УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 21

  • 50 397
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7
Здравейте, от Ямбол съм и ми предстои раждане съвсем скоро. Мисля тези дни да отида на отворените врати в Дева Мария, но да попитам все пак и тук Simple Smile
- Ако раждам нормално, пак ли трябва да си избирам лекар и екип?
- Бебетата оставят ли ги при майките или ги държат в неонатологията и само ги водят за хранене? Тъй като имам намерение да кърмя на поискване - това ми е важно.

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте, от Ямбол съм и ми предстои раждане съвсем скоро. Мисля тези дни да отида на отворените врати в Дева Мария, но да попитам все пак и тук Simple Smile
- Ако раждам нормално, пак ли трябва да си избирам лекар и екип?
- Бебетата оставят ли ги при майките или ги държат в неонатологията и само ги водят за хранене? Тъй като имам намерение да кърмя на поискване - това ми е важно.
Не е задължително да правиш избор на екип освен ако ти е все едно кой ще те изражда.
За бебето - ти решаваш. В това отношение са доста гъвкави, което е чудесно. Моят съвет е да стои постоянно при теб и да го взимат само за баня

# 77
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Щом искате да кърмите на поискване няма да има проблем да си е при вас бебчето, стига да се чувствате добре, разбира се. Ще го взимат само за тоалета или ако имате спешна нужда от малко почивка и така.

# 78
  • Мнения: 106
Аз пак с питане Heart една акушерка от окръжна убеждавала майка ми че там било по добре... И и казала че ако има някакъв проблем недай си боже с детето или майката ги пращали в окръжна това вярноо ли ее ???
Да вярно е .Да не дава Бог ,но винаги ги транспортират в Окръжна.

Глупости, наред ли сте???? Не транспортират! На кумата ми детето беше 2 месеца в неонатология в Девата, родено в края на 7ми месец със спешно секцио. За какво да ги транспортират, като отделението е по-високо ниво? Даже напротив, от Окръжна ги пращат след определен период в дом "Вяра, надежда и любов" за доотглеждане преди изписването.

# 79
  • Мнения: 106
Казвам го ,защото близка приятелка работи при новородените в Окръжна и когато има сериозна опасност
 при новородените родени в другите две болници ги транспортират в Окръжна.Не си го измислям .Това почти всички го знаят.Многократно коментирано във facebook групата на Мамите на Бургас!

Близката ви приятелка лъже. Казвам го абсолютно категорично. Помислете с какви хора сте обградена.

# 80
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета Simple Smile
Благодаря за бързите отговори. Вчера бях на  място - ами извънземна работа в сравнение с градската ни болница тук. В която, между другото, ми беше заявено, че за да искам отношение трябва да си платя. То и във Ветрен си плащаш, ама поне не ти го заявяват директно и не плащаш на доктора под масата, а всичко си е в ценоразписа Simple Smile
Та явно, ще се ражда тук Simple Smile
Имам обаче един въпрос - Въпреки, че ще раждам естествено, мъжа ми държи да сме си изберяли доктор. Аз обаче не познавам нито един от болницата. Попрочетох разни неща - само хубави за всички Simple Smile Но, моля да ми кажете, ако има някой който НЕ трябва да избирам (май така ще е по-лесно Simple Smile ). Друго, което си мисля - при естествено раждане по-важна е акушерката - та, не е ли по-добре да си избера такава, а не доктор? Които сте раждали в ДМ, кажете моля мнения и за акушерка - тъй като ми е първо раждане, ми е важно да не е някоя, която ще ме препира, да ме изчаква, и да не иска да ме наблъска с окситоцин и разни други, за да стане работата по-бързо.
Благодаря на всички, които ще отговорят Simple Smile

# 81
  • Мнения: 209
Здравейте, момичета Simple Smile
Благодаря за бързите отговори. Вчера бях на  място - ами извънземна работа в сравнение с градската ни болница тук. В която, между другото, ми беше заявено, че за да искам отношение трябва да си платя. То и във Ветрен си плащаш, ама поне не ти го заявяват директно и не плащаш на доктора под масата, а всичко си е в ценоразписа Simple Smile
Та явно, ще се ражда тук Simple Smile
Имам обаче един въпрос - Въпреки, че ще раждам естествено, мъжа ми държи да сме си изберяли доктор. Аз обаче не познавам нито един от болницата. Попрочетох разни неща - само хубави за всички Simple Smile Но, моля да ми кажете, ако има някой който НЕ трябва да избирам (май така ще е по-лесно Simple Smile ). Друго, което си мисля - при естествено раждане по-важна е акушерката - та, не е ли по-добре да си избера такава, а не доктор? Които сте раждали в ДМ, кажете моля мнения и за акушерка - тъй като ми е първо раждане, ми е важно да не е някоя, която ще ме препира, да ме изчаква, и да не иска да ме наблъска с окситоцин и разни други, за да стане работата по-бързо.
Благодаря на всички, които ще отговорят Simple Smile
Здравей, и аз ще съм нормално раждане там, не мисля че е необходимо да избираш доктор след като ще е нормалноо и аз мислех за акушерка ноо 3 4 момичета ми казват че е излишно всички били страхотни .... Ноо в това ще си го прециним като дойде момента за кога ти е термина ? И при кой доктор от там беше на консултация ? Simple Smile

# 82
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета Simple Smile
Благодаря за бързите отговори. Вчера бях на  място - ами извънземна работа в сравнение с градската ни болница тук. В която, между другото, ми беше заявено, че за да искам отношение трябва да си платя. То и във Ветрен си плащаш, ама поне не ти го заявяват директно и не плащаш на доктора под масата, а всичко си е в ценоразписа Simple Smile
Та явно, ще се ражда тук Simple Smile
Имам обаче един въпрос - Въпреки, че ще раждам естествено, мъжа ми държи да сме си изберяли доктор. Аз обаче не познавам нито един от болницата. Попрочетох разни неща - само хубави за всички Simple Smile Но, моля да ми кажете, ако има някой който НЕ трябва да избирам (май така ще е по-лесно Simple Smile ). Друго, което си мисля - при естествено раждане по-важна е акушерката - та, не е ли по-добре да си избера такава, а не доктор? Които сте раждали в ДМ, кажете моля мнения и за акушерка - тъй като ми е първо раждане, ми е важно да не е някоя, която ще ме препира, да ме изчаква, и да не иска да ме наблъска с окситоцин и разни други, за да стане работата по-бързо.
Благодаря на всички, които ще отговорят Simple Smile
Здравей, и аз ще съм нормално раждане там, не мисля че е необходимо да избираш доктор след като ще е нормалноо и аз мислех за акушерка ноо 3 4 момичета ми казват че е излишно всички били страхотни .... Ноо в това ще си го прециним като дойде момента за кога ти е термина ? И при кой доктор от там беше на консултация ? Simple Smile
Термина ми е за 11.09 Simple Smile
Не съм си следила там бремеността, затова и идея си нямам от докторите и акушерките, които работят там. Вчера бях на отворените врати и от там са ми впечатленията Simple Smile

# 83
  • Мнения: 59
Всички са чудесни , освен Драгнева.

# 84
  • Мнения: 106
Драгнева я няма, аз питах преди да ида да родя Grinning Не ми обясниха какъв ѝ е случаят, ама ми казаха, че от година не е в болницата

# 85
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Така е, при едно нормалнопротичащо раждане без усложнения акушерката е водеща, лекарят е за сигурност както се казва. Но ако вие нямате лични впечатления или препоръки не виждам смисъл да избирате предварително. При всяко положение - успех и леко раждане !

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Според мен няма нужда от предварителен избор на екип. Може да се довериш на всички лекари и акушерки в болницата.

# 87
  • Мнения: 1 694
Момичета, ако искам да раждам в Девата, но се следя на друго място, кога е добре да си запиша час да се видим с лекаря и да се запознаем. Да уточним нормално или секцио ще е раждането? Къде се ходи на преглед в Девата или в Света София? Кой доктор от Девата бихте ми препоръчали?

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 39
Акушерките наистина са страхотни всичките, жалко че съм зле с имената и не ги помня. Родих преди малко повече от месец в болницата, нормално раждане, при д-р Ирмов и една млада и симпатична акушерка, с дълга тъмна коса. И двамата ме насърчаваха, помагаха ми много. Не бих казала, че акушерката е била водеща при раждането, бяха си екип, страхотен екип. Благодарение на тях си имаме малка принцеса вкъщи Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2
Здравейте!В края на 5 месец съм,следя се при д-р Ирмов.От няколко дни имам известни неразположения и болки.Искам да отида на извънреден преглед,въпроса ми е някой ходил ли е инцидентно?Дали в Девата или в Света София?

Общи условия

Активация на акаунт