СЕДМИ клас – 11 – Късмет на Първо класиране! (02.07.2018–08.07.2018)

  • 145 700
  • 2 767
  •   1
Отговори
# 2 700
  • Варна
  • Мнения: 13
Mimarinova, хем казваш, че не е с талант за художник, хем заради заложбите ѝ е приета в училище по изкуствата. Противоречиш си.

Това, че тя е поставяла правилно фигурите на листа, не означава, че някой не би постигнал същите или по-добри резултати с повече упражнения. Както и език някой може да научи с по-малко усилия, друг с повече, но е края на краищата да имат едно и също ниво на знанията.

Изпита е натюрморт графика, няма нужда да си художник, за да го изпълниш, но аз не мога да се тренирам толкова, а има деца, които са с богато въображение, правят страхотни картини и се справят по-зле с точността

# 2 701
  • София
  • Мнения: 7 048
Човече, направо се гответе за архитектура, имате всички данни Wink

# 2 702
  • Мнения: 4 915
Ех, де да вървеше задължително талантът на художника ръка с ръка с математическите заложби! Blush
 И аз, и децата умеем да рисуваме, мен ме гласяха за Художествената академия в Пловдив от 8ми клас нататък, но аз пусти инат не исках да "рисувам плакати по задължение" (за ония соц времена дали не съм била далновидна за крехката си възраст Laughing)...И децата рисуват добре, но е факт, че с математиката сме на "Вие". SmirkСъщо така е факт, че с упражнение в рисуването всичко може да се научи  - точност, мащаби, обеми, пропорции, перспектива, светлосенки, композиция и прочие, но липсва ли ти заложбата - ще проличи при идейността и оригиналността на бъдещите творби, от уникалния стил на художника.
Също както при рисуването, смятам, че и математическите заложби се предават, и докато едни постигат резултати с неуморни упражнения, други просто имат зрънцето талант и това се откроява ясно.

# 2 703
  • Мнения: 934
Oblachna,  моето дете кандидатства с конкретна цел в Сф, която постигна на първо класиране по първо желание. Участието й в друга област не беше просто за спорта или за да се "пробва".

# 2 704
  • Мнения: 30
Официалната униформа, която подарявам за момче от Втора английска гимназия е номер 46, което отговаря може би на размер L.

# 2 705
  • София
  • Мнения: 7 048
Sunshine, колкото и да е в противоречие с личните ми интереси Joy, много се радвам да чуя за такива деца, с цел и посока, които не се оставят на инерцията.
Пожелавам много успехи на детето!

# 2 706
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Противоречие няма Simple Smile

Съществуват както хора с добре развити и двете мозъчни полукълба, така и хора с развито предимно ляво полукълбо, но също и такива с развито предимно дясно полукълбо. Уви, има и такива с недоразвити и двете мозъчни полукълба. На тези последните им е най-трудно и тежко в живота.
Мнозинството са ляво-мозъчно-ориентирани, което означава доминираща дясна част на цялото тяло, както и ориентация на ума към словесно-лингвистични, езикови, логико-математически задачи. Тези хора пишат и работят с дясната ръка. Силни са по български език, литература, чужди езици, логика, математика, природни науки. Общо взето са разумни, рационални и рационализиращи същества. Предпочитат да мислят, пишат, смятат.
Малцинството са дясно-мозъчно-ориентирани, което означава доминираща лява част на цялото тяло, както и ориентация на ума към артистични, пространствено-геометрични, спортни задачи. Тези хора пишат и работят с лявата ръка или и с двете ръце еднакво. Силни са по всички предмети, свързани с изкуство и творчество /рисуване, пеене, свирене, скулптура, готвене, танци, изработване на предмети и други подобни/, силни са в спорта, пространственото ориентиране, двигателната и физическата култура, и по правило имат високо развит усет за нещата, интуиция, нюх, т.нар. шесто чувство.

Има още няколко вида интелигентност. Такива са социалната, интраперсоналната и интерперсоналната.
Който се интересува, нека се запознае с Теория за Множествената интелигентност на Хауърд Гарднър

http://priobshti.se/sites/priobshti.se/files/uploads/multiple_int.jpg

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BD%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1% … D0%BE%D1%81%D1%82

Дано съм ви била полезна с тази информация!

https://i2.offnews.bg/nauka/events/2016/05/20/47016/1464018435_8_559x*.jpg

https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/8-te-tipa-inteligentnost- … -video_47016.html

http://www.ydara.com/index.php?option=com_content&view=artic … 02&Itemid=205

# 2 707
  • София
  • Мнения: 2 175

Във връзка с тази теория, от 51-во СУ - бившето училище на детето - даже тестове ни правиха на родителите –естествено, по желание.

Вихрогонче, линкът с картинката нещо не се отваря. https://i2.offnews.bg/nauka/events/2016/05/20/47016/1464018435_8_559x*.jpg

# 2 708
# 2 709
  • София
  • Мнения: 7 048
Вихрогонче, много интересно четиво.
Оказва се, че е възможно, детето, което се е ориентирало с фигурите в пространството, наистина да прави грешки в аритметиката, заради рисуването.
Моят младеж е изцяло двуръкодействащ Joy и левокрак. Пише с дясна ръка, никой не го е насилвал, но всичко останало го може какро с лявата, така и с дясната ръка. Аз примерно, като си мия заъбите, си извъртам ръката, а той я сменя. Ако река да се измия с лявата ръка, ще си извадя някое око.
Още от малък, когато играе футбол, рита само с левачката. Та, в тази връзка, геометрията му е по-лесната и по-добрата математика. И той, както и други споделиха, прави глупави аритмерични грешки, което ме побъркваше цяла година, което си даде резултат и на НВО.
Не съм разбрала да рисува, обаче. Но да си призная, не съм му обърнала внимание в тази област. Влечение не е имал, но пък може да има способности, знам ли... Sunglasses  Артистичен е, даже  го преиграва на моменти...
Брех, замислих се! Започвам да си обследвам детето...

# 2 710
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз се чудя защо се губя непрекъснато дори в собствения си квартал, а то защото не ми била развита дясната половина на мозъка. Знаех си, че има нещо...🤔

# 2 711
  • София
  • Мнения: 7 048
belinda, Joy
Добре, че поне лявата ни е развита, а не сме от ония, с двете недоразвити.
Да не се оплакваме! Joy

# 2 712
  • Мнения: 11 635
Вихрогонче, интересно четиво, благодаря 🤗
Само с едно не съм съгласна. На тези с недоразвитите две полукълба им е най-лесно. На другите покрай тях им е трудно 😂😂😂

# 2 713
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Зависи от степента на недоразвитие, но да не отклоняваме повече темата. Аз съм виновна. Но като не мога да се стърпя. Мента попита, и аз ... Grin

# 2 714
  • Мнения: 376

Мента, всъщност математиката я има навсякъде, дори в рисуването. Прочети малко за "Златното сечение" и числото Пи, извън познатата ни негова роля в задачите. В най-известните световни шедьоври са открити любопитни съотношения и математически закономерности. Wink

Пък и да не забравяме Леонардо да Винчи. Wink
Баща ми, лека му пръст, беше левичар. Инженер, математик, професор. Рисуваше страхотно - самоук талант. Преподавал е и съпромат в МЕИ.
И във Фън Шуй,играе важна роля,както и Златното сечение!

Общи условия

Активация на акаунт