Време е за ИКЕА! - Тема 25

  • 77 212
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 282
Моят въпрос беше дали самите врати се продават без пантите ? Защото като правих проект ми се слагат и те там към крайната цена .

# 691
  • Мнения: 1 787
Пантите са отделно, ти си избираш какви искаш и те ти ги слагат в проекта. Ако искаш, можеш да си купиш вратички и без панти - примерно ако искаш да смениш някоя врата, няма нужда да си взимаш панти за нея, ако старите са си ок.

# 692
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 109
И аз сглобявах една Беста миналата година за детската. Сега съм взела за трапезарията, още е на кашони, че имам и тапети днес да слагам. А пантите с пуш бутона си ги купих лятото от българската Икея, че тук са двойна цена. И аз предпочитам плавното затваряне, но пък дръжките и те са с едни цени, засега ще взема само за чекмеджетата. Трябват ми 3 дръжки, а те продават по 2, направо си е разхищение да купувам 4.

# 693
  • софия
  • Мнения: 4 990
Аз имам друга чуденка ... кухните на Икеа , долните шкафове имат ли опция за обикновени рафтове? Или само с изтеглящи чекмеджета може да бъде?
Искам да сменя кухнята на баща ми в провинцията, но за абсурдно малката площ от 2 л м ми излизат едни цени от по над 2,400 лв без никакви уреди

# 694
  • sofia
  • Мнения: 8 945
Може, Амели. Всичко се калкулира отделно: рамка, рафтове, чекмеджета, панти, врати. Може да си вземете само рамка и вие да си изрежете рафтовете, ако имате някакви ПДЧ-та. На сайта са дадени някакви готови конфигурации.
Преди имаше ръководства за закупуване и на кухненските неща, ама сега нещо не ги откривам на сайта. Подреден списък с всички възможни размери на рамки, врати, рафтове и пр.
Имам едно старо за Metod, мога да ти го пратя на мейла.

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 14:26 от vesi1

# 695
  • София
  • Мнения: 282
Пантите са отделно, ти си избираш какви искаш и те ти ги слагат в проекта. Ако искаш, можеш да си купиш вратички и без панти - примерно ако искаш да смениш някоя врата, няма нужда да си взимаш панти за нея, ако старите са си ок.
Аз си поиграх с проекта дето е он лайн в сайта им. И там си слагам рамките,вратичките,рафтовете. Като отида във Вашето персонализирано Беста решение там автоматично без да съм ги добавяла излизат и пантите пуш бутон и окачвачите. И 3 пъти се чудех защо крайната цена ми е толкова висока от това което съм си сметнала,докато не видях тези панти и окачвачи.

# 696
  • софия
  • Мнения: 4 990
Благодаря Веси Simple Smile
Супер! Търся из сайта им рафтове, но не намирам, затова попитах.
А някой сглобявал ли си е сам кухня? Много техни мебели съм си сглобявала сам самичка включая огромни гардероби, спални, но за кухнята все си мисля, че няма да успея Sad Кажете ми, че греша, плиййййз! Току виж се захвана!

# 697
  • София
  • Мнения: 282
Амели,отиди в
Кухня от ИКЕА темата ,там момичетата пишат всичко.
Аз онази вечер четох до 1 през нощта Simple Smile

# 698
  • sofia
  • Мнения: 8 945
С кухнята се налага малко рязане на гърбовете (кабели, тръби), плота и пр., иначе нищо по-различно от другите мебели. Зависи и от това дали ще слагаш вградени уреди - така се усложнява монтажа.
Нашата е с високи крачета и няма бленда отпред.

# 699
  • софия
  • Мнения: 4 990
Амели,отиди в
Кухня от ИКЕА темата ,там момичетата пишат всичко.
Аз онази вечер четох до 1 през нощта Simple Smile
Страхотно, отивам! Благодаря ти много!
Веси, благодаря ти, ще събера кураж, нека първо измисля какво да окомплектовам точно като покупки!
Отивам да надникна в другата тема Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 6 010
Само аз ли виждам по-малко от 75 намалени артикула по случай 75 рожден ден на Икеа, а рекламата казва, че трябва да са толкова?

# 701
  • Варна
  • Мнения: 1 205
Имам поръчка от 20.09 и днес им звънях. Не могат да се ангажират със срок на доставка, имали логистични промени.
Чудя се дали за винаги ще е така или положението е временно. Много тъпо. Не мога да реша какво да правя. Да откажа  поръчката или да ги чакам.

# 702
  • In transit
  • Мнения: 11 913
Имам поръчка от 20.09 и днес им звънях. Не могат да се ангажират със срок на доставка, имали логистични промени.
Чудя се дали за винаги ще е така или положението е временно. Много тъпо. Не мога да реша какво да правя. Да откажа  поръчката или да ги чакам.
Моята беше от 12.09 и дойде днес. В неделя след като ме разходиха за една вратичка за кухня до центъра за поръчки ми прикипя и им звъннах да откажа поръчката, която бях направила онлайн. Миналата седмица ме лъгаха 3 пъти, че е пратена да я очаквам. Пратих и мейл, че я отказвам и в понеделник сутринта, О, чудо, поръчката изведнъж беше изпратена.
От служители разбрах, че нещо нещата не са се развили както са мислили с новия склад (даден е на външна фирма) и затова са се забавили с доставките, но лошото е, че и те не знаят кога ще има светлина в тунела. Казаха ми, че около Нова година се надяват да се нормализират нещата.

# 703
  • Мнения: 434
Аз минала седмица поръчах разни неща за бебето и други домашни потреби, днес ги чакам да пристигнат. Получих емейл от Еконт. Смятам че при това положение са изпратени 100%.

# 704
  • Мнения: 1 416
аз пък само да кажа,че днес ни оставиха каталог.Явно тази година по-бавничко ще го карат с разноса.
Къде това? Че и при нас няма
  С доста закъснение отговарям   Simple Smile   Хаджи Димитър-София

Общи условия

Активация на акаунт