Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 14

  • 38 358
  • 758
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 467
Някоя да ползва непосредствено преди кърмене крем за зърна на билкова основа, който ги предпазва от слюнката на бебето?
Аз си поръчах един на BIOBAZA.
Каква е целта на мазането?
Сега го погледнах този крем и не мисля, че е добра идея да се дават на бебето толкова  много масла да яде. Има чист ланолин - крем Лансинох и той ми се вижда много по-подходящ. Колкото повече неща има в крема, толкова шанса да причинява алергии е по-голям. Целта не е да предпазва от слюнката на бебето, а да хидратира и омекотява зърната, за да не се пресуши кожата от толкова много търкане по време на кърмене и да не станат рани. Ако бебето само се плюнчи няма да му е зле на зърното.

# 616
  • Мнения: 1 238
Да не се разраняват зърната. Знам, че някои жени ползват, аз научих от една влогърка и питам дали ползва някоя от вас.

Някоя да ползва непосредствено преди кърмене крем за зърна на билкова основа, който ги предпазва от слюнката на бебето?
Аз си поръчах един на BIOBAZA.
Каква е целта на мазането?

# 617
  • Мнения: 16 874
Вземи си крем без отмиване - Лансинох, Матернеа, Медела. Вторият най ми допадаше.

# 618
  • Мнения: 7 776
Някоя да ползва непосредствено преди кърмене крем за зърна на билкова основа, който ги предпазва от слюнката на бебето?
Аз си поръчах един на BIOBAZA.

Преди да родя и аз много се чудех какъв крем за зърна да си купя, но така и не стигнах до тази покупка. Когато малката се появи, имах проблеми със разранени зърна само в началото, докато се научи да засуква, защото кърмата ми дойде късно, а в родилното бързо свикна на шишето. След като бебето засука, а аз коригирах позата на кърмене, не съм имала проблеми. В началото се мазах с чисто кокосово масло, с него мажа и малката. Но съм се мазала не повече от седмица. Не се тревожи, щом имаш мотивация да кърмиш, всичко ще е наред. Бебето ми не искаше да пипне зърната ми, плачеше неистово, а сега не признава друго освен кърма.

# 619
  • Мнения: 6 556
Електра, на колко месеца даде чаша със сламка и как се прие, бързо ли се научи, нма ли опасност от задавяне? И аз вече се чудя какво да опитам, за да почне да пие вода.

На 10 месеца беше. Щом му дадох сламката просто веднага започна да смуче, без да показвам, отвътре му дойде. Преди това всякакви други накрайници се чудеше какво да ги прави и не пиеше изобщо вода.

# 620
  • Assenovgrad
  • Мнения: 60
Момичета, тъй като въпреки усилията ми, явно не мога да увелича количеството на кърмата си, даже обратното, се чудех дали поне това което мога да изцедя сега да не го замразявам и евентуално да го давам на бебка напред във времето, да кажем всеки ден по една порция, за да мога за по - дълъг период от време да й осигурявам приема на кърма. Знам, че замръзявайки не малка част от полезните свойства се губят, но както върви в най-скоро време може и съвсем да спре.. Как бихте постъпили вие?

# 621
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Не знам как бих постъпила. Може би, ако нямах по-голямо дете градинче в къщи, бих давала на момента. Все пак кърмата е най-пригодна за конкретния етап от растежа на бебето. И е незамразявана.

# 622
  • Мнения: 1 418
Някоя да ползва непосредствено преди кърмене крем за зърна на билкова основа, който ги предпазва от слюнката на бебето?
Аз си поръчах един на BIOBAZA.

Преди да родя и аз много се чудех какъв крем за зърна да си купя, но така и не стигнах до тази покупка. Когато малката се появи, имах проблеми със разранени зърна само в началото, докато се научи да засуква, защото кърмата ми дойде късно, а в родилното бързо свикна на шишето. След като бебето засука, а аз коригирах позата на кърмене, не съм имала проблеми. В началото се мазах с чисто кокосово масло, с него мажа и малката. Но съм се мазала не повече от седмица. Не се тревожи, щом имаш мотивация да кърмиш, всичко ще е наред. Бебето ми не искаше да пипне зърната ми, плачеше неистово, а сега не признава друго освен кърма.
Аз имах много болки в началото,  мен ме спаси Лансинох.Ползвах го няколко дни.

# 623
  • Мнения: 1 418
Момичета, тъй като въпреки усилията ми, явно не мога да увелича количеството на кърмата си, даже обратното, се чудех дали поне това което мога да изцедя сега да не го замразявам и евентуално да го давам на бебка напред във времето, да кажем всеки ден по една порция, за да мога за по - дълъг период от време да й осигурявам приема на кърма. Знам, че замръзявайки не малка част от полезните свойства се губят, но както върви в най-скоро време може и съвсем да спре.. Как бихте постъпили вие?
За кърма може да ползваш Феногриик или смингух,  ако не си опитвала.Слагай бебето на гърда редовно,  не на 2ч,  а по често или изобщо на поискване.Някплкп дни следи приема ти на вода..поне 1л.5. Яж МНОГО сурови плодове и зеленчуци и ще има ефект.Жени спрели да кърмят и посетили мамолог месеци след това още имат кърма...тя не спира за ден!

# 624
  • Мнения: 269
Здравейте дами,

Бременна съм в 9 месец и днес бях да се запозная с педиатъра на бъдещето ми дете. Тя ме посъветва да си изтеглям зърната на гърдите и да ги масажирам понеже съм с плоски зърна. Въпроса ми е, нали уж при докосване на гърдите се предизвикват контракции? Да го правя ли това нещо или не

# 625
  • Мнения: 4 467
В 9 месец вероятно вече няма значение, но все пак ми се вижда странен съвет. Преди кърмене можете да изпомпвате малко с помпата, за да се оформят зърната и тогава да суче.
Според мен ако издърпвате и масажирате няма да получите гонения ефект, все пак жени кърмят с месеци с плоски зърна и те пак са си плоски.

# 626
  • Мнения: X
Здравейте дами,

Бременна съм в 9 месец и днес бях да се запозная с педиатъра на бъдещето ми дете. Тя ме посъветва да си изтеглям зърната на гърдите и да ги масажирам понеже съм с плоски зърна. Въпроса ми е, нали уж при докосване на гърдите се предизвикват контракции? Да го правя ли това нещо или не

Ама, тя ти е оглеждала и гърдите ли? Astonished
И според мен няма смисъл да го правиш това, няма да се променят за месец, ако евентуално има проблем със засукването  има силиконови зърна за тази цел.

# 627
  • Мнения: 269
Не ми е оглеждала гърдите, просто тя е фен на кърменето и прави всичко възможно нейните пациент да са кърмени бебчета и просто ме попита и аз и отговорих

# 628
  • София
  • Мнения: 2 666
Цитат на: Cutie-pie link=topic=1047176.ксерокопие#msg37309007 date=1536327408
Не ми е оглеждала гърдите, просто тя е фен на кърменето и прави всичко възможно нейните пациент да са кърмени бебчета и просто ме попита и аз и отговорих

Свържете се с консултант по кърмене.

# 629
  • Мнения: 7 776
+1 за помпата, аз така успях да ги оформя в началото, за да засуче беба.

Общи условия

Активация на акаунт