Мартенски мами 2019

  • 45 760
  • 709
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 204
Plezla, аз съм при доц. Андреева. В клиниката съм от 8 г. някъде, и съм се сблъсквала с повечето от старите лекари, преглеждали са ме, лежах няколко пъти. За Билчев, нямам никакво впечатление. Милчева си разбира от работата, лежах единия път с нейна пациентка в стаята 😘. БХС ще правя при д-р Чавеева. Мисля да си взема и пакета, този от 750 лв., пък после ще доплащам ако не стигне той.
Сега си спомних, че един път съм била на преглед при д-р Андреева, когато имах проблем с шийката. Беше доста мила и внимателна, но ме прати на консултация при д-р Димитров, който малко тогава ме наплаши, че съм за биопсия. То така си и беше. Но тогава смених лекаря и самата операция ми правиха в Доверие.
Може би за фетална морфология ще си запиша аз час при друг специалист. Доволна ли си от д-р Чавеева. То всъщност изборът м/у кои специалисти е?

# 661
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Здравейте, как сте с килограмите до момента. Аз съм +2 още в началото ги качих, т.к. спрях цигарите, но пък коремът ми е по-малък от преди 2 седмици. В началото много се издух. Сега съм 11 г.с. 0 дни.

# 662
  • Мнения: 9
Аз съм 9г.с+5 . Някой път кантара ме изкарва с кило и нещо отгоре, понякога под кило. Средно 1 кг да съм качила.

# 663
  • София
  • Мнения: 216
Добро утро Simple Smile Djiji и аз съм при доц. Андреева, може някой път да се засечем, на теб кога ти е следващият преглед, аз не съм записала още час, каза след БХС да запиша, че нямаше график за сепетември и да е за началото на септември някъде Simple Smile Аз съм на БХС утре, да стискате палци Simple Smile))

# 664
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета! Гледам за кг си говорите - аз съм + 1,5 кг. от доста време насам, но след като намаля гаденето от около две седмици ям по-рядко, по 2 пъти на ден, т.е. обядвам и вечерям и това е. Така бях и преди бременността. Ако случайно усетя глад следобяд, хапвам грозде, ябълка, круша. За разлика от предишната бременност все още нямам проблем с ходенето до WC, но и за сега не пия желязосъдържащи препарати, освен витамините за бременни. В петък съм на преглед(нямам търпение) - първата ЖК, когато ще ми пуснат и всички изследвания, както и БХС. Ще съм в 12+6 г.с.
От две седмици насам усещам по всяко време формата и местоположението на матката(рано е за бебето да се усети) - точно над срамната кост, хоризонтално, когато съм права или седнала и вертикално, когато съм легнала, около 3 пръста под пъпа. Много е странно и мило. Heartbeat С предишната бременност чак към 14 г.с. усетих и видях подутината и помня, че се изплаших. Innocent  Сега като по-опитна разпознах отрано какво се случва.
Хубав ден, мамчета и успех на прегледите днес!

# 665
  • София
  • Мнения: 1 146
iva_angel ще се засечем някой път. Аз съм на БХС на 11.09, и ми каза при нея да си запиша час, три седмици след БХС-то. Може и малко по-рано, но ще е края на семптември някъде. Стискам палци за утре, всичко ще бъде наред. Чакаме те с разказ за прегледа.
За килограмите - аз в началото свалих - 4 кг., а към момента съм качила 2 кг. За сега съм добре, не ми се яде кой знае колко, но и гаденето като, че намаля.
Хубав ден момичета !!!

# 666
  • Мнения: 19
Здравейте Мами да се отчета и аз четвъртък бях на преглед чухме сърчице и засега съм по-спокойна продължавам да карам Лека и приятна бременност нямам никакви ама никакви симптоми всичко е наред при мен на 19.09 съм на преглед и тогава ще се запиша на ЖК а преди това  на 10.09.съм на БХС.
КГ +2, и коремче като за 5-ти месец 😊
Радвам се че толкова много  ❤ си имаме вече.. термина ми е 25.03.2019

# 667
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета Simple Smile
Някоя от вас имала ли е кафяво зацапване? Първият път след дълъг път получих за ден зацапване, вчера пак се върнахме от дълъг път и днес сутринта отново имах Sad Толкова ми е тъжно, така съм се притеснила, не стига, че симптомите ми за бременност, ти изчезват, ту пак се появяват, сега и това Sad

# 668
  • Мнения: 276
Аз днес бях на 1ФМ и дадох кръв за БХС. Не успяхме да разберем пола, а се надявах, но пък важното е, че всичко друго изглеждаше наред и в норма. Беше ми много мило да видя как се върти и преобръща малкото човече Heart
Сега тръпна в очакване на резултатите от БХС и се надявам всичко да е наред. Забравих за колко време стават готови, а и не питах. Някой има ли информация?
Отговорих си на въпроса: в сайта на генетичната лаборатория пише, че резултатите са готови след 3 работни дни след постъпването на пробата в лабораторията.
И да допълня с отчет: в 12+1 г.с. + 1 кг дотук.

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 13:22 от Bernadine

# 669
  • Мнения: 76
Здравейте да питам колко платихте за ФМ и колко се е за БХС. Те не се покриват от касата нали, а са си изцяло платени?

# 670
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
До колкото знма, БХС  е безплатна до края на годината, стига да не правиш изследванията в частна клиника. Иначе ФМ е различна навсякъде, между 80 и 120 лв мисля... и не се поема от ЗК. Ако греша, моля да ме поправите...

# 671
  • София
  • Мнения: 204
Момичета,
Вчера ме заболя доста гърлото и помислих, че ще овладея ситуацията, но днес на работа се почувствах доста зле - запушен нос, болки в главата, отпадналост....Добре че записах час за УНГ. Оказа се вирусна инфекция в дихателните пътища. Гърлото ми е слабото място Sad Сега дигнах доста висока температура - 38.5. Изписаха ми чист парацетамол, за смучене таблетки и капки на базата на физиологичен разтвор. Сега лежа и ще правя компреси с оцет. Утре имам час при проследяващия лекар и дано всичко е ок и смъкна тази температура.
Почивайте си повече и пийте течности. Дано сме здрави всички!

# 672
  • Мнения: 1 093
Момичета,
Вчера ме заболя доста гърлото и помислих, че ще овладея ситуацията, но днес на работа се почувствах доста зле - запушен нос, болки в главата, отпадналост....Добре че записах час за УНГ. Оказа се вирусна инфекция в дихателните пътища. Гърлото ми е слабото място Sad Сега дигнах доста висока температура - 38.5. Изписаха ми чист парацетамол, за смучене таблетки и капки на базата на физиологичен разтвор. Сега лежа и ще правя компреси с оцет. Утре имам час при проследяващия лекар и дано всичко е ок и смъкна тази температура.
Почивайте си повече и пийте течности. Дано сме здрави всички!
Здравей,
Аз съм с термин април, но чета и тук понякога. Какво ти изписаха за  гърло? Аз изкарах подобен вирус,но със 37.2гр. Това и на мен ми е слабо място .

# 673
  • София
  • Мнения: 204
Dessi* за гърлото ми изписаха isla cassis с исландски лешей. И преди съм пила на Исла и ми помогнаха.

# 674
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Ако можеш взимай лъжичка мед с джинджифил, и мен ме наболява гърлото тези дни..а и ми е слабо място, всеки месец е червено... Бързо да оздравяваш!

Общи условия

Активация на акаунт