Топли слънчеви лъчи, грее теста с две черти!Бебеправене Тeма 339

  • 48 397
  • 744
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 087
Може......андростендиона вдига естрогените, а те вдигат пролактина и от там се получава и проблем с овулацията. Изчакай да видиш какво ще излезе на изследването на пролактина и ще го мислите.

Пролактина се прави задължително сутрин на гладно и жадно, без да си яла мазни и тежки неща 12 часа, без секс и алкохол поне 24 часа преди това. Събуждаш се и отиваш с лабораторията и чак след това всички други неща. Пролактина много се влияе от стрес, алкохол и физическа активност. Пуска се най-най късно 2 часа след събуждането. Иначе може да имаш нереално завишени стойности, за това се спазват тези правила.

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Здравейте момичета Simple Smile
От доста време ви чета сега се осмелява да пиша накратко за мен:
На 25 съм с моя съпруг правим опити за бебе от около година от 1 месец следя овулацията с тестове.
Не сме посетили все още специалист само стандартни АГ прегледи, но ми се струва скоро, че ще посетим специалист.
На всички ви пожелавам да сте търпеливи и да получите така желаните 2 чертички и хубаво бебче.Heart Eyes

# 227
  • Мнения: 196
Може......андростендиона вдига естрогените, а те вдигат пролактина и от там се получава и проблем с овулацията. Изчакай да видиш какво ще излезе на изследването на пролактина и ще го мислите.

Пролактина се прави задължително сутрин на гладно и жадно, без да си яла мазни и тежки неща 12 часа, без секс и алкохол поне 24 часа преди това. Събуждаш се и отиваш с лабораторията и чак след това всички други неща. Пролактина много се влияе от стрес, алкохол и физическа активност. Пуска се най-най късно 2 часа след събуждането. Иначе може да имаш нереално завишени стойности, за това се спазват тези правила.

Пролактина ми го е дала да го пусна на 3-5 ден от цикъла.

# 228
  • Мнения: 4 087
Така се прави и мен така ми го проверяват. Виж, както казах и преди, ако има проблем ще има и на 3ти и на 23.....ако няма....няма да има и това е.

# 229
  • Мнения: 1 131
Хубаво е да се направи на чист ден, но повечето АГ го изписват между 3-5 ден на М. Но както Чери е казала, ако има проблем - ще го има и в двата случая. Аз изследвах пролактин на 3 ден и проблем нямаше, ако нещо изникне - тогава може да се наложи да повториш.
Важно е - преди да ти вземат кръв постой малко в покой, поне 20-30 мин, защото пролактинът скача много и не е показателен, ако си имала физическа дейност - разбирай дори ходене.
Успех!

# 230
  • Мнения: 51
Cherry^Blossom При кой АГ и клиника си следиш всичко,аз вече нз къде да отида Sad

# 231
  • Мнения: 4 087
Аз ходя от дълги години при Д-р Недялков тук в Бургас, той има опит и в репродуктивните проблеми. Сега ин витрото ми е в МБАЛ Бургас, но те съветвам там да ходиш само за изследвания и за ин витро, ако се наложи. Успех!

# 232
  • Мнения: 16
Здравейте на всички бъдещи мамчета.Опитваме за първи път да имаме детенце. Последна редовна менструация на 1.07.2018. Правя тестове зя овулация и до Събота бяха отрицателни, а в Неделя се случи нещо странно-двете черти бяха еднакви почти и вечерта имах прорязваща пулсираща болка в дясния яйчник, също като при овулацията, и обилна цервикална слуз, приличаща на суров яйчен белтък и направихме опит, като по време на него също ме болеше. Вчера не сме имали опит, но теста за овулация не мога да преценя дали е положителен или отрицателен от тогава,но имах и до вечерта обилна слуз.Днес няма такава вече. Според вас дали е възможно да е минала в Неделя, или теста днес би дал най-добра предства.

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 209
При мен също чертичка та не става по-наситена същите са ми като този който си  изпратила и аз се чудя положителен ли е или не?
Нека момичетата с повече опит да кажат

# 234
  • Мнения: 196
Момичета според вас това положителен тест за ОВулация ли е?
И реално акта кога трябва да бъде? Преди положителен или след положителен тест.
Извинявам се за тъпите въпроси ама за пръв път ползвам такива тестове.

# 235
  • Мнения: 16
Мелани отрицателен е

# 236
  • София
  • Мнения: 1 480
Отрицателни са и двата теста момичета. Тестовата линия трябва да бъде наситена колкото контролната или повече.
Относно опитите - има различни схеми, някой опитват деня на + тест и следващите 2.  Други пропускат деня на положителния, пробват следващите 2.
Овулацията настъпва от 12-48часа след положителния тест, най-често на следващия ден.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 209
При положителен тест направо се захващайте за работа.
2те чертички трябва да са еднакво наситени за да е положителен

# 238
  • Мнения: 16
Ето още снимки от Неделя

# 239
  • Sofia
  • Мнения: 857
Последния тест е почти положителен.... може би една идея още!
На мен лекарката , при която ходих преди седмица ми каза , че най - добре е опити поне 3,4 дни преди предполагаемата О!
Теста дава ориентир, но е добре и преди + , да има поне два дни поред!
Божа работа е , просто споделям 🤗

Общи условия

Активация на акаунт