УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 21

  • 50 353
  • 758
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 883
Момичета, наистина ли взимат бебетата вечер от 00 до 6? 😱 Може ли да не ми го взимат? Не искам да го давам.

Да взимат ги. Ако се чъвствате добре и кажете предполагам,че няма да е проблем да не го вземат.
Взимат ги и от 17:00 до 18:00 по време на свиждането.
При секцио Ви го дават на третия ден.

За съжаление вече задължително ги взимат, без значение как се чувства майката по този повод

# 421
  • Мнения: 1 691
Момичета, наистина ли взимат бебетата вечер от 00 до 6? 😱 Може ли да не ми го взимат? Не искам да го давам.

Да взимат ги. Ако се чъвствате добре и кажете предполагам,че няма да е проблем да не го вземат.
Взимат ги и от 17:00 до 18:00 по време на свиждането.
При секцио Ви го дават на третия ден.

За съжаление вече задължително ги взимат, без значение как се чувства майката по този повод
[/quote

Ма нямат това право, бебетата не са тяхна собственост.

# 422
  • Мнения: 503
Момичета, наистина ли взимат бебетата вечер от 00 до 6? 😱 Може ли да не ми го взимат? Не искам да го давам.

Да взимат ги. Ако се чъвствате добре и кажете предполагам,че няма да е проблем да не го вземат.
Взимат ги и от 17:00 до 18:00 по време на свиждането.
При секцио Ви го дават на третия ден.

За съжаление вече задължително ги взимат, без значение как се чувства майката по този повод
[/quote

Ма нямат това право, бебетата не са тяхна собственост.

Все пак ще раждам там. Казаха, че ще ми дадат бебето, ако няма проблеми. Пък и няма да го дам. Какво ще направят? Ако трябва си подписвам документите и си тръгваме. 🤷🏼

# 423
  • Мнения: 2 883
Ще се радвам да споделите как са се стекли нещата при вас.
На мен не ми го дадоха. Нито ми я носиха за кърмене през нощта, нито ми разрешиха аз да отида. Много бих се радвала ако тази идиотщина вече я няма, но аз явно изтеглих късата клечка. Случва се миналия декември.
Беше събота и сестрите ми казаха, че в понеделник когато дойде шефката им мога да говоря с нея, но мен вече трябваше да ме изписват.

# 424
  • Мнения: 4 087
Тея тотално са се изтрещяли....родих 2014 и ме гонеха да си я взимам.като бях задрямала.докато я къпят, кви са тея глупости сега.

Вдигнах за една подобна глупост  Бургасмед ,неонатология сега като раждах, във въздуха, съветвам същото и вас, ако не ви позволяват да си гледате здрави бебета, вие майки ли сте или лукови глави...без извинение

# 425
  • Мнения: 503
Ще пиша какво е станало. Стига всичко с мен и бебето да е наред разбира се. ☺️

# 426
  • Мнения: 2 883
Чери хайде без епитети, моля.
Какво мога да направя като ми кажат, че ще ми я вземат, както правят с всички останали родилки в отделението в този момент? Освен да изляза от болницата по собствено желание, което не ми вършеше работа, друго не знам.

Аз също бях повече от изненадана - преди това бях говорила с други жени, раждали по-рано там и всички казваха, че ги взимат по желание на майката. Отчитам като грешка, че не го обсъдихме на отворените врати, макар, че както стана ясно момичетата там дават грешна информация и им е по - важно да си изнесат ценоразписа отколкото да кажат нещо наистина важно, което не е описано в сайта.
А те от тяхна страна със сигурност са си "вързали гащите" с подписването на документите при приемането.

Светлана леко раждане ти желая 🤗

# 427
  • Мнения: 175
Момичета, някоя от вас правила ли е ранна ФМ при др Стоилов? Може ли мнение и цена?
Аз правих миналия месец. Той вече не идва в Дева-та, а е в кабинета на Мануелян ако не греша. Мисля, че идва в Бургас само петък, събота и неделя два пъти в месеца. Цената беше 150 лв., около 20-30 мин. е. Вземат кръв, мерят ти кръвното, попълват въпросник, док. гледа на ехографа, мери си каквото му е нужно, обяснява - това е мозъка, това е стомаха и т.н. Отговаря ако го попиташ. Резултатите си ги получих с куриер след около седмица. Каза ако имам въпроси, че след 2 седмици идва отново да отида, рисковете ми за Даун и д-р. синдроми бяха много по-ниски от тези за възрастта ми и не ходих. Ще ходя направо за следващата ФМ. Оценяват и риск за гестационен диабет и прееклампсия.

# 428
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз ходих при Стоилов, когато преглеждаше в Девата. Такъв надут нарцис. Не бих отишла повече при него. На първата ФМ ме ръчкаше в корема, защото бебето било в кофти поза. На третата ми държа сметка, защо на втората ФМ съм го прескочила и съм ходила при Чавеева в София. И за капак се пробва да ме навива да правя 4 та ФМ да "видел как вървяло бебето". Само да вметна, че детето през цялото време беше в кофти поза. Когато отидох при Чавеева и не можаха да го видят, се занимаваха с мен половин ден, докато на третия път детето не се завъртя и не го видяха. Нито ми пухтяха, нито ме ръчкаха с ехографския накрайник в бременния корем.

# 429
  • Мнения: 943
Аз бях на втора ФМ при Стоилов. Също много силно ми натискаше корема с ехографа, дори леко болезнено. Доста неприятно усещане и спомен ми остана, честно казано. Надявам се поне да си разбира от работата, това за мен е най-важното. Третата ФМ обаче няма да направя при него, точно заради неприятното чувство, което ми остана след прегледа при него.

# 430
  • Мнения: 906
Аз честно казано с близнаци си почивах , когато ми ги вземаха през нощта. Носиха ги зверски гладни в 6ч сутринта и двамата ревящи, чудех се кой път да хвана. Вдигаха отделението, а аз бях като къпана буквално
 рано сутринта, бях забравила и за операция и за всичко. С големият ми син не беше така, цяла вечер си беше при мен, но това беше 2014г.

# 431
  • Мнения: 503
Аз честно казано с близнаци си почивах , когато ми ги вземаха през нощта. Носиха ги зверски гладни в 6ч сутринта и двамата ревящи, чудех се кой път да хвана. Вдигаха отделението, а аз бях като къпана буквално
 рано сутринта, бях забравила и за операция и за всичко. С големият ми син не беше така, цяла вечер си беше при мен, но това беше 2014г.
Е, няма  нищо лошо, ако искаш да си почиваш. Нека има избор, но да не е задължително.

# 432
  • Мнения: 4 087
Аз си ги исках и двамата и направих адския скандал...получих си ги. После бяха пуснали на момичето антибиотик без да ми кажат, само заради едно гранично црп и искаха да ни оставят и удължават престоя, избухнах тогава вече ....изпусаха си ни, напусаха само в епикризата, че отказвам антибиотично лечение. Това с црпто им е спец в Бургасмед междудругото..Та има винаги какво да се направи, друг е въпроса колко си настоятелен и какви нерви ще хвърлиш.Как пък не ще дам някой да решава вместо мен за децата ми, те да не са ми подарени или нечия друга заслуга.

# 433
  • Мнения: 2 883
Специално пък за лечение си спомням много добре как подписах документ, с който се съгласявам ако има нужда да се направят допълнителни изследвания за мен или детето да се правят. В нашия случай изследваха кръвната група на дъщеря ми, защото аз съм с отрицателен резус фактор, за което си платих ~90лв.
Не виждам смисъл да се карам с девойките, при положение, че те не са виновни за малоумните решения на тяхните шефове.

# 434
  • Мнения: 1 327
И на малката и слагаха антибиотик ,заради гранични левкоцити без да ме питат.Но това в друга болница.Сега бях доста кротка и плаха впредвид първо раждане,НО при второто хич няма да съм така.Вечерите беше при мен ,но късно ми я дадоха ,защото била се адаптирала трудно .Е как няма като е отделена от мен. Мързеше ги да я хранят и бяха и сложили система.Нормално да яде бавно ,защото имаше жълтеница .Когато една неонатоложка се развика,защо е отделена от мен 3 дни ,а аз вече бях с гърди като камък -болка и температура.Щях да умра от болка.Тогава ми я донесоха.Дано с новите внесени промени в здравеопазването да се променят нещата-НИКАКВО отделяне от майката ако не е крайно наложащо.Стимулиране на кърменето.Консултанти по кърмене задължително да съдействат на родилките особено при секцио! Все още освен себе си обвинявам и тях ,че кърменето ми продължи много кратко.Цедях се идавах ,защото тя свикна с шишето и беше голям рев при всяко слагане на гърда.И как няма като три дни е яла така освен системите.И с това цедене нещата много бързо приключиха още преди да са започнали!!

Общи условия

Активация на акаунт