Хормонални изследвания - 8

  • 64 646
  • 751
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 472
Здравей Денис,
Може ли малко насоки да ми дадеш за гестационния диабет...
В 27г.с. съм, според АГ няма нужда да пускам контролно изследване, според имунолог е добре да пусна за всеки случай, с ендокринолог не мога да се свържа.....
Точно преди да забременея правих обременяване с глюкоза и всичко беше в норма, но знам, че това не е гаранция, че нещата не могат да се променят през бременността....
Има ли някакви симптоми, предпоставки...нямаме фамилна обремененост и на последния УЗ всичко беше наред, но все пак....

# 661
  • Мнения: 1 033
Здравейте, може ли малко помощ. Трябяа да взимам 1000 единици витамин Д. Купих някакъв който е в микрограм. 1 хапче е 1 микрограм. Колко хапчета трябва да пия?!

# 662
  • Мнения: X
Привет
Скрит текст:
на всички хормонорегулиращи! Накратко, аз съм на 35, от две години правим опити. Първоначално tsh беше високо (от 4 до към 6) и според доктора това беше една от причините за небременност. Започнах еутирокс 25 + инофолик. След няколко месеца тсх беше 0.36 и доктора ми каза да ги спра. След съмнения за инсулинова резистентност (въпреки че обременяването не показа такава) ми изписаха метфогама + инофолик. Правихме хидротрубация и понеже много ме боля, а метфогамата не бивало да се приема с болкоуспокояващи (нурофен в моя случай) доктора каза и тях да спра Simple Smile преди хидротубацията искаха СУЕ, аз пуснах и тсх с резултат 2.80. Не забременях в месеца на хидротубация, въпреки големите надежди. След като ми дойде, реших да пусна пак  хормони за лична ориентация. Някой от хормоните ще станат чак на 2ри август. ТСХ ще пусна отново на чист ден. Налични резултати от 3 ден на МЦ.                       


Моля за коментар и ви благодаря!
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Пролактинът е малко висок - може да е от по-високият ТСХ.
ДХЕА е висок - трябва да се види и 17ОН Прогестерон и да се консултираш с Ендокринолог - може да има проблем с функцията на НбЖ.

PCT е висок, лекар трябва да прецени - може да показва някаква инфекция/бактерия?!

Холестеролът е висок - диета, спорт, добавки ... може да е и от ИР и по-високият ТСХ?!
Натрият е малко висок - приемай повече вода, може да е от дехидратация.
В12 трябва да е на горна граница.
Вит.Д е нисък, трябва да го приемаш.
Провери ТСХ, Т3 и Т4, ТАТ и МАТ - ако не са изследвани.


Здравейте, пак съм аз с остатъка от изследванията:


Конкретно да попитам дали яйчниковия резерв е читав и за коментар относно завишените хормони на нбж. Благодаря!

# 663
  • Мнения: 1 876
Здравейте, преди 3 дни бях на ендо (Магардичян - Варна, много съм доволна). Резултатите ми на някои хормони и кръвни са ОК, всичко в норма вкл. антитела, само пролактинът беше леко завишен. Направихме ехография на жлезата, при която се видяха 2 малки кисти в ляв и десен лоб. Същия ден бях при маникюристката ми, с която разговаряхме за това и тя сподели, че на нейната майка така са открили някакви заболяване с биопсия от жлезата и кистите.
Докторът каза, че не вижда никакви сигнали за проблем с кистите, каза, че трябва да се следят на година с ехография. Аз обаче не съм наясно до колко ехографията е достатъчен метод за диагностика и мисля, че той не може да изобрази вътрешната структура на тъканите и образуванията.
Някой тук с подобен проблем и личен опит?

# 664
  • Мнения: 113
Здравейте, може ли помощ при разчитане на резултатите? Предварително благодаря!

Хормони * Hormone / cobas e 411
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
Прогестерон III      0.98   nmol/l   F:0.181-2.84;O:0.385-38.1;L:5.82-75.9;Postmenoph.:до0.401
Хормони * Hormone /ELISA
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
AMH(Анти-Мюлеров хормон)      1.30   ng/ml   <0.02 - 6.35

# 665
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравей Денис,
Скрит текст:
Може ли малко насоки да ми дадеш за гестационния диабет...
В 27г.с. съм, според АГ няма нужда да пускам контролно изследване, според имунолог е добре да пусна за всеки случай, с ендокринолог не мога да се свържа.....
Точно преди да забременея правих обременяване с глюкоза и всичко беше в норма, но знам, че това не е гаранция, че нещата не могат да се променят през бременността....
Има ли някакви симптоми, предпоставки...нямаме фамилна обремененост и на последния УЗ всичко беше наред, но все пак....
Здравей!
Ако нямаш ИР и си се храниш правилно и разумно, не мисля че трябва да се притесняваш.
За да си по-спокойна, може да изследваш Инсулин и Глюкоза на гладно.
Лека и спокойна бременност  Hug


Здравейте, може ли малко помощ. Трябяа да взимам 1000 единици витамин Д. Купих някакъв който е в микрограм. 1 хапче е 1 микрограм. Колко хапчета трябва да пия?!
Здравей!
Трябва да приемаш 25mcg вит.Д (което е 1000IU)
Дай линк за да видя продукта, че нещо не е както трябва според мен.


Скрит текст:
Привет
Скрит текст:
на всички хормонорегулиращи! Накратко, аз съм на 35, от две години правим опити. Първоначално tsh беше високо (от 4 до към 6) и според доктора това беше една от причините за небременност. Започнах еутирокс 25 + инофолик. След няколко месеца тсх беше 0.36 и доктора ми каза да ги спра. След съмнения за инсулинова резистентност (въпреки че обременяването не показа такава) ми изписаха метфогама + инофолик. Правихме хидротрубация и понеже много ме боля, а метфогамата не бивало да се приема с болкоуспокояващи (нурофен в моя случай) доктора каза и тях да спра Simple Smile преди хидротубацията искаха СУЕ, аз пуснах и тсх с резултат 2.80. Не забременях в месеца на хидротубация, въпреки големите надежди. След като ми дойде, реших да пусна пак  хормони за лична ориентация. Някой от хормоните ще станат чак на 2ри август. ТСХ ще пусна отново на чист ден. Налични резултати от 3 ден на МЦ.                       


Моля за коментар и ви благодаря!
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Пролактинът е малко висок - може да е от по-високият ТСХ.
ДХЕА е висок - трябва да се види и 17ОН Прогестерон и да се консултираш с Ендокринолог - може да има проблем с функцията на НбЖ.

PCT е висок, лекар трябва да прецени - може да показва някаква инфекция/бактерия?!

Холестеролът е висок - диета, спорт, добавки ... може да е и от ИР и по-високият ТСХ?!
Натрият е малко висок - приемай повече вода, може да е от дехидратация.
В12 трябва да е на горна граница.
Вит.Д е нисък, трябва да го приемаш.
Провери ТСХ, Т3 и Т4, ТАТ и МАТ - ако не са изследвани.


Здравейте, пак съм аз с остатъка от изследванията:


Конкретно да попитам дали яйчниковия резерв е читав и за коментар относно завишените хормони на нбж. Благодаря!
Имаш високи нива на андрогените - трябва да се консултираш с Ендокринолог ( за да прецени къде е проблема, НбЖ или яйчници). По-високите нива на андрогените, най-вероятно, са причина за ПКЯ ( високият ЛХ) - от там АМХ може да не е обективен, макар че и така е нисък ( изкуствено да се е повишил).
Трябва да изследваш и Инхибин В - на 3 ден от МЦ.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 12:54 от denis.

# 666
  • Мнения: 1 033
Здравей, ето това ми дадоха в аптеката за витамин Д https://apteka.framar.bg/30012072/алфа-d3-капс-1-мкг-30

# 667
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравейте, може ли помощ при разчитане на резултатите?
Скрит текст:
Предварително благодаря!

Хормони * Hormone / cobas e 411
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
Прогестерон III      0.98   nmol/l   F:0.181-2.84;O:0.385-38.1;L:5.82-75.9;Postmenoph.:до0.401
Хормони * Hormone /ELISA
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
AMH(Анти-Мюлеров хормон)      1.30   ng/ml   <0.02 - 6.35
Здравей!
На кой ден от МЦ са правени? - ако е на 3 ден от МЦ:
Прогестеронът е добре, АМХ е нисък и показва НЯР.
Добре е да провериш и инхибин В (на 3 ден от МЦ).


Здравей, ето това ми дадоха в аптеката за витамин Д https://apteka.framar.bg/30012072/алфа-d3-капс-1-мкг-30
Това е Алфакалцидол и се назначава само от лекар, когато има заболяване (бъбречно и т.н.) и вит.Д не може да се усвои.
Не може да се прави аналогия с вит.Д - холекалциферол.
По-добре не го приемай (трябва да се следи калций, фосфат в кръвта...) и си вземи обикновен вит.Д3 Peace  или се консултирай с лекар.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 13:29 от denis.

# 668
  • София
  • Мнения: 13 176
Денис, няколко пъти в темата подминаваш мои постове.

Аз отново моля да коментари на резултатите на племенницата ми.
Поредният й (пети) опит ин витро завърши на 27.07. неуспешно - с имплантация и буквално разпадане на ембрионите.

Пиша само стойностите извън нормата - пуснаха й още същия ден ПКК, вагинален и цервикален секрет, урина, токсоплазма, HSV, HHV-6 и още много неща.

Излезе следното:
хемоглобин - 118    /норма 120-160/
средно Hgb.конц.в ер./МССН - 304    /норма 320-360/
Candida albicans 1 + оскъдно количество (и във вагиналния, и в цервикалния секрет)
урина седимент - 20-25 еритроцити, 10-15 левкоцити


Всички други показатели са в норма. Хормони ще пуска на следващия (чист) цикъл.
Възможно ли е гъбичната инфекция да пречи на забременяването?
Докторът й е в отпуска до 14.08. Може ли да предприеме нещо междувременно за кандидата и за хемоглобина, без да взима лекарства, докато той не изпише?
Къде да търсим причината за неуспех? Предстоят им генетични изследвания през септември.


# 669
  • Мнения: 10 210
Момичета, в САЩ за ЯР не изследват инхибин В!?! Другите неща, които изследваме ние, изследват и те. Стори ми се странно, дали не считат, че стойността му дава обективна информация...Четох такива неща по медицински форуми. 🤔 А иначе информацията е от конкретна пациентка, която се е изследвала там.

# 670
  • София
  • Мнения: 35 957
Денис, няколко пъти в темата подминаваш мои постове.

Скрит текст:
Аз отново моля да коментари на резултатите на племенницата ми.
Поредният й (пети) опит ин витро завърши на 27.07. неуспешно - с имплантация и буквално разпадане на ембрионите.

Пиша само стойностите извън нормата - пуснаха й още същия ден ПКК, вагинален и цервикален секрет, урина, токсоплазма, HSV, HHV-6 и още много неща.

Излезе следното:
хемоглобин - 118    /норма 120-160/
средно Hgb.конц.в ер./МССН - 304    /норма 320-360/
Candida albicans 1 + оскъдно количество (и във вагиналния, и в цервикалния секрет)
урина седимент - 20-25 еритроцити, 10-15 левкоцити


Всички други показатели са в норма. Хормони ще пуска на следващия (чист) цикъл.
Възможно ли е гъбичната инфекция да пречи на забременяването?
Докторът й е в отпуска до 14.08. Може ли да предприеме нещо междувременно за кандидата и за хемоглобина, без да взима лекарства, докато той не изпише?
Къде да търсим причината за неуспех? Предстоят им генетични изследвания през септември.


Хемоглобинът е нисък - трябва да се консултира с Хематолог. Добре е да изследва показателите от т.н. железен панел - желязо, В12, феритин, ЖСК, трансферин ...
Може да е също симптом на инфекция, проблем със СЧТ ... - лекар трябва да прецени.
Има Кандида албиканс - трябва да се консултира с лекар, АГ, защото тя може да е причинена от заболяване ( напр. ИР) или да е съпътстваща друга инфекция ( напр. Хламидия трахоматис, Мико- или Уреаплазми).
Урината показва, че има възпаление - къде и какво, лекар трябва да прецени.

Възможно ли е гъбичната инфекция да пречи на забременяването? - ако е само тя, според мен, не.
Може ли да предприеме нещо междувременно за кандидата и за хемоглобина, без да взима лекарства, докато той не изпише? - според мен, не - терапията трябва да е на базата на правилно поставена диагноза
Къде да търсим причината за неуспех? - не мога да отговоря


Благодаря
Скрит текст:
ти, Денис! Flowers HibiscusFlowers Hibiscus
Изследванията са правени на 21-ви ден от МЦ. Изписаха ми Достинекс, Пикозитол и Дуфастон за цикъла.
Много ли е нисък ЯР?
Тогава Прогестеронът показва че не е имало О. ( до 21 ден от МЦ).
Оценката на ЯР се прави на база изследвания на ФСХ, АМХ и Инхибин В + УЗ преглед за преброяване на антрални фоликули ( на 3 ден от МЦ).
Да, АМХ е нисък, но може да опиташ да му повлияеш с добавките подпомагащи репр. с-ма.
Провери за дефицити на вит.Д и В12

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 17:33 от denis.

# 671
  • Мнения: 9
Изследвания на два хормона Ft 4  и TSH съответно 12.63 и 2.34 каза ,че са в норма

# 672
  • София
  • Мнения: 13 176
Денис, благодаря!

# 673
  • Мнения: 1 472
Благодаря Денис,
Аз пуснах днес обременяване с глюкоза, но Инсулин не пуснах ....изглеждат ми в норма, но и ти да видиш
(27г.седмица)

# 674
  • Мнения: 113
Скрит текст:
Денис, няколко пъти в темата подминаваш мои постове.

Скрит текст:
Аз отново моля да коментари на резултатите на племенницата ми.
Поредният й (пети) опит ин витро завърши на 27.07. неуспешно - с имплантация и буквално разпадане на ембрионите.

Пиша само стойностите извън нормата - пуснаха й още същия ден ПКК, вагинален и цервикален секрет, урина, токсоплазма, HSV, HHV-6 и още много неща.

Излезе следното:
хемоглобин - 118    /норма 120-160/
средно Hgb.конц.в ер./МССН - 304    /норма 320-360/
Candida albicans 1 + оскъдно количество (и във вагиналния, и в цервикалния секрет)
урина седимент - 20-25 еритроцити, 10-15 левкоцити


Всички други показатели са в норма. Хормони ще пуска на следващия (чист) цикъл.
Възможно ли е гъбичната инфекция да пречи на забременяването?
Докторът й е в отпуска до 14.08. Може ли да предприеме нещо междувременно за кандидата и за хемоглобина, без да взима лекарства, докато той не изпише?
Къде да търсим причината за неуспех? Предстоят им генетични изследвания през септември.


Хемоглобинът е нисък - трябва да се консултира с Хематолог. Добре е да изследва показателите от т.н. железен панел - желязо, В12, феритин, ЖСК, трансферин ...
Може да е също симптом на инфекция, проблем със СЧТ ... - лекар трябва да прецени.
Има Кандида албиканс - трябва да се консултира с лекар, АГ, защото тя може да е причинена от заболяване ( напр. ИР) или да е съпътстваща друга инфекция ( напр. Хламидия трахоматис, Мико- или Уреаплазми).
Урината показва, че има възпаление - къде и какво, лекар трябва да прецени.

Възможно ли е гъбичната инфекция да пречи на забременяването? - ако е само тя, според мен, не.
Може ли да предприеме нещо междувременно за кандидата и за хемоглобина, без да взима лекарства, докато той не изпише? - според мен, не - терапията трябва да е на базата на правилно поставена диагноза
Къде да търсим причината за неуспех? - не мога да отговоря


Благодаря
Скрит текст:
ти, Денис! Flowers HibiscusFlowers Hibiscus
Изследванията са правени на 21-ви ден от МЦ. Изписаха ми Достинекс, Пикозитол и Дуфастон за цикъла.
Много ли е нисък ЯР?
Тогава Прогестеронът показва че не е имало О. ( до 21 ден от МЦ).
Оценката на ЯР се прави на база изследвания на ФСХ, АМХ и Инхибин В + УЗ преглед за преброяване на антрални фоликули ( на 3 ден от МЦ).
Да, АМХ е нисък, но може да опиташ да му повлияеш с добавките подпомагащи репр. с-ма.
Провери за дефицити на вит.Д и В12
Сърдечно благодаря, Денис!

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 11:24 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт