Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 14

  • 38 327
  • 758
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
Не ми е оглеждала гърдите, просто тя е фен на кърменето и прави всичко възможно нейните пациент да са кърмени бебчета и просто ме попита и аз и отговорих

Доста педиатри си мислят, че разбират от кърмене, моята също си позволи да ме хване за гърдите и да каже, че нямам мляко, но бързо я нахоках, че щом още кърмя и бебето наддава добре, значи всичко си ми е наред. Хубаво, че вашата е привърженик на кърменето, дано остане така и след раждането.

# 631
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Ако зърната ви не са издадени от ареолата, а се показват само когато настръхнете или се възбудите (както бяха моите), може и да имате някои теудности в началото с кърменето, но в крайна сметка се натъманяват нещата. И все пак, ако са плоски, може да пробвате веднъж да ги подхванете за масаж и издърпване. Поставете палец и показалец на ръката откъм съответната гърда на ареолата под и над зърното, но така че ръката да не идва насреща, а да полягва отстрани на гърдта. Натиснете леко навътре, за да подхванете зърното и лекинко плъзнете пръсти по него напред. Ако осетите контракция, преустановете веднага опитите и пийте един-два магнезия. Ако не усетите, направете и на другата. Но това може да направите и след като родите, преди всяко кърмене, цедене (в началото може и с помпата да изпитвате болка).

# 632
  • Мнения: 268
Въпреки че са плоски, моите зърна се подават при най- малкото докосване, изобщо не изпитвам болка при изпъкването им. Лошото е че бързо пак си се прибират.

# 633
  • Мнения: 163
Аз също съм с плоски зърна (особено едното). В 35 седмица отидох на предварителна консултация с консултант по кърмене, а не с педиатър. Бях изключително доволна от консултацията, даже ми показа "биологичната поза за по- лесно засукване" при плоски и/или вдлъбнати зърна. Освен това каза, че бебето суче от гърда, а не от зърно. Показа ми и силиконови зърна, но каза, че при мен може би няма да се наложи да се ползват.
Обясни ми, как да прилагам натиск и компресия, за да "изскачат зърната" преди кърмене....Както и се разбрахме да се видим отново с бебе, за да провери дали всичко е наред. Мисълта ми е, че предпочитам да попитам специалист в точната област Simple Smile
Успех в кърменето.

# 634
  • Мнения: 268
Аз също съм с плоски зърна (особено едното). В 35 седмица отидох на предварителна консултация с консултант по кърмене, а не с педиатър. Бях изключително доволна от консултацията, даже ми показа "биологичната поза за по- лесно засукване" при плоски и/или вдлъбнати зърна. Освен това каза, че бебето суче от гърда, а не от зърно. Показа ми и силиконови зърна, но каза, че при мен може би няма да се наложи да се ползват.
Обясни ми, как да прилагам натиск и компресия, за да "изскачат зърната" преди кърмене....Както и се разбрахме да се видим отново с бебе, за да провери дали всичко е наред. Мисълта ми е, че предпочитам да попитам специалист в точната област Simple Smile
Успех в кърменето.



Това е чудесно че сте сте направили консултация със специалист. За съжаление аз живея в провинцията и нямаме консултанти по кърмене

# 635
  • Мнения: 4 400
Сигурна ли сте, че няма, проверете сайта на Ла лече лига, има и в доста малки градове!

# 636
  • Мнения: X
Аз даже мисля, че имаше опция консултант да те посети

# 637
  • Мнения: 8
Здравейте, мами. От сутринта ме боли едната гърда и е леко зачервено мястото, но не напипвам бучка и нямам температура, нито я усещам по-напрегната. Дали е възможно да е запушване или просто може да съм я травмирла, докато цедя, тъй като правя компресия, за да стане по-бързо. Преди няколко седмици ми се беше запушила другата гърда, но тогава ясно се напипваха няколко бучки. От тогава пия лецитин по веднъж на ден профилактично. Отделно си кърмя бебчо, който е на месец, но за да стимулирам цедя по 2-3пъти на ден.

# 638
  • София
  • Мнения: 1 101
Аз вече откачам. Малкия е на 2+ месеца и това с дърпането и пищенето от гърда продължава в с пълна сила. Понякога е само вечер, друг път се започва от сутринта. Не са колики. Това продължава вече месец. Вече се чудя мляко ли нямам, какво се случва. Другата седмица сме на консултация да видя коли е наддал. Първия месец беше 850 гр, дано поне толкова е качил и този, защото ако не е - ще се метна отнякъде. Направо ще ме откаже от кърменето...

# 639
  • Мнения: 7 776
Аз вече откачам. Малкия е на 2+ месеца и това с дърпането и пищенето от гърда продължава в с пълна сила. Понякога е само вечер, друг път се започва от сутринта. Не са колики. Това продължава вече месец. Вече се чудя мляко ли нямам, какво се случва. Другата седмица сме на консултация да видя коли е наддал. Първия месец беше 850 гр, дано поне толкова е качил и този, защото ако не е - ще се метна отнякъде. Направо ще ме откаже от кърменето...
Да не е от глътнат въздух? Моята бебка беши така и аз я вдигах да се оригне и после продължавахме. Отне ми време докато разбера, че.това я тормози.

# 640
  • Мнения: 754
+1. И при моето бебе се получава понякога, а както и не се оригваше до скоро 😀, бях изненадана, че това може да ѝ е цаката. И аз се бях филмирала, че кърмата си отива, педиатърката каза колики... само че нито едно от двете не е, ако моментално се успокоява гушнато и оригнато на рамо. Другият вариант, за който съм чувала, е много силна струя кърма, но тогава бебчето ти щеше да се „дави”.
Аз да питам, нормално ли е зърната да са леко зачервени, без болка, бучки и други симптоми? Идея нямам какво правим различно, аз или тя 😀. Всъщност преди няколко дни лекичко ме заболяваше едното като засука... но странно защо сега се случва това нещо, иначе характерно за първите дни на кърменето.

# 641
  • София
  • Мнения: 1 101
Мне. Пробвала съм да оригам да го държа изправен. Като го видя, че започва да киселее - ставаме и се разхождаме. Така яде. Друг път и това не помага. Случвало се е да му повив ръцете, да го понося и тогава чак да се успокои. А относно оригането - често се оригва на гърда и без моята намеса. Пробвала съм с помпа да цедя, че да видя дали не е от бърза струя - не е. Пак ми прави същите щуротии.

# 642
  • Мнения: 1 418
Аз вече откачам. Малкия е на 2+ месеца и това с дърпането и пищенето от гърда продължава в с пълна сила. Понякога е само вечер, друг път се започва от сутринта. Не са колики. Това продължава вече месец. Вече се чудя мляко ли нямам, какво се случва. Другата седмица сме на консултация да видя коли е наддал. Първия месец беше 850 гр, дано поне толкова е качил и този, защото ако не е - ще се метна отнякъде. Направо ще ме откаже от кърменето...
Как е потока на млякото ?При мен беше така от 2месец до 4ти, заради силен поток.Помогна ми регулирането на кърмата,а преди това кърменето полулегнала и цедене докато спре силната струя.

# 643
  • Мнения: 7 776
+1. И при моето бебе се получава понякога, а както и не се оригваше до скоро 😀, бях изненадана, че това може да ѝ е цаката. И аз се бях филмирала, че кърмата си отива, педиатърката каза колики... само че нито едно от двете не е, ако моментално се успокоява гушнато и оригнато на рамо. Другият вариант, за който съм чувала, е много силна струя кърма, но тогава бебчето ти щеше да се „дави”.
Аз да питам, нормално ли е зърната да са леко зачервени, без болка, бучки и други симптоми? Идея нямам какво правим различно, аз или тя 😀. Всъщност преди няколко дни лекичко ме заболяваше едното като засука... но странно защо сега се случва това нещо, иначе характерно за първите дни на кърменето.
И при мен е така, аз го отдавам на зъбите. Много я дразнят венците и май на моменти ме ползва за чесалка.

# 644
  • Мнения: 385
Вчера пък докато кърмих бебо от гърдата, която НЕ предпочита и редовно я пуска, при поредното пускане, струята продължи да си струи и не спря
известно време. Това може ли да е причината за непредпочитането на тази гърда? По-силна струя?

Общи условия

Активация на акаунт