Професионални серии за коса - тема 120

  • 77 771
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Кога косата се нуждае от протеин и кога от хидратация?
Благодаря

# 706
  • Мнения: 4 738
Не можа така с лека ръка да се отсича, че големите опаковки на козметиката за коса в амазона са ментета.. Това какво пишат потребителите е пълна глупост.. Проверих го на свой гръб... От 8-9 години съм извън БГ и пазарувам от амазон. В началото купувах неща с висок рейтинг, докато не установих, че на някои потребители явно им се плаща да пишат хубави коментари... Това мнение вече се среща и от други "излъгани".. Та никога не се доверявам на мнението на "сули и пули", едно е да го видиш и пробваш, друго е само да пишеш глупости... За цените, нали знаете, че в амазон има хиляди продавачи от къде ли не... На много от тях цените не са актуализирани с години, други изкуствено надуват цените, белким се върже някой балък... И това е не само за козметиката, а въобще за всякаква стока... Винаги когато пазарувам от амазон, първо "проверявам" цената с други изпробвани от мен и сигурни сайтове. После проверявам продавача, само един процент недоволни да има, се отказвам от него... Случвало ми се е да има проблем с връщане на продукт, който е обявен с Free return... А за ментето на шампоаните... Преди купих от фризьорски салон серия на Мароканойл (малки ш+б) и те гарантираха, че е оригинална. Еее няма нищо подобно, защото тази серия ми е напълно позната от БГ и от амазон като цвят, консистенция и мирис.. Попитах в салона защо серията не е същата, а те ми отговориха, че зависело от партидата къде е произведена и за коя страна... Така че надали някой е седнал в опаковки на Керастаз или на която и марка да е, да сипва други продукти и да мислим, че е менте... Как се създават ментета в уж оригинални опаковки? Или защо някой ще хаби средства да направи скъпи опаковки и да продава евтино ментета, за двойно по-ниска цена от оригинала? Просто няма логика....

# 707
  • Мнения: 283
Момичета приятно съм изненадана от ALCINA Moisturing Care, супер шампоан немски е цената му е идеална 20 лв. 250мл.За тънка и увредена коса придава обем и страхотен блясък. Бързах да споделя мнението си защото наистина е изключителен,почуствах косата си отново жива. Особено сега в жегите, милата, беше загубила всякакъв вид блясък. Страхотен ден на всички Heart

# 708
  • Мнения: 939
Тъй като това не са ми първите опаковки на Джойко от Енцо и тъй като разлика между продуктите тогава и сега няма,то ако са били ментета тогава то тогава и сега са такива.Дори и ментета за моята коса са супер.Между другото да кажа,че като сложих балсама в кошницата ми предложиха и маската от 500 мл за 33 лева,същата тази в http://selena-cosmetics.com/index.php/en/component/jshopping/product/view/60/246 е 86 лева  Stop

# 709
  • Мнения: 4 738
В допълнение на горния си пост, искам да ви попитам какъв е цвета на хидратиращия крем- финиш на Мароканойл? Аз всеки път попадам на различна консистенция, цвят и мирис. От мръсно бяло, през жълтеникаво до бредо розово на цвят. Мирис от силно изразения за марката специфичен аромат, през почти никакъв или много слаб аромат, а понякога до слаба химическа миризма... Консистенция от гъст перлен до рядък матов... Та кое е менте? При проверка в сайт за срок на годност и партида - всички са ОК...

# 710
  • Мнения: X
Лунна пътека, сподели моля те в кой сайт проверяваш бач кодовете на Moroccanoil? В тези, които са ми известни я няма марката.

# 711
  • Мнения: 864
Не съм запозната с ензо наистина,  не живея в България.  Може да са оригинали,  тогава наистина имате късмет,  че може да си ги купувате на ниски цени.  Последно като си бях в София и бях в Рибата едвам се сдържах да не си купя маската на макадамия-беше тооолкова по-евтина отколкото по сайтовете тук. 

Може да има разлика,  която да не се отразява на качеството и при ензо.  Но за себе си знам,  че винаги съм искала да си поръчам литривия еликсир шампоан от амазон за 30?!? Евро,  но рецензиите и опаковката от снимките са категорични,  че никога няма да се престраша.  По-добре да ги вложа за един хиалуронов серум. 

# 712
  • Мнения: 3 819
bananadana,
а линковете които пуснах на литровите керастаси от амазона ментета ли или са оригинали?
И кое е ментето, кое оригиналът  newsm78
Че явно не съм достатъчно претенциозна и оригинали не съм и помирисвала, та вероятно се заблуждавам, че всъщност се предлага един и същ продукт, но поради различните продавачи, има разлика в цените Wink
А това, че продавачите с по-висока цена, имат по-нисък рейтинг от тези с по-ниската цена, е още по-необяснимо следвайки логиката, че оригиналите са с по-висока цена.

# 713
  • Мнения: 5 234
Fifiana, Марокан с кафявата капачка е чудесна, но е силно хидратираща, а на теб ти трябва протеинов прдукт сега, щом ти се разтяга косата - например Терапист или Архитект на Керастас, Редкен Екстриим https://www.notino.bg/redken/?f=1-1-3959-4206

След седмица-две може да опиташ и хидратация с Марокана.
Много ти благодаря!
Мисля да пробвам с Керастас Архитект (има ли доволни от него?) от препоръчаните от теб - шампоан и маска; а ще поръчам и и марконската маска с кафявата капачка да си я имам за след време и Moroccanoil treatment за тънка коса (вместо ланзата).
Пълна каша ми е в главата кое какво е и какво е ок да ползвам, та вероятно ще редувам. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 864
Като цяло не бих си поръчала литров от амазон вече. Не ми се отварят линковете на телефона и не знам какво си пуснала,  но ако цената е под 44 евро не бих си ги купила.  Постът ти е леко заядлив,  но в коментарите,  които четох от амазон повечето шампоани са ментета,  а не оригинал.  Пак казвам: на архитект форс литровия особено или на дисциплин литровия и особено на еликсир има достатъчно мнения и снимки,  които сравняват оригинална опаковка с получената в амазон.  Имам проблем с линковете тук,  казвала съм го и преди.  Когато имам време може да отърся и да ви покажа мненията. 

# 715
  • Мнения: 3 545
Fifiana, чети темите отпреди също, има много полезни мнения, първата страница е цяла енциплопедия и да, по принцип разковничето  е в редуването на продуктите.

# 716
  • Мнения: 3 819
 Peace
Абсолютно безсмислено е да се ровиш.
Показала съм два литрови архитекта, които са с различна цена, от различни продавачи, но с еднакви коментари.
Скрит текст:


На мен пък твоят пост ми се стори леко надменен, та затова пуснах и линковете.
Не винаги по-високата цена означава по-добро качество, а по-ниската менте.

# 717
  • Мнения: 31 322
Енцо е Notino и ги има по цял свят.

# 718
  • Мнения: 3 420

Кое от двете е обичаното от всички олио на Вела?

# 719
  • софия
  • Мнения: 1 707
Кога косата се нуждае от протеин и кога от хидратация?
Благодаря


И аз се нареждам към това питане.

Общи условия

Активация на акаунт