Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 14

  • 38 389
  • 758
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 239
Изцеденото може ли да се замрази и ако да то до колко време може да седи във фризера? А може ли в хладилника и колко време?

# 601
  • Мнения: X
Цедете си и чакайте да мине. Аз не бих дала изцеденото, за да се предума да яде. Няма да седи така много време.

И аз така мисля, благодаря за подкрепата. Няма бебе, обезводнило се от инат, нали?

# 602
  • Мнения: X
Ваня А., благодаря за отговора, не открих в блога нещо подобно, но пък в търсачката намерих подобна тема, в която хедра е отговорила, че може. Но аз някъде четох, че ментата води до намаляване на кърмата. Чай от маточина по-добре ли ще е?

# 603
  • Мнения: X
Да, ментата намалява кърмата, така че не е добре продължително време да се пие. А иначе може да се пие, аз първия път въобще нямах време да се замисля, тъй като ми беше много лошо и по път за спешното глътнах едно хапче за успокоение. В крайна сметка се оказа преумора, така че да пред алтернативата тялото ви да откаже по-добре вземете мерски с някакви успокоителни или хомеопатични, предполагам личчен лекар може да ви помогне.

# 604
  • Мнения: X
Да, ментата намалява кърмата, така че не е добре продължително време да се пие. А иначе може да се пие, аз първия път въобще нямах време да се замисля, тъй като ми беше много лошо и по път за спешното глътнах едно хапче за успокоение. В крайна сметка се оказа преумора, така че да пред алтернативата тялото ви да откаже по-добре вземете мерски с някакви успокоителни или хомеопатични, предполагам личчен лекар може да ви помогне.

Дори, нямам време, нито желание да ходя по лекари и да се допитвам до тях, ще ме изкарат не знам си какво и ме е страх да не изпишат нещо по-силно... Предпочитам да се доверя на някой, който е минал по този път. Благодаря, да разбирам, че мога да ги приемам, но не всеки ден, а само когато се почувствам зле ли?

# 605
  • Мнения: X
Да, аз ги приемам когато ми е зле, но аз избягвам да пия хапчета по принцип. Не мисля, че някой ще ви сметне за луда, а и няма как да изпишат нещо силно на кърмачка - най-много хомеопатия.

# 606
  • Мнения: X
Да, аз ги приемам когато ми е зле, но аз избягвам да пия хапчета по принцип. Не мисля, че някой ще ви сметне за луда, а и няма как да изпишат нещо силно на кърмачка - най-много хомеопатия.

И аз избягвам, но вече не издържам

# 607
  • Мнения: 16 876
Алмонд, и моят син отказва да пие вода. Пробвах с различни видове шишета с биберони, с твърди накрайници, с меки накрайници. Много обидено ме гледа като му предложа, а като вкуси направо Scream

# 608
  • София
  • Мнения: 1 038
В последните дни не знам какво се обърка, но тотално не мога да разбера кога бебето ми (на почти 4 седмици) е гладно и кога не. Вярно, че го мъчат зверски колики, но е тотален хаос. Търси гърда, дава сигнали, че е гладен и като го сложа, захапва както трябва, след което пуска и се почва едно постоянно изпускане и засмукване на зърното, все едно е биберон, което води до побеляване на зърното и до ужасни болки след това. В момента, в който го сложа на гърда, обаче, директно се успокоява, отпуска ръце и ръчички сякаш се е наял без въобще да е сукал ефективно. И тъй като не искам да ме ползва за залъгалка, а и болката в зърната е кошмарна, го махам и не му давам да суче. Обаче, така се притеснявам  дали ще позная кога наистина е гладен. Има ли как да позная кога в действителност е гладен, защото рискувам да ме разрани брутално? Да предлагам ли залъгалка в тези случаи, когато просто търси да се успокои с нещо?  Има ли риск след това да откаже гърдата? Иначе наддава май добре - по средно около 33 грама на ден ( за 18 дена е наддал с около 700 грама).

П.П когато в действителност е гладен си засуква без проблеми и си суче нормално.

# 609
  • Мнения: 385
Здравейте Simple Smile Остават ми два дни с прием на антибиотик и през нощта се цедя, защото иначе много боли. Започвам обаче да си обяснявам някои неща... През нощта като давам от шише, бебо бързо си го изяжда и си заспива. Спокойно прави една 4 часова пауза и после една 2 часова, което за мен си е направо супер. Стане ли ден обаче и започна да го кърмя на гърда се получава следното: той си е доволен че е на ръце, суче доста неефективно през повечето време и си поспива за 10-20 минути на всеки час да речем или по-малко. Реално той през деня не получава едно хубаво ядене от да речем 100мл защото си го разделя на по-малки порции. Опитвам да го разбуждам, защото реално не спи дълбоко, но той пак суче едвам едвам. Днес пробвах и се изцедих за едно хапване, дадох му го от шише, яде и спа като хората. Та явно се е научил на шишето. Има ли отучване?

# 610
  • Мнения: 16 876
Има, само гърда и това е Wink ще забрави за една седмица.

# 611
  • Мнения: 2 988
Моят бебешок вече се храни само от гърда, но вечерно време спи по много(от 20:30-21:30 до 5-6 сутринта Hushed). Опитвам да му предлагам и към полунощ да яде, но не иска. През деня също спи, но и будува доста, играе си на активната гимнастика.  Пълни по 5-6 памперса с пиш и продължава да ака както преди (на 3-5 дни), но докато не минем мерене и теглене другата седмица няма да се успокоя.

А и не иска да суче, когато струята е много силна. През деня предлагам на 2 часа, но пак се препълва едната гърда и като пусне зърното шурти като фонтан и целия става в кърма Joy. Така отнема два пъти повече време да изпразни тази гърда отколкото другата. Идеи как да оправим този проблем имате ли? Биологичната поза не работи при нас. Той категорично отказва да засуче така.

# 612
  • Мнения: 4 509
Диди, малко цедене преди кърмене би могло да помогне. Не много, а 20-тина мл, за да не шурти толкова. Лошото е, че по този начин трябва да губите време в цедене.
Винаги ли се препълва едната гърда? Ако да, може да предлагате първо по-празната и така като се задейства рефлекса на потичане много пълната ще си потече на воля в подплънката и после като бебето иде на нея ще е по-слаба струята.

Феичка, бебето наддава добре и можете да си позволите залъгалка. Аз съм против използването на мама за биберон, освен в случаите, когато се цели увеличаване на млеконадоя. Предложете и да си смучка на воля. Има шанс да не иска, обикновено кърмените бебета не искат. Иначе глада си се познава. Като сложите на гърда ако не суче, а само лапва и си виси, веднага махате от гърда. Използвайте друг начин за приспиване, да не е гърдата. Би трябвало ако е гладно бебето от самото начало да суче добре и по това се познва. Ако започне да се лигави, малко поразбутвате и ако пак не суче се маха. Някакъв ориентир, но неточен, е и времето. Аз гледам часовника и ако е минало много малко време се правя на разсеяна, защото не искам да се виси само.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 22:15 от Ваня А.

# 613
  • Мнения: 2 988
Точно това правя. Предлагам първо по-празната, но другата си остава пълна. А за цеденето- правя го, но като сме вкъщи. Навън не ми се мъкнат пак помпи. Тъкмо се отървах от тях поне на разходките. Иначе и тогава носех.

Феичка, опитай да пробуташ някоя залъгалка(Камера обикновено се приемат от бебетата, а и са евтини или пък някоя каучукова). Аз вечер давам на моя дребосък, защото е страшно изнервен и му се спи, а не иска да се приспи с цокане. През деня заспива или на гърда или като го оставя в количката или активната гимнастика, но вечер е ужас и давам биба, защото ще оглася блока два часа преди да заспи, а така заспива и след 15 минути вече я е изплюл.

# 614
  • Мнения: 1 239
Някоя да ползва непосредствено преди кърмене крем за зърна на билкова основа, който ги предпазва от слюнката на бебето?
Аз си поръчах един на BIOBAZA.

Общи условия

Активация на акаунт