен) и количествата ми са доста оскъдни.

# 698
  • София
  • Мнения: 12 012
Аз нямам опит с такива лекарства, но се радвам, че при теб нещата са се раздвижили.
Вярвам, че ще си здрава и слаба след необходимото време.

# 699
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Савина аз съм на метфогамма,което реално е същото. Определено като я пия редовно нямам апетит и не ми се яде сладко.
 Аз не отслабвам, но и не съм съвсем на режима. Нещо ВМ не мога да го докарам съвсем. Преди 2 седмици лапах без проблем маскарпоне,днес ми дойде твърде мазно. И месото започна да ми писва. А майка ми върти само едни питки и бухти за децата( на гости сме), ама поне не ме кара да ги ям де.

# 700
  • Мнения: 6 713
Аз не ползвам никаква защита и пак се върнах от плаж с 22. Плаж веднъж или два пъти годишно няма да помогне.
Асос, малко офф топик, но ми стана интересно защо не ползваш защита?

# 701
  • София
  • Мнения: 2 995
Асос, малко офф топик, но ми стана интересно защо не ползваш защита?
Скрит текст:
Оказа се, че слънцезащитата изнежва кожата ми и тя реагира и на най-малкото слънце със зачервяване, петна и дори обриви. В момента е доста по- устойчива и абсолютно здрава през лятото, напълно достатъчно е да стоя на сянка.

# 702
  • Мнения: 2 051
Asos, има специална сънчева защита за алергична кожа - тя няма тези съставки , които предизвикват реакция . Аз съм с много тежка слънчева алергия и  не ми помага много ако стоя на плажа повече от 2-3 ч, но при по -леки случаи , като моя син върши работа.

# 703
  • Мнения: 2 617
Извинете невежеството (и нързела, не ми се търси сега), но какво е Сиофор?

# 704
  • Мнения: 13 012
Метформин, лекарство за ИР.

Общи условия

Активация на акаунт