Хормонални изследвания - 8

  • 64 678
  • 751
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 691
Здравейте! Рискувам да задам въпрос извън темата. Извинявам се за което и моля за мнение.
Приемът на ДХЕА табл влия е ли на уринен тест за овулация и стойностите на ЛХ ?

Пиши тук: https://www.bg-mamma.com/?topic=1097036.120

# 451
  • София
  • Мнения: 35 969
Здравейте! Рискувам да задам въпрос извън темата. Извинявам се за което и моля за мнение.
Приемът на ДХЕА табл влия е ли на уринен тест за овулация и стойностите на ЛХ ?
Не.
Може обаче, ако дозата е неподходяща или ако не реагираш добре, респ. са се повишили ДХЕА, Тестостерон, Е2 - това да е проблем за О., вкл. да се получи ПКЯ.
Когато се приема ДХЕА / за предпочитане да е 7КетоДХЕА/ да се пускат всеки МЦ контроли на тези хормони.

# 452
  • Мнения: 135
Здравейте! Рискувам да задам въпрос извън темата. Извинявам се за което и моля за мнение.
Приемът на ДХЕА табл влия е ли на уринен тест за овулация и стойностите на ЛХ ?
Не.
Може обаче, ако дозата е неподходяща или ако не реагираш добре, респ. са се повишили ДХЕА, Тестостерон, Е2 - това да е проблем за О., вкл. да се получи ПКЯ.
Когато се приема ДХЕА / за предпочитане да е 7КетоДХЕА/ да се пускат всеки МЦ контроли на тези хормони.


Много благодаря!

# 453
  • Мнения: 1
здравейте denis,
бихте ли коментирали резултатите ми от изследванията ми напрвени на 4 ден от МЦ.  днес дадох и втори път кръв на 20тия ден за вторите хормонлни изследвания. Изследванията са правени в Германия и се надявам да не ви затруднявам много с разчитането. Аз съм на 36г, със съпруга ми се опитвме вече 8ми месец да направим братче или сестриче на нашата дъщеря, която ще стане скоро на 5, но уви нищо не се случва. за това и започнахме с изслеванита.
Благодаря

# 454
  • София
  • Мнения: 35 969
здравейте denis,
бихте ли коментирали резултатите ми от изследванията ми напрвени на 4 ден от МЦ.  днес дадох и втори път кръв на 20тия ден за вторите хормонлни изследвания. Изследванията са правени в Германия и се надявам да не ви затруднявам много с разчитането. Аз съм на 36г, със съпруга ми се опитвме вече 8ми месец да направим братче или сестриче на нашата дъщеря, която ще стане скоро на 5, но уви нищо не се случва. за това и започнахме с изслеванита.
Благодаря
Здравей!
ФСХ е висок и най-вероятно показва НЯР - провери АМХ  и Инхибин В, точно на 3 ден от МЦ .
Другите са добре.
Направете СГ и изследване за проходимост на тръбите, ако до 1 год. опити, не се получи ( това, че имате дете, не е гаранция, че не може да имате проблеми). Тези изследвания са рутинни и се правят за да се отхрърли вероятна причина и да се продължи да се търси проблема в друга посока.
Успех и дано скоро да ни се похвалиш с хубава новина

# 455
  • Мнения: 5
Здравей те имам запитване и понеже наистина не знам към кого да се обърна затова реших да пиша тук!  Сега по същество от една година правим опити за бебе но така и не ставаше тръгнах ме по лекари и се оказа че хормона пролактин ми е завишен доста и от там нямам овулация изписаха ми да пия достинекс по половинка на седмица за 3 месеца пия го почти месец нямах проблем с първата менструация но сега този месец не ми идва вече 6 ден правих си тест за бременост на втория ден след закъснението но беше отрицателен и сега не знам какво да правя нямам никакви признаци че трябва да ми идва освен от време на време леко преболяване и по скоро предърпване като все едно си се порязал това е така от няколко дни  долу ниско в областта на яйчниците възможно ли е овулацията ми да е била в по късен етап и да съм забременяла и за това да не е отчел теста и кога пак да повторя с теста?  Благодаря предварително всеки съвет ми е от полза!  И успех на всички бъдещи родители!  🙂

# 456
  • В страната на бурите
  • Мнения: 960
Здравейте, denis, моля за коментар и на моите хормонални изследвания - правени са на 3 ден. На почти 40 години съм.
Благодаря ви за помощта и съветите. Темата е много полезна.

# 457
  • София
  • Мнения: 35 969
Здравей
Скрит текст:
те имам запитване и понеже наистина не знам към кого да се обърна затова реших да пиша тук!  Сега по същество от една година правим опити за бебе но така и не ставаше тръгнах ме по лекари и се оказа че хормона пролактин ми е завишен доста и от там нямам овулация изписаха ми да пия достинекс по половинка на седмица за 3 месеца пия го почти месец нямах проблем с първата менструация но сега този месец не ми идва вече 6 ден правих си тест за бременост на втория ден след закъснението но беше отрицателен и сега не знам какво да правя нямам никакви признаци че трябва да ми идва освен от време на време леко преболяване и по скоро предърпване като все едно си се порязал това е така от няколко дни  долу ниско в областта на яйчниците възможно ли е овулацията ми да е била в по късен етап и да съм забременяла и за това да не е отчел теста и кога пак да повторя с теста?  Благодаря предварително всеки съвет ми е от полза!  И успех на всички бъдещи родители!  🙂
Здравей!
Тестове за бременност се правят с първа сутришна урина.
Тестове може да правиш и всеки ден ако искаш, но ако до 10 -на дни, теста е (-) и няма М.,  отиди да те видят на УЗ.


Здравейте, denis, моля за коментар и на моите хормонални изследвания - правени са на 3 ден. На почти 40 години съм.

Благодаря ви за помощта и съветите. Темата е много полезна.
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
АМХ може да е леко завишен и от ПКЯ, т.е да не е показателен. Инхибин В показва НЯР.
Не губи време и посети клиника по репр. медицина.
За да се открие причината за ПКЯ, трябва да изследваш всички базови хормони - посочени са на 1 стр. на темата.
Шанс има, но трябва да се действа бързо Peace

# 458
  • Бургас
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета! Отдавна чета форума, но до сега не съм писала никога. Бих искала да помоля Денис да коментира изследванията посочени по-долу. С киста на ляв яйчник 36 мм, която се опитваме да спукаме безуспешно вече 5-ти месец. Опити за забременяване правихме от октомври до януари - без резултат. След което прекъснахме, тъй като ни откриха и на двамата уреяплазма, вече успешно излекувана. В момента не правим никакви опити, тъй като ММ отсъства от страната. За кистата пия сега 2-ри месец Примолут Нор (2/10 от 16 до 25 ден на МЦ), а преди това 3 месеца Дуфастон (2/10 от 16 до 25 ден на МЦ). Имам запазен час за началото на юни при репродуктивен специалист и трябва да направя предварително изследвания, които да занеса. Тези са част от тях, правени са на 13-ти ден от МЦ. Като същия ден на обяд имах час при АГ-то за да видим дали в десен яйчник има образуван доминантен фоликул. Каза, че такъв няма и едва ли ще се образува, т.е. аз го разбирам като ановулаторен месец. Малко по-малко от седмица преди изследването бях получила нервна криза и ми изписаха да пия Ксанакс 0,25мг*1 на ден за месец и бета блокер. Освен това приемам ресвератрол 200мг *1 на ден, CoQ10 2 на ден. Спряла съм приема на Вигантол за да направя контрола, защото бях с дефицит - приемах го от декември до март * 15 капки дневно. Показах на АГ-то резултатите от изследванията, той ми каза, че няма нищо притесително и при такива стойности не би предписал лечение. Да си пия само селен, който аз му казах, че съм приемала до края на март(в течение на 100 дни) и сега правя малка почивка. Предстои ми да правя изследванията на 3-ти ден, както и Витамин Д и Б12. От както приемам прогестин, кръвотечението ми се ограничава на 2 дни, като третия вече няма нищо, само леки зацапвания, а дължината на МЦ от 24/ 26 дни стана на 28/ 29. Въпроса ми е след като на 3-ти ден вече нямам кръвотечение също ли е задължително да пускам хормоните тогава или е по-добре да ги направя на 2-ри ден? От клиниката искат само LH, FSH, E2, но аз мисля да пусна всички посочени на стр.1 от темата. И защото са доста скъпи искам да съм сигурна кога ще са най-точни. Когато отида да ги пусна, все още няма да знам дали се е спукала кистата и сигурно ще са компроментирани, но се надявам лекаря да го вземе под внимание.
Извинявам се за дългия пост! Много съм притеснена и търся допълнително мнения за резултатите!
Благодаря предварително на отзовалите се!


Ако не е посочено друго, референтните граници са за пол Жена, възраст 40 г.

Хормони
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
FT3      3.92   pmol/L   3.10 - 6.80
FT4      16.98   pmol/L   12.00 - 22.00
TSH      1.89   mkIU/ml   0.27 - 4.20
Anti - Tg      47.15   IU/mL   До 115.00
Anti - TPO   ↑   50.54   IU/mL   До 34.00
Prolactin      410.60   mkIU/mL   102.00 - 496.00

# 459
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета!
Наскоро ми откриха СПКЯ. На 24 години съм, с редовна менструация всеки месец (30-35 дни), нямам наднормено тегло, но имам типичното мъжко окосмяване, болезнени гърди преди менструация и извънменструални запапвания понякога, преди менструация (по-често кафеникави). Гинекологът ми ме изпрати на изследвания за хормоните, за да установим причината за СПКЯ. На изследванията ясно показа, че имам завишени мъжки хормони.
Взех си тестове за овулация, имах положителен резултат (2 ясни чертички на 19-тия ден), съпроводен с "течение като белтък", което може би е добър знак, че поне не съм с липсваща овулация. Започнах да се чудя дали тестът е отчел грешно резултата, заради завишения ЛХ хормон от изследванията, но пък предните тестове, които направих, бяха отрицателни. Не знам вече какво да си мисля. Денис, моля те, дай мнение за резултатите. Sad Според вас, имам ли овулация при този хормонален дисбаланс?
Това са изследванията, правени на 6-ти ден от менструацията:



ПС: Забравих да спомена, че след контролния преглед, гинекологът ми предписа Белара, която не съм започнала да пия, заради страшните странични ефекти, за които пишат в листовката. Правила съм изследване и на ТСХ - 1,5, което според гинеколога, е в нормата.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 16:46 от minich

# 460
  • София
  • Мнения: 35 969
Здравейте, момичета!
Скрит текст:
Отдавна чета форума, но до сега не съм писала никога. Бих искала да помоля Денис да коментира изследванията посочени по-долу. С киста на ляв яйчник 36 мм, която се опитваме да спукаме безуспешно вече 5-ти месец. Опити за забременяване правихме от октомври до януари - без резултат. След което прекъснахме, тъй като ни откриха и на двамата уреяплазма, вече успешно излекувана. В момента не правим никакви опити, тъй като ММ отсъства от страната. За кистата пия сега 2-ри месец Примолут Нор (2/10 от 16 до 25 ден на МЦ), а преди това 3 месеца Дуфастон (2/10 от 16 до 25 ден на МЦ). Имам запазен час за началото на юни при репродуктивен специалист и трябва да направя предварително изследвания, които да занеса. Тези са част от тях, правени са на 13-ти ден от МЦ. Като същия ден на обяд имах час при АГ-то за да видим дали в десен яйчник има образуван доминантен фоликул. Каза, че такъв няма и едва ли ще се образува, т.е. аз го разбирам като ановулаторен месец. Малко по-малко от седмица преди изследването бях получила нервна криза и ми изписаха да пия Ксанакс 0,25мг*1 на ден за месец и бета блокер. Освен това приемам ресвератрол 200мг *1 на ден, CoQ10 2 на ден. Спряла съм приема на Вигантол за да направя контрола, защото бях с дефицит - приемах го от декември до март * 15 капки дневно. Показах на АГ-то резултатите от изследванията, той ми каза, че няма нищо притесително и при такива стойности не би предписал лечение. Да си пия само селен, който аз му казах, че съм приемала до края на март(в течение на 100 дни) и сега правя малка почивка. Предстои ми да правя изследванията на 3-ти ден, както и Витамин Д и Б12. От както приемам прогестин, кръвотечението ми се ограничава на 2 дни, като третия вече няма нищо, само леки зацапвания, а дължината на МЦ от 24/ 26 дни стана на 28/ 29. Въпроса ми е след като на 3-ти ден вече нямам кръвотечение също ли е задължително да пускам хормоните тогава или е по-добре да ги направя на 2-ри ден? От клиниката искат само LH, FSH, E2, но аз мисля да пусна всички посочени на стр.1 от темата. И защото са доста скъпи искам да съм сигурна кога ще са най-точни. Когато отида да ги пусна, все още няма да знам дали се е спукала кистата и сигурно ще са компроментирани, но се надявам лекаря да го вземе под внимание.
Извинявам се за дългия пост! Много съм притеснена и търся допълнително мнения за резултатите!
Благодаря предварително на отзовалите се!


Ако не е посочено друго, референтните граници са за пол Жена, възраст 40 г.

Хормони
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
FT3      3.92   pmol/L   3.10 - 6.80
FT4      16.98   pmol/L   12.00 - 22.00
TSH      1.89   mkIU/ml   0.27 - 4.20
Anti - Tg      47.15   IU/mL   До 115.00
Anti - TPO   ↑   50.54   IU/mL   До 34.00
Prolactin      410.60   mkIU/mL   102.00 - 496.00
Здравей!
ТСХ е добре, МАТ са малко повишени,  но може да е инцидент - някакво възпаление, настинка?!
Пролактинът е висок - следи го от време на време / на 3-6 месеца/
Скъсяването на МЦ и проблема с М., най-вероятно се дължи на кистата - тя създава хормонален дисбаланс и от там проблеми с МЦ, вкл. и О.
ЛХ, ФСХ и Е2 се изследват на 3 ден от МЦ, но докато има киста, няма да са обективни.


Здравейте, момичета!
Скрит текст:
Наскоро ми откриха СПКЯ. На 24 години съм, с редовна менструация всеки месец (30-35 дни), нямам наднормено тегло, но имам типичното мъжко окосмяване, болезнени гърди преди менструация и извънменструални запапвания понякога, преди менструация (по-често кафеникави). Гинекологът ми ме изпрати на изследвания за хормоните, за да установим причината за СПКЯ. На изследванията ясно показа, че имам завишени мъжки хормони.
Взех си тестове за овулация, имах положителен резултат (2 ясни чертички на 19-тия ден), съпроводен с "течение като белтък", което може би е добър знак, че поне не съм с липсваща овулация. Започнах да се чудя дали тестът е отчел грешно резултата, заради завишения ЛХ хормон от изследванията, но пък предните тестове, които направих, бяха отрицателни. Не знам вече какво да си мисля. Денис, моля те, дай мнение за резултатите. Sad Според вас, имам ли овулация при този хормонален дисбаланс?
Това са изследванията, правени на 6-ти ден от менструацията:



ПС: Забравих да спомена, че след контролния преглед, гинекологът ми предписа Белара, която не съм започнала да пия, заради страшните странични ефекти, за които пишат в листовката. Правила съм изследване и на ТСХ - 1,5, което според гинеколога, е в нормата.
Здравей!
ЛХ, ФСХ и Е2 се изследват точно на 3-ти ден от МЦ - на 6-ти ден, не са обективни.
Имаш високи нива на андрогените, което показва, че си със СПКЯ. Провери 17ОН Прогестерон , на 3 ден от МЦ и се консултирай с Ендокринолог.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 17:52 от denis.

# 461
  • Бургас
  • Мнения: 19
Здравей, Денис!
Благодаря за бързия отговор! Настинка нямам, възпалението е може би от кистата,друго такова не ми е известно, поне за сега. Това означава ли, че и другите хормони няма да са обективни? Искам да изследвам Testosterone, 4Androstendion, DHEA-S, 17-OH-Progesterone, AMH, Inhibin B? Исками се да пусна всичко на 3-ти ден, но дали си струва в това положение или да изчакам да се установи премахване на кистата? Тъй като някои от изследванията отнемат време, може би няма да са готови за да ги покажа на първичния преглед, ако чакам следващия цикъл. Освен това декември съм правила инсулин и глюкоза на гладно и НОМА index ми беше 1.22, а сега искат да правя такова за инсулинова резистентност трикратен профил. Нужно ли е и трябва ли освен показателите на инсулина да има и глюкозата?

# 462
  • Мнения: 10 210
Моля за съвет. Искам да пускам изследвания за ЯР. Цикълът ми дойде току-що. Неделя сутрин ли да дам кръв или понеделник сутрин? Май понеделник е по-добре? Thinking

# 463
  • София
  • Мнения: 35 969
Здравей, Денис!
Благодаря за бързия отговор! Настинка нямам, възпалението е може би от кистата,друго такова не ми е известно, поне за сега. Това означава ли, че и другите хормони няма да са обективни? Искам да изследвам Testosterone, 4Androstendion, DHEA-S, 17-OH-Progesterone, AMH, Inhibin B? Исками се да пусна всичко на 3-ти ден, но дали си струва в това положение или да изчакам да се установи премахване на кистата? Тъй като някои от изследванията отнемат време, може би няма да са готови за да ги покажа на първичния преглед, ако чакам следващия цикъл. Освен това декември съм правила инсулин и глюкоза на гладно и НОМА index ми беше 1.22, а сега искат да правя такова за инсулинова резистентност трикратен профил. Нужно ли е и трябва ли освен показателите на инсулина да има и глюкозата?
По-добре изчакай да изчезне кистата и тогава направи изследванията.
За ИР -  НОМА индекса не винаги е обективен и показва ИР. Ако покаже, че има ИР се приема,че има, но ако покаже че няма, това не винаги е достатъчно. Ако лекарят се съмнява за ИР е по-добре да се направи обременяване с глюкоза / изследва се Инсулин + Глюкоза, на 0, 60 и 120 мин/


Моля за съвет. Искам да пускам изследвания за ЯР. Цикълът ми дойде току-що. Неделя сутрин ли да дам кръв или понеделник сутрин? Май понеделник е по-добре? Thinking
Понеделник  Peace
АМХ
Инхибин В
ФСХ, ЛХ и Е2

# 464
  • Мнения: 10 210
Много ти благодаря, Денис! Flowers Hibiscus Е2 щях да го изпусна. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт