Рейки тема 5

  • 37 345
  • 165
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 988
Стига да е направено от човек с опит няма никакво значение. Имам десетки инициации лично и стотици дистанционно, няма разлика, отваря се канал за енергията, от нас зависи да практикуваме и да го използваме максимално. В подкрепа на тази теза е и факта, че първата инициация на човек изобщо също е била дистанционно.

# 151
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
И за мен няма разлика . Аз съм получавала и дистанционни и контактни инициации, както съм и правила от двете.Усещанията и преживяванията не зависят от това, как ще е извършена. По-скоро  човека , на който му се прави трябва да си отговори как би се чувствал по-добре. Някои се отпускат по-добре , когато са сами. Други предпочитат да знаят, че има някой до тях и това ги успокоява. Индивидуално е.

# 152
  • София
  • Мнения: 500
Имам към вас въпрос: Какво е силата Рамала? Намерих на няколко места да споменават, но не разбирам какво е и за какво служи? Няма или аз не намирам инфо.

# 153
  • Мнения: 575
Хареса ми описанието за Омни рейки , чух се  с една рейки мастърка по тел, но тя ме поотчая, като ми каза , че е много важно , особено инициациите да се правят на живо/а Омни рейки е надграждаща Усуи/ ..а аз съм в Шумен и не знам към кой да се обърна                                                                                                                                                                                                         А  тва Омни ме привлича все повече и повече по ирония на съдбата Simple Smile

# 154
  • Мнения: 2 988
Харесайте си една енергийна система, инициирайте се както интуитивно смятате за най-правилно и най-важното е практикувайте колкото се може повече. Всичко останало са незначителни подробности, които след време сами ще установите, че не са били решаващи за крайния резултат. Така ще постигнете повече полезни резултати отколкото да губите време в търсене на "по-добра/мощна/ефективна..." система. Повярвайте ми, загубил съм много време в търсене на най-доброто от най-доброто и съм иницииран в няколко стотин системи като след 20 г. на някои дори не им помня и имената. Разликата е толкова несъществена за обикновен практикуващ, че не си заслужават времето и усилията. А инициациите в някои от тях бяха и безумно скъпи, отделно че съм пътувал и за сцециални семинари за инициация провеждани само в Щатите.

# 155
  • Мнения: 575
Четох , че Омни е съчетание от мъжка и женска енергия и активира цялата чакрена система  , което вероятно я прави по- универсална и някак цялостна

# 156
  • Мнения: 149
Здравейте, инициирана съм в 1ниво Рейки засега. Въпроса ми е каква е точно идеята на сертификата, който се получава след завършеното ниво, и дали ученикът се вписва в някакъв регистър или нещо подобно, или получаваме само лист сертификат и толкова?

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Абсолютно съгладна съм с yahoo, няма почти никакво значение , в коя система точно ще ви инициират. Работата и ефектите са почти еднакви. Това са рекламни трикове, кои чакри и кои енергии отваря. Източника е един и същ и на всеки се дава , за което е готов. Инициирана съм във почти всичко, което се преподаваше в България до преди 5-6 години, защото след това се спрях 😃. Традиционно Рейки, Интегрирано Рейки, Каруна Рейки, Сила плюс Рейки, Любов и Светлина плюс Рейки, Сейким, Изис Сейким, гТуммо, Амадеус, Чиос, Космоенергетика… и със сигурност пропускам още . Категорична съм, че става въпрос за едно и също под различна форма.
Катя сертификатите , които се издават не се водят в никой регистър не е официален документ , ако това е въпроса ти.

# 158
  • Мнения: 575
Сред нас в тази група дали има рейки учители които и да правят инициации ?

# 159
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
В темата са се включвали хора , които правят инициации. Аз също съм от тях, но като цяло основно с близки и познати съм работила.Развивам се в друга сфера и там ми е насочена енергията.

# 160
  • Мнения: 1 099
Здравейте, направих 2 рейки сесии преди месец-два и съм възхитена от силата им.

Вчера имах насрочен час за 3та, но терапевката ми беше претърпяла инцидент и не можеше да проведе часа. Предложиха ми да я замести неин колега. По-принцип щях да откажа, но вече бях била път и се съгласих. Беше младо момче на 30-35. Всичко почна нормално, почна от шията, почувствах в лек степен раздвижването на енергиите. НО- оттук насетне сесията беше неприятна. В първите 2 нямаше почти никакво докосване на тялото. Този човек през цялото време си слагаше ръцете върху тялото ми все едно беше масаж (без натиск). В един момент беше дори между гърдите ми, което едва бе мина допустимите граници и аз от само себе си прекъснах каквото и да е отпускане ис ледователно никакъв ефект. Едва дочаках сесията да свърши.

Моля ви споделете мнение дали това е нормално ли? Не ме е изнасилил разбира се, нито ме е докосвал по гениталиите, но според мен за рейки тези докосвания бяха абсолютно ненужни (ако знаех, че включва такива нямаше да се съглася да ходя при мъж). Аз сбърках, че не го спрях, но ми е едва третата сесия и просто не можах да преценя дали това е нормално.
Моля споделете мнение, ако е прекрачил професионална граница, ще се оплача. Разбира се не искам да обвинявам, ако просто си е вършил работата и е нормално да има непрекъснат допир с ръце.

# 161
  • Мнения: 2 988
Трябвало е да споделите с него, че не желаете докосване. То не е и необходимо за Рейки. Просто някои практикуват с докосване, други без, като тезата за докосването е доста дискутирана за предимствата и недостатъците. Когато има полза да, но когато на пациента му е неприятно трябва незабавно да се спре защото се получава точно това - негативен резултат.

# 162
  • Мнения: 1 099
Много благодаря за бързия отговор!
Оставих се по течението (моя грешка, че не казах веднага определено!). Почна от главата (мисля, че така почваха и другите две сесии), странното беше като продължи полагането на ръце и надолу по тялото, което за мен беше прекалено интимно и неприятно.
Малко ми е опита от два пъти, не знаех кое е нормално. В първите две сесии, бях толкова отнесена, че дори да са ме докоснали за малко не съм разбрала.

По принцип предполага ли се, че терапевта ще пита клиента преди сесия или всеки терапевт си има стил (с или без полагане на ръце)?

# 163
  • Мнения: 2 988
Въпрос на лично предпочитание е на практикуващия, но понякога се съобразява с пациента по вътрешно усещане как ще е по-добре. А някои го правят само защото е твърде изморително да си държат протегнати ръцете на дистанция толкова дълго време, понякога по цял ден когато има много хора. Няма връзка с никакво намерение за интимност, практикуващите обикновено са много над тези неща. Обаче при много  хора, човешкото докосване добавя положителен ефект. Когато това не е така е добре незабавно да се заяви.

# 164
  • Мнения: 1 099
Да, трябваше да кажа не, но бях изпаднала в ступор. Преживявала съм сексуално насилие като дете и тази случка ме върна точно там.
Благодаря много за разяснението, разбирам тази гледна точка.
Но практикуващият не може да решава по собствено усмотрение дали ще докосва клиента или не. Този човек най-малкото трябваше да ме предупреди в началото на сесията и да ме пита дали съм ОК с това. Да каже как работи. Има не малко хора като мен, и не смятам че само аз съм отговорна в случая.

Общи условия

Активация на акаунт