УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 21

  • 50 461
  • 758
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 203
Може ли да споделите как мина про Д-р Йорданов . Аз се следя при него и за сега много ми допада отношението му . Вие в Света София ли ходихте на ЖК и всеки месец ли минавате през ехографа ? Благодаря предварително !

# 196
  • гр.Бургас
  • Мнения: 152
В Света София ходих на консултации. Не всеки месец го гледаше на ехограф само сърцето му слушаше постоянно. А за раждането - страшно много ми помагаше и подкрепяше през цялото време.

# 197
  • Мнения: 1 327
Аз се следя другаде ,но се замислям за раждане в Дева Мария.Д-ра ,който ме следи ,ме гледа на ехограф всеки месец без допълнително заплащане.Лично аз държа на ежемесечен ехограф,защото има неща ,които по тоновете не можеш да разбереш.Шийка,плацента,води ,пъпна връв.Имам познати в момента с два пъти увита пъпна връв ,с ранно калциране на плацентата,с рано скъсена шийка и т.н .Отделно сега 7-ми и 8-ми месец ще е 2 пъти месечно прегледа и ехографа.А в 9-ти месец -всяка седмица .

# 198
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Раждах миналия март. Дадоха ми нощница. Не съм плащала за избор на екип, защото лекарят ми беше на смяна.

# 199
  • Мнения: 106
Аз се следя другаде ,но се замислям за раждане в Дева Мария.Д-ра ,който ме следи ,ме гледа на ехограф всеки месец без допълнително заплащане.Лично аз държа на ежемесечен ехограф,защото има неща ,които по тоновете не можеш да разбереш.Шийка,плацента,води ,пъпна връв.Имам познати в момента с два пъти увита пъпна връв ,с ранно калциране на плацентата,с рано скъсена шийка и т.н .Отделно сега 7-ми и 8-ми месец ще е 2 пъти месечно прегледа и ехографа.А в 9-ти месец -всяка седмица .

Браво на докторът. За съжаление по НЗОК ни се полагат 2 ехографа за цялата бременност.
Мен Георгиоски ме гледа всеки път на ехограф Heart

# 200
  • Мнения: 36
Здравейте дами. Аз ще раждам секцио началото на Декември и съм се насочила към д-р Георгиоски . Моля за отзиви на тези от Вас които са имали срещи със него. Благодаря Ви.

# 201
  • Сливен
  • Мнения: 825
Здравейте дами. Аз ще раждам секцио началото на Декември и съм се насочила към д-р Георгиоски . Моля за отзиви на тези от Вас които са имали срещи със него. Благодаря Ви.
Следях се при него и раждах при него.За мен е много добър и по душа и като професионалист.Цяла бременост го съсипах по вайбър и звънене по всяко време и никога не съм го усетила да се изнервя.През седмица бях на преглед всеки път ме гледаше на ехографа.Дай Боже да имам второ пак него ще си избера.Душичка е Simple Smile

# 202
  • Мнения: 5
Родих преди по-малко от месец в "Дева Мария" - нормално и  без избор на екип. На смяна беше д-р Георгиоски, беше много мил и внимателен, виждах го за пръв път,но останах с много добро впечатление. Благодарение на него и екипа - д-р Миленовa и акушерката Жени Арсова (дано да не греша името) имах едно чудесно раждане. Слушах инструкциите им и всичко мина добре. Всички от екипа бяха много мили, говореха ми на галено име и ме караха да се чувствам спокойна при все, че изпитвам почти панически страх от болници и лекари. Така че +1 от мен за
д-р Георгиоски.
Успех на момичетата, които следят темата и им предстои раждане.

# 203
  • Мнения: 1 694
В Девата слагат ли окситоцин при всички родилки?

# 204
  • Мнения: 907
След раждане, да!

# 205
  • Бургас
  • Мнения: 449
Окситоцинът се използва, за да се предизвика или допълнително да се стимулира родилната дейност. Т.е. слага се системата не след раждане, а преди да е започнало същинското раждане. В началото на мен ми поставиха такава система, но ми я махнаха когато дойде анестезиологът да ми слага епидуралната упойка.

# 206
  • Мнения: 907
След раждане слагат, за да контрахират матката и да се свие по-бързо.

# 207
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Моето раждане беше предизвикано и ми включиха окситоцин. Сигурно са ми наляли броени милилитри, защото системата ни мръдна като количество. После май докато раждах или веднага след това /не помня точния момент/ я махнаха. След раждането нищо повече не са ми вливали. Даже ги помолих да ми махнат абоката.

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 449
След раждането и на мен нищо не са ми вливали.

# 209
  • Мнения: 106
На мен ми го биха, не ми го вливаха след раждането.
И все пак не съм 100% сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт