Оставяте ли бебето/детето при бабите?

  • 24 667
  • 329
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 666
Сега са на мода майките героини - аз никога не съм оставяла детето.

# 76
  • Мнения: 5 998
Бабите не са детегледачки, но тук не говорим да им тупнеш децата и да запалиш джапанките с 300. В моето обкръжение също е малък празник за бабите да им се остави детето, пък ако е за повечко време даже на раздяла си и поплакват. Затрогваща картинка за иначе нетрепващото ми Аз.

Аз все още нямам деца, но един ден живот и здраве (и при желание от страна на близките ми) бих ги оставяла с най-голямо удоволствие. Смятам да не ограничавам децата от контакти с хора, а напротив - колкото може повече. И глупости от рода "да не ми се пипа детето, да не се поглежда, да не се целува" смятам да не допускам.

# 77
  • Мнения: X
Читава?! Разсмя ме.
Децата ми имат читави баби, които се наслаждават на свободното си време.
Кое е смешното? Ако примерно веднъж в месеца бабата остане с детето за 2-3 часа, а ти излезеш с мъжа си, това прави бабата по-малко читава или безнадеждно съсипва насладата от свободното ѝ време? Излез от твоя частен случай.

# 78
  • Мнения: 10 993
Аз пък по мога да разбера да си оставиш детето на бабата, отколкото при приятелки, приятели и съседи. Аз толкова близки хора, извън семейството, на които да си оставя малко дете, хеле пък бебе нямам.
Ходила съм да гледам децата на съседката, защото няма на кой друг да ги остави. Еми нейната майка грам не я разбирам.
Ако съм жива и мога да ходя винаги бих погледала внуци,направо не знам какви са тия хора дето не искат да помогнат.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Едната работи и е в друг град, другата е болна от рак. Не смятам за редно да им оставям грижите за децата.
И моят случай е такъв - едната е болна, другата е в друг град, което прави не нередно, а обективно невъзможно оставянето.
Иначе е и редно, и добре за всички страни при взаимно желание и не, не означава, че смятам бабите за длъжни (но някак при желание бабите, по специално тези по бащина линия, но не само, си осигуряват и по-добро отношение от страна на снахите, какво да се прави, хора сме Wink).
Иначе на майка ми ѝ ги оставях винаги, когато беше нужно, докато беше здрава, а на свекърва ми - когато ние ѝ отидем на гости или тя дойде.
Завиждам върло на всички, които имат баби и дядовци в кондиция на разположение. Някои имат и прабаби дори.  Sunglasses

# 80
  • Мнения: 46 520
Е аз ще ти кажа как ходя на зъболекар. Викам приятелка с мен (това веднъж ми се случи и то случайно) или оставям детето в количката в чакалнята или оставям детето ако е по-голямо с таблет в чакалнята.
На фризьор по същия начин.
Т.е. приятелките ти нямат право да се наслаждават на времето си, само бабите и бащите...

Нашите баби сами канят децата, искат част от свободното си време да прекарат с тях. Същото важи и за нас. Приятно ни е в част от свободното ни време да сме заедно. Никой не е казал, че това значи цялото, извън това време всеки си се наслаждава на личното свободно време.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 767
Майка ми казва че не иска на тези години кучета и котки да гледа, а внучета, на море като ходят казват че им липсва внуче да им е по забавно. Казват че и двамата с баща ми спят по добре, не пият хапчета за болежки като са с децата защото им е весело и безгрижно и се чувстват горди и пълноценни. Та какво по-хубаво от това.

# 82
  • Германия
  • Мнения: 29
Скрит текст:
Много пъти съм оставяла децата на свекървата, дори сега го взима всеки ден от детска градина. Аз не виждам нищо лошо в това. Имам колежка, която си праща цялата лятна ваканция децата при майка й в провинцията.
Едно време май е било нормално да оставиш дете при баба му, сега не се гледа с добро око на това.

Защото сега вече повечето са модерни майки. Страх ги е че бабите ще ги пуснат да се цапат навън вместо 'да му пъхнат таблета в ръцете' . Ще ги хранят с попара и мекици вместо с нахут, чия и т.н.....  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 46 520
Бабите би трябвало да ги хранят с каквото кажат родителите. В противен случай е нормално да не им ги оставят, хранителните навици с малка възраст са определящи за по-късно.

# 84
  • Мнения: X
Докато беше на 2 и половина е била оставяна на много желаещите да я гледат баба и дядо при нужда.
Те искаха да е всеки ден и ако може постоянно, но се разбрахме да е веднъж седмично в неделя когато я вземаха към 10 за разходка и забави из парка и в 12-1 я връщаха нахранена и готова за сън.

 ММ смята, че както той е бил на отглеждане при баба си от бебе така и те са ок да гледат детето постоянно и все казваше, че ние излизаме, а майка ще я гледа, но аз бях против  да е всеки ден, въпреки взаимното желание да я гледат.

Не съм имала резерви към оставянето й на никого и всичко каквотот кажех се спазваше от всички гледачи и детето беше спокойно с всеки. Предпочитах да я гледат у дома и да си е в позната обстановка и да си спи в нейното си легло.

 Водела съм я навсякъде с мен, но повече съм я оставяла на баща й и се координирахме за зъболекар, фризьор, пазар и прочие. Сменяхме се за всичко и рядко сме я оставяли на родителите ни да излезем някъде само двамата.


След това си заминахме към чужбина когато беше на 2 и половина и за 4 години и е оставала при баба си за по 2-3 дни 2-3 пъти годишно макс като навсякъде сме си били тримата и се редувахме с баща й за всичко.
От над 5 години  не е била с никого.

 Майка ми беше у нас на гости за 2 месеца наскоро и обожаваха да прекарват време заедно, но не постоянно и не всеки ден. С баща й си я гледаме предимно сами и си напасваме графиците за да се оправяме без помощ.

 Много хора си пращат децата при баба и дядо всеки уикенд (от петък вечер до неделя), всички ваканции и по цели лета да са на отглеждане и съм много върл противник на това.

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 18:57 от Анонимен

# 85
  • Мнения: X
Оставям я за по няколко часа 2 - 3 пъти месечно, за да излезем. По - скоро бабите идват у нас, защото живеят в други градове. С приспиване не съм я оставяла. За лекари, зъболекари и друга работа я гледа баща й, тъй като бабите, както казах са далеч и работят, но естествено, че понякога е добре да излезем ДВАМАТА без детето.
Иначе и аз се притеснявам като е без мен, но бох изтрещяла ако 3 години я гледах сама и не можеше никога да отидем някъде с баща й без нея.

# 86
  • Мнения: 15 601
Дъщеря ми я оставихме при свекървата за пръв път, когато беше на 4 м. за 6 дни и отидохме с ММ на почивка. От тогава, до ден днешен, ако малката и свекърите са здрави, ходи при баба си всеки уикенд. А юли и август е там за по 10 дни. Вече е на 5 години и половина. Свекърите имат желание да я взимат, а аз съм благодарна, че го правят. Нямам никакви претенции за начина на гледане на детето - все пак са отгледали две деца и едва ли аз имам повече опит от тях. Никога не са ми я връщали болна и ненахранена, което за мен е ОК.

# 87
  • Мнения: 12 666
Бабите би трябвало да ги хранят с каквото кажат родителите. В противен случай е нормално да не им ги оставят, хранителните навици с малка възраст са определящи за по-късно.

Детето лесно, ами дъртите като искат мекици. На стари години се научих да правя.

# 88
  • Мнения: 46 520
Колко истина има във вица - "Расте поколение баби пушачки с татуировки, които не могат да пържат мекички." Simple Smile
И аз не мога, у нас дядото ще ги прави, аз ще им накисвам чия в киселото мляко, мнооо съм добра Grinning само да ми ги оставят, че дъщеря ми отсега се заканва, че няма да ми поверява бебета, защото много обичам да ги целувам и мачкам Laughing

Нямам никакви претенции за начина на гледане на детето - все пак са отгледали две деца и едва ли аз имам повече опит от тях...

Ние имахме и си ги казвахме. Съобразяваха се. Примерно майка ми щеше да облича още една дрешка, което би се отразило доста на здравословното ѝ състояние в посока изнежване. Няма нищо страшно в това родителите да кажат кое и как.
Веднъж бяхме я оставили като им ходихме на гости и излязохме на кафе с приятели. Дошло време за спане, те я гушкали, носили, люлеели, рев до небесата, накрая се сетили, че сме казали, че заспива само в леглото си, на угасено и сама в стая. За 1 мин. бебето захъркало Laughing Както казва свекърва ми - всяко бебе си върви с инструкциите...

# 89
  • Мнения: 15 601
И аз съм обяснявала, че малката заспива по определен начин, че ляга в определен час и т.н. Оказа се, обаче, че при свеки тя заспива по друг начин. Но има майки, които искат техния начин на гледане на детето да се спазва стриктно и прецизно, и поради тази причина рядко дават децата си на баби, тъй като знаят, че не се спазва така, както те го правят. В което, разбира се няма нищо лошо. Просто всеки човек е различен.
Пример - аз слагам малката да ляга в 20.30 ч през зимата, но свеки я слага да ляга в 22.00 ч. За мен няма проблем с това нещо. Но за някоя друга майка би било проблем. Аз не давам сладко или шоколад след 16.00 ч, защото пощръклява, а свеки от време на време дава. Това си е на неин риск - ако пощръклее после тя ще трябва да се оправя с нея Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт