Професионални серии за коса - тема 120

  • 77 781
  • 762
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 7 715
 Много пъти сме коментирали,че Алтерна като цяло е марка за здрави коси или поне такава в добро състояние. Преди 2 години когато косата ми беше адски зле и аз отрекох Алтерна. Сега обаче съм на коренно различно мнение. Косата ми също е изрусена и дълга,но в достатъчно добро състояние,за да ми понася марката. Имам и ползвам Рипеър,Интенз и Инфинити сериите и резултатът ми харесва.
 За разлика от Алтерна Керастаз са спецове по китосването,а една съсипана,малтретирана коса преди всичко се нуждае от кит,за да изглежда що-годе прилично докато се възстановява. Затова препоръчвам Керастаз при видимо съсипана коса,защото собственичките и обикновено искат УАУ ефект веднага,а каквото и да си говорим една съсипана коса се възстановява само с ножица. Е да ама повечето тук не сме навити от коса да кръста да се подстрижем на късо каре/в това число и моя милост/ та Керастаз ми помогна да преживея времето докато ми израсте здрава коса с правилните грижи.

 miglenasky Керастаз имат доста хубави серии за третирани коси. Лично харесвам Терапист,Архитект,Нутритермик и Хромарич/тях обаче ги спряха/, Хроноложист и новата Екзестенционалист. Просто каквото и да си говорим с една маска и шампоан не става.

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 19:23 от prinzesata

# 481
  • Мнения: 1 030
Много пъти сме коментирали,че Алтерна като цяло е марка за здрави коси или поне такава в добро състояние. Преди 2 години когато косата ми беше адски зле и аз отрекох Алтерна. Сега обаче съм на коренно различно мнение. Косата ми също е изрусена и дълга,но в достатъчно добро състояние,за да ми понася марката. Имам и ползвам Рипеър,Интенз и Инфинити сериите и резултатът ми харесва.
 За разлика от Алтерна Керастаз са спецове по китосването,а една съсипана,малтретирана коса преди всичко се нуждае от кит,за да изглежда що-годе прилично докато се възстановява. Затова препоръчвам Керастаз при видимо съсипана коса,защото собственичките и обикновено искат УАУ ефект веднага,а каквото и да си говорим една съсипана коса се възстановява само с ножица. Е да ама повечето тук не сме навити от коса да кръста да се подстрижем на късо каре/в това число и моя милост/ та Керастаз ми помогна да преживея времето докато ми израсте здрава коса с правилните грижи.

 miglenasky Керастаз имат доста хубави серии за третирани коси. Лично харесвам Терапист,Архитект,Нутритермик и Хромарич/тях обаче ги спряха/, Хроноложист и новата Екзестенционалист. Просто каквото и да си говорим с една маска и шампоан не става.

Така е! Пробвала съм ги, нито една не допадна на косата ми. Аз упорито купувах серии, ползвах ги, но не, просто не са за моята коса. Виждам сега, че имало някаква нова маска за дълга коса, та се чудя да опитам ли за последен път. Алтерната я пробвах веднъж. Тогава наистина косата ми беше ужасно изгорена и повече не посмях да опитам. Може би,  би на етапа на който  е в момента, доста възстановена и подхранена би ми понесла.

# 482
  • Мнения: X
Здравейте! Имам бебе на 3 месеца и след раждането ми пада косата. Имам доста и още не си личи, но аз виждам голяма промяна. Бихте ли ми препоръчали шампоан или а пуши против косопад?

# 483
  • Мнения: 444
Здравейте момичета, търся си лак за коса и попринцип се колебая между тези двата


Някой използвал ли ги е, ако може да ми кажете дали са добри, дали утежняват, имат ли някакъв аромат, държат ли прическата на място?
Склонна съм и за други предложенията, ако имате такива за добър лак за коса.
Благодаря ви предварително!

# 484
  • Мнения: 864
Лореалският е добър, но мен повече ме впечатлява този на Керастас със слаб холд. Ползвам го рядко за гланц и като си правя разни фенси прически (предимно нисък небрежен кок с паднал кичур отпред/ бомбшел грива с обемен бритон настрани/ МНОГО рядко като си изправям косата, за да си направя конска опашка и се сресвам с напръскана с лак четка, за да няма нищо хвърчащо) или когато къдриците ми са толкова хубави, че ми е жал да излезна на влажното време и нещо да ми ги развали. Във всички случаи лакът работи безотказно. Лореал мирише една идея по-добре от Керастас,но не прави такъв блясък.

Принцесо, удоволствие е за мен да те чета. :Д Напълно съгласна за китосването.

Аз пак да питам за хидратиращи шампоани? Някой да ми препоръча нещо, което е безотказно работещо? Досега съм била с Тиги оатмеал и магистрал, като от първия съм много доволна, но ми се повръща от миризмата, а магистрал нещо не ме впечатлява в последно време. Идеи? Оранжевата серия бейн сатин 2 на Керастас или Джойко мойсчър или ...? Шампоанът дисциплин категорично почна да ми изсушава косата, както и всичко протеиново. В момента избягвам протеините за няколко седмици.

# 485
  • Русе
  • Мнения: 681
Showgirs,пробвала съм много лакове за коса,защото за моята коса(фин и мек косъм) те са най-добрият вариант за текстура и фиксация.
Харесвам тези на Kerastase и Moroccanoil,както и червените на Sexy Hair.
От посочените от теб ,съм използвала вторият,не е нищо особено!Иначе не утежнява и не слепва.

# 486
  • Мнения: 944
Момичета, малко съм изпуснала няколко темички, отдавна не съм влизала.. Сега влизам, имам нужда от съвет,защото не мога да реша кое да си взема. Коприната на Чи или Нектар термик? И двете са ми любими, косата ми ги обича, но искам да си взема само едното. Ще си взимам преса за коса (досега в послените 3 години не ползвах никаква) и ще имам нужда. Та косата ми в момента е много здрава, не е боядисвана и третирана по никакъв начин. Кое ще е по-подходящо да взема?

# 487
  • софия
  • Мнения: 1 707
Момичета кой шампоан на Олиосета е по подходящ за изтощена от морето руса коса,подхранващия или за изтощена коса?Пробвах боята им -много ми хареса,за безаманячна е супер.

# 488
  • Варна
  • Мнения: 7 715
  bananadana  и аз те чета с удоволствие направо си като енциклопедия  Laughing Hug. Хидратиращ шампоан в чист вид нямам друг освен Урбана на Шу. Всичко друго ми е балансирано в някаква степен.    Мажистал,за който говориш също не е чиста хидратация. Следващ като ефект ми е изглаждащия Епруваж и след него Алтерна инфинити. За хидратация никога не съм разчитала на шампоани,предпочитам ги балансирани,за да се съчетават с всичко.
  TROSHKATA подхранващия е приличен ще даде не само подхранване,а и прилична хидратация като за шампоан. Ще си иска и маска след него пък и от преуош няма да се оплаче обрулената от бриза косица  Laughing.

 Melisandra  преса ползвам два пъти годишно,но когато го правя ползвам термозащита под формата на спрей/имам тая на Кингли/ или термото на Напура. Нектар термик ми е любимец,но според момичетата тук е слаб за преса,а и се нанася на влажна коса. Термото за преса се нанася непосредствено преди ползването и,за да има ефект. Коприната на Чи е един от всеобщите любимци,който моята коса не и понася тъй,че там съм пас.

# 489
  • Мнения: 10 280
Melisandra  аз не разбрах термозащита ли търсиш или финиш?

# 490
  • София
  • Мнения: 3 882
Мисля, че термозащита, защото споменава за преса. Харесвам и препоръчвам термозащитното олио на Напура.

# 491
  • Мнения: 944
Термозащита. Но коприната я харесвам защото е финиш и има и защита. Затова се чудя да взема Нектара или да си взема направо коприната за да си я използвам постоянно.

# 492
  • Мнения: 10 280
А нещо на Living Proof заглеждала ли си (термозачщитата им по-точно)? Защото на мен всичко ми мазнее и утежнява. А тези не.

# 493
  • Мнения: 944
А нещо на Living Proof заглеждала ли си (термозачщитата им по-точно)? Защото на мен всичко ми мазнее и утежнява. А тези не.
Тях не съм ги пробвала и затова гледам да заложа на нещо сигурно. Но мога да видя и тях.

# 494
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Момичета, кажете някой трик за по-бързо отмиване на боя. Моя приятелка е стояла повече от указаното време и ефектът е доста по-тъмна коса от желания цвят.

Общи условия

Активация на акаунт