Време е за ИКЕА! - Тема 25

  • 77 246
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 872
аз пък само да кажа,че днес ни оставиха каталог.Явно тази година по-бавничко ще го карат с разноса.
Къде това? Че и при нас няма

# 676
  • Мнения: 46 587
Някой ходил ли е с автобуса, който е безплатен до Икеа и Ринг Мол? Интересува ме къде точно се хваща в Младост 4?

# 677
  • Мнения: 112
Някой ходил ли е с автобуса, който е безплатен до Икеа и Ринг Мол? Интересува ме къде точно се хваща в Младост 4?

на последната спирка на метрото - Бизнес парка

# 678
  • София
  • Мнения: 282
Момичета,някой да си е правил сам секция от рамки и врати ?

# 679
  • Мнения: 46 587
Имам 2 рамки Били с вратички от половинките.
Какво по-конкретно те интересува?

# 680
  • Мнения: 6 349
Аз съм комбинирала рамки Стува с врати на Беста. Също сме си поръчвали разкрой и сме си сглобавали сами корпуси на шкафове с дълбочината, която ни трябва, но с ширина и височина спрямо аксесоарите и вратите на Икеа. После сме слагали врати от техните кухни.

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 09:25 от drago_2008

# 681
  • София
  • Мнения: 282
Искам да направя ето тази комбинация
http://prikachi.com/images.php?images/736/9415736m.jpg
Въпросът ми е отделно ли се купуват пантите ?
Рамки съм си харесала и врати,но техните панти ми излизат 80 лв само панти и отделно окачвачите за стена по 10 лв на шкафче.

# 682
  • Мнения: 6 349
Аз когато правих моята комбинация не купувах панти - бяха си към вратите. Тогава и рафтовете бяха в комплект с рамките. За съжаление хората гонят печалба и вече се плащат и рафтовете и пантите. Като гледам цената за пантите с плавно затваряне и пуш бутона няма да ти е по-евтино да ги купиш от вносителя на Блум. Аз за кухненските врати си ги купих от тях, защото беше по-насметка от Икейските. Към моите шкафчета едно време имаш окачвачи, провери и сега дали няма. Ето такива бяха и през тях дюбелирахме шкафовете за стената:
https://www.ebay.com/itm/Ikea-Besta-Pair-Plastic-Box-Corner-Part … :LrMAAOSwgLlagyro

Можеш да провериш все пак на тези врати дали могат да се сложат обикновени панти, т.е. на мястото за винтчетата да не са резнати дупки с диаметър 5-6 мм както е при кухните. Ако е само дупката за леглото на самата панта, можеш да пробваш и с обикновени панти от железарията или някой магазин за мебелен обков.
Няма да стане с обикновени май като гледам тази снимка от нета
Скрит текст:

Маделейн наскоро си купува Беста, та тя ще може да даде инфо ако се включи.

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 10:31 от drago_2008

# 683
  • София
  • Мнения: 282
Уф , исках да се вместя в 450 лв. , но нямам шанс Sad Поне тези окачвачи за стена да не ги купувам.....ще бия с дюбели , че и там са 90 лв.

# 684
  • Мнения: 1 787
Да, ние взехме шкафове Беста съвсем наскоро. С 6 комплекта панти. Честно-казано, не бих ги заменила с обикновени. Като се сетя само какво регулиране падна с тези, които са си оразмерени специално за серията, направо не мога да си представя как щяхме да се справим с някакви си други. Трябва плоскостите да се дупчат наново, освен ако не се намери панта, на която дупките да съвпадат. Не е ясно и вратичките как ще легнат на рамката с други панти. Икейските панти се нагласят в три измерения: напред-назад, наляво-надясно, нагоре-надолу - сигурно ясно си представяте вече как бяхме пред развод с половинката. Joy Освен това нашите панти бяха едните с пуш, другите с плавно затваряне според вида на шкафовете. Затова въобще не бих си и помислила да ги заменя с други, честно. Иначе шкафовете, предполагам, може да ги хванете с дюбели за стената, но не знам, аз не разбирам много от такива неща,  у нас нямаме висящи мебели и рафтове по стените и не мога да дам съвет.

# 685
  • София
  • Мнения: 282
Да, ние взехме шкафове Беста съвсем наскоро. С 6 комплекта панти. Честно-казано, не бих ги заменила с обикновени. Като се сетя само какво регулиране падна с тези, които са си оразмерени специално за серията, направо не мога да си представя как щяхме да се справим с някакви си други. Трябва плоскостите да се дупчат наново, освен ако не се намери панта, на която дупките да съвпадат. Не е ясно и вратичките как ще легнат на рамката с други панти. Икейските панти се нагласят в три измерения: напред-назад, наляво-надясно, нагоре-надолу - сигурно ясно си представяте вече как бяхме пред развод с половинката. Joy Освен това нашите панти бяха едните с пуш, другите с плавно затваряне според вида на шкафовете. Затова въобще не бих си и помислила да ги заменя с други, честно. Иначе шкафовете, предполагам, може да ги хванете с дюбели за стената, но не знам, аз не разбирам много от такива неща,  у нас нямаме висящи мебели и рафтове по стените и не мога да дам съвет.
Кои са по добри - с пуш или с плавно ?

# 686
  • София
  • Мнения: 6 010
За мен с плавно затваряне е много по-полезно. Преди да си вземем мебели от Икеа редовно тръшкахме вратите. А сега имаме и пуш бутони, но не винаги сработват и това ме дразни.

# 687
  • София
  • Мнения: 282
За мен с плавно затваряне е много по-полезно. Преди да си вземем мебели от Икеа редовно тръшкахме вратите. А сега имаме и пуш бутони, но не винаги сработват и това ме дразни.
И мен ме дразни , че трябва само на едно място да натискам.

# 688
  • Мнения: 6 349
За мен с плавно затваряне е много по-полезно. Преди да си вземем мебели от Икеа редовно тръшкахме вратите. А сега имаме и пуш бутони, но не винаги сработват и това ме дразни.
И мен ме дразни , че трябва само на едно място да натискам.
Ами защо не сложите само пантите без пуша и едни дискретни дръжчици? Ако не държите да има пуш проверете в Икеа може ли без пуш да купите. Преди имаше на по-ниска цена само панти.

Madeleine, те дупките за пантите НЕ трябва да се дупчат наново. Пантите са Блумски и аз на кухненските врати си ги купих същите от вносителя само дето бяха по-евтини...

# 689
  • Мнения: 1 787
Аха, ясно, ами аз откъде да знам, че са Блум-ски. Simple Smile Значи има опция...

И аз гласувам твърдо за плавното затваряне. При нас пушът се наложи заради особеностите на шкафа, който взехме, просто няма начин вратичката да бъде отворена по друг начин, след като няма и дръжка.

Общи условия

Активация на акаунт