Как противодействате на желанието му да ви подчини?

  • 3 417
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
Ааа питам си..щото и моя така се опитва да ме прави на хахо...ама понеже аз съм си Mr. Green..спрях да му обръщам внимание. Е, беше ми малко трудно..не че и сега винаги успявам...ама малко по малко успявам да се правя на ни чула, ни видяла..Само му казвам:
- "Ок бе..ти си прав..." и го оставям да си мисли така.

Майка ми така прави с баща ми...Той си говори, тя се съгласява, кима му и е супер спокойна...не се нервира излишно Laughing- хванала му е цаката Whistling Всичко и минава покрай ушите Wink

# 16
Всъщност, нещата не звучак чак толкова лошо. Моя мъж също е доста маниполотивна личност и цял живот е свикнал да става на неговото, той винаги да е прав и често налага мнението си. НО това не го прави лош човек и баща. В началото и аз много се тормозех и живеех с чувството за постоянна вина и малоценност. Но немарих своя начин да се справя с положението - или го оставям да си мисли, че е прав и се съгласявам ( когато това е възможно) или рязко отсичам моето мнение и заявявам, че няма да споря по въпроса- или приема мнението ми или не. Държа се на висота и не му позволявам да ме прави на глупачка. Стремя се винаги да ме приема като равна и дори когато не ми иска мнението го давам и по някакъв начин се опитвам да го накарам да го приеме.
Но да знаеш, че този вид характер си има и положителните страни - когато моя мъж реши, че ще направи нещо - го прави, независимо от пречките.  Много е отговорен и винаги държи на думата си , с което печели симпатиите на колегите си.
Не знам, просто се опитай да извлечеш само ползите от поведението му. Понякога и мъжете имат нужда от своите "15 мин. слава" ., за да се чувстват пълноценни, просто някои мъже го правят по този начин.
Желая ти късмет!

Моя мъж е нещо подобно.Аз обаче го взимам на майтап като ме поучава и все пак си оставам убедена, че имам повече акъл от него! Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт